Fotografija koja je pomirila region

Evropske...pa i svetske.

Гете је био верски затуцан, па је писао о продаји душе ђаволу, а Шилер је промовисао национализам и употребу оружја. То нису европске вредности, то није оно за шта се боримо. Изађи у шетњу, осети енергију, почео си да застрањујеш. Боље капирај и копирај, него што читаш литературу која те приближава десничарским идејама.
 
Ako su to evropske vrednosti onda stvarno neznam sta je za Nemackom. Prvo ukinut je vojni rok i sad samo neke propaliteti idu u vojsku, retki su slucaji kao tvoj prijatelj.

Drugo boj Nemaca koji su deo jedne crkve zadnjh godina naglo pada, tako da i broj onih koji placaju crkveni porez.

Pa to sto je broj ljudi koji postuje evropske vrednosti u posrtanju ne znaci da se njihova sustina menja.

Evropska vrednost nije da lezis po ceo dan i to proglasis ljudskim pravom ili da odvedes dete od 2 godine u prodavnicu i pitas ga "Sine, sta hoces?".

Zna se sta su prave vrednosti.
 
Europske vrednosti su doneti rezoluciju 1244 pa reci da ona vise nije dobra, ili potpisati Dejton pa reci da on vise nije dobar

Europske (zapadne) vrednosti su licemerje, laz, manipulacija, napadati svakog ko ne zeli da zivi kako mu ti kazes i slicno...

Kad se pogleda zadnjih 2-2 500 godina istorije zapadne civilizacije, nema kraćeg opisa suštine nego Gramzivost i Licemerje.

Ima i dobrih strana ali padaju u vodu pred ovim teškim manama.
 
Seljaci su digli bunu kad su njima uzeli oruzije.

Covece, dosadan si kao musica.

Ne pricam o Timockoj buni.

- - - - - - - - - -

Kad se pogleda zadnjih 2-2 500 godina istorije zapadne civilizacije, nema kraćeg opisa suštine nego Gramzivost i Licemerje.

Ima i dobrih strana ali padaju u vodu pred ovim teškim manama.

Onda je Srbija u vrhu evropske civilizacije.
 
Гете је био верски затуцан, па је писао о продаји душе ђаволу, а Шилер је промовисао национализам и употребу оружја. То нису европске вредности, то није оно за шта се боримо. Изађи у шетњу, осети енергију, почео си да застрањујеш. Боље капирај и копирај, него што читаш литературу која те приближава десничарским идејама.

Pa pre ce biti da je pri citanju tebe zavela...kao i Hitlera...
U kom smislu zastranjujem...i izlazim u setnju svaki dan ja, ne brini...sad cu i 12. marta...
 
Europske vrednosti su doneti rezoluciju 1244 pa reci da ona vise nije dobra, ili potpisati Dejton pa reci da on vise nije dobar

Europske (zapadne) vrednosti su licemerje, laz, manipulacija, napadati svakog ko ne zeli da zivi kako mu ti kazes i slicno...

Rezolucija 1244 je sluzila Kostunici pa posle Tadicu da domacu javnost osamute i deklasiraju demagogijom i materijalnio situiraju svoj uzi partijski krug !!!!
 
Ne, ozbiljan sam.

- - - - - - - - - -



Ne...nije isti djavo...u tome je problem.

Imamo u nasem slucaju isti primer - ubiti nacionalni ponos jednog naroda zarad "bratstva i jedinstva"

Isto i sad, Srbi odreknite se vecine svojih nacionalnih vrednosti zarad "zajednice europskih naroda"

Takodje ima jos nesto slicno za obe strane - kao satro borba protiv fasizma a ovamo ubijaj svakog ko ne misli kao ti, ili ko nece da bude tvoj rob
 
Ma daj bre ... Dao ti je primer gde je pokazana tipična licemernost, najblaže rečeno. E, to je EUrupa. Ništa više a ni manje od bilo kog drugog fašiste koji će iskoristiti sve u svojim osvajačkim pohodima.

Ne, to definitivno EU..Evropa...to je zato sto gledate samo pravo...vama je vrh Rusija...a rusija samo iz interesa Srbiju gleda...kad je Rusija poklonila nesto Srbiji?DOk USA i EU stalno daju te dzipove, te neke opreme itd itd...
 
Zato danas imamo Srbiju sa selima bez seljaka i gradove pune seljaka - verovatno dosli da se skoluju. :D

Pa vidis da je isto i danas. Cim im spomenes malo uvodjenja u red odmah potezu zlu kolonijalnu proslost Evrope.

Analog iz 1880neke bi bio "A sto moje djete da ide u te skole kad sam citajo da tamo ima spolnog napastvovanja djaka od strane profesora. Smrt skolrupi!"
 
Imamo u nasem slucaju isti primer - ubiti nacionalni ponos jednog naroda zarad "bratstva i jedinstva"

Isto i sad, Srbi odreknite se vecine svojih nacionalnih vrednosti zarad "zajednice europskih naroda"

Takodje ima jos nesto slicno za obe strane - kao satro borba protiv fasizma a ovamo ubijaj svakog ko ne misli kao ti, ili ko nece da bude tvoj rob

MA gde si to cuo bre?Pa ti bi dosad mrtav vec bio da je istina to sto pricas...tako da, molim te...
 
Milan nije uveo opste obrazovanje to do komunista nije postojalo.

Nije on uspeo kao i Dositej Obradovic iz razlitih razloga.

- - - - - - - - - -

Ne, to definitivno EU..Evropa...to je zato sto gledate samo pravo...vama je vrh Rusija...a rusija samo iz interesa Srbiju gleda...kad je Rusija poklonila nesto Srbiji?DOk USA i EU stalno daju te dzipove, te neke opreme itd itd...

EU i SAD isto gledaju interes. A i EU nema jednu jedinstvenu spolnju politiku. Svaka zemlaj svoje ciljeve tera.

Nemoj biti najivan.
 
Ne, to definitivno EU..Evropa...to je zato sto gledate samo pravo...vama je vrh Rusija...a rusija samo iz interesa Srbiju gleda...kad je Rusija poklonila nesto Srbiji?DOk USA i EU stalno daju te dzipove, te neke opreme itd itd...

Te osiromaseni uranijum, te te oslobode te viska teritorije, resursa, te ti nametnu prostituciju i nemoral kao opste vrednosti...
 
Onda je Srbija u vrhu evropske civilizacije.


A ne bih se složio.

Mi imamo ono što smo sami sagradili i šta smo gradili novcem od ratnih odšteta. A pogledaj centre evropskih gradova. Sve monumentalne građevine i zaostavštine iz perioda kolonijalne vladavine.
London sagrađen krvlju Indusa, Brisel napravljen na kostima Kongoanaca, Rim građen krvlju celog tadašnjeg sveta, Madrid izgrađen krvavim zlatom američkih Indijanaca, Pariz pljačkanjem afričkih kolonija, američki megalopolisi svi doživeše nagli bum nakon Drugog rata baš kad je Amerika zajašila planetu... i tako tona primera, svaki evropski grad ima takvu pozadinu.

I naravno, ne zna se kome od njih su usta punija "demokratije i kulture" a džepovi tuđih para.
 
Ne, to definitivno EU..Evropa...to je zato sto gledate samo pravo...vama je vrh Rusija...a rusija samo iz interesa Srbiju gleda...kad je Rusija poklonila nesto Srbiji?DOk USA i EU stalno daju te dzipove, te neke opreme itd itd...

Nakon sto su nam napravili stetu od 30 milijardi dolara i ubili 2000 civila za 78 dana, ti se vadis na dzipove i opremu ?

Jesi ti psihicki bolesnik ?
 
Milan nije uveo opste obrazovanje to do komunista nije postojalo.

Nije on uspeo kao i Dositej Obradovic iz razlitih razloga.

- - - - - - - - - -



EU i SAD isto gledaju interes. A i EU nema jednu jedinstvenu spolnju politiku. Svaka zemlaj svoje ciljeve tera.

Nemoj biti najivan.
Ne, nisam naivan...da, i EU i SAD gleda interes, ali opet i ulazu investicije, znam da je zbog intereesa, ali RUsija prstom ne pipa...i opet svi braca rusi pa braca rusi...

- - - - - - - - - -

Nakon sto su nam napravili stetu od 30 milijardi dolara i ubili 2000 civila za 78 dana, ti se vadis na dzipove i opremu ?

Jesi ti psihicki bolesnik ?

Milosevic je psihicki bolesnik...
 
Ne, to definitivno EU..Evropa...to je zato sto gledate samo pravo...vama je vrh Rusija...a rusija samo iz interesa Srbiju gleda...kad je Rusija poklonila nesto Srbiji?DOk USA i EU stalno daju te dzipove, te neke opreme itd itd...

Svi gledaju iz interesa.

Kad se u Srbiji kaže EU-put , za mene se podrazumeva samo dostizanje nekih normalnih vrednosti u smislu pravne sigurnosti, prava svakog pojedinca, ubijanje korupcije - funkcionisanje institucija.

Kakva oprema ? Da li znaš da smo iz EU dobijali najgori škart od, recimo PC oprema koja je podeljena ne samo u Srbiji nego i u hrvatskoj i drugim bivšim SFRJ republikama - i to državnim organima.
Da li znaš da smo dobijali lekove kojima je istekao rok trajanja ?
 
A ne bih se složio.

Mi imamo ono što smo sami sagradili i šta smo gradili novcem od ratnih odšteta. A pogledaj centre evropskih gradova. Sve monumentalne građevine i zaostavštine iz perioda kolonijalne vladavine.
London sagrađen krvlju Indusa, Brisel napravljen na kostima Kongoanaca, Rim građen krvlju celog tadašnjeg sveta, Madrid izgrađen krvavim zlatom američkih Indijanaca, Pariz pljačkanjem afričkih kolonija, američki megalopolisi svi doživeše nagli bum nakon Drugog rata baš kad je Amerika zajašila planetu... i tako tona primera, svaki evropski grad ima takvu pozadinu.

I naravno, ne zna se kome od njih su usta punija "demokratije i kulture" a džepovi tuđih para.

Mi imamo qratz da izbijemo oci, da prostis. Nemamo nista. Umiremo sa 45 godina.

Ali, umesto da kazemo "ok, pogresili smo, hajdemo iz pocetka", mi kukamo o medjunarodnim konspiracijama, krvi indusa, masonima, iluminatima, Titu i slicno.

Krivi smo mi prijatelju.
 

Back
Top