ETF ili FON posle Filoloske gimnazije

  • Začetnik teme Zaphod Beeblebrox
  • Datum pokretanja
Poznajem devojku koja je nakon upisane prve godine na FON-u bas zbog matematike i sl. shvatila da taj fakultet nije za nju, pa je upisala filoloski i zaista joj je krenulo sa ispitima.
Takodje poznajem dve devojke koje su krenule na ETF i razocarale se sto zbog fizike, sto zbog obimnosti nekih ispita, pa su presle na FON i zavrsile ga u roku 8)
Sto se FON-a tice imas i u prvoj i u drugoj godini matematiku, tako da ne znam koliko je pametno ulagati energiju u nesto sto ti zaista ne ide (osim ako zbog lenjosti mislis da ti ne ide :wink: )... U svakom slucaju, ako se izboris sa tim, posle nemas nikakvih briga, jer sve zavisi koji smer zelis da upises :wink:

Eto :lol:
 
Obzirom da se dvoumis izmedju fona i etfa, verujem da neces ici na menadzment, kvalitet ili industrijski menadzment nego na informacione sisteme sto se fona tice... Kad zavrsis fon, informacione sisteme, ti postajes (ili tezis tome ;) ) inzenjer informacionih sistema, znaci posao ti je softver. Sa etfom ti mozes i to da radis, ali mozes i da projektujes softver (u zavisnosti od smera, naravno). I na jednom i drugom ces morati da se odrljas od matematike i prirodnih nauka (na jednom manje, na drugom vise ;) )... Moraces da se odlucis... Matematika ili neki drugi fah ;)
 
Zaphod Beeblebrox:
Da li je moguce upisati, zavrsiti... moje znanje iz matematike je :( , pa sve vam kaze - Filoloska gimnazija.

Teško, mada svašta je moguće ako ti idu prirodne nauke možda bi mogao za godinu dana da spremiš matematiku i fiziku iz srednje.

Na ETF se nije problem upisati ali treba baš muški zapeti da se završi i obavezno mora matematika i el. tehnika da ti idu inače može da se zapinje do sutra a da nema vajde. Svaka čast momcima i devojkama koji uspeju da izguraju do kraja.

Razmisli o višoj elektro-tehničkoj to isto nije loša škola a mnogo je lakša.
 
Ne bi trebalo to da te obeshrabruje zaista. Ja sam zavrsio drustveni smer Pete gimnazije pa sam upisao saobracajni fakultet. Ne bih da ti pricam koje sam muke trpeo zbog matematike1 i fizike jer sam vise voleo drustvene nauke. Ali moguce je naravno. Gledaj to sa druge strane, ako uzmes tu, po mnogima cudnu kombinaciju, to moze samo da bude plus za tebe :) Bolje da ti ne pricam kako vecina kolega stoji sa drugim jezicima (mada ne mogu da se pohvale ni nekim znanjem srpskog). Opet, cast izuzecima, koji su u prilicnoj manjini. Bices sireg duha...uzivaj 8)
 

Back
Top