U Belorusiji nezaposlenost najmanja u Evropi ispod 1% ali niko u EU to ne pominje?

i plate 35% manje nego u Srbiji.

da im je plata manja bio bi im manji GDP po glavi stanovnika.

prosecna cetvoroclana porodica u Belorusij raspolaze sa 60.000 dolara godisnje

Prosecna cetvoroclana porodica u Srbiji raspolaze sa 47.000 dolara godisnje

30% manje novca.

Plus je sve u Srbiji duplo ili troduplo skuplje nego u Belorusiji.

Znas koliko kosta grejanje dvosobnog stana u Rusiji/Belorusiji? Verovao ili ne - 100 dinara mesecno

a u Srbiji 10.000 dinara mesecno

I ko bolje zivi? Pa Belorusi razume se
 
Ja sam se cijeli život školovao,a oni nisu . To je bitna razlika. :kafa: Na kako ti kažeš trulom zapadu imaju i 5000 E Osim toga nismo u socijalizmu. Nema više uravnilovke. :kafa:
Hrvatska robe koja se prodaje u Srbiji je škart, sad ne znam s'čim je to povezano ali ja hrvatske proizvode izbegavam.
 
Hrvatska robe koja se prodaje u Srbiji je škart, sad ne znam s'čim je to povezano ali ja hrvatske proizvode izbegavam.

Kaže mi Sakati da vučeš pune vrećice Hrvatskih proizvoda. Najviše voliš Vegetu. :per:
To su ti priče za malu djecu. Ako misliš da ja ne kupujem vaše proizvode onda se grdno varaš.
 
pogledao sam podatke

BDP po glavi stanovnika im je 30% veci nego kod nas u Srbiji, nezaposlenost 0.7% a kod nas 25%

Opste je poznato kako je to nezaposlenost niska u Belorusiji, Rumuniji i Bugarskoj. To su postigli brisanjem ljudi sa trzista rada. Realna nezaposlenost im je oko 30% svakoj toj zemlji i kao ni mi ni oni nemaju ni govna da jedu a kamoli hranu. A prica oko poklanjanja stanova je prica koju provlace diktatorski mediji i koja nema veze sa zivotom.

To ti je kao kod nas plan povecanja fakultetlija na 50% gradjana, brze pruge Srbije, brza zarada kod Dafine, velika Srbija, pobeda nad NATO paktom.
Tako da nemoj da ovde raspravljamo o beloruskoj prApagandi.. nego daj nadji neku normalnu temu.

Nominalni GDP im je 5000 usd po glavi gde su na nivou Makedonije. Logicno je zakljuciti da tako slaba ekonomija ne moze da obezbedjuje nekretnine gradjanima :D

Njihova rublja je bezvredna. Od kada su poceli da ih blokiraju pala je sa 4000 na 10 000 za jedan EUR.

Inflacija im je odavno presisala 50% na godisnjem nivou.

Tako da ... u pitanju je klasicna totalitarna kvazi-demokratska drzava, vrlo slicna Srbiji devedesetih godina, u kojoj su mediji prepuni bajki, a relan zivot obicnih ljudi prozet inflacijom, malim primanjima, nezaposlenoscu, praznim radnjama, sivilom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ja pre u Belorusiji jer tamo imas SIGURNOST - siguran posao, platu , krov nad glavom , besplatno zdravstvo i obrazovanje - za normalnog coveka vise nego dovoljno

Pa većina balkanaca bi pojela i ***** samo da je džaba. Devedesetih sam imao platu 500 maraka kad su ljudi imali 30 i misliš da sam bio srećan u Srbiji?
Uostalom limundo ti je pokazatelj naše psihologije. Ljudi kupuju neviđena govna samo ako su 30 dinara.
 
KAKO PREŽIVJETI U HRVATSKOJ Gotovo 70% obitelji ne uspijeva pokriti mjesečne troškove! A bit će još gore!

Gotovo 70 posto hrvatskih kućanstava ne uspijeva s prihodima koje ima pokriti sve mjesečne troškove: 50 posto kaže da jedva sastavlja kraj s krajem, još 11 posto za tekuće troškove mora koristiti štednju, a osam posto mora se dodatno zadužiti. Loša je vijest da svako drugo kućanstvo danas ima još lošiju situaciju s financijama nego prije godinu dana, a iste trendove pesimistično predviđaju i u narednih godinu dana. Čak 42 posto tvrdi da će im financijsko stanje biti još lošije nego što je sada.


http://www.jutarnji.hr/jedva-sastav...jevaju-pokriti-sve-mjesecne-troskove/1063084/
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa većina balkanaca bi pojela i ***** samo da je džaba. Devedesetih sam imao platu 500 maraka kad su ljudi imali 30 i misliš da sam bio srećan u Srbiji?
Uostalom limundo ti je pokazatelj naše psihologije. Ljudi kupuju neviđena govna samo ako su 30 dinara.

Takvi kao ti nikada nece biti srecni jer su pohlepni i uvek misle da nemaju dovoljno i da zasluzuju da imaju jos vise.

I godine ti prolaze, a ti si nesrecan, i ako imas vise nego dovoljno, tj vise nego 80% drugih u tvojoj zemlji.

Ja mislim da je i Miskovic nesrecan i pored toga sto ima milijardu+ evra. On misli da to nije dovoljno i da treba da ima jos vise.

Zato ne zida nikakve zaduzbine, narodne kuhinje, domove za nezbrinutu decu, crkve...

Jer bi se osecao siromasnim i jos vise nesrecnim kada bi na to poceo da trosi svoje pare.
 
Opste je poznato kako je to nezaposlenost niska u Belorusiji, Rumuniji i Bugarskoj. To su postigli brisanjem ljudi sa trzista rada. Realna nezaposlenost im je oko 30% svakoj toj zemlji i kao ni mi ni oni nemaju ni govna da jedu a kamoli hranu. A prica oko poklanjanja stanova je prica koju provlace diktatorski mediji i koja nema veze sa zivotom.

To ti je kao kod nas plan povecanja fakultetlija na 50% gradjana, brze pruge Srbije, brza zarada kod Dafine, velika Srbija, pobeda nad NATO paktom.

Tako da nemoj da ovde raspravljamo o beloruskoj prApagandi.. nego daj nadji neku normalnu temu.

Nominalni GDP im je 5000 usd po glavi gde su na nivou Makedonije. Logicno je zakljuciti da tako slaba ekonomija ne moze da obezbedjuje nekretnine gradjanima :D

Njihova rublja je bezvredna. Od kada su poceli da ih blokiraju pala je sa 4000 na 10 000 za jedan EUR.

Inflacija im je odavno presisala 50% na godisnjem nivou.

Tako da ... u pitanju je klasicna totalitarna kvazi-demokratska drzava, vrlo slicna Srbiji devedesetih godina, u kojoj su mediji prepuni bajki, a relan zivot obicnih ljudi prozet inflacijom, malim primanjima, nezaposlenoscu, praznim radnjama, sivilom.

Ajde da takodje ovde ne raspravljamo o američkoj propagandi ,koja se pokazala u LIBIJI i IRAKU
 
Poslednja izmena od moderatora:
Takvi kao ti nikada nece biti srecni jer su pohlepni i uvek misle da nemaju dovoljno i da zasluzuju da imaju jos vise.

I godine ti prolaze, a ti si nesrecan, i ako imas vise nego dovoljno, tj vise nego 80% drugih u tvojoj zemlji.

Ja mislim da je i Miskovic nesrecan i pored toga sto ima milijardu+ evra. On misli da to nije dovoljno i da treba da ima jos vise.

Zato ne zida nikakve zaduzbine, narodne kuhinje, domove za nezbrinutu decu, crkve...

Jer bi se osecao siromasnim i jos vise nesrecnim kada bi na to poceo da trosi svoje pare.

Ajmo sve što imamo pokloniti i onda ćemo se osjećati srećnim . :hahaha. .rotf:
 
Takvi kao ti nikada nece biti srecni jer su pohlepni i uvek misle da nemaju dovoljno i da zasluzuju da imaju jos vise.

I godine ti prolaze, a ti si nesrecan, i ako imas vise nego dovoljno, tj vise nego 80% drugih u tvojoj zemlji.

Ja mislim da je i Miskovic nesrecan i pored toga sto ima milijardu+ evra. On misli da to nije dovoljno i da treba da ima jos vise.

Zato ne zida nikakve zaduzbine, narodne kuhinje, domove za nezbrinutu decu, crkve...

Jer bi se osecao siromasnim i jos vise nesrecnim kada bi na to poceo da trosi svoje pare.

Grešiš, jer sa tih 500 maraka sam mogao da kupim ništa. Samo umproforske paštete na pijaci i sijalice iz mađarske. znaš ti dobro o čemu ja pričam.
 
da im je plata manja bio bi im manji GDP po glavi stanovnika.

prosecna cetvoroclana porodica u Belorusij raspolaze sa 60.000 dolara godisnje

Prosecna cetvoroclana porodica u Srbiji raspolaze sa 47.000 dolara godisnje

30% manje novca.

Belarus "Average gross salary 3,559,600 BYR / 436 $, monthly (May 2012)"
Serbia "Average gross salary 55 903 RSD (September 2012)
$635 (September 2012)"

Ovo su podaci za BRUTO platu, nema podataka za neto platu u Belarusiji, obicno je oko -30% manja od Bruto, znaci njihova neto plata .... ono sto dobiju na ruke je oko 300$ ili ti 230e.

35% manje bego u Srbiji.
 
Opste je poznato kako je to nezaposlenost niska u Belorusiji, Rumuniji i Bugarskoj. To su postigli brisanjem ljudi sa trzista rada. Realna nezaposlenost im je oko 30% svakoj toj zemlji i kao ni mi ni oni nemaju ni govna da jedu a kamoli hranu. A prica oko poklanjanja stanova je prica koju provlace diktatorski mediji i koja nema veze sa zivotom.

To ti je kao kod nas plan povecanja fakultetlija na 50% gradjana, brze pruge Srbije, brza zarada kod Dafine, velika Srbija, pobeda nad NATO paktom.

Tako da nemoj da ovde raspravljamo o beloruskoj prApagandi.. nego daj nadji neku normalnu temu.

Nominalni GDP im je 5000 usd po glavi gde su na nivou Makedonije. Logicno je zakljuciti da tako slaba ekonomija ne moze da obezbedjuje nekretnine gradjanima :D

Njihova rublja je bezvredna. Od kada su poceli da ih blokiraju pala je sa 4000 na 10 000 za jedan EUR.

Inflacija im je odavno presisala 50% na godisnjem nivou.

Tako da ... u pitanju je klasicna totalitarna kvazi-demokratska drzava, vrlo slicna Srbiji devedesetih godina, u kojoj su mediji prepuni bajki, a relan zivot obicnih ljudi prozet inflacijom, malim primanjima, nezaposlenoscu, praznim radnjama, sivilom.

GDP per capita je jedino sto je merodavno u oceni standarda stanovnistva a taj GDP je u belorusiji 30% veci nego u Srbiji sto znaci da imaju 30% veci standard

evo ovde lepo sve dokumentovano

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita

GDP per capita uzima u obzir kupovnu moc gradjana , jer ne kosta isto na primer FRIZIRANJE u Srbiji Belorusiji i Kanadi. U Kanadi sisanje kosta od 50-100 dolara a u Srbiji i Belorusiji od 1 do 5 evra....

zato je GDP per capita merodavan za ocenu kvaliteta zivota stanovnistva a ne nominalni GDP


Jer razlicite stvari kostaju razlicito u razlicitim zemljama sinak.

Zato se kod nas 90tih bolje zivelo sa 100 maraka mesecno nego danas sa 500 evra nepismeni decace! Jer su mesecni troskovi zivota bili daleko nizi nego danas!
 
Grešiš, jer sa tih 500 maraka sam mogao da kupim ništa. Samo umproforske paštete na pijaci i sijalice iz mađarske. znaš ti dobro o čemu ja pričam.

lupetas u Srbiji je bilo svega 90tih da se kupi nista manje nego danas. Mogao si da kupis i video rikorder, i kompjuter, i nike patike i sta god hoces.

Ne znam u kojem si to selu ziveo pa nije imalo nista.
 

Back
Top