zashto su gazirani sokovi toliko nezdravi??

Gluposti. Probaj da pijes kiselu vodu 6 litara dnevno pa ces da zavrsis u bolnici. Ma probaj da pijes i obicnu vodu 6 litara dnevno (?!) pa ces po svoj prilici imati ono sto se zove 'trovanje vodom'.
Nije koka-kola problem - problem je nemanje MERE. Nije tacno da jedna casa vuce drugu i da nas cini zednijim i do vise litara dnevno - svasta. Nista nije zdravo piti ili jesti u abnormalnim kolicinama (dnevno a ni inace), mera je kljucna rec, i sasvim sigurno, casa kokakole dnevno, ili par casa nedeljno niukom slucaju nikome nece ostetiti jetru, krvnu sliku niti ga ubiti. Naravno da je bolje piti obican, cedjeni, prirodan sok bez dodatka secera. NAravno da sva gazirana **** imaju ( sem kisele vode) previse secera, goje, nadimaju, imaju aditive i razne boje, konzervanse....Kao uostalom i sve ostalo sto jedemo: meso je zasiceno hormonima, povrce pesticidima (a ono iz staklenika i hormonima), sve sto je u ambalazi ako nije obelezeno kao 'bioloska hrana' ima i konzervanse, i aditive, i visak soli nego sto je zdravo itd. Vazi i za cokoladu, i za grickalice, i za kecap, senf, majonez......dakle za sve. Covekom digestivni trakt se adaptirao na ovakve patogene (tako da kazem), ali naravno da se treba truditi da se jede i pije sto prirodnija i zdravija hrana i pice, uz neophodan osecaj za meru. Zaista nema mesta ovakvoj drami i preterivanju, litar kokakole jos uvek je po svim merilima manje stetan od litra piva. I nigde ne pise da treba sruciti u sebe ni litar piva ni litar kokakole dnevno - gluposti!
 
Ma da, slazem se. Ja niti pijem kolu niti pivo, to jest podjednako retko i jedno i drugo.
A;i isto je stetno pojesti dva hamburgera, pola kile bureka i flasu kole na poslu pa otici kuci (verovatno na rucak), treba da vidite tog kolegu o kome vam pricam...bukvalno se truje hranom, ali se jako ponosi sto ne pusi, i misli da zato zdravo zivi?
 
A da. Jos nesto. Evo sad je bila ova kampanja koka-kole sa ovim vilenjacima. I odma svi piju koka-kolu i skupljaju vilenjake i tako se navlace. Na primer moja tetka je veliki protivnik gaziranih picca. odlazim ja kod nje a na stolu koka-kola. Pogledao sam u flasu, pa u nju. A ona ce: Pa skupljamo vilenjake. Takodje odlazim kod najbolje drugarice, koja mrzi koka-kolu, kaze smeta joj miris karamela, kad i kod nje koka-kola. Sta je bilo? Pa decko kupio jednu flasu, ona videla ovo za vilenjake, pa resila da sakupi 6 cepa. Kad sam je pitao, pa dobro, jel da ti smeta karamel? Ona ce: A pa da, ali kad svi oko mene piju, ovih nekoliko dana cu i ja.

Marketing, cuda cini.
 
dr:
Narode zabrinjavate me, svakodnevno konzumirate daleko vec "opasnosti" nego sto je koka kola pa nesto ne videh takve pobornike zdravog zivota kad je u pitanju *******, alkohol, masna hrana...
zivo me interesuje sta ti je to cenzurisalo?ovaj rasta je bas perverznjak
inace slazem se:coca cola nije specijalno dobra ali s vremena na vreme nece da smeta mislim posebno vi beogradjani razmislite kakav vazduh udisete,coca cola je jos i dobra.
citajuci ovu temu stice se utisak da je neka zavera protiv sveta
 
da se vratimo mi na nasu coca-colu..ja je ne pijem..pa mi je bas fino..da je "ogovaram":-D

a ako cemo o pusenju..uuuu... tek tad bi bilo opasno... ali evo javno da priznam..ja sam ostavila posle dugo godina aktivnog pusenja... i to zato sto me zadesio bronhitis..3 meseca nisam mogla da se oporavim... tako da mi najcesce shvatimo kad nam se desi nesto lose...
 
WithdrawnWater:
Gluposti. Probaj da pijes kiselu vodu 6 litara dnevno pa ces da zavrsis u bolnici. Ma probaj da pijes i obicnu vodu 6 litara dnevno (?!) pa ces po svoj prilici imati ono sto se zove 'trovanje vodom'.
Nije koka-kola problem - problem je nemanje MERE. Nije tacno da jedna casa vuce drugu i da nas cini zednijim i do vise litara dnevno - svasta. Nista nije zdravo piti ili jesti u abnormalnim kolicinama (dnevno a ni inace), mera je kljucna rec, i sasvim sigurno, casa kokakole dnevno, ili par casa nedeljno niukom slucaju nikome nece ostetiti jetru, krvnu sliku niti ga ubiti. Naravno da je bolje piti obican, cedjeni, prirodan sok bez dodatka secera. NAravno da sva gazirana **** imaju ( sem kisele vode) previse secera, goje, nadimaju, imaju aditive i razne boje, konzervanse....Kao uostalom i sve ostalo sto jedemo: meso je zasiceno hormonima, povrce pesticidima (a ono iz staklenika i hormonima), sve sto je u ambalazi ako nije obelezeno kao 'bioloska hrana' ima i konzervanse, i aditive, i visak soli nego sto je zdravo itd. Vazi i za cokoladu, i za grickalice, i za kecap, senf, majonez......dakle za sve. Covekom digestivni trakt se adaptirao na ovakve patogene (tako da kazem), ali naravno da se treba truditi da se jede i pije sto prirodnija i zdravija hrana i pice, uz neophodan osecaj za meru. Zaista nema mesta ovakvoj drami i preterivanju, litar kokakole jos uvek je po svim merilima manje stetan od litra piva. I nigde ne pise da treba sruciti u sebe ni litar piva ni litar kokakole dnevno - gluposti!

Cak se i ja slazem sa WDW xxexexeexex...Garant ce zemljotres....
 

Back
Top