DIESEL gorivo

moguce da je neko pre tebe menjao tj da si imao srece, moguce da vozis sa losim pokvarenim diznama ali te boli uvo sto auto slabije vuce i ide - svakako da ti nakon 260.000 km dizne nisu u fabrickom stanju.

Drugo za tvoj auto su dizne jeftine mislim oko 150-200 evra komad sto znaci sve 4 da zamenis to ti je 600 evra za nove.

Za auta koja ja gledam nema dizna ispod 400 evra i idu 6 komada to znaci da u slucaju kvara mene ceka trosak od najmanje 2400 evra.

A malo mi glupo da platim auto 4-6.000 evra pa da posle pola godine mora da ulozim 2400 evra u zamenu dizni.

pazi sta kazu na prvom linku - da samo ako skines dizne makar 2 i posaljes u servis koji se bavi diznama da ih prikace na ultrazvucnu kadicu moze da se kaze dal su dizne dobre ili lose

a evo u cemu je razlika

injection.jpg


načini brizganja čiste i zaprljane električne dizne

Cista baca pravo gorivo a losa, na kojoj su se rupice ili zapusile ili potrosile od upotrebe baca siroko

dirty.jpg


Izračunato je da naslage od 5 mikrona izazivaju 25% manji protok goriva

Da li kompjuter može da kompezira ovakve nedostatke? Može ako je sistem za ubrizgavanje opremljen senzorima za izduvne gasove preko kojih može da se poveća vreme za koje je brizgaljka otvorena i time kompezuje slabiji protok zbog zaprljanja. Mada se u stvarnosti to retko dešava. Zaprljanje varira od brizgača do brizgača u zavisnosti od njegovog položaja u usisnoj grani motora. Kompjuter ne može da zna koji od brizgača je zaprljan više a koji manje pa zbog toga povećava vreme brizganja svih brizgača.Zato je kod nekih cilindara smeša suviše bogata a kod drugih suviše siromašna.Kada se sagleda ukupan rad motora on nije na zadovoljavajućem nivou i može se rešiti samo dovođenjem svih brizgača u pravilan rad.
Kako brizgači mogu da se vrate u pravilan rad? Tehnički, rešenje je da se svi brizgači zamene novim i ako je jedan samo pokvaren ne znajući koji. Da bi bio uspešan u servisiranju brizgača serviser mora da ponudi mušteriji trajno rešenje svaki put .Da bi to postigao serviser mora da ima mogućnost provere svakog brizgača posebno a i sve zajedno kako pre, tako i posle pranja brizgača.

http://www.maget.rs/index.php/products/service/nozzle-tester

Znaci ovde lepo kazu kad dizne otkazuju - moraju sve da se zamene novim i ako je samo mozda jedna dizna pokvarena.

Ja ovo nisam pisao. Vec pametniji ljudi od mene. Ja sam samo procitao i primio to k znanju :)

mozes da citas koliko hoces ,, vecsam reko dasam drugi vlasnik niko pre mene nije menjo dizne ,, mislim dasu ovo dizne od benzinjare. nestosi pobrko ,,

- - - - - - - - - -

Nikad nisam voleo da krpim nista na autima - jer je moj zivot tu u pitanju . Ako nesto ne valja na autu, kupim novo i bacim staro.

Cim renomirani auto listovi i ljudi koji se razumeju kazu da se dizne TROSE jasno je da posle odredjenog vremena moraju da se zamene.

Ove price o reperaciji dizni me podseca na one prodavce cajeva na pijacama koji lece svaki po 10 bolesti odjednom z:D

I pre nego opet neko kaze "sta ti mislis da si najpametniji" da kazem odma da ne mislim da jesam. I upravo zato sto nisam - citam sta pisu i kazu pametniji od mene , jer bolje je uvek uciti se na tudjim greskama nego na svojim.

abre mnogosi smesan :dash:
 
Evo sta kazu Fordovci za dizne - REPARACIJA 150 evra po dizni!

Liku crkle 3 od 4 dizne. Jedna ne baca uopste smesu tj slabo a druge dve suvise.

http://www.fordclubserbia.org/forum/viewtopic.php?t=4460

Gde su bre ti ljudi u Srbiji sto prelaze 700.000 km a da ne zamene dizne ja jos nisam cuo za takvog ?

Evo sta kaze jedan lik koji je bio na "reperaciji" dizne kojeg su odrali 200 evra za to nasi lopovi

Trebam Pomoć !!! Prije neki dan sam pisao da sam imao kvar treće dizne te da sam kvar popravio i auto mi je islo par dana kako treba,e sad mi se desilo to da auto počeo da radi nekako tise mirniji rad motora ali tuši ga nešto i nema snage da povuče , ide on postiže brzinu ali nema onu snagu da vuče kao što je bilo sagorjevanje je toliko loše da smrdi kao da baca zivo gorivo ali cinjenica je da nečadi više kao što je bio slučaj kad mi je otišla treća dizna...Potrošnja goriva mi je od tada katastrofalna pola rezeorvara goriva 100 km vožnje...Dao sam 200 eura na popravku te treće dizne i sad neznam više šta da radim tačno??? opet ću da napomenem da vozim FORD MONDEA 2002 god. 2.0 TDCI 130 ks.

Sve u svemu posle "reperacije" problem nije resen, auto nema snagu , a potrosnja goriva katastrofalna kaze potrosio mu auto pola rezervoara za predjenih 100 km :eek:

Pazi dalje sta kaze drugi - platio REMONT pumpe za gorivo 450-500 evra EEEJ :eek: !

Pa ove kod nas sto voze dizele deru ovi majstori pa ih razvaljuju

Remont pumpe je oko 450 - 500 eura.
Za dizne zna Dragomir.
A i mogao bi malo koristiti "Pretragu", ne košta ništa.

batice odmah da ti kazem i mene je to sahranilo,majstor mi je nasao i uzrok kvara tih isti dizni PUMPAAAAAA pa kad sve saberes spremi se za minimum 900evrica ako imas srece mechanic idi kod gagija u pinosavu i pitaj ga KAD CE DA MI NABAVI ONO ***** STO UKLJUCUJE TURBINU CEKAM VEC GODINU DANA NA TO!




Ja sigurno nisam pisao ovaj clanak
 
Poslednja izmena:
Sta kazu kolege sa Reno foruma

Cini mi se da bi ovo trebalo da bude najozbiljnija tema. Naime, moj auto je od skoro poceo da pravi probleme. Desava se da kada je vruc, recimo vozio sam ga i izasao u kupovinu na dvadesetak minuta, vratim se i on nece da upali. Treba da se vergla poduze, pa tek onda upali i posle sve radi normalno. Isao sam u servis i rekli su mi da su problem dizne koje inace kostaju 77000 din. Katastrofa!!! Sto je jos gore to je izgleda fabricki lose uradjeno, pricao sam sa vlasnikom servisa i kaze da se desavalo da se dizne pokvare i na novim automobilima. Cak nema ni garancija, platis 1000 evra i one se pokvare posle desetak hiljada km, sto se takodje nekim ljudima desvalo. Ako je to tako ja sam ogorcen na RENO!!! Sta da radim? Ima li neko slicnih iskustava?

http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=692.0
 
Citam dalje diskusiju vozaca Renoa . Najgore sto ljude koji voze ove dizelase , oderu prvo serviseri ponudom da im dizne "repariraju" onda im to naplate 150-200 evra po dizni sto izadje nekih 450-600 evra, i to traje mozda godinu dana , i posle toga opet mora da ih menjas znaci platis sve to duplo.
 
Kazu ovi Reno-ovci da tzv ciscenje dizni preko onih aditiva nema nikakav efekat tj tako je ovom rekao serviser iz Verana. Isto sam procitao ja i na stranim sajtovima

pricao sam bas o ovome (ako se secate, postavio sam pitanje oko ovih sredstava pre... nem pojma) sa deckom koji radi u Verano motors-u (da, servis je sr*nje, al njemu prilicno verujem) i on mi je rekao da batalim ta s*anja... oni su to koristili npr na Partnerima i Bokserima sa HDi motorima koji su presli vise stotina hiljada km... npr Post express vozila, i kod njih kaze da ima efekta neko vreme, al da ne resava problem trajno... kaze da cesce praktikuju da "voze dok ne stane", ociste dizne i nastave... inace, za Sonax i ostalo sto se prodaje kod nas u megamarketima je rekao da obilazim u sirokom luku...
 
Tihi ,ti si u pravu i sledeći put tebe biram za presednika.

ne znam prijatelju, mozda a i verujem ti da su kod vas u nemackoj iskustva sa dizelasima najbolja moguca.

A kod nas suprotno - ja sam okruzen ljudima koji imaju losa iskustva .

I sad sta bi ti radio da si na mom mestu, na jednoj strani ljudi koji voze na benzin/plin bez ikakvih nekih losih iskustava a na drugoj ovi sa dizelima sa vecito nekim problemima.
 
Princip rada modernih common rail dizel motora


kao sto mozemo videti kljucni su turbina, pumpa visokog pritiska i dizne. Dizne moraju da rasprskavaju gorivo u vidu fine izmaglice. U suprotnom ako se zapuse ili dotraju , gube efekat i auto kazu moze da trosi i do duplo vise od deklarisane potrosnje.

Kod benzinskih motora sa ubrizgavanjem, brizgaljka (injektor ili dizna) ima važnu ulogu u pripremi smese. Zadatak brizgaljke je fino raspršivanje goriva u tačno određenom smeru i trenutku. Ukoliko je brizgaljka oštećena ili prljava dovod goriva će biti otežan ili će deo ubrizganog goriva ostati nesagoren odnosno neiskorišćen. Ta pojava manifestuje se kroz povećanu potrošnju goriva, nemiran rad motora, gubitak snage, otežano paljenje, loš sastav izduvnih gasova... Osim navedenih simptoma dolazi i do povećanog trošenja delova klipnog mehanizma zbog pojačanog ispiranja uljnog sloja gorivom, otežanog rada lambda sonde, začepljenja katalizatora... Tokom rada dizne su izložene jakim temperaturnim oscilacijama, nečistoćama iz goriva, prodoru ulja u usisnu granu... Zbog svega navedenog u unutrašnjosti brizgaljke stvara se talog. Ta pojava može na više načina uticati na pravilan rad injektora. Jedan od njih je smanjenje protoka odnosno smanjenje ubrizgane količine goriva. Prilikom ispitivanja može se uočiti da su stepeni punjenja različiti što znači da cilindri dobijaju različit kvalitet smese. Talog može prouzrokovati promenu smera mlaza ili lošu raspršenost goriva unutar mlaza. I jedno i drugo uticaće na povećanu potrošnju, nemiran rad i sve druge, već pomenute simptome. Talog takođe može prouzrokovati propusnost injektora. Brizgaljke su u motoru pod stalnim pritiskom i ne smeju propustati ni malo goriva. Tek kada impuls (elektro-magnetna brizgaljka) otvori iglu gorivo se ubrizgava. Ukoliko talog spreči pravilan hod igle može doči do curenja injektora. Zbog skupog tehnološkog procesa proizvodnje nove brizgaljke su izuzetno skupe. .
 
ja sam presao 640 000 mondeo 1,8 td bez zamene dizni, al su otisle u q zanjih 50 000, krko sam mu dvotaktol malo malo, onaj najeftiniji!
imas tamo na ford klubu, 8 godina sam a vozio, sa ovim novim nisam sastavio 20 000.....

znam pisao si i svaka cast bas mi je drago zbog toga.

Al isto znas na ford klubu da gomila tvojih kolega na zalost nije bila iste srece kao ti

Vecina ovih sto su pisali tamo su imali od 140 do 240.000 km na satu. E sad pitanje je dal je to stvarno realna kilometraza ili su ta auta presla vise.
 
znam pisao si i svaka cast bas mi je drago zbog toga.

Al isto znas na ford klubu da gomila tvojih kolega na zalost nije bila iste srece kao ti

Vecina ovih sto su pisali tamo su imali od 140 do 240.000 km na satu. E sad pitanje je dal je to stvarno realna kilometraza ili su ta auta presla vise.

pa kazem ti to je bilo sa starim, 98 godiste, ko zna koliko je on jos gurao, vrv vise, ali sa novim (2004 cr-tdci) nisam sastavio 20 000, i nesvidja mi se ni kako je odradjena reparacija, radio sam u ovlascenom delphi servisu, sve je to djubre, a lepo sam imao na e bay po istoj ceni samo da sacekam malo dok stigne, niti je ko zadovljan sa reparacijom! znaci dok guta sa dvotaktolom, ok, al slabije ide i vise trosi malo mozda, nijansa, bez toga tesko, oseca se los rad, nama je djubre gorivo i tu je kraj, ja sada sipam samo na nisu, kristalno cist na eko pumpi mi je i sjebao dizne, inace svi comon rail sistemi se isto ponasaju (sa nasom naftom bezveze), samo delfi ima neke proklete kodove koji nemoze svako da odradi, inace sam materijal za diznu novu je oko 5 -6 000 dinara, neko tako i uradi, zameni i ne kodira, po meni jako pametno.
po mom misljenju ko god dogura do 100 000 sa ovim diznama i nasim gorivom, svaka cast....
mada milan gt je presao preko 180 000 i ko zna koliko predhodni vlasnik i nista, cedo takodje nikad problem, kazu da na dijagnostici su mu dizne kao nove!
ma dizeli nevole da stoje, nevole da se voze kratko i svaki drugi dan, imam neki ludi osecaj da je tako!
 
Poslednja izmena:
Princip rada modernih common rail dizel motora


kao sto mozemo videti kljucni su turbina, pumpa visokog pritiska i dizne. Dizne moraju da rasprskavaju gorivo u vidu fine izmaglice. U suprotnom ako se zapuse ili dotraju , gube efekat i auto kazu moze da trosi i do duplo vise od deklarisane potrosnje.


gledam dizela a citam o benzin ???????????????
 
pa kazem ti to je bilo sa starim, 98 godiste, ko zna koliko je on jos gurao, vrv vise, ali sa novim (2004 cr-tdci) nisam sastavio 20 000, i nesvidja mi se ni kako je odradjena reparacija, radio sam u ovlascenom delphi servisu, sve je to djubre, a lepo sam imao na e bay po istoj ceni samo da sacekam malo dok stigne, niti je ko zadovljan sa reparacijom! znaci dok guta sa dvotaktolom, ok, al slabije ide i vise trosi malo mozda, nijansa, bez toga tesko, oseca se los rad, nama je djubre gorivo i tu je kraj, ja sada sipam samo na nisu, kristalno cist na eko pumpi mi je i sjebao dizne, inace svi comon rail sistemi se isto ponasaju (sa nasom naftom bezveze), samo delfi ima neke proklete kodove koji nemoze svako da odradi, inace sam materijal za diznu novu je oko 5 -6 000 dinara, neko tako i uradi, zameni i ne kodira, po meni jako pametno.

znaci to je bio stari dizelas. Ti stari dizelasi su bili mnogo bolji nego ovi danasnji moderni.

znaci sa novim Mondeom dizelasem nisi skrpio ni 20.000 km morao si da repariras dizne ? Kakvo je tvoje iskustvo sa tim reparacijama ? Jel to vredi ulozenih para ili ne ? Tj koliko dugo traju posle reparacije iz tvog iskustva?

Mada citajuci ovaj tvoj post vidim da nisi ni malo zadovoljan i da reparacija nije nikakvo resenje vec samo zamena novim.

Koje ti je auto godiste i koliko je imao km ?
 
Poslednja izmena:
pa kazem ti to je bilo sa starim, 98 godiste, ko zna koliko je on jos gurao, vrv vise, ali sa novim (2004 cr-tdci) nisam sastavio 20 000, i nesvidja mi se ni kako je odradjena reparacija, radio sam u ovlascenom delphi servisu, sve je to djubre, a lepo sam imao na e bay po istoj ceni samo da sacekam malo dok stigne, niti je ko zadovljan sa reparacijom! znaci dok guta sa dvotaktolom, ok, al slabije ide i vise trosi malo mozda, nijansa, bez toga tesko, oseca se los rad, nama je djubre gorivo i tu je kraj, ja sada sipam samo na nisu, kristalno cist na eko pumpi mi je i sjebao dizne, inace svi comon rail sistemi se isto ponasaju (sa nasom naftom bezveze), samo delfi ima neke proklete kodove koji nemoze svako da odradi, inace sam materijal za diznu novu je oko 5 -6 000 dinara, neko tako i uradi, zameni i ne kodira, po meni jako pametno.
po mom misljenju ko god dogura do 100 000 sa ovim diznama i nasim gorivom, svaka cast....
mada milan gt je presao preko 180 000 i ko zna koliko predhodni vlasnik i nista, cedo takodje nikad problem, kazu da na dijagnostici su mu dizne kao nove!
ma dizeli nevole da stoje, nevole da se voze kratko i svaki drugi dan, imam neki ludi osecaj da je tako!

na dijagnostiku nemoze da pokaze kakvesu dizne moze da pokaze koju kolicinu brizga ,, kad povadis dizne ina probni sto vidis u kakvom su stanju ,, kod mene stilo 260 000 km nikad menjane
 
neznam koliko je presao, pisalo je 130 000, al su mi procenili preko 350 000, pa niko nije lud da kupi novog 30 000 evra srednje vise klase u fulu, a da neprodje bar 80 000 godsnje, 2004 kraj 12 mesec. NEvredi i ne bih savetovao nikome, znaci ili budzevina ona bez koda sam u garazi ili nove preko ebaya koje kostaju kao reparacija i nista drugo, kazu da sam miran 100 000 videcemo, cisto sumnjam!
stari je imao problema sa pumpom i diznama, al nije ovako, vidi koliko sam ja izgurao sa takvim, prelazio je do OO, 1,6 eskort je imao najbolju pumpu i dzine, otak su se uhfatili sa francuzima da prave dizele, jadno!
 
znaci to je bio stari dizelas. Ti stari dizelasi su bili mnogo bolji nego ovi danasnji moderni.

znaci sa novim Mondeom dizelasem nisi skrpio ni 20.000 km morao si da repariras dizne ? Kakvo je tvoje iskustvo sa tim reparacijama ? Jel to vredi ulozenih para ili ne ? Tj koliko dugo traju posle reparacije iz tvog iskustva?

Mada citajuci ovaj tvoj post vidim da nisi ni malo zadovoljan i da reparacija nije nikakvo resenje vec samo zamena novim.

Koje ti je auto godiste i koliko je imao km ?

kao stoje dule negde napiso pasat 2.0 ford mondeo , reno ,, onisu imali problem sa dizne od 2 002 god ,, sadje to ispravljeno ,, moj prijatelj ( mehanicar za kamione ) ima ford mondeo isto imao problem sa dizne , sad remontovo i nema problema bosista stavio neke druge marke kaze nekvarese tako lako
 
na dijagnostiku nemoze da pokaze kakvesu dizne moze da pokaze koju kolicinu brizga ,, kad povadis dizne ina probni sto vidis u kakvom su stanju ,, kod mene stilo 260 000 km nikad menjane

koliko sam skapirao da bi se videlo u kojem je stanju dizna ona mora da se skine sa motora i nakaci na poseban uredjaj gde se proverava...

- - - - - - - - - -

kao stoje dule negde napiso pasat 2.0 ford mondeo , reno ,, onisu imali problem sa dizne od 2 002 god ,, sadje to ispravljeno ,, moj prijatelj ( mehanicar za kamione ) ima ford mondeo isto imao problem sa dizne , sad remontovo i nema problema bosista stavio neke druge marke kaze nekvarese tako lako

ne verujem da je to ispravljeno evo i zasto

Prvo inzenjeri i renomirani strucnjaci pisu da svaka dizna ima svoj zivotni vek kao na primer svecica.

vecina ljudi koji kupe na zapadu auto voze ih do 150.000 km pa prodaju.

znaci 150.000 km kad predju to je 5 godina starosti , i posle toga istekla garancija

U interesu fabrika je da se tebi to pokvari i da ti uzmu pare na novom delu....

Moj ujak jednom bio na seminar proizvodjaca akumulatora i ceo seminar su razgovarali samo o jednom - kako da naprave akumulator koji ce da crkne cim mu istekne garancija.

Njihov cilj je da mi njihove proizvode kupujemo sto vise i sto cesce.
 
koliko sam skapirao da bi se videlo u kojem je stanju dizna ona mora da se skine sa motora i nakaci na poseban uredjaj gde se proverava...

ne, stavi se na dijagnostiku i pokaze prelive, ili nacicu ti link kako mozes sam
umesto posuda stavis vece spriceve i meris na 3 minuta koliko izadje, ima katalog kako valjaju a kako ne, najbolje je da nema skoro nista!
 
ma bre svaki servis ima dijagnostiku, neki naplacuju neki ne, ali nemoze svaka dijagnostika na svaku marku auta, znaci nemoze onaj za wv na forda i obrnuto, neko kaze moze, N E M O Z E!
IMAS LINK gore sa you tuba kako se mere prelivi !
 
I eto darko,

ti si ovde najiskusniji vozac dizelasa presao si sigurno 700.000 km vozeci dizele sto je stvarno impresivna cifra - i nakon sveg iskustva da li bi nekom ko kupuje sad auto preporucio kupovinu polovnog dizelasa ili benzinca ?
 
I eto darko,

ti si ovde najiskusniji vozac dizelasa presao si sigurno 700.000 km vozeci dizele sto je stvarno impresivna cifra - i nakon sveg iskustva da li bi nekom ko kupuje sad auto preporucio kupovinu polovnog dizelasa ili benzinca ?
do 20 000 godiznje bezinac, a dizelas moze i preko i posle te kilometraze sta ko voli! Kupete bre sta volite i sta poznajete, a ne po tudjim misljenjima po dobavezno to je najaci savet, znaci samo sta volite!
benzinci imaju plivajuci, kratkotrajniji su motori, noviji troskare ulje, dizelsi polovnjaci su presli sacuvaj boze i dobar niko ne prodaje, imaju jaci plivajuce i cr sistemi nisu za nasu naftu. Evo nesto zanimljivo, neke fieste 1.4 tdci imaju plivajuci neke ne, uglavnom sto su kupljeni u grandu imaju jer su dosta jeftiniji menjaci! I neki automatici imaju plivajuci zamajac! Uglavnom svi novi i benzinci i dizeli imaju plivajuci negde preko 100 ks, sto bolji motor-jaci, ima plivajuci zamajac!
ja sam nekada prelazio toliko kada sam radio privatno, sada prelazim godisnje kao nekada mesecno, zadnje tri godine, nazalst nema posla!
prelaze ljudi i vise, sa manje znanja ili ti vise para, ja sam promenio tri enterijera al jedan motor ostao isti!
 
Sta kaze covek koji je vozio Jeep Grand Cherokee 2008 CRD u Americi sta je sve zamenio na svom dizelasu

My apologies i should have updated this sooner.

When I first starting noticing the injector problem it had about 89000km. Bumper to bumper is 60km and drivetrain is 100km. I brought it into a Chrysler dealership where they pulled up codes for both a crankshaft sensor and cam sensor as well as 2 glow plugs. They suggested I replace all the parts (at the time the glow plugs were $81 each from mopar parts). Not sure how they ascertained that the noise was coming from one of these parts and the cost to replace all three was upwards of $1000. So I paid my diagnostic fee and hit the road. (I replaced all 6 plugs and the cam sensor for less than $250 myself).

The next dealership dealt with Sprinters. The Mechanic there isolated the injectors and concluded it was number 3 - but couldn't tell me if it was just the seal or the injector itself... $500 to replace the seal $1400 injector and seal. I ASKED if it was under warranty and the adviser was quick to inform me that the injectors are not covered under drive-train warranty because it is part of fuel delivery.


Then the arrogant service adviser also kicked in that it needed a fuel filter - get this - every 20000km - at a cost of $330! and i was neglectful in not changing it enough. 'And BTW, he says, I should probably swap out the EGR while i'm at it... 97000km!!! Not sure where he got that figure but by that time I was backing out the door anyway.

After those ridiculous comments I left and started looking for aftermarket. No parts dealer in the city - even diesel specialists - could get me an aftermarket injector. Unfortunately (and fortunately) I did not see the post above regarding possible aftermarket solutions.

I called Chrysler and filed a complaint about all the problems, they took note of it, said they would get back to me. When they did get back to me the person dealing with my file agreed with the dealership and case closed. Then life got busy so I let it ride and forgot about it.


So I drove it all noisy for about 25000km....

Then my key module went on the fritz and I had to replace that and my key. (I do alot of stop and starts in my Job so this has been a problem for me with several vehicles now). While I was at the 3rd dealership I asked if they could check out the injector noise as it seemed to have gotten louder:

Now 2 and 3 were noisy + the seals were gone for sure.

Here is the Kicker... I tell the adviser there that I had it in at 97000km for the first problem, and he says - "why didn't they fix it under warranty?"

So YA it was under warranty! Chrysler actually went to bat for me. So they replaced 2 and 3 and also all three seals and inspected and cleaned injector 1, despite the truck being at 120000k and out of warranty.

The fuel filter 1/2 the price of the other dealer. Was not sure why the other adviser wanted me to swap out the EGR as there was nothing wrong with it.

So now at 125000km all is good and so far the only out of pocket expense that is not normal has been one spray nozzle, glow plugs (wear and tear?) and the cam sensor, and the key module - which for me is actual a wear and tear item anyway.

Shmigsy

Svakih 20.000 km mora da menja filter za gorivo to mu je 250 evra . EGR na 97.000 km.

Zamenu ulja i filtera to da ne racunamo a u ovaj motor ide 9-10 litara ulja.

Al ono sto mi je bilo zanimljivo je sledece: CAK NI U AMERICI DIZNE NISU POD GARANCIJOM :lol: Zato je platio 1400 dolara za novu diznu tj za diznu + ruke

Sve u svemu na 120.000 km njemu su crkle 3 dizne - 1 su mu cistili , a 2 i 3 zamenili .

Ne znam kolko ga je sve to kostalo al nije manje od 3-4.000 dolara.

A covek vozi da kazes "najboljeg dizelasa" tj mercedesovog jer je sve u ovom autu vezano za motor i ostalo - Mercedes.

I kako ja da kupim dizelasa kad procitam sve ove strasne price?
 
Poslednja izmena:
U Americi ih bas izuvaju na ove dizne iz cipela

Ovom drugom trazili $1200 po dizni zamenu

Its a rip off. Im nearly positive that you cant clean these injectors (at least not on the inside ). I know of someone who ran B100 and it plugged up the injectors and the injectors were not repairable. The injectors run about $1200 each. I wouldnt let the dealer near them. That is, I wouldnt let your dealer near them. My dealer seems to have their head on straight

Ovaj drugi kaze da su na starim dizelasima dizne $15 dolara komad. A na novim $1200 u Americi - ubise ih :eek:

Sve u svemu osnovna diskusija je bila o tome da li se dizne na CRD motorima mogu cistiti ili ne ultrazvucnim kadicama . Vecina smatra da je to prevara i da nema tu ciscenja vec da mora novo.

Isto kazu da se moderni dizel motori , za razliku od benzinskih, NE MOGU CISTITI ADITIVIMA i da ako to radis rizikujes da dodatno ostetis motor.

Nastavak diskusije ovde

http://www.jeepforum.com/forum/f67/crd-fuel-injector-cleaning-984571/
 

Back
Top