Sadomazohizam, bolest ili ne?

Je l se ti ikada zezaš na forumu, Kamael?
I Catwoman ne nosi kožu, nego lateks. :lol:
-------------------------------------------------------------
Što se teme tiče:
sexual sadism
n. A paraphilia in which sexual arousal
occurs as the result of infl icting physical or
mental pain on another person as a means of
exercising control over him or her. There is
a gradation of sadism as many people enjoy
exercising control and infl icting mild pain
on their partners as in love bites or spanking,
which are common sexual practices.
Infl icting pain on a nonconsenting person or
in a way that is not enjoyed by the other person
or that causes marked personal distress
or interpersonal problems becomes a sexual
disorder.

sadomasochism
n. 1. The most common form of sadism and
masochism in which the same person desires
both to infl ict pain for sexual arousal as well
as to experience pain and humiliation, which
is sexually arousing. 2. The sexual practice of
using the infl iction of pain or humiliation as
a method of intensifying sexual desire.

izvor: The Cambridge Dictionary of Psychology

Seksualni sadizam i mazohizam su parafilije, odnosno patoloske seksualne sklonosti (nekada nazvane perverzije), tj. seksualni poremecaji. Svaka parafilija je ogranicenje ljubavnog zivota, jer su parafilicari neuroticari koji svesno odbijaju da se odvoje od svojih fantazija i objekata zelje.
Sadizam je dobio ime po Markizu de Sadu, koji ne samo da je postavio aksiom da je život traženje uživanja, nego je uveo i „princip“ da je uživanje nužno vezano za patnju, to jest za pokušaj da se život uništi („Telo je samo instrument za nanošenje bola“, Markiz de Sad; „I muškarac i žena od rođenja znaju da se u bolu nalazi svako sladostrašće; svirepost i sladostrašće su istovetna osećanja“, Bodler). Mazoh (XIX vek) dodaje malu varijantu sadizmu: on ga usmerava ka sebi. Njegova priča „Don Žuan od Kolomeja“ svedoči o dubokom pesimizmu i morbidnoj senzualnosti, odnosno o ljubavi koja je zamišljena kao borba između polova u kojoj se ravnoteža može naći samo kroz ponižavajuće kompromise. Sam Mazoh je, u svom privatnom životu, bio „rob“ žena , što potvrđuje i pisani dokument kojim se obavezuje da će u potpunosti izvršavati sve želje i naredbe svoje partnerke, koju naziva gospodaricom. Ukoliko bude prekršio neko od njenih naređenja, partnerka se obavezuje da će ga mučiti, a on mora „da ljubi stopalo koje ga gazi“. Mazoh je suštinu mazohizma opisao u jednoj rečenici: „U bolu postoji čudna privlačnost; tiranija, surovost i, iznad svega, nevernost žene, veoma podstiču moju strast.“
Sadista crpi uživanje u nanošenju bola a mazohist u podavanju osobi kojoj daje suverena prava. U drugom slučaju (mazohizam) specifičan je odnos, samoponižavajući, koji povećava odstojanje između samog sebe i svog ideala.
Iako sadizam i mazohizam postoje odvajkada, „afirmisala“ su ih dva muškarca, po kojima su i dobili imena. ;)

Ono što je, međutim, najbitnije, jeste da u svakom seksualnom/ljubavnom odnosu, baziranom na obostranom, dobrovoljnom pristanku, tj. želji i afinitetima – a koji nije zasnovan na zloupotrebi nego dogovorno, između odraslih, zrelih osoba, i ne ugrožava njihove i druge živote, nema mesta zgražavanju sa strane. Ono što ljudi rade u svoja četiri zida nije, i ne treba da bude predmet validacije. Koliko pre pola veka i analni i oralni seks smatrani su „perverzijama“, a ne treba ni spominjati da je i masturbacija bila nešto zbog čega su deca upućivana kod čika doktora.

analiticno i precizno, kao i obicno :)
od ovakve moderatorke mi nije zao ni da s vremena na vreme dobijem zasluzenu kaznu, znam da sam je zasluzio... :per: :mrgreen:
 
nisam se nijednom zajebao :lol:
ako je uklonjen sa liste poremecaja u svedskoj to je izolovan slucaj :lol:
dakle, apsolutna LAZ je reci kako je sadomazohizam uklonjen sa liste poremecaja, mada bi mogao da navedes izvor i za to da je uklonjen u svedskoj, cisto me zanima :lol:

Doguraces daleko ako za svaki navod trazis potvrdu preko mreze. Ne shvati bukvalno.

Je l se ti ikada zezaš na forumu, Kamael?
I Catwoman ne nosi kožu, nego lateks. :lol:
-------------------------------------------------------------
Što se teme tiče:
sexual sadism
n. A paraphilia in which sexual arousal
occurs as the result of infl icting physical or
mental pain on another person as a means of
exercising control over him or her. There is
a gradation of sadism as many people enjoy
exercising control and infl icting mild pain
on their partners as in love bites or spanking,
which are common sexual practices.
Infl icting pain on a nonconsenting person or
in a way that is not enjoyed by the other person
or that causes marked personal distress
or interpersonal problems becomes a sexual
disorder.

sadomasochism
n. 1. The most common form of sadism and
masochism in which the same person desires
both to infl ict pain for sexual arousal as well
as to experience pain and humiliation, which
is sexually arousing. 2. The sexual practice of
using the infl iction of pain or humiliation as
a method of intensifying sexual desire.

izvor: The Cambridge Dictionary of Psychology

Seksualni sadizam i mazohizam su parafilije, odnosno patoloske seksualne sklonosti (nekada nazvane perverzije), tj. seksualni poremecaji. Svaka parafilija je ogranicenje ljubavnog zivota, jer su parafilicari neuroticari koji svesno odbijaju da se odvoje od svojih fantazija i objekata zelje.
Sadizam je dobio ime po Markizu de Sadu, koji ne samo da je postavio aksiom da je život traženje uživanja, nego je uveo i „princip“ da je uživanje nužno vezano za patnju, to jest za pokušaj da se život uništi („Telo je samo instrument za nanošenje bola“, Markiz de Sad; „I muškarac i žena od rođenja znaju da se u bolu nalazi svako sladostrašće; svirepost i sladostrašće su istovetna osećanja“, Bodler). Mazoh (XIX vek) dodaje malu varijantu sadizmu: on ga usmerava ka sebi. Njegova priča „Don Žuan od Kolomeja“ svedoči o dubokom pesimizmu i morbidnoj senzualnosti, odnosno o ljubavi koja je zamišljena kao borba između polova u kojoj se ravnoteža može naći samo kroz ponižavajuće kompromise. Sam Mazoh je, u svom privatnom životu, bio „rob“ žena , što potvrđuje i pisani dokument kojim se obavezuje da će u potpunosti izvršavati sve želje i naredbe svoje partnerke, koju naziva gospodaricom. Ukoliko bude prekršio neko od njenih naređenja, partnerka se obavezuje da će ga mučiti, a on mora „da ljubi stopalo koje ga gazi“. Mazoh je suštinu mazohizma opisao u jednoj rečenici: „U bolu postoji čudna privlačnost; tiranija, surovost i, iznad svega, nevernost žene, veoma podstiču moju strast.“
Sadista crpi uživanje u nanošenju bola a mazohist u podavanju osobi kojoj daje suverena prava. U drugom slučaju (mazohizam) specifičan je odnos, samoponižavajući, koji povećava odstojanje između samog sebe i svog ideala.
Iako sadizam i mazohizam postoje odvajkada, „afirmisala“ su ih dva muškarca, po kojima su i dobili imena. ;)

Ono što je, međutim, najbitnije, jeste da u svakom seksualnom/ljubavnom odnosu, baziranom na obostranom, dobrovoljnom pristanku, tj. želji i afinitetima – a koji nije zasnovan na zloupotrebi nego dogovorno, između odraslih, zrelih osoba, i ne ugrožava njihove i druge živote, nema mesta zgražavanju sa strane. Ono što ljudi rade u svoja četiri zida nije, i ne treba da bude predmet validacije. Koliko pre pola veka i analni i oralni seks smatrani su „perverzijama“, a ne treba ni spominjati da je i masturbacija bila nešto zbog čega su deca upućivana kod čika doktora.

Ko se zgrazava? Ja ne. Zabole me da li se neko pali da ga zena siba ili da li zena moze doziveti seksualni vrhunac ako je neko probada siljcima. Pitao sam da li je to bolesno, vi kazete da nije. Ja se zgrazavam nekim drugim stvarima. I tema nije o tome vec su forumasi zamoljeni da iznesu svoje misljenje o:

ODLUCI KOJU SU DONELE FEMINISTKINJE DA SE BOLEST PROGLASI KAO NORMALNO PONASANJE A SVE IZ STRAHA DA SE PORODICNO NASILJE NE PRIPISE I ZENSKOM CLANU PORODICE.

TO JE TEMA, A NE DA LI STE VI ZA SEKSUALNE SLOBODE KOJE VAM KREIRAJU LOBISTI POD PAROLOM SEKSUALNIH SLOBODA.
 
Poslednja izmena:
Je l se ti ikada zezaš na forumu, Kamael?
I Catwoman ne nosi kožu, nego lateks. :lol:
-------------------------------------------------------------


Seksualni sadizam i mazohizam su parafilije, odnosno patoloske seksualne sklonosti (nekada nazvane perverzije), tj. seksualni poremecaji. Svaka parafilija je ogranicenje ljubavnog zivota, jer su parafilicari neuroticari koji svesno odbijaju da se odvoje od svojih fantazija i objekata zelje.
Sadizam je dobio ime po Markizu de Sadu, koji ne samo da je postavio aksiom da je život traženje uživanja, nego je uveo i „princip“ da je uživanje nužno vezano za patnju, to jest za pokušaj da se život uništi („Telo je samo instrument za nanošenje bola“, Markiz de Sad; „I muškarac i žena od rođenja znaju da se u bolu nalazi svako sladostrašće; svirepost i sladostrašće su istovetna osećanja“, Bodler). Mazoh (XIX vek) dodaje malu varijantu sadizmu: on ga usmerava ka sebi. Njegova priča „Don Žuan od Kolomeja“ svedoči o dubokom pesimizmu i morbidnoj senzualnosti, odnosno o ljubavi koja je zamišljena kao borba između polova u kojoj se ravnoteža može naći samo kroz ponižavajuće kompromise. Sam Mazoh je, u svom privatnom životu, bio „rob“ žena , što potvrđuje i pisani dokument kojim se obavezuje da će u potpunosti izvršavati sve želje i naredbe svoje partnerke, koju naziva gospodaricom. Ukoliko bude prekršio neko od njenih naređenja, partnerka se obavezuje da će ga mučiti, a on mora „da ljubi stopalo koje ga gazi“. Mazoh je suštinu mazohizma opisao u jednoj rečenici: „U bolu postoji čudna privlačnost; tiranija, surovost i, iznad svega, nevernost žene, veoma podstiču moju strast.“
Sadista crpi uživanje u nanošenju bola a mazohist u podavanju osobi kojoj daje suverena prava. U drugom slučaju (mazohizam) specifičan je odnos, samoponižavajući, koji povećava odstojanje između samog sebe i svog ideala.
Iako sadizam i mazohizam postoje odvajkada, „afirmisala“ su ih dva muškarca, po kojima su i dobili imena. ;)

Ono što je, međutim, najbitnije, jeste da u svakom seksualnom/ljubavnom odnosu, baziranom na obostranom, dobrovoljnom pristanku, tj. želji i afinitetima – a koji nije zasnovan na zloupotrebi nego dogovorno, između odraslih, zrelih osoba, i ne ugrožava njihove i druge živote, nema mesta zgražavanju sa strane. Ono što ljudi rade u svoja četiri zida nije, i ne treba da bude predmet validacije. Koliko pre pola veka i analni i oralni seks smatrani su „perverzijama“, a ne treba ni spominjati da je i masturbacija bila nešto zbog čega su deca upućivana kod čika doktora.

amen to that! :ok:
 
I tema nije o tome vec su forumasi zamoljeni da iznesu svoje misljenje o:
ODLUCI KOJU SU DONELE FEMINISTKINJE DA SE BOLEST PROGLASI KAO NORMALNO PONASANJE A SVE IZ STRAHA DA SE PORODICNO NASILJE NE PRIPISE I ZENSKOM CLANU PORODICE.
TO JE TEMA, A NE DA LI STE VI ZA SEKSUALNE SLOBODE KOJE VAM KREIRAJU LOBISTI POD PAROLOM SEKSUALNIH SLOBODA.

Meščini da je ovo bilo pitanje...

Smatrate li sve ljude koji se upuštaju u BDSM bolesnicima i teško devijantnim ljudima, ili mislite da je i to normalno, samo drugačije od onoga što praktikuje većina?
 
Sto se ja uopste zamlacujem sa vama kada vas 90% brani bolesti koja su tako klasifikovane od strane zvanicne psihologije. Uopste mi nije jasno.
Ovde je dat primer da se vidi na kakve budalastine ljudi nasedaju poput ovog sa feministkinjama, koje ako je razlog proglasavanja bolesti taj da se slucajno neka zena ne posalje u stanicu da se ispita da li ucinila nasilje nad clanom svoje porodice ako se na istu posumnja, a taj razlog jeste i dosao je iz straha i neznanja kako psihologije tako i zivota feministkinja koje su ceo jedan sistem zvani "Samoponizenje licnosti" proglasile za normalan i zdrav onda one treba prve da se jave terapeutu. I zajedno sa njima svi oni koji nasedaju na parolu "seksualne slobode" a nisu ispitali sta se iza brda valja, sloboda ili ropstvo. Jer im misljenje nije njihovo misljenje vec im misljenje kreira krug lobista koji sada sede u hotelu Honolulu puseci lulu a ljudi misle da su pametni resavajuci svoje egzistencijalne probleme. Jos se bune i grizu kao ovde na temi danas. Ili napadaju sto je neko pomenuo "cednost feministkinja" ili su sa druge strane "emancipovani" u stilu, sta je mene briga, ja sam za seksualne slobode. Ne moze tako. Osim ako niste usli u program brainwashing Illuminati.

tumblr_lxxedh32LZ1qd4m0zo1_500.gif


http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2...ker_costume_by_invictuscreations-d5k7xpr.jpg\
 
Ne govori gospodin o tome, gospodin je otvorio temu o samoporazavajucem poremecaju licnosti kako se zvao sadomazohizam pre nego su feministkinje izdejstvovale da to nije, a sad, kako vidim i ostali clanovi populacije smatraju da je doskoro zvanicni poremecaj odjednom postao normala. Ti ukoliko vec pocinjes kao i vecina neizdiferencirane mozdane mase koja ovde obitava da pominjes mene i trazis greske ili kao gloriana da besnis jer sam zamisli pomenuo feministkinje, savet je da se drzis teme koja je jasno naglasena, a nejasnoca koja tebi nije jasna jasno je objasnjena. Ako ti nisi upoznata sa psihologijom i jedinstva poremecaja i bolesti ja ti nisam kriv.

Takodje, odgovor na pitanje koje ti je postavljeno sinoc nisi dala. Podsetnik:

Glup si i rigidan.Shvatila sam to cim si pomenuo izraz "pederluk". A jesam ti objasnila u postu gore, tako da necu da ti objasnjavam nesto pet puta :D A ni dva puta :) kad naucis da citas pazljivo, mozda nesto i shvatis. Pozdrav, vise ne komentarisem sa tobom. Pa-pa.
 
Poslednja izmena:
Sto se ja uopste zamlacujem sa vama kada vas 90% brani bolesti koja su tako klasifikovane od strane zvanicne psihologije. Uopste mi nije jasno.
Ovde je dat primer da se vidi na kakve budalastine ljudi nasedaju poput ovog sa feministkinjama, koje ako je razlog proglasavanja bolesti taj da se slucajno neka zena ne posalje u stanicu da se ispita da li ucinila nasilje nad clanom svoje porodice ako se na istu posumnja, a taj razlog jeste i dosao je iz straha i neznanja kako psihologije tako i zivota feministkinja koje su ceo jedan sistem zvani "Samoponizenje licnosti" proglasile za normalan i zdrav onda one treba prve da se jave terapeutu. I zajedno sa njima svi oni koji nasedaju na parolu "seksualne slobode" a nisu ispitali sta se iza brda valja, sloboda ili ropstvo. Jer im misljenje nije njihovo misljenje vec im misljenje kreira krug lobista koji sada sede u hotelu Honolulu puseci lulu a ljudi misle da su pametni resavajuci svoje egzistencijalne probleme. Jos se bune i grizu kao ovde na temi danas. Ili napadaju sto je neko pomenuo "cednost feministkinja" ili su sa druge strane "emancipovani" u stilu, sta je mene briga, ja sam za seksualne slobode. Ne moze tako. Osim ako niste usli u program brainwashing Illuminati.

tumblr_lxxedh32LZ1qd4m0zo1_500.gif

Sve to iz razloga jer su mozdane mase neizdiferencirane, bezvoljne, nemaju snage. Volja nije trenirana a snaga je u volji. Ista je blokirana jos u periodu detinjstva u vidu zabrana i naravno kasnije karakter moze iskonstruisati ovaj vid zadovoljenja, preko sadomazohizma. Vredjanje je takodje jedan od oblika poremecaja "samoponizenja" stim sto je kod vecine pasivan, prikriven. Iluminati tome nisu krivi, traze jake persone. Kao sto vidimo ljudske slabosti su ogavnije od onoga sto se nagadja da radi ova najaca svetska sekta preko svojih poslanika, u ovom slucaju preko feminizma, navlaceci suptilno ljude na ropstvo parolom seksualnih sloboda mazuci oci naivnima bihejvioralno kognitivnim tehnikama i drugim namazima.

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2...ker_costume_by_invictuscreations-d5k7xpr.jpg\
 
Poslednja izmena:
Sve to iz razloga jer su mozdane mase neizdiferencirane, bezvoljne, nemaju snage. Volja nije trenirana a snaga je u volji. Ista je blokirana jos u periodu detinjstva u vidu zabrana i naravno kasnije karakter moze iskonstruisati ovaj vid zadovoljenja, preko sadomazohizma. Vredjanje je takodje jedan od oblika poremecaja "samoponizenja" stim sto je kod vecine pasivan, prikriven. Iluminati tome nisu krivi, traze jake persone. Kao sto vidimo ljudske slabosti su ogavnije od onoga sto se nagadja da radi ova najaca svetska sekta preko svojih poslanika, u ovom slucaju preko feminizma, navlaceci suptilno ljude na ropstvo parolom seksualnih sloboda mazuci oci naivnima bihejvioralno kognitivnim tehnikama i drugim namazima.

http://fc06.deviantart.net/fs71/i/2...ker_costume_by_invictuscreations-d5k7xpr.jpg\

volja nije izvor razuma kamel,nego izvor namere,razum je taj koji te navodi na sadomahonizam,a volja se ne zamlacuje razumom
 
Kastaneda, NLO i slicna tematika. Za shodno je procitati, ali to nije tema iako su projekti CIA na neki nacin povezani sa ovim vidom ponasanja.

procitaj,kakav NLO,nema toga u njegovim knjigama,ali nemoj samo "Orlov dar"pa ko zna sta ces pomisliti,a tako isto ne citaj samo"Ucenje Don Huana",procitaj sve knjige,trebalo bi da ti se svide,ali ko zna...mozda i ne
 
Obrazac ponasanja u vidu lisavanja uglavnom preko roditeljskih zabrana u ranom detinjstvu ne predstavlja bozije usadjivanje u glavu vec odredjeno vaspitanje koje u korelaciji sa nasledjem predaka preko gena zajedno sa uticajem spoljne sredine stvara ponasanje koje se kasnije kod nekih individua manifestuje kao sadomazohisticko.
 
kake veze ima dal sam tica ili slon kada cvrkucem ili dizem surlu ispravno? sta nije tacno? da je sklonost ka mucenju ili trpljenju posledica odrastanja a ne gena...ovaj bozanske promisli? :lol:

Nije pomenuto "nije tacno" pruzeno je objasnjenje. Tacno je relativno, psiholoskim recnikom tacno je simbolicki.
Dete u roditeljima vidi bogove, bog/nebog kasnijeg perioda dobija epitete zadovoljenih/nezadovoljenih potreba prve faze zivota.


"kake veze ima dal sam tica ili slon kada cvrkucem ili dizem surlu ispravno?"

Psihoanaliticaru dovoljno materijala za pocetak, dobrom psihoanaliticaru ne treba vise od ovog da vidi gde je uzrok, sta skripi i koje su kasnije posledice proizasle.
 
Sto se ja uopste zamlacujem sa vama kada vas 90% brani bolesti koja su tako klasifikovane od strane zvanicne psihologije. Uopste mi nije jasno.
Ovde je dat primer da se vidi na kakve budalastine ljudi nasedaju poput ovog sa feministkinjama, koje ako je razlog proglasavanja bolesti taj da se slucajno neka zena ne posalje u stanicu da se ispita da li ucinila nasilje nad clanom svoje porodice ako se na istu posumnja, a taj razlog jeste i dosao je iz straha i neznanja kako psihologije tako i zivota feministkinja koje su ceo jedan sistem zvani "Samoponizenje licnosti" proglasile za normalan i zdrav onda one treba prve da se jave terapeutu. I zajedno sa njima svi oni koji nasedaju na parolu "seksualne slobode" a nisu ispitali sta se iza brda valja, sloboda ili ropstvo.
Da zaista inace ovde polemisu sve same intelektualne gramade....

- - - - - - - - - -

Sto se ja uopste zamlacujem sa vama kada vas 90% brani bolesti koja su tako klasifikovane od strane zvanicne psihologije. Uopste mi nije jasno.
Ovde je dat primer da se vidi na kakve budalastine ljudi nasedaju poput ovog sa feministkinjama, koje ako je razlog proglasavanja bolesti taj da se slucajno neka zena ne posalje u stanicu da se ispita da li ucinila nasilje nad clanom svoje porodice ako se na istu posumnja, a taj razlog jeste i dosao je iz straha i neznanja kako psihologije tako i zivota feministkinja koje su ceo jedan sistem zvani "Samoponizenje licnosti" proglasile za normalan i zdrav onda one treba prve da se jave terapeutu. I zajedno sa njima svi oni koji nasedaju na parolu "seksualne slobode" a nisu ispitali sta se iza brda valja, sloboda ili ropstvo.
Da zaista inace ovde polemisu sve same intelektualne gramade....
 
Nije pomenuto "nije tacno" pruzeno je objasnjenje. Tacno je relativno, psiholoskim recnikom tacno je simbolicki.
Dete u roditeljima vidi bogove, bog/nebog kasnijeg perioda dobija epitete zadovoljenih/nezadovoljenih potreba prve faze zivota.




Psihoanaliticaru dovoljno materijala za pocetak, dobrom psihoanaliticaru ne treba vise od ovog da vidi gde je uzrok, sta skripi i koje su kasnije posledice proizasle.


dete u roditeljima vidi bogove samo do rane faze odrastanja...vidi male bogove u adolescenrtstvu ako nije proslo kako treba onu prvu... sadizam ispoljava skoro svako dete u odredjenoj fazi odrastanja bez razlike... problem je kada se princip potrefi sa karakterom a sve uvije u gensku strukture duhovne snage olicene u upornosti i onda imas ono sto se zove mali monstrum....

cim si poco mene da analiziras pokazo si sta nije u redu sa tobom i za to ne treba nikakav psiho vec samo zdrav rezon... deja vu :lol:
 

Back
Top