Ljubav koja unistava

Kiss_me

Aktivan član
Poruka
1.516
Ljubav bi trebalo da je emocija koja pokrece, nosi, vodi, ali zasto cesto biramo ljubav koja nas unistava. Sistematski, permanentno, dugo i polako nam uzima zrno po zrno duse a nismo spremni ni sposobni da joj se odupremo, vec tvrdoglavo srljamo sve dublje i dublje.
 
Kiss_me:
Ljubav bi trebalo da je emocija koja pokrece, nosi, vodi, ali zasto cesto biramo ljubav koja nas unistava. Sistematski, permanentno, dugo i polako nam uzima zrno po zrno duse a nismo spremni ni sposobni da joj se odupremo, vec tvrdoglavo srljamo sve dublje i dublje.
Negde je napisano...Kad osetimo da se u vezi povredjujemo to vise nije ljubav...a uglavnom smo povredjeni...
 
Kiss_me:
Ljubav bi trebalo da je emocija koja pokrece, nosi, vodi, ali zasto cesto biramo ljubav koja nas unistava. Sistematski, permanentno, dugo i polako nam uzima zrno po zrno duse a nismo spremni ni sposobni da joj se odupremo, vec tvrdoglavo srljamo sve dublje i dublje.
Svi traze ljubav a niko nije spreman da je da :(
 
Ako se tako osjecas u vezi "zbog ljubavi" onda tu nesto nije u redu....A i ne vjerujem da ces se dugo drzati tako necega...bices sve nesrecnija ai nesrecnija dok ne osjetis da su ti osjecaji umrli....onda ces otici.
 
mammy:
NatasaNatasa:
mammy:
Ako se tako osjecas u vezi "zbog ljubavi" onda tu nesto nije u redu....A i ne vjerujem da ces se dugo drzati tako necega...bices sve nesrecnija ai nesrecnija dok ne osjetis da su ti osjecaji umrli....onda ces otici.


Da, takve ljubavi te jednostavno, jednog dana, same nateraju da napustis ''skroviste''

been there, done that... :cry:
Mislim da su svi... I baš tako, dok MISLIŠ da voliš, ne možeš da odeš; i samo se jednog jutra probudiš i kažeš - šta mi je sve ovo trebalo :?
U najboljem slučaju, prepoznaš sama u sebi razloge zbog kojih si tu bila i ostajala, a ti razlozi nisu bili Ljubav... Možda sujeta, dokazivanje sebi ili nekome... nešto :?
 
Kiss_me:
Ljubav bi trebalo da je emocija koja pokrece, nosi, vodi, ali zasto cesto biramo ljubav koja nas unistava. Sistematski, permanentno, dugo i polako nam uzima zrno po zrno duse a nismo spremni ni sposobni da joj se odupremo, vec tvrdoglavo srljamo sve dublje i dublje.


ljubav ne unistava...unistavaju nas nasi pogresni izbori, nasi sopstveni strahovi i neodlucnost...
 
A sta ako postoji mogucnost za jednu predivnu opsesivnu ljubav?
Je li patologija davati celog sebe?
Evo,kao sto vidim svi se zalite zbog nekih pogresnih ljubavi,zbog necega sto je bilo,ok,razumem,i sam sam bio u takvoj situaciji ali se nisam zaustavio na tome.
Moj brak jeste me bukvalno umalo kostao zivota ali sam iz njega izasao jos jaci i jos spremniji za NJU,za Onu Pravu koja ce naleteti i ne razmisljam o tome kako su svi sebicni i kako niko nece da voli.
Bas hocu da vidim suprotno i svim snagama se borim za to.
Prepoznaje li se ko ili opet idemo da teoretisemo oko ciste istine?
 
mackica ns:
mammy:
NatasaNatasa:
mammy:
Ako se tako osjecas u vezi "zbog ljubavi" onda tu nesto nije u redu....A i ne vjerujem da ces se dugo drzati tako necega...bices sve nesrecnija ai nesrecnija dok ne osjetis da su ti osjecaji umrli....onda ces otici.


Da, takve ljubavi te jednostavno, jednog dana, same nateraju da napustis ''skroviste''

been there, done that... :cry:
Mislim da su svi... I baš tako, dok MISLIŠ da voliš, ne možeš da odeš; i samo se jednog jutra probudiš i kažeš - šta mi je sve ovo trebalo :?
U najboljem slučaju, prepoznaš sama u sebi razloge zbog kojih si tu bila i ostajala, a ti razlozi nisu bili Ljubav... Možda sujeta, dokazivanje sebi ili nekome... nešto :?

E i ja sam tako,relativno skoro napustio "skroviste" posle 3,5 godine ...
Jednostavno nisam mogao da izdrzim vise neke bezobrazluke i tvrdoglavost,samo sam pukao.
Sve to je odjednom izbrisalo onu moju veliku ljubav i opcinjenost.
I sad se pitam sta mi je sve to trebalo :roll:
 
Srdj@n:
mackica ns:
mammy:
NatasaNatasa:
mammy:
Ako se tako osjecas u vezi "zbog ljubavi" onda tu nesto nije u redu....A i ne vjerujem da ces se dugo drzati tako necega...bices sve nesrecnija ai nesrecnija dok ne osjetis da su ti osjecaji umrli....onda ces otici.


Da, takve ljubavi te jednostavno, jednog dana, same nateraju da napustis ''skroviste''

been there, done that... :cry:
Mislim da su svi... I baš tako, dok MISLIŠ da voliš, ne možeš da odeš; i samo se jednog jutra probudiš i kažeš - šta mi je sve ovo trebalo :?
U najboljem slučaju, prepoznaš sama u sebi razloge zbog kojih si tu bila i ostajala, a ti razlozi nisu bili Ljubav... Možda sujeta, dokazivanje sebi ili nekome... nešto :?

E i ja sam tako,relativno skoro napustio "skroviste" posle 3,5 godine ...
Jednostavno nisam mogao da izdrzim vise neke bezobrazluke i tvrdoglavost,samo sam pukao.
Sve to je odjednom izbrisalo onu moju veliku ljubav i opcinjenost.
I sad se pitam sta mi je sve to trebalo :roll:
Iju, neko sa strane da gleda pomislio bi da svako ko 'pukne' završi na krsti :shock: :lol:
 
Dont_Break_The_Oath:
A sta ako postoji mogucnost za jednu predivnu opsesivnu ljubav?

:shock: :shock: :shock:
Како опсесивна љубав може бити предивна???

Je li patologija davati celog sebe?

ДАААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!! На начин на који ти то схваташ - да!

Evo,kao sto vidim svi se zalite zbog nekih pogresnih ljubavi,zbog necega sto je bilo,ok,razumem,i sam sam bio u takvoj situaciji ali se nisam zaustavio na tome.
Moj brak jeste me bukvalno umalo kostao zivota ali sam iz njega izasao jos jaci i jos spremniji za NJU,za Onu Pravu koja ce naleteti i ne razmisljam o tome kako su svi sebicni i kako niko nece da voli.
Bas hocu da vidim suprotno i svim snagama se borim za to.
Prepoznaje li se ko ili opet idemo da teoretisemo oko ciste istine?
 
Kiss_me:
Ljubav bi trebalo da je emocija koja pokrece, nosi, vodi, ali zasto cesto biramo ljubav koja nas unistava. Sistematski, permanentno, dugo i polako nam uzima zrno po zrno duse a nismo spremni ni sposobni da joj se odupremo, vec tvrdoglavo srljamo sve dublje i dublje.
pa ne unistava valjda bas svaka ljubav.mnogo si razocarana.
 
Da 'prostiš, meni nekako - 'opsesivno' ne može da stoji ni u kakvoj korelaciji sa 'pozitivno'. U stvari, može, ali u negativnoj :?
Lepo (i bolno) je voleti, čak i neuzvraćeno, čak i bezgranično i bezuslovno... Ali opsesivno... ljubav ne treba, čak i ne može da bude opsesija :? Može neki odnos, ali to već nije ljubav...
 

Back
Top