Treba mi pomoc studenata psihologije i ekonomije (SPSS)

little smile

Primećen član
Poruka
517
Saznala sam od nekih ljudi da se i na ova dva fakulteta izucava SPSS paket u statistici, pa me interesuje koju literaturu ste koristili u tu svrhu? Od drugarice sa psihologije sam cula da je dobar prirucnik 'Statistika u psihologiji' autora Lazara Tenjovica, pa me interesuje da li neko od vas poseduje novije dopunjeno izdanje? A na ekonomiji je to valjda prirucnik 'Osnovi statističke analize', ali nisam sigurna :?

Hvala vam puno!!! :wink:
 
little smile:
Saznala sam od nekih ljudi da se i na ova dva fakulteta izucava SPSS paket u statistici, pa me interesuje koju literaturu ste koristili u tu svrhu? Od drugarice sa psihologije sam cula da je dobar prirucnik 'Statistika u psihologiji' autora Lazara Tenjovica, pa me interesuje da li neko od vas poseduje novije dopunjeno izdanje? A na ekonomiji je to valjda prirucnik 'Osnovi statističke analize', ali nisam sigurna :?

Hvala vam puno!!! :wink:

Не би требало да је ово...мислим да је то чисто теоријска статистика. Али у сваком случају сврати на

http://www.ekof.bg.ac.yu/

...па погледај. Ако не нађеш информације на сајту...можеш да свратиш до скриптарнице ЕКОФ-а...знам да постоји нешто за SPSS sigurno.
 
Ljuba82:
Али у сваком случају сврати на

http://www.ekof.bg.ac.yu/

...па погледај.
Bila sam na sajtu jos pre par dana, i pronadjoh 'Ekonomsko-statistički softver' (J. Soldić-Aleksić, Aplikativni softver za statističku analizu i tabelarna izračunavanja, Ekonomski fakultet, Beograd, 1998.). To mi je jedino zvucalo koliko toliko logicno... Da li je neko od vas imao prilike da se susretne sa ovim prirucnikom?
 
Да...постоји приручник сигурно. Користе га људи на пост-дипломским студијама (на статистичкој анализи, а можда и на операционим истраживањима и информационим системима). То значи да ћеш у скриптарници на ЕКОФ-у вероватно наћи оно што те занима. У ствари сигурно...једино је проблем да ли имају то на лагеру, јер ако немају...толико су неодговорни и неажурни (мада је све то плански), да може да се деси да месецима не штампају књигу.

До скоро си могла доста података да скинеш директно са нета, али су сада увели ауторизацију због протекције својих студената (студенти са других факултета су упадали и користили то).
 
Ljuba82:
...једино је проблем да ли имају то на лагеру, јер ако немају...толико су неодговорни и неажурни (мада је све то плански), да може да се деси да месецима не штампају књигу
U tom slucaju jedino mogu da zamolim one studente ekonomije, koji imaju ovaj prirucnik i ako su voljni da mi izadju u susret, pozajme isti, jer ni ja nisam sigurna da cu ga pronaci s obzirom da je letnja pauza :?
Da li se izucava samo na smeru za statistiku ili i na drugim smerovima?
 
:roll:
...не читаш пажљиво. :wink:
Користе га само пост-дипломци (угл. они који су завршили статистички, али и информатички смер). Вероватноћа да ћеш налетети на неког овде је врло мала зато што цео смер упише можда 40-50 људи годишње...статистику рецимо 25...а баш те специјалистичке студије можда годишње упише један студент, евентуално двоје. Ја сам још далееееко од тога :oops: , па ти не могу помоћи.
Мислим да ти је најбоље да одеш до скриптарнице да видиш. Ништа те не кошта.
 
Ljuba82:
Користе га само пост-дипломци (угл. они који су завршили статистички, али и информатички смер)
Ok, razumela sam ja sta si ti napisao, ali sam prirucnik koji sam spomenula u prethodnom postu pronasla na sajtu vezanom za redovne studije, tako da sam pretpostavila da se izucava SPSS i na redovnim... No, ocigledno gresim :wink:

Ljuba82:
Ја сам још далееееко од тога :oops: , па ти не могу помоћи.
U tom slucaju zelim ti da se sto pre priblizis kraju :D i da pomognes nekome drugom kada bude bilo potrebno...

Ljuba82:
Мислим да ти је најбоље да одеш до скриптарнице да видиш.
Ok, hvala.

Poz...
 
Хвала на лепим жељама...нека се остваре :lol:

Него...сад си ме навела да се запитам...ја сам на информатици и статистици (али опциона група информатика)...па се нисам толико занимао за статистичку опциону групу. Када мало размислим...врло је могуће да се у оквиру редовних студија изучава SPSS...мада нисам сигуран колико је интензивно и колико се улази у то. Некако ми стоји у глави да сам то чуо или прочитао негде. :?

Хех...ето збунила си ме. :wink:

У сваком случају распитаћу се, па ћу ти јавити. На крају крајева...није искључено да одем на статистику, пошто сам чуо да ће факс можда да се отвори за ORACLE.
 

Back
Top