Problem sa krajnicima

Na ORL klinici u NS...jesam, da li zato sto sam vec bila radjena ili je neki drugi razlog u pitanju, ne znam.
To je poliklinika,klinički centar vojvodine?a koji lekar vam je radio?i što niste smeli lokalnu,kakvi su vam nalazi pre toga bili,meni su konstantno povećani leukociti i odbijaju me zbog toga i koliko godina imate ja imam28 i kažu da je starijima teže
 
Ja sam kao mala imala brojne upale i gnojne angine lecena injekcijama penicilina i svim i svacim...danas su mi krajnici uvecani i nisu glatki...jedni orl dri mi predlazu da ih vadim drugi ne...ja se iskreno bojim tog vadjenja jer na zadnjem pregledu kod orl-a dao mi je lokalni anestetik i ja sam dobila gusenje, krenula da povracam zivi uzas...uz sve to sam se uspanicila pa sam krenula da padam u nesvest....ja ne mogu ni da zamislim da moram da sedim drzim ciniju i oni da mi to cupaju, jer se izgleda samo tako radi u ns-u....da li bi mozda krio terapija bila dobro resenje za mene? da li se to radi negde u srbiji?
 
Ja sam kao mala imala brojne upale i gnojne angine lecena injekcijama penicilina i svim i svacim...danas su mi krajnici uvecani i nisu glatki...jedni orl dri mi predlazu da ih vadim drugi ne...ja se iskreno bojim tog vadjenja jer na zadnjem pregledu kod orl-a dao mi je lokalni anestetik i ja sam dobila gusenje, krenula da povracam zivi uzas...uz sve to sam se uspanicila pa sam krenula da padam u nesvest....ja ne mogu ni da zamislim da moram da sedim drzim ciniju i oni da mi to cupaju, jer se izgleda samo tako radi u ns-u....da li bi mozda krio terapija bila dobro resenje za mene? da li se to radi negde u srbiji?
Te informacije mora da vam da ORL specijalista. Uradićete kompletnu biohemiju, pa i porazgovarati sa anesteziologom.
 
E ovako imam problema sa krajnicima vec 10 - 15 dana...u pocetku je bila obican bol u grlu i blaga temperatura koji sam lecio Eritromicinom koji sam uzimao 4 dana i sve je bilo ok...medjutim prestao sam da uzimam Eritromicin i od toga je proslo 3 dana meni se temperatura povratila sa blagim otokom u grlu....ja sam tada nastavio da pijem Eritromicin jos 3 dana ali nije bilo nikakvih rezultata pa sam otisao kod doktrora posle pregleda doktorka mi je rekla da su mi krajnici ogromni i da su za operaciju i dala mi je da pijem PANCEF jednom dnevno 10 dana...ja sam to pio nekih 6 dana medjutim meni je bilo sve gore! Sada su se mogli videti bele tackice po desnom krajniku znaci gnoj! Otisao sam kod drugog doktora koji mi je prepisao injekcije na 12 sati (ne mogu da procitam na ovom listu kako se zovu uglavnom to mesavina 2 doze injekcija) evo danas mi je 4 dan kako primam tu terapiju ali nikako da mi nesto bude bolje....i dalje me uzasno boli dok gutam i imam temperaturu skoro ceo dan...Sta da radim? dali to tako mozda treba posto sam veceras na tek pola terapije ili da potrazim drugog doktora jer voleo bi da se oporavim do nove godine jer vucem ovo vec 15-tak dana....Nadam se da mi neko moze bar malo pomoci....
 
Ovako ljudi ja sam operisao krajnike 17.09.2013 dakle prije 2 dana i iskreno da vam kazem ovo su teske muke jako sam gladan a ne mogu skoro nista da jedem bol je neopisiv... ne dizem se iz kreveta.. Po prirodi sam optimista ali mi se sve cini da ce ovo malo duze potrajati.. od svoje 7-dme godine ja bolujem od upala krajnika.. pa sam na kraju zaradio i hronicnu upalu rekao mi je doktor kao da nikako ne smijem da izbacam krv i tako ali to je prosto nemoguce jer kad spavam to se nakupi pa onda ujutro je bas uzasno.. Ja sam se evo odlucio na ovu operaciju zato sto su postali bas preosjetljivi ali ako imate po jednu upalu ili ako vam se to samo jednom desilo nikako nemojte operisat... OPROVAK JE UZASAN imam eto 18 godina ali ovo je katastrofa.... Nisam cak ni siguran koliko je ovo bila ispravna odluka... ali sta je tu je sad nema nazad... Ovo je drugi dan posle operacije i vec mi je bolje ali realno procjenjujem da ce ovo potrajat jedno 15 20 dana.. kako god bilo da bilo.. nema nazad i moj je savjet NE OPERISITE BEZ VELIKE POTREBE !!!
 
a mene prvi put u zivotu bole krajnici. veceras sam ih nesto gledala i videla nesto belo po njima znaci da je i kod mene poceo da se stvara gnoj. mislila sam da ne idem kod lekara nego onako samo da odem u apoteku i uzmem neke antibiotike sad posle svih vasih komentara cim svane idem kod doktora.
 

Back
Top