ponovo buka i zvuk

V

vma7

Gost
Hitno su mi potrebni odgovori na sledeća pitanja u vezi buke i zvuka.
Kakva je to pojava, koji je njen fizički smisao, kako se zvuk prenosi kod buke kroz prostor do čovekovog uha, na koji način reaguje čovekovo uho i sl.
Neko je već tražio slično ali se snašao pre poslatih odgovora pa nek pomogne i meni.
Hvala
 
vma7:
Hitno su mi potrebni odgovori na sledeća pitanja u vezi buke i zvuka.
Kakva je to pojava, koji je njen fizički smisao, kako se zvuk prenosi kod buke kroz prostor do čovekovog uha, na koji način reaguje čovekovo uho i sl.
Neko je već tražio slično ali se snašao pre poslatih odgovora pa nek pomogne i meni.
Hvala
Koliko ja znam:
Prenosi se "oscilovanjem" materijalne sredine ( molekula ........bla bla) , a sto se tice opisa, vazi subjektivno-objektivni zakon, tj tvoje uvo uma prag cujnosti(prag osecaja(biologija), kao i npr culo mirisa, ukusa, ....) i zvuk osecas kao odnos "objektivnog" zvuka prema svom pragu osecaja.
 
Akusticko polje je jedan od oblika fizickih polja. U uzem smislu, akusticki signal je zvuk, tj. elasticne oscilacije i talasi u gasovima, tecnostima i cvrstim telima koje registruje ljudsko uho. Zbog toga se akusticko polje i akusticki signali prevashodno posmatraju kao sredstva komunikacije.
Zvuk moze delovati direktno na akusticka tela preko akustickih celija i nerava, ili indirektno - izazivanjem signala u nervnim celijama koji nisu akusticki. Ovde znacajno mesto zauzimaju akusticka polja niske frekvencije koja se ne primaju slusnim aparatom kod ljudi, a tu se ubrajaju i dodatne fizicke reakcije koje nastaju pobudjivanjem vegetativnog nervnog sistema
 

Back
Top