Fotografija koja je pomirila region

http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Fotografija-koja-je-pomirila-region.html

Fotografija koja je pomirila region

Fotografija mladića ogrnutog srpskom zastavom i devojke ogrnute hrvatskom koji se ljube izazvala je brojne reakcije na internetu širom regiona.
Pogledajte prilog 275135



Autor fotografije, koji ju je ujedno i objavio, opisao je i okolnosti pod kojima je nastala:

"Koledž 'United World' u Mostaru okuplja više od 40 različitih nacionalnosti. Smešten u gradu koji je još uvek podeljen ratom u ljudskoj svesti, on je postao simbol nove generacije balkanskih naroda. Ove godine se održava Kulturna parada kako bi se obeležila 50. godišnjica pokreta 'United World'. Svi smo ponosno nosili svoje zastave ulicama i na bošnjačkoj i na hrvatskoj strani grada. Moj prijatelj Srbin se držao za ruku sa svojom devojkom Hrvaticom. Kada je jedna starica nju pitala kako može da ide pored Srbina, ona ga je poljubila. Tada sam napravio sliku. To nije ništa posebno, samo jedan par koji iskazuje ljubav, ali za nas ovde u Mostaru, to je dokaz da nove generacije nisu spremne da nastave s ratom u svesti", napisao je autor fotografije.

Na zagrebačkom portalu Index.hr pojavio se veliki broj komentara, a došlo je i do očekivane rasprave između onih kojima se fotografija dopada jer promoviše pomirenje i i onih koji ne prelaze lako preko međusobnih razlika. Komentari u medijima, domaćim i onim iz regiona, uglavnom su bili pozitivni, ređe uvredljivi.
» PODELI OVU VEST SA DRUGIMA

BRavo deco bravo bravo bravo bravo hiljadu puta bravo. kad vec mi matroi konji nismo mogli, vi buduce generacije ima da gradite slogu mir i ljubv, bravo deco, ja bi voleo da ovakve slike gledam po mome vukovaru da opet to budee grad sa najvise mesanih brakova, da opet budemo ko jedno ko nekad, bravo deco bravo bravo bravo bravo, hiljdadu puta bravo




bravo
 
Индивидуализам
опасна работа
пут којим се ређе иде
шта ћу кад ме тако направило
нисам ја крив

Индивидуализам
реко ми ћале да се прилагодим
ја му кажем погледај себе
у свом си трипу читав живот
он каже у праву си
фурај свој фазон док можеш

Individualizam je modus operandi u nadnacionalnim superdrzavama tipa SAD, EU, sutra EAU, prekosutra u Tip 1 civilizaciji.
 
BRavo deco bravo bravo bravo bravo hiljadu puta bravo. kad vec mi matroi konji nismo mogli, vi buduce generacije ima da gradite slogu mir i ljubv, bravo deco, ja bi voleo da ovakve slike gledam po mome vukovaru da opet to budee grad sa najvise mesanih brakova, da opet budemo ko jedno ko nekad, bravo deco bravo bravo bravo bravo, hiljdadu puta bravo




bravo


A kako mi nismo mogli?
I mi smo imali mladice Hrvate i muslimani su imali devojke Srbe i venacavali su se i deca nosila imena koja nisu nicija i voleli smo se i zajedno slavili i Bajrame i Bozice i kuce zidali jedni pored drugih i druzili se i kumovali i postajali porodica. Mnogo ulozili, mnogo ocekivali. Nije da se nije gradila ljubav i mir i tolerancija. Jeste i te kako. Za godinu vise nego sto ce ova deca za trideset narednih ali...Palo preko noci. Sruseno u danu.

I to sto je tako lako palo ne znaci da nije bilo dobro sagradjeno vec da je sila koja je rusila bila jaka.


Fotografija na zalost ne znaci nista. U ovu skolu odlaze jako imucni ili jako dobri djaci. Sacica njih. Prvom prilikom odlaze van i ne vracaju se. Vaspitavaju ih za sebe.
Nama ostaju oni koji jos uvek imaju dve skole pod jednim krovom, muslimansku i hrvatsku i tuku se izmedju prve i druge smene.
A mozda bolje i da su razdvojeni tako od detinjstva nego da i njima neko srusi sav svet sa dvadeset ili trideset. To je Bosna, bolje mozda da znaju ko je ko, pa neka se i ljube ali neka svako ostane ogrnut svojom zastavom.
 
Кич на куб. Осећам оно што се популарно зове трансфер блама.

Тачно - а што је најгоре у целој ствари сви пренебрегавају чињеницу ДА ЈЕ У ПИТАЊУ СТРАНА ПЛАЋЕНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА, НЕКА ВРСТА НВО.........

"Koledž 'United World' u Mostaru okuplja više od 40 različitih nacionalnosti. Smešten u gradu koji je još uvek podeljen ratom u ljudskoj svesti, on je postao simbol nove generacije balkanskih naroda. Ove godine se održava Kulturna parada kako bi se obeležila 50. godišnjica pokreta 'United World'
 
Тачно - а што је најгоре у целој ствари сви пренебрегавају чињеницу ДА ЈЕ У ПИТАЊУ СТРАНА ПЛАЋЕНИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА, НЕКА ВРСТА НВО.........

"Koledž 'United World' u Mostaru okuplja više od 40 različitih nacionalnosti. Smešten u gradu koji je još uvek podeljen ratom u ljudskoj svesti, on je postao simbol nove generacije balkanskih naroda. Ove godine se održava Kulturna parada kako bi se obeležila 50. godišnjica pokreta 'United World'

Znaci da si protiv ozivljavanja vojne parade kod nas? :lol:
 
Кратко и глоопо.

TDK__Why_So_Serious__by_Sanctioned.jpg
 
Kakve veze ima kako se zovu?

kako nema veze........pa da vidimo dal je fotka promenila region......nek lepo postave ime i prezime ove devojke i da sačekamo jedno po sata.......ajde sat pa tek onda da izvodimo zaključke jel je promenila svest u hrvata i ostalih naroda na ovim područjima.....imam utisak da bi objavljivanje imena ovu devojku skupo koštao.......možda grešim al hrvati su to.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
kako nema veze........pa da vidimo dal je fotka promenila region......nek lepo postave ime i prezime ove devojke i da sačekamo jedno po sata.......ajde sat pa tek onda da izvodimo zaključke jel je promenila svest u hrvata i ostalih naroda na ovim područjima.....imam utisak da bi objavljivanje imena ovu devojku skupo koštao.......možda grešim al hrvati su to.....


Ma kakav region i kakva promena.
Region ce promeniti jedino vreme koje prolazi, mislim mnogo, mnogo vremena koje prolazi ili neka zajednicka katastrofa do sada nevidjenih razmera.
Nas nista ne moze promeniti, mi smo stoka.

Ali to nije razlog da deca ne veruju u bolje sutra i nije razlog da se ne vole. Deca su deca i treba da im je mladost lepa pa makar i zbog toga sto su u zabludi.
 
http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Fotografija-koja-je-pomirila-region.html

Fotografija koja je pomirila region

Fotografija mladića ogrnutog srpskom zastavom i devojke ogrnute hrvatskom koji se ljube izazvala je brojne reakcije na internetu širom regiona.
Pogledajte prilog 275135



Autor fotografije, koji ju je ujedno i objavio, opisao je i okolnosti pod kojima je nastala:

"Koledž 'United World' u Mostaru okuplja više od 40 različitih nacionalnosti. Smešten u gradu koji je još uvek podeljen ratom u ljudskoj svesti, on je postao simbol nove generacije balkanskih naroda. Ove godine se održava Kulturna parada kako bi se obeležila 50. godišnjica pokreta 'United World'. Svi smo ponosno nosili svoje zastave ulicama i na bošnjačkoj i na hrvatskoj strani grada. Moj prijatelj Srbin se držao za ruku sa svojom devojkom Hrvaticom. Kada je jedna starica nju pitala kako može da ide pored Srbina, ona ga je poljubila. Tada sam napravio sliku. To nije ništa posebno, samo jedan par koji iskazuje ljubav, ali za nas ovde u Mostaru, to je dokaz da nove generacije nisu spremne da nastave s ratom u svesti", napisao je autor fotografije.

Na zagrebačkom portalu Index.hr pojavio se veliki broj komentara, a došlo je i do očekivane rasprave između onih kojima se fotografija dopada jer promoviše pomirenje i i onih koji ne prelaze lako preko međusobnih razlika. Komentari u medijima, domaćim i onim iz regiona, uglavnom su bili pozitivni, ređe uvredljivi.
» PODELI OVU VEST SA DRUGIMA

Zar ovo nije najbolji primjer da se moze zivjeti u miru? Nikad necu razumjeti one sto se ovakvoj sceni rugaju i osudjuju je.
 
kako nema veze........pa da vidimo dal je fotka promenila region......nek lepo postave ime i prezime ove devojke i da sačekamo jedno po sata.......ajde sat pa tek onda da izvodimo zaključke jel je promenila svest u hrvata i ostalih naroda na ovim područjima.....imam utisak da bi objavljivanje imena ovu devojku skupo koštao.......možda grešim al hrvati su to.....

Све је то ШАРАДА за будалее.... нити је момак огрнут српском заставом Србин, нити је девојка огрнута 'рвацком заставом 'рватица......... то су патетичне танке жице на које само глупак може да наседне...

У ПИТАЊУ ЈЕ ПАРАДА...........
 

Back
Top