Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako bre nije, kad se u vodi devet meseci formiramo?
meni je voda najprirodnija sredina
pa ti i ovako imas medveda koji moze da te pojede ako si u sumi, lava koji moze da te rastrgne ako si u nekoj savani, zmiju koja moze da te ujede i ubije ili pitona koji moze da te udavi
to sto su se ljudi okrenuli zivotu u urbanim sredinama, ne znaci da i tamo ne stradaju
koliko ljudi strada u automobilskom nesrecama?
koliko ljudi strada od ruke drugog coveka?
pa ono sto su nama ameri i nemci radili `99. ne radi ni jedna zivotinjska vrsta na svetu..ni jedna najopasnija ajkula..



ja cu od mora da uhvatim mozda samo jos neki produzeni vikend u septembru i da sedim i cutim do sledeceg proleca :(
za to vreme, dobra mi je i ada za plivanje..makar tamo do kraja oktobra ako vreme bude kao sto su najavljivali
juce sam skinula 2kg..okruglo
malo korigovanog unosa i povecana potrosnja
preplivala 6km i prepesacila 8km
triatlon u najavi :)
ako mi pre toga ne otazu zglobovi :lol:

...blago tebi ako u danu skines 2kg....ja nista skinula nisam, bas se danas nesto gledam, jesam se malo zategla
al nista smrsala nisam, iako mnogi tvrde da im delujem mrsavije nego kad sam dosla..pa normalno kad sam preplivala
cudo i mazem se vise nego inace..pa sve to daje rezultat na kozi i kompletnom izgledu...
....vagu nemam, nije mi to ni bitno, ali ni po odeci bas nemam neke pokazatelje ka tome...a da jedem nesto ne jedem,
nego ili ce se to naknadno pokazati ili me je stitna opet zakucala u mestu...
...sutra opet plazica, samo sutra sa Cupavicom, a to je onda mnogo manje plivanja, al vise brckanja u plicaku koje ja
koristim za raznorazne vezbe..koje stvaro daju rezultate...opet pocese neki misici da se primecuju...
 
afrikano
razbij bre vagu
zgodna si
imas unuku
sta ce ti struk
kejt mos
:)

...ma izgleda da me ne razumes, ne radi se o sturku kao bitnom zarad nekog, vec o tome da ako nemam struk imam stomak, koji
mi smeta i koji mi kad hocu da se sagnem dize dijafragmu, a to em nervira em bas ne moram ni da ga imam..jer ako sad imam toliki
stomak, onda dogodine mogu imati veci, i za par godina mi se moze desiti da necu moci da se krecem kako treba...moja unukica bi sigurno
zelela da se samnom igra i za par godina, da se trkamo kao sto sad to radimo...iako vidim da se ljudi cude sto to radim (jer kao "moras" da
budes ozbiljan na ulici)..a ja samo zelim da je ona srecna...
...ne iskljucujem ja to sto volim da i sama sebi izgledam lepo kad se pogledam u ogledalo...ali mi je ovo gore napisano prioritet...

...nadam se da me sad bolje razumes :)
 
И ово 'обично' сочиво се потапа ноћ пре кувања.

Znam, ali se duze kuva. A ovo narandzasto samo 10 min., a Rayela rece da joj se ne kuva 100g neceg...10 min. je brzinski, pa moze (a de samo luk i socivo i zacini po zelji i eto preukusan corbanjac).
Za pasulj ili slatnutak (leblebiju) ili smedje socivo ipak treba vise vremena...pa je i logicno da se ne kuva bas mala kolicina. Meni bi bilo zao i truda i struje da kuvam šaku pasulja ili neceg sl., a ovo je druga prica, a ipak je socivo, koje rece da voli ali ne sprema iz pomenutih razloga...
 
Znam, ali se duze kuva. A ovo narandzasto samo 10 min., a Rayela rece da joj se ne kuva 100g neceg...10 min. je brzinski, pa moze (a de samo luk i socivo i zacini po zelji i eto preukusan corbanjac).
Za pasulj ili slatnutak (leblebiju) ili smedje socivo ipak treba vise vremena...pa je i logicno da se ne kuva bas mala kolicina. Meni bi bilo zao i truda i struje da kuvam šaku pasulja ili neceg sl., a ovo je druga prica, a ipak je socivo, koje rece da voli ali ne sprema iz pomenutih razloga...

Ubedili ste me za socivo, sutra ga kuvam :)

- - - - - - - - - -

...ma izgleda da me ne razumes, ne radi se o sturku kao bitnom zarad nekog, vec o tome da ako nemam struk imam stomak, koji
mi smeta i koji mi kad hocu da se sagnem dize dijafragmu, a to em nervira em bas ne moram ni da ga imam..jer ako sad imam toliki
stomak, onda dogodine mogu imati veci, i za par godina mi se moze desiti da necu moci da se krecem kako treba...moja unukica bi sigurno
zelela da se samnom igra i za par godina, da se trkamo kao sto sad to radimo...iako vidim da se ljudi cude sto to radim (jer kao "moras" da
budes ozbiljan na ulici)..a ja samo zelim da je ona srecna...
...ne iskljucujem ja to sto volim da i sama sebi izgledam lepo kad se pogledam u ogledalo...ali mi je ovo gore napisano prioritet...

...nadam se da me sad bolje razumes :)
Zenske te razumeju:)
Svaka zena zeli da bude vitka, nema to veze sa godinama.
 
Meni je ovo bljak. Moze da se cakli do sudnjeg dana. Sami aditivi.
Jednom kad nepce odviknes od pojacivaca ukusa, emulgatora i smeca, posle uzivas u pravoj hrani.
Da je umesto ovoga domaca vruca pogaca (somun, sta god, a ne ovaj stiropor/karton), kajmak, pravi sir (a ne ova obojena guma)...priznajem, posla bi mi voda na usta. (i prsut ko voli...)
Ovako-bljak...sto bi roditelji rekli maloj deci-pu kaka. :lol: (ili onaj grafit za Mek-I am loving it!-I am eating shit!)

Elem, jutros na vagu, jos 600g manje. :) Juce vadila krv, i ranije obicno kupim neko pecivo usput posle, em volim, em mi kao najlakse, e cvrc...juce uzeh jogurt i bananu. (da sam imala gde da operem uzela bih 4 smokve)
Sto se vec reklo, umerenost i zdrav odnos...ja bih rekla prema sebi, a ne prema hrani.
Pominjala sam vec da mi se jede mak, i smuckacu neki kolac ovih dana, naravno malu meru (umesto secera, smiksane datule i med), i taj dan cu za rucak verovatno kupus ili praziluk ili nesto sl.

Setih se Tol, i nes kafe...kako nesicu izbacih, mleko gotovo i da ne pijem (osim u corbama, i ti malo)...bice da mi zaista nije prijalo ni mleko. A nekad mi je nes kafa i nesto malo slatko (npr. suvo voce) menjala obrok. Sad radije posegnem za kafom "bez icega", a za obrok-jogurt i nema nadimanja.
I umesto hleba tamanim sirove zitarice, najcesce zob. Jer kad sam doruckovala jaje, hleb mi je sluzio da umocim, sad jaje na kajganu ili kuvano, i nema umakanja, a jednako mi prija nepcu.
Ne kazem da je hleb los, ali ja ga baas volim, i tu ne znam kako bih se ogranicila. A i kako sam citala intervuju one profi veslacice (sa istom dijagnozom) i rece da belo brasno i secer ne konzumira nikako, i da jedino tako odrzava liniju i kondiciju...vidim da to izgleda najvise "koci" metabolizam. Ja nisam profi sportista, pa mogu sebi dozvoliti ponekad i to, ali malo, i zaista-ponekad, a ne svakodnevno.

Verovatno izmisljam toplu vodu, ovaj kolac svi znaju, a meni je jedan od omiljenih "prostih" kolaca, ali nije na odmet :)
Testo:
- 2 jaja
- 1 casa (od jogurta) secera
- 1 vanil secer
- 2 case brasna
- 2 case jogurta/mleka
- 1/2 case ulja
- prasak za pecivo
- 200 gr mlevenog maka
Ja uvek u testo ubacim suvo grozdje i dr. suvo voce

Glazura:
-100 gr cokolade za kuvanje
- 3 kasike mleka
- malo maslaca

Jos je ukusniji ako se kora premaze pekmezom, pa tek onda stavi glazura. U tom slucaju ne stavljam secer u testo, jer je pekmezz sladak. Meni je najlepse sa pekmezom od kajsija ili smokava. Na ovaj nacin kolicina secera (samo u pekmezu) zaista nije alarmantna ;)
 
Verovatno izmisljam toplu vodu, ovaj kolac svi znaju, a meni je jedan od omiljenih "prostih" kolaca, ali nije na odmet :)
Testo:
- 2 jaja
- 1 casa (od jogurta) secera
- 1 vanil secer
- 2 case brasna
- 2 case jogurta/mleka
- 1/2 case ulja
- prasak za pecivo
- 200 gr mlevenog maka
Ja uvek u testo ubacim suvo grozdje i dr. suvo voce

Glazura:
-100 gr cokolade za kuvanje
- 3 kasike mleka
- malo maslaca

Jos je ukusniji ako se kora premaze pekmezom, pa tek onda stavi glazura. U tom slucaju ne stavljam secer u testo, jer je pekmezz sladak. Meni je najlepse sa pekmezom od kajsija ili smokava. Na ovaj nacin kolicina secera (samo u pekmezu) zaista nije alarmantna ;)

Hvala. :)
To je taj u osnovi, ali...brasno menjam kombinacijom mlevenih badema i kokosovog brasna. Mak ne meljem (vise volim u zrnu, osim u strudli, tad meljem), umesto secera ide med i urme, ne stavljam ulje i nema glazure. Mozda u deo smese dodam i kakao...videcu. I da, to je taj. :lol:
Danas sam planirala, ali ne stigoh, pa pomeram za sutra... :)
 
Hvala. :)
To je taj u osnovi, ali...brasno menjam kombinacijom mlevenih badema i kokosovog brasna. Mak ne meljem (vise volim u zrnu, osim u strudli, tad meljem), umesto secera ide med i urme, ne stavljam ulje i nema glazure. Mozda u deo smese dodam i kakao...videcu. I da, to je taj. :lol:
Danas sam planirala, ali ne stigoh, pa pomeram za sutra... :)

Bas cu ovako da napravim :)
 
A sta je to tacno " rezim ishrane"? ako jedes onako malo dijetalno zasto bi se islo na te analize krvi i kojecega?

Pod režimom ishrane ja baš ne podrazumevam "malo" dijetalno već totalno menjanje navika u ishrani.
Kad se telo navikne na jedno a ti mu onda uskratiš neke ili dosta stvari ono zna da odreaguje, pa možeš da dobiješ manjak nekih vitamina, gvožđa, itd.
Nikad se ne zna gde će telo odlučiti malo da uskrati i gde bi ti trebalo suplemenata možda, zato ovde svaki Dietolog savetuje vađenje krvi na 3 meseca :aha:
 
Zene, ima li neka od vas iskustva sa ishranom prema krvnoj grupi ?
I kakva su vam iskustva :D?

Primecujem da dosta namirnica koje volim ne bi trebalo ni da konzumiram, ne znam jos uvek da li da poverujem u takvu ishranu ili ne : )
 
Zene, ima li neka od vas iskustva sa ishranom prema krvnoj grupi ?
I kakva su vam iskustva :D?



Primecujem da dosta namirnica koje volim ne bi trebalo ni da konzumiram, ne znam jos uvek da li da poverujem u takvu ishranu ili ne : )

Ma to je sve sviranje qrtzu, kao i ono sta ces da jedes kad je mlad mesec ili se pojave pege na suncu.
Ili se hranis prema svom znaku iz horoskopa.
Ja i ne znam moja je moja krvna grupa:hahaha:
 
Ne znam, zato i pitam da li neko ima iskustva sa tim "dijetama" :D?
I ja sam nulta, cesto doruckujem ovsenu kasu al mi rekose da to izbacim pod hitno zbog krvne grupe
I onda krenuh da citam sta "smem" da jedem i na kraju mi nije ostalo nista sto bih mogla das doruckujem : )))
 
Ne znam, zato i pitam da li neko ima iskustva sa tim "dijetama" :D?
I ja sam nulta, cesto doruckujem ovsenu kasu al mi rekose da to izbacim pod hitno zbog krvne grupe
I onda krenuh da citam sta "smem" da jedem i na kraju mi nije ostalo nista sto bih mogla das doruckujem : )))
Pa od 7 milijardi ljudi verovatno ni 1% ne zna svoju krvnu grupu, a narocito ne ti iz Indije i Kine koji izmisljaju jedenje po krvnim grupama,
horoskopima, nesto u stilu vatra, voda, sunce, gvozdje, qrtz,plz
 
Ne znam, zato i pitam da li neko ima iskustva sa tim "dijetama" :D?
I ja sam nulta, cesto doruckujem ovsenu kasu al mi rekose da to izbacim pod hitno zbog krvne grupe
I onda krenuh da citam sta "smem" da jedem i na kraju mi nije ostalo nista sto bih mogla das doruckujem : )))

Bolje uradi intoleranciju na hranu.

Za mene je to, slikovito, kao licni horoskop, a po krvnim grupama kao uopsteni, samo po znaku.
 
Bejbi i ja mislim da je to bezveze. Kao i sve ovo što je nabrojala Rayela. Ima smisla samo ono što je gore rekla Dama

Pod režimom ishrane ja baš ne podrazumevam "malo" dijetalno već totalno menjanje navika u ishrani.
Kad se telo navikne na jedno a ti mu onda uskratiš neke ili dosta stvari ono zna da odreaguje, pa možeš da dobiješ manjak nekih vitamina, gvožđa, itd.
Nikad se ne zna gde će telo odlučiti malo da uskrati i gde bi ti trebalo suplemenata možda, zato ovde svaki Dietolog savetuje vađenje krvi na 3 meseca :aha:

a to nam je svima najteže. Izdržaćemo štagod neko vreme, ali posle da se vratimo na slatkiše, pohovano i ostalo šta ko voli. I onda kažu, ne valja dijeta, vratili se kilogrami. Dijeta valja, ali je treba primenjivati zauvek. Što znači treba promeniti navike i uvesti zdrave i one koje će nam obezbediti sve što treba organizmu, a bez onoga što mu šteti. Al sam se namudrovala na brzinu. Možda to u stvari stalno treba ponovljati.
Od dijete po krvnim grupama ja sam unapred odustala kad sam pročitala da za moju krvnu grupu (A) ne sme paradajz.
 
Bejbi i ja mislim da je to bezveze. Kao i sve ovo što je nabrojala Rayela. Ima smisla samo ono što je gore rekla Dama



a to nam je svima najteže. Izdržaćemo štagod neko vreme, ali posle da se vratimo na slatkiše, pohovano i ostalo šta ko voli. I onda kažu, ne valja dijeta, vratili se kilogrami. Dijeta valja, ali je treba primenjivati zauvek. Što znači treba promeniti navike i uvesti zdrave i one koje će nam obezbediti sve što treba organizmu, a bez onoga što mu šteti. Al sam se namudrovala na brzinu. Možda to u stvari stalno treba ponovljati.
Od dijete po krvnim grupama ja sam unapred odustala kad sam pročitala da za moju krvnu grupu (A) ne sme paradajz.

Ma citala samja tu , aj da je nazovem ezoteriju, ali to su pisali neki ljudi ( uglavnom Azija) koji sa nama Evropljanima nikakve veze nemaju.
I sad zamisli da kao meni i mojoj krvnoj grupi, mom kineskom ili ovom univerzalnom horoskopnom znaku ne odgovara
nikako riba, skoljke, vino, pivo:hahaha:
Da se besim il da besim autora?:zcepanje:
 
Ne znam, zato i pitam da li neko ima iskustva sa tim "dijetama" :D?
I ja sam nulta, cesto doruckujem ovsenu kasu al mi rekose da to izbacim pod hitno zbog krvne grupe
I onda krenuh da citam sta "smem" da jedem i na kraju mi nije ostalo nista sto bih mogla das doruckujem : )))

...ista smo krvna grupa...meni najvise prija meso..i neke salate...davno sam citala ne secam se nesto narocito, ali mi se cini
da mi bas nisu nesto "pogodili" sta mi odgovara....mada mi je u tom periodu sve dogovaralo pa mozda zato :)
 
Ma citala samja tu , aj da je nazovem ezoteriju, ali to su pisali neki ljudi ( uglavnom Azija) koji sa nama Evropljanima nikakve veze nemaju.
I sad zamisli da kao meni i mojoj krvnoj grupi, mom kineskom ili ovom univerzalnom horoskopnom znaku ne odgovara
nikako riba, skoljke, vino, pivo:hahaha:
Da se besim il da besim autora?:zcepanje:

Besi autora :lol:
Mislim da svako svoje telo poznaje najbolje i najbolje znate šta vam prija a šta ne :aha:
Ne treba ti dijeta te vrste, da bi znala :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top