Kako se postaje Lezbejka?

jos od 12.veka neprijateljstvo prema homoseksualnosti je pocelo da se ukorenjuje..osuda kao nesto 'neprirodno'..u delima Tome Akvinskog i drugih..pa i mnoge od americkih kolonija imale su stroge kazne..za porocnost..koju tek treba imenovati..negde su muski i zenski homo cinovi kaznjavani smrcu..i onda se sve razvija od greha do patologije..ta promena je kao napredna, jer je bolesna osoba manje kriva, nego gresnik ili kriminalac ahahaha..jel' Frojd tvrdio da su u sustini sva ljudska bica bisexualna..i postaju hetero ili homo kao rezultat iskustva sa roditeljima i drugima..ipak on to nije smatrao kao oblik patologije..posle su neki odbacili tu teoriju, kao ..hetero je urodjeno, a homo je fobicni odgovor na pripadnike drugog pola..
 
evo moje vidjenje:

verovatno se devojka rodi sa nekom fizickom manom pa se ne moze reci da je lepa(nisam video ni jednu lepu lezbejku) pa joj se onda u detinjstvu ne pruzi ni jedna prilika da se zblizi sa nekom osobom drugog pola, pa joj se onda u mladosti zadesi neki kreten( hvala bogu svi mi znamo to ponekad da ispadnemo) koji je skroz razocara u muski rod, pa onda pokusava da nadje utehu u nekoj isto tako "ruznoj" devojci koja je imala isto tako ruzna iskustva...jednostavno se nadju, zeljne i pune ljubavi koje nemaju kome drugom da pruze...
 
loop:
evo moje vidjenje:

verovatno se devojka rodi sa nekom fizickom manom pa se ne moze reci da je lepa(nisam video ni jednu lepu lezbejku) pa joj se onda u detinjstvu ne pruzi ni jedna prilika da se zblizi sa nekom osobom drugog pola, pa joj se onda u mladosti zadesi neki kreten( hvala bogu svi mi znamo to ponekad da ispadnemo) koji je skroz razocara u muski rod, pa onda pokusava da nadje utehu u nekoj isto tako "ruznoj" devojci koja je imala isto tako ruzna iskustva...jednostavno se nadju, zeljne i pune ljubavi koje nemaju kome drugom da pruze...

Djelimicno si u pravu ali se ne bih slozio da su sve ruzne.Ja znam nekoliko pravih ljepotica.
 
chika_doktor:
loop:
evo moje vidjenje:

verovatno se devojka rodi sa nekom fizickom manom pa se ne moze reci da je lepa(nisam video ni jednu lepu lezbejku) pa joj se onda u detinjstvu ne pruzi ni jedna prilika da se zblizi sa nekom osobom drugog pola, pa joj se onda u mladosti zadesi neki kreten( hvala bogu svi mi znamo to ponekad da ispadnemo) koji je skroz razocara u muski rod, pa onda pokusava da nadje utehu u nekoj isto tako "ruznoj" devojci koja je imala isto tako ruzna iskustva...jednostavno se nadju, zeljne i pune ljubavi koje nemaju kome drugom da pruze...

Djelimicno si u pravu ali se ne bih slozio da su sve ruzne.Ja znam nekoliko pravih ljepotica.

Jao, i ja znam stvarno par prelijepih lezbaca...al' ono, bas prave su ribe...tako da Loop, tvoja teorija, nazalost, otpada.
 
To je jednostavno takav sklop licnosti i koliko god da se trudile,ne mogu da pobegnu od toga.A ima ih mnogo,mnogo vise nego sto se misli.
Pogotovo one koje nisu spoznale da su lezbejke i uzivaju zalosni status pacenice u braku izigravajuci nesto sto prosto nije njihova zivotna uloga.
Drugi,lazni oblik lezbejki lezi u traumatskom iskustvu sa muskarcima pa se onda vestacki okrecu ka svom polu,sto je samo znak velike nesigurnosti.
Slicno je i kod muskaraca,samo sto muskarci svoju homofobicnost iskazivaju na mnogo brutalan i nasilan nacin smatrajuci da je biti gay slabost.
Glupo zar ne?
Ja znam lezbejke i mnoge od njih su mi mnogo bolji prijatelji od straight devojaka jer su odnosi cisti,bez ikakve mogucnosti da se desi nesto vise od prijateljstva.....i sve su lepotice.Sve su femme,dok one butch lez smatram prvenstveno greskom prirode koje su ipak trebale da se rode kao muskarci.
 
ja uopste ne verujem u to da se neko rodi kao lezbejka. to se mozda forsira kod tebe na zapadu da bi postojali gayovi koji ce da troshkare ili tako neka teroije sada mi nije logicna

aaaa oath sam te zavela sad?
 
?:
ja uopste ne verujem u to da se neko rodi kao lezbejka. to se mozda forsira kod tebe na zapadu da bi postojali gayovi koji ce da troshkare ili tako neka teroije sada mi nije logicna

aaaa oath sam te zavela sad?

ååååå,a ko ti kaze da sam ja na zapadu? Bgd mi se ne cini toliko zapadno.
Ja sam na severu cutao o tome,i pre nego sto sam otisao tamo imao sam identicno misljenje o lezbejkama.
Ne,nisi me zavela.
 
citam ovo pa i ja nesto kontam da se ni jedna ne rodi kao lezbos.mislim da je to stvar vaspitanja i iskustva da se stekne neko gadjenje prema muskarcima i njihovom telu,onda i strah zbog njihove razlicitosti od nas devojaka u pubertetu (ona prica s tinejdzerkama koje vezbaju poljupce s drugaricama,pa to ode malo dalje),u kasnijim godinama mozda neki dozivljaj neshvacenosti i nerazumevanja s muskarcima...to su vrlo individualne stvari,moze da bude u pitanju i neka trauma iz detinjstva (tipa:nasilan otac-zastitnicki nastrojena majka,silovanje,izolacija u zenskom okruzenju...)i ko zna sta sve...najbolje da nam to isprica neka lezb gosca ovde,ja mogu samo da nagadjam iz slucajeva devojaka koje sam upoznala,a imaju ovakve sklonosti.nije to meni bas jasno,jer mi jos uvek,i ovako poprilicno razocaranoj u muskarce :lol: ,muski znoj ima zavodljiviji miris od parfema neke cice :? !tacno je da zena zenu (ponekad) bolje razume :roll:-zato pijemo kafu i tracarimo s prijateljicama,ali:kada treba da donesemo neku kljucnu odluku u zivotu-savetujemo se sa muskarcem od poverenja :wink: .kad malo razmislim,lezb devojke su zapravo one koje nikad nisu i nece umeti da shvate sve prednosti i mogucnosti muskaraca u kontextu sebe samih! :P
nije da imam nesto protiv ove strukture,da se ne shvati pogresno.uvek sam za:live and let live.no,cinjenica je i da su lezbace mnogo agresivnije i otvorenije u muvanju devojaka nego sto su to gej-tipovi.oni su diskretni,prvo pokusaju da razumeju i pohvataju signale pre nego sto krenu u muvanje.no,tu je oprez mozda i zbog nekih batina koje mogu da dobiju.dok lezb cice-zastrasujuce je koliko su neustrasive i navalentne :shock: .plus,ako se i pokazes kao str8,nastavljaju da pljuju po muskarcima u svakodnevnim razgovorima,te se i kafenisanje i tracarenje sa njima povremeno pokazuje nemogucim.nazalost.jer,bar one koje ja poznajem-izuzetno su pametne i intelektualne. :(
 
Devilishgirl:
jos od 12.veka neprijateljstvo prema homoseksualnosti je pocelo da se ukorenjuje..osuda kao nesto 'neprirodno'..u delima Tome Akvinskog i drugih..pa i mnoge od americkih kolonija imale su stroge kazne..za porocnost..koju tek treba imenovati..negde su muski i zenski homo cinovi kaznjavani smrcu..i onda se sve razvija od greha do patologije..ta promena je kao napredna, jer je bolesna osoba manje kriva, nego gresnik ili kriminalac ahahaha..jel' Frojd tvrdio da su u sustini sva ljudska bica bisexualna..i postaju hetero ili homo kao rezultat iskustva sa roditeljima i drugima..ipak on to nije smatrao kao oblik patologije..posle su neki odbacili tu teoriju, kao ..hetero je urodjeno, a homo je fobicni odgovor na pripadnike drugog pola..
Jel ti to opravdavas lezbeizam(opet 100%-tno sigurno izvodima iz zute stampe ili pominjanjem nekih nebuloznih slucajeva) ili govoris kako se postaje lezbejka?

Ako ces da opravdavas Lezbejke onda promeni temu. Ako ces da odgovoris kako to nastaje onda ok.
 

Back
Top