Kako da se upisem u sportsku???

andja_stay_cool:
Ja sam prve dve godine provela u gimnaziji prirodno-matematickog smera a sad bi da se preselim u bg da bi upisala sportsku i nastavila da se bavim sportom...Da li treba da polazem neke testove ili bilo sta drugo. zelela bih da trecu godinu pocnem u sportskoj...help

Evo ti telefon sportske pa se raspitaj 2650-754...
Ono sto znam sigurno je da ukoliko dolazis iz nekog drugog grada mozes se upisati u bilo koju gimnaziju (odgovarajuceg smera) zato sto se upisujes "preko broja" - deca iz drugih gradova i iz inostranstva idu preko maksimalnog broja ucenika...Da te neko ne bi lagao kako nema mesta...Ovo vazi za sve "normalne" gimnazije,ali sportska spada u posebne.
Za sportsku ti generalno treba sportska dokumentacija od tvog kluba i od odgovarajuceg saveza
ali to ce ti najbolje objasniti u samoj skoli.Podnosis molbu i onda oni vrednuju tvoju sportsku dokumentaciju (i dokumentaciju svih onih koji su podneli molbu,uporedjuju i odlucuju koga ce primiti).Naravno ako si reprezentativka - sanse su ti najvece,pa jos ako treniras neki manje zastupljen sport...
Dok je bila stara direktorka - za ulaz u drugu, trecu,cetvrtu godinu ti je trebala i opaka veza (znam iz prve ruke) jer je pritisak dece koja bi da predju na skolu veliki. Kako ova nova direktorka funkcionise - ne znam.
Sve najbolje :)
 

Back
Top