koliko traje ljubav bez novca

Jednostavno, živeci u materijalnom svetu, ostajemo bez srca. Prvo malo po malo. ( Zbog povreda koje svakodnevno primamo, pocnemo postajati sve manje suosjecajni i samilosni, potom ponekad postanemo okrutni, potom okrutni s ljubavlju i strašcu, i konacno drakonski. ) Dok ne ostanemo bez srca u potpunosti...
 
meni je novac unistio dve ljubavi...prvu: jer je covek dosao do puno para, pogubio se, izmenio prioritete i smucio mi se.....drugu: pokusao da dodje do novca neposteno i opet zavrsio pricu samnom....znaci ima nekada veze, mnogo veze sa ljubavlju......

Prvi je, pretpostavljam, bio vodoinstalater koga je opizdio Bingo...
A drugi, verovatno, referent opštih poslova koji je pokušao da proda poslovnu tajnu...

Olice...
:p
 
shop.gif
 
sta mislite koliko novac utice na ljubav i da li ako se volite nije vam bitno hoce li vas izvesti u provod,odvesti na more, da li ce te ici svuda busom ili autom...itd... :?: :!: :?:

Ah, evo jos jedne od 10000000000 tema o parama!!!!!!

Pa ajd da ponovim: kod mene pare nemaju nikakve veze sa ljubavi. I ni jedan decko sa kojim sam bila nije nesto imao para. Nema ni ovaj sad. Ima u sasvim normalnoj kolicini. A za kafu, za izlazak, benzin se uvek nadje. Pa i za more se ustedi. Tako da, dragi moji, ne opterecujte se parama. I dosta vise sa tom pricom da su nama zenama samo pare bitne.
 
Ma ne razumemo se! znaci ovako ja volim nju iskreno,ona mene voli i ja sam apsolutno siguran u to, ne trazi mi nista(u materijalnom smislu) i govori da je to (medjusobno razumevanje i postovanje) dovoljno za srecu -OK ,medjutim ja sam tuzan i nezadovoljan sto osoba meni najmilija mora da ide autobusom na posao, mora da radi posao koji je malo placen, ne mogu joj kupiti cak ni neke normalne stvari a kamoli glamur itd... znaci jadan je to osecaj kad si nasao pravu ( a vec dugo smo zajedno)a nemas da joj pruzis sve sto zelis jer je zasluzila svojom iskrenom ljubavlju. ili sto bi rekla moja baka "lep ti lepa ja a sta cemo za veceru" znaci ljubav je siromasna bez novca ma koliko iskrena bila ili? :?: :!: :?:
 
Ljubav u adolescentskom dobu je najčistija, jer je bez kompromisa, još uvek je sve novo, sveže, naivan si i misliš da je svet tvoj, gledaš neku posebnost u drugoj osobi, svet je zanos, iluzija, duh neukrotiv... Kako se odrasta i sazreva, sve više razum preovladava jer se od tebe očekuju neke stvari, a svet je hladno i teško mesto, pa kreće pravljenje kompromisa, i tu u priču ulaze status, novac, statusni simboli, pored izgleda, duha i ostalih stvari bitnijih mladjima... drugim rečima kad odrasteš ljubav je deo borbe za resurse. Socijal-darvinističke borbe merenja statusa i količine resursa, koja se javlja donekle još u tinejdž dobu ali na sirovijem planu jer nemaš preterane dužnosti i obaveze, medjutim sa godinama postaje složenija. Ako se ne uklapaš ljudi te smatraju čudnim i kreće uporedjivanje kao reakcija krda na izdvojenu jedinku.

Tako da kod odraslih ljubav ulazi u proračun sa drugim stvarima poput novca, ali u braku konkretno može da traje odnos dugo i kad prestane ljubav, jer više nisi poletan, neukrotiv i sebičan, nego imaš familiju, decu, očekivanja i nisi samo ti bitan. Zato mnogi ljudi istrajavaju u lošim brakovima, imaju nad-razlog, ili nad-motiv, pa se desi da to završi i u krvoproliću kad se više ne može, tj. kad se duh suprostavi razumu.

Dobra pesma na temu borbe za resurse. Naizgled slatkasta, tupava i naivna, a zapravo ubada u suštinu:

 
Ma ne razumemo se! znaci ovako ja volim nju iskreno,ona mene voli i ja sam apsolutno siguran u to, ne trazi mi nista(u materijalnom smislu) i govori da je to (medjusobno razumevanje i postovanje) dovoljno za srecu -OK ,medjutim ja sam tuzan i nezadovoljan sto osoba meni najmilija mora da ide autobusom na posao, mora da radi posao koji je malo placen, ne mogu joj kupiti cak ni neke normalne stvari a kamoli glamur itd... znaci jadan je to osecaj kad si nasao pravu ( a vec dugo smo zajedno)a nemas da joj pruzis sve sto zelis jer je zasluzila svojom iskrenom ljubavlju. ili sto bi rekla moja baka "lep ti lepa ja a sta cemo za veceru" znaci ljubav je siromasna bez novca ma koliko iskrena bila ili? :?: :!: :?:
A zašto dozvoljavaš takvu situaciju?
Zašto ne promeniš svoj položaj?
Neće to niko drugi uraditi umesto tebe.
Svejedno mi je za tebe.Samo te pitam.
Da li to znači da si nesposoban?
Ili si samo mlad?
Možda slabić?
Ne znam.
Ono što sigurno znam je da svako zaslužuje upravo onu sudbinu i onaj položaj u kome se nalazi.
Ja sam jedno vreme pokušavao i da pomognem nekim osobama i u realnom životu i ovde.I ispao grbav.
Ljudi su sami krivi za svoj položaj.
 
Ljubav u adolescentskom dobu je najčistija, jer je bez kompromisa, još uvek je sve novo, sveže, naivan si i misliš da je svet tvoj, gledaš neku posebnost u drugoj osobi, svet je zanos, iluzija, duh neukrotiv... Kako se odrasta i sazreva, sve više razum preovladava jer se od tebe očekuju neke stvari, a svet je hladno i teško mesto, pa kreće pravljenje kompromisa, i tu u priču ulaze status, novac, statusni simboli, pored izgleda, duha i ostalih stvari bitnijih mladjima... drugim rečima kad odrasteš ljubav je deo borbe za resurse. Socijal-darvinističke borbe merenja statusa i količine resursa, koja se javlja donekle još u tinejdž dobu ali na sirovijem planu jer nemaš preterane dužnosti i obaveze, medjutim sa godinama postaje složenija. Ako se ne uklapaš ljudi te smatraju čudnim i kreće uporedjivanje kao reakcija krda na izdvojenu jedinku.

Tako da kod odraslih ljubav ulazi u proračun sa drugim stvarima poput novca, ali u braku konkretno može da traje odnos dugo i kad prestane ljubav, jer više nisi poletan, neukrotiv i sebičan, nego imaš familiju, decu, očekivanja i nisi samo ti bitan. Zato mnogi ljudi istrajavaju u lošim brakovima, imaju nad-razlog, ili nad-motiv, pa se desi da to završi i u krvoproliću kad se više ne može, tj. kad se duh suprostavi razumu.

Dobra pesma na temu borbe za resurse. Naizgled slatkasta, tupava i naivna, a zapravo ubada u suštinu:

Nikad nisam bio član krda.
Krdo je uvek sastavljeno od gomile slabića.Ljudi splačina.Sa gađenjem sam uvek gledao na to što ti nazivaš krdom.
Borba za resurse..deluje vrlo ljigavo.
Protiv koga se boriš?Na koji način?Za šta?
To što ti nazivaš borbom za resurse meni više liči na "trku pacova".
Na takav način se bori članstvo SNSa.
Što se tiče braka,očekivanja,familije,dece...ili se radi o slabosti,što opet znači da ta osoba koja trpi,ustvari parazitira i kalkuliše koliko je tpljenje a kolika je korist.Ili se radi o privremenoj opet slabosti zbog dece.U svakom slučaju radi se o slabosti.
O očekivanjima neću da pišem mislim da nema potrebe.
Da.Ja sam bitan.Kako misliš nisi više ti bitan?Šta je bitno?Deca??Pa ako se razvedeš ne razvodiš se od dece.
Šta je bitno onda?Punjene paprike?Čiste gaće?
Ne znam.
Slabost.
To je tako odvratno.
Vidiš recimo.
Ja sam sada u inostranstvu.Došao sam sam bez ičije pomoću.I uskoro idem na drugo mesto za još veću lovu.Bez ičije pomoći.
Ja se ne borim ni za kakve resurse.Ne otimam od nikoga ništa.
Ja projektujem i stvaram svoju sadašnjost i svoju budućnost.Onako kako ja hoću.A za to je potrebna psihička snaga.Koju većina ljudi nema.Ljufi su slabi a iz slabosti proizilazi svako zlo.I zato su u krdu.Zato se međusobno glođu kao pacovi u tom svom krdu.
Uživam kad dođem u Srbiju i gledam sve one od mržnje iskrivljene face.Osmeh mi je stalno na licu.
Za ljubav nisu potrebne pare.
Za ljubav je pre svega potrebno čisto srce a i pamet.
Ljubav je divna.Prava ljubav.Sa godinama je sve ređa jer se kroz život ljudima glava napuni smećem.
To o čemu ti pišeš predstavlja jedan deo tog smeća.Iz slabosti kao što rekoh,proizilazi svo zlo uključujući i smeće u glavi.
U krdu žive krave i volovi,gnu i antilope.
Vuk i lav žive sami.Eventualno sa vučicom ili lavicom.
 
Nikad nisam bio član krda.
Krdo je uvek sastavljeno od gomile slabića.Ljudi splačina.Sa gađenjem sam uvek gledao na to što ti nazivaš krdom.
Borba za resurse..deluje vrlo ljigavo.
Protiv koga se boriš?Na koji način?Za šta?
To što ti nazivaš borbom za resurse meni više liči na "trku pacova".
Na takav način se bori članstvo SNSa.
Što se tiče braka,očekivanja,familije,dece...ili se radi o slabosti,što opet znači da ta osoba koja trpi,ustvari parazitira i kalkuliše koliko je tpljenje a kolika je korist.Ili se radi o privremenoj opet slabosti zbog dece.U svakom slučaju radi se o slabosti.
O očekivanjima neću da pišem mislim da nema potrebe.
Da.Ja sam bitan.Kako misliš nisi više ti bitan?Šta je bitno?Deca??Pa ako se razvedeš ne razvodiš se od dece.
Šta je bitno onda?Punjene paprike?Čiste gaće?
Ne znam.
Slabost.
To je tako odvratno.
Vidiš recimo.
Ja sam sada u inostranstvu.Došao sam sam bez ičije pomoću.I uskoro idem na drugo mesto za još veću lovu.Bez ičije pomoći.
Ja se ne borim ni za kakve resurse.Ne otimam od nikoga ništa.
Ja projektujem i stvaram svoju sadašnjost i svoju budućnost.Onako kako ja hoću.A za to je potrebna psihička snaga.Koju većina ljudi nema.Ljufi su slabi a iz slabosti proizilazi svako zlo.I zato su u krdu.Zato se međusobno glođu kao pacovi u tom svom krdu.
Uživam kad dođem u Srbiju i gledam sve one od mržnje iskrivljene face.Osmeh mi je stalno na licu.
Za ljubav nisu potrebne pare.
Za ljubav je pre svega potrebno čisto srce a i pamet.
Ljubav je divna.Prava ljubav.Sa godinama je sve ređa jer se kroz život ljudima glava napuni smećem.
To o čemu ti pišeš predstavlja jedan deo tog smeća.Iz slabosti kao što rekoh,proizilazi svo zlo uključujući i smeće u glavi.
U krdu žive krave i volovi,gnu i antilope.
Vuk i lav žive sami.Eventualno sa vučicom ili lavicom.

Vuk i lav ne žive sami, nego u čoporu. Što se tiče krda, nije dobro biti bezumni slepi poslušnik, tu se slažem, ali nije dobro ni biti odbačen, permanentno usamljen i slično. Postoji u javnom diskursu romantizacija usamljeništva koja je po meni pogrešna, gde se asocijalnima daje na vrednosti kompenzacijom. U stilu - on je poseban, on ima skrivene darove, zato je povučen i nije socijalno aktivan... a zapravo je lik koji nije oslobodio kreativne potencijale i samo bleji u kući i privatno pati zbog odbačenosti, makar podsvesno. Čovek je ipak socijalna životinja, i ako neko ide mimo sveta, a nema jasno označene skrivene potencijale, onda to nije dobro. Nije svako Tesla ili Njutn, i socijalizacija (pogotovu u pubertetu) i pripadanje nekom čoporu ili krdu je temelj za kasniji normalan i plodan život.

Što se tiče očekivanja oko familije, braka, posla... tu se slažem, s tim što kako prolazi vreme, a ti imaš dosta godina, a nisi na tom polju realizovan, nastaje problem i disocijacija sa sredinom. Gledaju te ispod oka. Znam po sebi, imam 31-u i masa mojih vršnjaka se oženilo/udalo. Mene boli uvo za to, nikad se neću srediti, ali to ima svoje posledice jer sam sve usamljeniji... da nemam ovog jednog ortaka koji sa sobom vuče još neke osobe, a mladji je baš dosta od mene, ne znam šta bih radio.
 
Vuk i lav ne žive sami, nego u čoporu. Što se tiče krda, nije dobro biti bezumni slepi poslušnik, tu se slažem, ali nije dobro ni biti odbačen, permanentno usamljen i slično. Postoji u javnom diskursu romantizacija usamljeništva koja je po meni pogrešna, gde se asocijalnima daje na vrednosti kompenzacijom. U stilu - on je poseban, on ima skrivene darove, zato je povučen i nije socijalno aktivan... a zapravo je lik koji nije oslobodio kreativne potencijale i samo bleji u kući i privatno pati zbog odbačenosti, makar podsvesno. Čovek je ipak socijalna životinja, i ako neko ide mimo sveta, a nema jasno označene skrivene potencijale, onda to nije dobro. Nije svako Tesla ili Njutn, i socijalizacija (pogotovu u pubertetu) i pripadanje nekom čoporu ili krdu je temelj za kasniji normalan i plodan život.

Što se tiče očekivanja oko familije, braka, posla... tu se slažem, s tim što kako prolazi vreme, a ti imaš dosta godina, a nisi na tom polju realizovan, nastaje problem i disocijacija sa sredinom. Gledaju te ispod oka. Znam po sebi, imam 31-u i masa mojih vršnjaka se oženilo/udalo. Mene boli uvo za to, nikad se neću srediti, ali to ima svoje posledice jer sam sve usamljeniji... da nemam ovog jednog ortaka koji sa sobom vuče još neke osobe, a mladji je baš dosta od mene, ne znam šta bih radio.
Čoveče.Šta tebe uopšte briga ko te kako gleda i šta ko misli o tebi??????
Ljudi oko tebe su totalno nebitni.Nebitniji od prašine.Totalno nevažni.Ne postoje.
Sasvim sasvim nevažni.
Ne znaš šta bi radio??
Pa okreni se sebi.Svojim potrebama.Pre svega utvrdi šta su stvarne tvoje potrebe i da li to što sada misliš da jesu,zaista to jesu ili si pod pritiskom tog odvratnog krda volova i razvaljenih krava.
Ako nisi zadovoljan.Menjaj se.Promenom sebe,menjaš ljude sa kojima si u kontaktu,menjaš svoju okolinu,menjaš svet oko sebe.A kad to učiniš.Onda počneš da stvaraš svoju budućnost kakvu ti želiš i biraš šta će se dešavati,svojim postupcima i delovanjem.
Ti upravljaš svojim životom.
Na tebi je sve.
I nije ovo nikakvo filozofiranje.Ovo je stvarnost.Ja sam stvaran.Postoje sasvim drugi svetovi.Imaš samo 31 godinu.Ceo Svet je tvoj.A on je skoro bezgraničan.I čeka samo tebe.
 
Tako bezuslovno će da te voli samo roditelj, ako i to

Odrasli ljudi se vole uslovno
Nije to ista ljubav.
Po meni, ljubav je faza razvoja.
Mnogi je shvate kao nekakvu klauzulu, osecanje koje se stvori ni odkuda prema nekome na pocetku i pokusavaju da odrze to stanje kao nekakvu ljubav.
Zato u to ide bilo sta sto je projekcija. Novac (osecaj sigurnosti), idealizovanje licnosti, principi, trenutna osecanja koja mi trebaju i td..
A u stvari se ljubav razvija kada dodjes u onaj trenutak unutrasnjeg pomirenja. To je dobro, jer tada dozvolis da te snazne emocije prodju kroz tebe i ostave prostor da izgradis nesto novo od do sadasnjeg. Da dozivis sebe i tu osobu kao licnost koja se razvija. Zato kazem faza.
I svakom tom fazom sazrevas pored te osobe i ona pored tebe, kao i to sto je izmedju vas.
E tu, tu nema mesta novcu, izmasiraj me, obezbedi mi, to su sve deciji pristupi.
Bas sinoc slusam neke klince kako ponavljaju tu matru: Nema bate, nema nista, nema bez para bate, zahebi sve to i ljubav al bez para bate...
hehe
Vidi, nista nije garant za uspesnu ljubav. To je druga prica, ali novac sigurno nije. Na protiv, ako je novac osnova, on najcesce razhebe odnose. Sto li...
 

Back
Top