Sve o bebama 0-12 meseci

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
..aman, bre, neko dodje i pita "kakvo je vash misljenje o dubku i da li ste ga koristile"
a onda kad joj vecina kaze da nije, bar ne tako rano kako ona planira,
kaze "lazete, ja sam vec odluchila da ga koristim i bash me briga shta mislite o tome.."

:roll:

..e i ja sam budala shto pishem vishe ovde.. :roll:
 
Novka neljuti se zeno..nego nerazumem vecina vas su je napali sto se tice setalice...pobogu..dobro donela je odluku vec al htela je da cuje i drugo misljenje...zavisi od deteta...ja sam mog stavljala sa 10-11mes mozda desetak puta nismo ga koristili puno,i nista mu nije falilo,nismo ga forsirali,ni da hoda ni da puzi,ni da ide,sve je doslo samo kad je bio spreman,tj spreman je on bio ranije al kicma mu nije bila stabilna.
 
..aman, bre, neko dodje i pita "kakvo je vash misljenje o dubku i da li ste ga koristile"
a onda kad joj vecina kaze da nije, bar ne tako rano kako ona planira,
kaze "lazete, ja sam vec odluchila da ga koristim i bash me briga shta mislite o tome.."

:roll:

..e i ja sam budala shto pishem vishe ovde.. :roll:

Uf, kakvo izvrtanje sadržaja i konteksta već postojećeg posta... I kako je to sirovo rečeno bez adekvatnih finijih termina. Ali dobro ti si od onih dežurnih ovde, uvek spremna da pomogne mamama u nevolji.. U par postova si se nevidjeno isprosipala glupostima, mrzi me da tražim sada ali to je moje mišljenje! Pitam se samo, koliko si kompetentna da ''pomažeš'' mamama sa pitanjima?! Ne znam čime se baviš i ne znam koliko dece imaš, ali ako je zasnovano na iskustvu u vaspitavanju svoje dece ja te ne bih uzela za ozbiljnog sagovornika jer si ovde konstantno! Kada onda nalaziš vremena za svoju decu kada se stalno baviš tudjom??? :think:
 
Uf, kakvo izvrtanje sadržaja i konteksta već postojećeg posta... I kako je to sirovo rečeno bez adekvatnih finijih termina. Ali dobro ti si od onih dežurnih ovde, uvek spremna da pomogne mamama u nevolji.. U par postova si se nevidjeno isprosipala glupostima, mrzi me da tražim sada ali to je moje mišljenje! Pitam se samo, koliko si kompetentna da ''pomažeš'' mamama sa pitanjima?! Ne znam čime se baviš i ne znam koliko dece imaš, ali ako je zasnovano na iskustvu u vaspitavanju svoje dece ja te ne bih uzela za ozbiljnog sagovornika jer si ovde konstantno! Kada onda nalaziš vremena za svoju decu kada se stalno baviš tudjom??? :think:
Uh, uh, uh...ja Novku smatram kompetetnom jer ima svoje četvoro dece i , jer je , ako se ne varam, prosvetni radnik i radi sa decom. Pa i kada se ne slažem sa njom, razmislim dobro da li je u pravu i posumnjam u svoje viđenje.
 
kad ti je već argument da svi oko tebe guraju dete u dubak, samo mi ovde to ne radimo ili se foliramo, otkriću ti da svi oko mene rade to isto, većina mama prekida dojenje posle mesec dana jer joj je "slabo" mleko, daju deci čvrstu hranu pre četvrtog meseca, šestogodišnjaku flašu piva od koje bih se ja napila, trogodišnjacima se pale cigare.. da ne dužim
je l treba i ja isto ovo da radim? da mi nije ovih žena na forumu, možda bi me i ubedili da sam užasna majka i da izgladnjujem dete i da ga čuvam u saksiji :roll:

i dosta više
ako ćeš da koristiš dubak, slobodno, ja mogu da se bunim samo kad bi došla i to radila sa mojim detetom :)
ti si mu majka, opusti se, skontala sam da instinkt mnogo znači :) vodi se njime i ne pravdaj se :)
 
Uh, uh, uh...ja Novku smatram kompetetnom jer ima svoje četvoro dece i , jer je , ako se ne varam, prosvetni radnik i radi sa decom. Pa i kada se ne slažem sa njom, razmislim dobro da li je u pravu i posumnjam u svoje viđenje.

nisam znala čime se bavi, ali i ja dobro razmislim kad mi ona nešto napiše..
moderna mama sa četvoro žive i zdrave dece mi deluje kompetentnije od babe sa desetoro od kojih je četvoro umrlo još dok su bili mali zbog neodgovornosti i sl. :(
 
Uf, kakvo izvrtanje sadržaja i konteksta već postojećeg posta... I kako je to sirovo rečeno bez adekvatnih finijih termina. Ali dobro ti si od onih dežurnih ovde, uvek spremna da pomogne mamama u nevolji.. U par postova si se nevidjeno isprosipala glupostima, mrzi me da tražim sada ali to je moje mišljenje! Pitam se samo, koliko si kompetentna da ''pomažeš'' mamama sa pitanjima?! Ne znam čime se baviš i ne znam koliko dece imaš, ali ako je zasnovano na iskustvu u vaspitavanju svoje dece ja te ne bih uzela za ozbiljnog sagovornika jer si ovde konstantno! Kada onda nalaziš vremena za svoju decu kada se stalno baviš tudjom??? :think:

Nemo Novku da nam diras.
Imas mozak pa valjda umes da isfiltriras sta procitas pa doneses neki zakljucak o tome - prihvatis ili kazes ne slazem se fala dovidjenja.
 
Uh, uh, uh...ja Novku smatram kompetetnom jer ima svoje četvoro dece i , jer je , ako se ne varam, prosvetni radnik i radi sa decom. Pa i kada se ne slažem sa njom, razmislim dobro da li je u pravu i posumnjam u svoje viđenje.

Uf SUPER! Svaka njoj čast kad stiže i da radi i da čuva 4 dece i da 24h dnevno bude ovde i pomaže tudjoj deci.. Čudno da ona ne koristi dubak olakšalo bi joj sigurno sve postojeće postove.. :cool:
Moguće da je u pitanju frustracija zbog manjka s...
 
Poslednja izmena:
Znam Tsuy, ali ovde se više uopšte ne radi o korišćenju dubka.. Kad neko hoće da se uhvati za nešto da bi te spustio, taj će naći bilo šta! Njih dve se hvataju za sve slamke trenutno a ja baš neću da se povučem u ovom slučaju... Znam da je ružno što nastavljam sa diskusijom ali zašto bih tolerisala ovakvu negativnost..

treba da se povucete sve
jer dzabe diskutujete
tako sad mozete da se natezete mesec dana, a ti ces i dalje misliti da treba dubak a one ce misliti da ne treba
realno, dubak nije potreban
i realno, ako se koristi normalno a ne non stop i pre nego sto bi smelo, nece detetu biti nista lose
tako da, ne vidim poentu diskusije
 
treba da se povucete sve
jer dzabe diskutujete
tako sad mozete da se natezete mesec dana, a ti ces i dalje misliti da treba dubak a one ce misliti da ne treba
realno, dubak nije potreban
i realno, ako se koristi normalno a ne non stop i pre nego sto bi smelo, nece detetu biti nista lose
tako da, ne vidim poentu diskusije

poenta diskusije je "ja" sam u pravu a svi ostali niste :D
 
poenta diskusije je "ja" sam u pravu a svi ostali niste :D

Nije to poenta, kapiram ja da ne treba forsirati dete kao i dobronamerne savete da dubak nije najzdravija opcija. Ali sam ipak odlučila da ga isprobamo, naravno da neće biti stalno u njemu ali ćemo ga povremeno koristiti jer mislim da u našem slučaju neće biti opasan. Prvo jer nam je prostor osiguran od mogućih povreda a drugo jer će on biti po par min. dnevno uz naš nadzor u njemu.. Mene je samo iznerviralo jer se nagativno uzimalo sve rečeno i nameće se tudja volja...
 
mene briga bas, ali nek nikoga ne ubedjuje kako je to dobro za dete kad se to vec odavno zna koliko je stetno i nepotrebno...daje pogresne informacije, mene to cima....

Ovaj forum ne bi trebalo shvatiti kao kako da se izrazim pouzdani izvor informacija (mada ne znam da li to uopste i postoji). Mi ovde sve iznosimo nasa misljenja i iskustva, a na citaocu je da iznese zakljucak da li je to smisleno njemu ili ne....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top