Kako ovo da resim ? (pomoc!!!!!)

SuperWorm

Obećava
Poruka
67
imam integrisanu zvucnu i graficku karticu i samim tim mali problem.
kada pomeram druge prozore (Winamp, explore, text kada scrolujem, ili bilo sta drugo radim ) a pustena je muzika, dolazi do krcanja, cepanja zvuka.
Kada to ne radim, znaci prozori svi miruju, sve radi odlicno.
Interesuje me sledece: da li ce kupovina zvucne kartice resiti problem ili jednostavno moram kupiti nov komp.
imam 1 GHz, 256 ram i 8 mb integrisane graficke memorije. i jos nesto da li postoji neki drugi nacin da problem resim osim kupovine zv. kartice ?
poz i hvala
 
pa sad, nisi bas bio precizan u tome od kada imas problem...
ako je to od skora, ja bih ovako:

predfaza:
reinstaliraj softver kojim slusas muziku, ili bolje, ukloni pa probaj neki alternativni (izbegao big Windows Media Player, trebalo bi ga zabraniti zakonom jer je jedna od vecih gluposti proslog veka) pa vidi reakciju

faza:

predfaza u fazi, u BIOS-u ukljuci Plug&Play OS ako nije podeseno

1: nadji neku budzevinu koja prati opterecenje procesora i posmatraj koje su vrednosti kada pomeras prozore ili skrolujes tekst.
2. iskljuci u control panelu muzicku karticu (ili iz BIOS-a ako ti to ide od ruke), pa istim alatom meri vrednosti opterecenja.
"ima li razlike" - pitanje je sad?
ako ide dobro, onda je do muzicke, ali ne znaci da je losa -> preinstaliraj drajvere muzicke kartice
ako je isto, -> reinstaliraj drajvere graficke kartice

ako sve to ne pomogne, nadji na netu program Prime95 (www.benchmark.ru, odeljak za testiranje sistema) i shikni mu torture test. tu bi trebalo da ti pokaze stanje memorije (zatim, CPU i kesha), jer i ona nekada zna da pravi problem.

probaj pa javi...
 

Back
Top