vrhunac ljubavi

nisi imao srece :malav:

Ne znam da li ima veze sa srećom, ali nekako mi je draže kada me i ne vole :D

- - - - - - - - - -

Ma nije to ta ljubav, to je opsesija koja kratko traje, danas jure tebe, skidaju bruseve, vrište i padaju u nesvest sutra nekog drugog.

Ne bih rekao da kratko traje, najkraće je trajalo dve godine, jednoj čak punih 6, hteo sam da odem u NJemačku, da stavim lavove na ogradu i pobegnem od njih.
 
Samo dughovno ispunjenjenje nije dovoljno, osim kao nisi svesteno lice posveceno Bogu, veri i svojoj religiji
virtuelna ljubav zna da bude jaka, zna da bude velika, zna da bude ispunjena emocijama i ona ima svrhu samo
ako se realizuje u rl...

Ne pričam o virtuelnoj ljubavi nego o ljubavi koja prevazilazi vezu i prisustvo voljenog bića, bilo bi lepo je ostvarena ali i kad nije srećan si jer je taj neko srećan, prosto ga voliš gde god da je i sa kim god da je.
To ne neigra potrebu za ostvarenjem ali ova vrsta ljubavi postoji i dalje i kad se ostvarimo kroz one koje su skoro jedine moguće.

Ovo je vrsta koja i jeste vezana za neku božansku sliku ljubavi, agape, nesebična ljubav i bezuslovna.
Pominjemo je i divno je osetiti bar kroz izmaglicu kako to izgleda, a daleko od toga da ne postoji potreba za kompletnim odnosom gde se ljubav ostvaruje kroz emocije, um, telo.
 
Ne znam da li ima veze sa srećom, ali nekako mi je draže kada me i ne vole :D

- - - - - - - - - -



Ne bih rekao da kratko traje, najkraće je trajalo dve godine, jednoj čak punih 6, hteo sam da odem u NJemačku, da stavim lavove na ogradu i pobegnem od njih.

Pa rekoh ti to su progoniteljke i ludače, ova ljubav ne podrazumeva ludilo nego spokojno voljenje.
Onaj ko je oseća ima svoj život a zna da negde na ovom zemljnom šaru diše i živi njemu voljeno biće, voljeno na neki poseban način, drugačiji koji nije u suprotnosti sa onim voljenjem kako ljudi obično vole.
 
Pa rekoh ti to su progoniteljke i ludače, ova ljubav ne podrazumeva ludilo nego spokojno voljenje.
Onaj ko je oseća ima svoj život a zna da negde na ovom zemljnom šaru diše i živi njemu voljeno biće, voljeno na neki poseban način, dugačiji koji nije u suprotnosti sa onim voljenjem kako ljudi obično vole.

A zamisli kako je tek spokojno to voljenje ako ne diše i ne živi? Ih... :D

Šalim se... Ne znam šta bih ti rekao, u svakom slučaju posle toga kada konačno nađu nekog novog, imam osećaj da bi me zabile viljuškom u oko kad me vide, sve je tu osmeh, priča, sve ok, ali znaš kada vidiš da tu ima nešto... Nikad mi se nije desilo da me neka od tih koje su ikad bile tu, pa, makar i u teoriji, da me nije pitala da li imam devojku i to ne iz kurtoazije... Meni je to nekako čudno...
 
Ne pričam o virtuelnoj ljubavi nego o ljubavi koja prevazilazi vezu i prisustvo voljenog bića, bilo bi lepo je ostvarena ali i kad nije srećan si jer je taj neko srećan, prosto ga voliš gde god da je i sa kim god da je.
To ne neigra potrebu za ostvarenjem ali ova vrsta ljubavi postoji i dalje i kad se ostvarimo kroz one koje su skoro jedine moguće.

Ovo je vrsta koja i jeste vezana za neku božansku sliku ljubavi, agape, nesebična ljubav i bezuslovna.
Pominjemo je i divno je osetiti bar kroz izmaglicu kako to izgleda, a daleko od toga da ne postoji potreba za kompletnim odnosom gde se ljubav ostvaruje kroz emocije, um, telo.
Volis ga iako je tamo negde i sa nekom drugom..mislim...meni je to nezdravo i za neku banju je za lecenje:)
nesebicna i bezuslovna ljubav ne postoji to je cisto zavaravanje i lamentiranje nad samim sobom...
 
A zamisli kako je tek spokojno to voljenje ako ne diše i ne živi? Ih... :D

Šalim se... Ne znam šta bih ti rekao, u svakom slučaju posle toga kada konačno nađu nekog novog, imam osećaj da bi me zabile viljuškom u oko kad me vide, sve je tu osmeh, priča, sve ok, ali znaš kada vidiš da tu ima nešto... Nikad mi se nije desilo da me neka od tih koje su ikad bile tu, pa, makar i u teoriji, da me nije pitala da li imam devojku i to ne iz kurtoazije... Meni je to nekako čudno...
Pa ovo nije ta vrsta ljubavi o kojoj ti pričaš, to tvoje je neka opsesija gde te bukvalno neko proganja i nasrće i radi sujeta i otuda i to ispitivanje o devojkama.
Mi komentarišemo i kroz reči opisujemo pa može da deluje isto ali ne radi se o tome da ti nekog na bilo koji način zaista uznemiravaš, ganjaš,sediš ispred zgrade, neprekidno zoveš.

Mada može da postoji sličnost ako se samo opisuje, stvarnost i kako se ko ponaša nisu iste ni malo.
 
Volis ga iako je tamo negde i sa nekom drugom..mislim...meni je to nezdravo i za neku banju je za lecenje:)
nesebicna i bezuslovna ljubav ne postoji to je cisto zavaravanje i lamentiranje nad samim sobom...

Kako to misliš za lečenje je voleti nekog na taj način?
Ko ovde opisuje ucveljenje ženice koje se zatvore u neku kulu i pate vasceli život?
Neko ima svoj sasvim normalan život a kad pomisli na sva bića koja žive i dišu, osim mame tate prijatelja i ljubavi koja je pored njih znaju da postoji i još neko poseban kome žele sve najlepše na ovom svetu
I na stranu tvoje vredjanje ljudi o kojima je reč, normalniji je čak ovaj drugi koji može i jednu i drugu ljubav da oseti.

Bezuslovna ljubav je teško dostižna ljubav ali je jedina prava, kad ne postoji korist ni jedne vrste.
 
Pa ovo nije ta vrsta ljubavi o kojoj ti pričaš, to tvoje je neka opsesija gde te bukvalno neko proganja i nasrće i radi sujeta i otuda i to ispitivanje o devojkama.
Mi komentarišemo i kroz reči opisujemo pa može da deluje isto ali ne radi se o tome da ti nekog na bilo koji način zaista uznemiravaš, ganjaš,sediš ispred zgrade, neprekidno zoveš.

Mada može da postoji sličnost ako se samo opisuje, stvarnost i kako se ko ponaša nisu iste ni malo.

Za mene je ljubav palačinka sa nutelom, pileći file sa pomfritom... Prosto bih zagrlio taj tanjir.
 
Bezuslovna ljubav je teško dostižna ljubav ali je jedina prava, kad ne postoji korist ni jedne vrste.

Ljubav za kojom svi teze, kada nas energija ljubavi kompletno ispuni, i ne posotji vise neki nedostatak koji bi trebalo ispuniti, postoji jedino zelja da tu ljubav s nekim podelimo. :)
 
Poslednja izmena:
Kako to misliš za lečenje je voleti nekog na taj način?
Ko ovde opisuje ucveljenje ženice koje se zatvore u neku kulu i pate vasceli život?
Neko ima svoj sasvim normalan život a kad pomisli na sva bića koja žive i dišu, osim mame tate prijatelja i ljubavi koja je pored njih znaju da postoji i još neko poseban kome žele sve najlepše na ovom svetu
I na stranu tvoje vredjanje ljudi o kojima je reč, normalniji je čak ovaj drugi koji može i jednu i drugu ljubav da oseti.

Bezuslovna ljubav je teško dostižna ljubav ali je jedina prava, kad ne postoji korist ni jedne vrste.
Korist uvek postoji i kada je skrivena ali postoji...
 
salu na kobas. bezuslovna ljubav je teznja a ne stanje i njoj se tezi a ne startuje se od nje.a kalkulacija kao osnov koristi u ljubavi postoji od starta jer je ljubav sebicna [po prirodi stvari i u najmanju ruku je sredstvo da udovoljis samom sebi.
al sam pametan iebote 9od 10 vas nece ni skontati
 
U zavisnosti od toga sta je ljubav i koliko je to znacajna energija, odredjuje se vrhunac ljubavi,
ali posto jos niko nije s sigurnoscu potvrdio. tesko je reci sta je vrhunac.
Svakako da je faza i momenat pri radjanju deteta jedan od glavnih kadnidata za vrhunac i smisao, neku vrstu i bozanskog utemeljenja svete trojice.

Ali trenutno glasam za neka teorijska osecanja, o kojima sam danas citao.. zvana Ekstaticni ili Nedualni orgazam,
http://tepsyntesis.org/index.php?option=com_content&view=article&id=121&Itemid=148
koja bi Shojo ili neko ko je mozda iskusio slicno mogao da potvrdi :)
 

Back
Top