Asus tv karta

slatko volim :))

Aktivan član
Poruka
1.102
Kupila sam pre par dana Asus tv fm card (na kutiji nema vise ni jedna posebna oznaka), i nikako ne radi kako treba!

U uputstvu lepo pise da je za Windows 2000 ili XP, (ja koristim XP, imam novi pentium IV), ali je prilikom instaliranja izbacivala da nije kompatibilna sa XP?!

Kartica sad kao radi, ali :

1. svakih par minuta se pojavljuje skroz zelena slika na ekranu, to traje par sekundi, i onda opet radi

2. nece da snima zvuk !!

Ako neko zna otprilike o cemu se radi, pomagajte please!!!
 
zvuk ti ne snima zato sto ti treba poseban kabal kao za slusalice na oba kraja koji ide u line in na zvucnoj karti,i u ulaz za zvuk na tv karti,zelena slika neznam zasto se pojavljuje,verovatno da ima slab signal.skini program iu vcr,koji je najbolji za snimanje,jer odmah kompresuje i divx ili xvid.javi mi se na nisavici@donet.co.yu,pa cu ti poslati program :idea:
 
ivanmramorak:
zvuk ti ne snima zato sto ti treba poseban kabal kao za slusalice na oba kraja koji ide u line in na zvucnoj karti,i u ulaz za zvuk na tv karti,

Na zalost to je Asus pa to nece ici tako lako.

U kutiji sa karticom nalazi se mali kablic koji povezuje tv karticu i zvucnu karticu. Konektori su kao kod audio kabla za spajanje cd-roma sa audio karticom. Na kartici imas obicno dva ovakva ulaza obelezeni su sa Aux. (jedan ti je vec sigurno povezan sa cd-om, a drugi iskoristi za tv karticu).

Takodje u XP-u ces morati da odes u Volume properties i da dozvolis snimanje sa Aux in-a, a potom i da selektujes u tray-u aux in. Takodje ces morati u konfiguraciji kartice (start - all programs - pa pronadjes gde je inter video - pa ce se otvoriti u meniju 2 programcica - jedan je onaj glavni iz kod gledas programe itd, a drugi onaj u kojem podesavas sve sto treba)

ivanmramorak:
zelena slika neznam zasto se pojavljuje,verovatno da ima slab signal.

Verovatno, ali proveri ipak sva podesavanja - Pal b, mono itd.

ivanmramorak:
skini program iu vcr,koji je najbolji za snimanje,jer odmah kompresuje i divx ili xvid.javi mi se na nisavici@donet.co.yu,pa cu ti poslati program :idea:

I to ce biti problem. Iuvcr vidi samo do 158 kanala ili sta li je vec, a asus smesta sve posle toga. Bio je skoro ovde link na kojem je opisano kako se ovo podesava, ali ga sad ne mogu naci verovatno je neko od moderatora obrisao temu ili je starija nego sto sam mislio.
 
TV karta ja dobra,stose tice u tu klasu mozda i najbolja zahteva vecu ram memoriju zbog snimanja posto to zelis.se tice programa obicnom antenom neces se usreciti znaci samo kablovska ili satelitska i uzivaj.
 
slatko volim :)):
1. svakih par minuta se pojavljuje skroz zelena slika na ekranu, to traje par sekundi, i onda opet radi

2. nece da snima zvuk !!

Ako neko zna otprilike o cemu se radi, pomagajte please!!!

1.Probaj da spustish rezoluciju ekrana ispod 1280x1024 i trebalo bi da bude ok, problem je kod drajvera na nekim sistemima
A sto se tice zvuka pokusaj ono sto su ti vec predlozli
 

Back
Top