EGIPAT: DIKTATOR HOSNI MUBARAK ODBIO DA PODNESE OSTAVKU

Isprani mozgu, CNN direktno prenosi "svrgavanje diktatora" i proglasavanje Muslimanske Brace za demokratski pokret,

tu je i Kristijana Amampur na terenu.

Pa Boga mu poljubim ocete li se opametii vec jednom i videti da se ovo non-stop ponavlja s vremena na vreme sirom sveta.

Cak je uvek na istu foru nisu vise ni originalni ni ne trude se da budu.


pa znas i Al kaida je nekad bila demokratski pokret:lol: :mrgreen: a danas najljuci neprijatelj. :hahaha:
 
Tačno tako, žao mi je tih običnih ljudi koji su masovno izašli na ulice sa nadom da će nešto promeniti, da će bolje živeti, izmanipulisani su. To ti je onaj model manipulacije čiji je cilj da se ništa ne promeni. I ne samo to – da se eventualne nekontrolisane i neželjene promene spreče i preduprede na vreme.


Moguće da si u pravu, ali niko ne može da izvede milione zadovoljnih
ljudi na ulice.

Činjenica je da egipatski narod želi da vidi leđa Hosniju Mubaraku.

E sad, šta će biti posle...videćemo...:kafa:
 
A jel on siguran da ga netko neće koknuti.Uostalom i Sadama su pogubili njegovi

Dok je njemu Sarm El Seika - mogu da mu pljunu pod prozor .. Cim zagusti Mubara razguli tamo - a tamo je uvek full stranaca pa ne smeju da salju ruznu sliku u svet - kako borci za demokratiju kokaju strance ... :D .. Cak bi se Trabunj zbog toga zgranuo .. :manikir:

Sada mozemo da ocekujmo dejstva ,, neidentifikovanih snajperista ,, ne samo u Kairu , vec i u Ankari , Amanu .. ( kad su vec zbog preterane radoznalosti nekog taksiste u Tunisu ,, svedski turisti ,, sa koferima punim snajpera morali biti uhapseni ) ...
 
ма какви милиони бре, ццц... тако су 5. октобра причали да је милион људи било на улицама бгд а стварно их је било једва 150 - 200 000.

ни у каиру није битно другачије, иако је вишемилионски град, већи од бгд 10х

Da. To je uobičajena medijska manipulacija.

Navijači CIA napumpavaju cifre a čini mi se i sve ostalo. Da Mubarak poseduje 30-ak milijardi dolara (kao što sam negde video da piše) morala bi zakačiti Forbsova lista. Međutim nije tako.

Šta god da se događa u Kairu ako ne odgovara amrikancima onda je to dobro. Ili najbolje.
 
U Egiptu su promene neminovne,islamisti ce doci na vlast,ali ce biti izuzetno radikalno nastrojeni,Turska je za njih sa Erdoganom mala beba.NATO je vec doneo odluku da ponudi razgranicenje izmedju Izraela i Palestinaca,i sto je najbitnije,a proslo je neprimeceno,ponudili su ucesce svojih trupa u razgranicenju na poziv bilo koje strane.Ocigledno je da Palestincima nikada nece trebati NATO kad su okruzeni sa 300 miliona muslimana,a sad na vlast u svim zemljama dolaze radikalni islamisti koji ne trpe nikoga drugog osim muslimana i koji druge slobodno mogu da ubijaju kao glinene golubove.To im je dzihad,sveti rat muslimana protiv nevernika,a nevernici su svi koji nisu muslimani.I tu je svaka prica zavsena,svaka prica je gubljenje vremena,ali ne moze se preko kolena resavati sudbina covecanstva,prevelik je zalogaj za naprasno delovanje.U svakom slucaju bitka se bije za staru damu Evropu,pa onda Rusiju i dalje je vec lako.Ako im se dopusti.Mislim da se to u Evropi shvatilo,prvo su gurnuli Svajcarsku da zabrani burke i minarete,pa onda Nemacka sa izjavom da je multikulturno drustvo lipsalo,(propalo),pa onda najskorije ista izjava Britanije,a to znaci da Evropa isto misli.I sta onda? Nista,bolje slati vojsku na Bliski istok i tamo se obracunavati sa muhamedancima nego ratovati po Evropi sa njima i rusiti je.To je ocigledno plan,a drugacije se i ne moze.

Dobra ti je analiza, ali ovo da će Evropa biti pošteđena krvi, ako se sukob vodi u pustinjama, to ne stoji. Muslimani koji žive u Evropi će praviti sranya u Evropi, a neće ići na Bliski istok i u Afriku da ratuju.
 
Ukoliko bi vlast u Egiptu preuzeli radikalni islamisti, to bi zaista bila katastrofa.

Ali lično ne verujem da većina egipatskog naroda želi da pređe iz jedne diktature
(Mubarakove) u drugu, islamsku diktaturu.

Uostalom, videćemo šta će se desiti u budućnosti...

Večina muslimana islamsku diktaturu ne doživljava kao diktaturu, odnosno kao nešto loše, nego kao neku vrstu oslobođenja.
 
Da rezimiramo "patriotsku" filozofiju i način razmišljanja:

Primer 1:

-Boris Tadić je legalno izabrani predsednik ove države, doduše očajan, ali je svejedno
legalni predsednik. Radikali su priznali poraz na predsedničkim izborima i nisu imali
nikakve primedbe na regularnost izbora.

-Za njega je glasalo 2.304.467 građana republike Srbije.

-Njega su sve turbo i SS patriote nazivale diktatorom, zato što policija
nije dozvolila razularenim huliganima, desničarima i fašistima (8000 ljudi) da linčuju
one pederčiće na paradi.

-Grad je razvaljen.

-Zapaljena su sedišta vladajućih stranaka.

-Povređeno je preko 150 policajaca, a samo 25 demonstranata, što dovoljno govori da
je policija bila vrlo demokratska i tolerantna.


Tadić je nazivan diktatorom, fašistom, nacistom, tiraninom..."bije narod" govorile su
patriote...8000 huligana predstavljaju "volju naroda" govorili su.


Primer 2:


-Hosni Mubarak vlada već 30 godina i sasvim je jasno da su izbori bili nameštani.

-U Egiptu je zavedena neka vrsta vojne diktature, a izbori su puka farsa.

-Opozicione stranke su zabranjene.

-Opozicionari su hapšeni, ubijani i progonjeni.

-Mubarak je želeo da ga sin zameni na mestu predsednika Egipta (hteo čovek da
napravi dinastiju hebote).

-Policija puca iz vatrenog oružja na mirne demonstrante.

-Vlast pušta zatvorenike (ubice, lopove i silovatelje) širom zemlje, da bi ispalo kako
demonstranti prave nerede, kako bi imali opravdanja da primene bezumnu silu protiv
ljudi koji mirno demonstriraju.

-Ubijeno je preko 300 demonstranata.

-Milioni ljudi širom Egipta traže da Mubarak podnese ostavku.


Šta sada kažu turbo SS patriote?


"Izdrži Mubarače", "Bravo Mubarače", "Uguši nelegalnu pobunu Mubarače", "Hoće da
svrgnu legalnu vlast"...



Dosledni ko *****!:rtfm:
 
Poslednja izmena:

Да резимирамо "демократску" филозофију и начин размишљања:

1) Слободан Милошевић је легално изабрани председник Србије за којег је гласало скоро 4 милиона људи

2) Њега су "демократе" називале дикатором зато што није дозволио да разуларена руља 9. марта на силу заузима зграде и институције по граду.

3) Град је разваљен

4) Излози полупани и опљачкани

5) Полиција нападнута и у самоодбрани, на жалост, долази и до жртава

6) Министар полиције подноси оставку

Из разлога елементарне људске пристојности нећу да пишем каквим је све епитетима чашћаван Слоба.

Са друге стране:

1) Полиција у јулу 2008 без повода напада мирне демонстранте

2) Један човек, Ранко Панић, бива изгажен на смрт од стране полицајаца

3) Ником ништа

Тадић је "демократски лидер у региону".

Доследни к'о *****! :rtfm:
 
Ali čekaj malo, prvo da rasčistimo jednu nejasnoću.

Da li je Muslimansko bratstvo antiamerička i antiizraelska organizacija (kako tvrdi
jedna frakcija patriota sa Krste) ili je to prozapadno orijentisana organizacija pod
strogom
:mrgreen: kontrolom Amerike (kako tvrdi druga frakcija patriota sa
Krste)?

Ala si smešan. Jel Bin Laden američki neprijatelj? Jeste. Je li Bin Ladena stvorila i finansirala CIA? Jeste. I, zašto onda ne bi ista ta CIA kontrolisala nekakvu glupu Muslimansku Braću, ali tako da sledbenici te grupacije mrze Ameriku, i zapad uopšte?
 
а - ха! па значи да је цела фрка избила зато јер мубарака треба да наследи његов син који је био најављивао прекид зависности египта од запада.
муслиманска браћа и онај барадеј су у ствари иста екипа, боре се против правих египатских националиста а и имају истог газду.

Bingo... To je poenta svega. Zašto se kaubojima žuri da obore svoga dugogodišnjeg saveznika (poslušnika) sa vlasti? Pa, zato što je on najavio da više neće da vrši vlast, i što bi ga na izborima verovatno nasledio sin, koji neće da bude poslušan kako tatko mu. Ameri moraju da spreče izbore po svaku cenu, bar one mirne i regularne.
 
"Politika" danas tvrdi kako je ostanak Mubaraka neuspeh CIA-e. Po njihovim proračunima i organizovanju do sada je Mubarak trebao da padne. Da podnese ostavku ili nešto drugo :lol: ali da stvar bude gotova.

Obzirom da amerikance mrzim iz dna duše, moram da priznam da mi se ovaj scenario ostanka Mubaraka sviđa. Ko zna zašto je to dobro ... :think:

Neće Amerikanci odustati tako lako. Ako treba, gurnuće Egipat u pakao građanskog rata (vojska se već cepa), samo da ne bi Mubarakov sin došao na vlast, jer oni onda gube kontrolu nad tim delom sveta. I, što je najgore po njih, a oni su toga svesni, Egipat kao jedna od vodećih arapskih i muslimanskih zemalja, sa Mubarakovim sinom na čelu, mogao bi pokrenuti talas otkazivanja poslušnosti Americi i kod drugih arapskih zemalja, a to Ameri neće dozvoliti, makar po cenu da moraju da bacaju atomske bombe.
 
[/B]

Delimo isto osecanje - i ja ih mrzim iskreno i duboko .

Al Mubara je svoju misiju zavrsio - nema on vise ni podrsku Irana , Sirije , Turske , kao ni Amerike i EU .. Principijelno osudjujem svako mesanje u unurtasnje stvari suverenih drzava - dakle Ameriku - i nadam se da ce Egipat brzo postati drugi Iran - jer to ce biti slom politike Amerike , Izraela , Saudijske Arabije prema muslimanskom svetu .. dok se oni tamo budu hebacali sa mundzosima mi cemo natenane napraviti uniju sa Rusijom .. sto je opet prirodan i nezaustavljiv proces ... A finansirace ga Rusi - nafta ce ripi na 150 $ samo ako Mubara jos malo izdrzi ...

Pa, on sam i priznaje da je završio svoju misiju, a izbori treba da se održeu septembru, pa neka narod bira koga god hoće. Zašto je potrebno praviti ovoliku gungulu, i sebi upropaštavati najveći izvor deviza, turizam, ako svakako Mubarak silazi za koji mesec? Kolju vola radi kile mesa.
Opet ponavljam, nije u interesu Egipćanima da sada ruše Mubaraka u neredima, nekoliko meseci pre izbora, na kojima on svakako ne bi učestvovao, nego je to u interesu samo i isključivo Amerike, koja neće da dozvoli da na tim izborima izgubi Egipat iz kontrole.
 
Moguće da si u pravu, ali niko ne može da izvede milione zadovoljnih
ljudi na ulice.

Činjenica je da egipatski narod želi da vidi leđa Hosniju Mubaraku.

E sad, šta će biti posle...videćemo...:kafa:

Pa, svakako bi mu videli leđa u septembru. Zašto je onda potrebno praviti sranya? Da su nezadovoljni, to niko ne spori. Ali sve to nije razlog da se prave neredi u ovom momentu.
Da je Sloba rekao kako će se zauvek povući sa vlasti za 4-5 meseci, nikada se ne bi desio 5. oktobar.
 
Smisao atlantističkog islama i egipatska buna

10 februar 2011



Danas je ceo svet pod utiskom dešavanja u Egiptu. Većina zapadnih medija proteste protiv mubarakovog režima tumači kao želju građana za demokratijom i manje korumpiranom vlašću. Drugi ipak nešto ozbiljniji analitičari upozoravaju da bi rušenjem autoritarnog ali sekularnog režima na čijem je čelu Mubarak bio tri decenije moglo dovesti do haosa i na kraju pobede islamista (onih iz redova muslimanske braće ili nekih drugih ekstremnijih struja). Taj drugi scenario se tim analitičarima čini kao izuzetno opasan scenario, dakako opasan za zapadne interese u regionu i u čitavom arapskom svetu.


No iako je jasno da bi nekakva „plišana revolucija“ koja bi dovela na vlast nobelovca i otvorenog zapadnjaka Baradeja bila pozitivan iako ne i realan scenario „egipatskog raspleta“, za geopolitičke interese Zapada predvođenog Amerikom nije jasno što bi im bilo opasno da dođe i do haosa u Egiptu i među Arapima, pa čak i kroz jačanje radikalno islamskih elemenata u tim društvima. Radikalni islam bi svojim delovanjem destabilizovao i oslabio one države na Bliskom istoku koje bi mogle biti prepreka američkoj geopolitičkoj strategiji u regionu.


Do sada je Amerika sponzorisala više islamističkih pokreta preko kojih je rušila neposlušne režime ili one koji su se „oteli kontroli“. Tako su na primer sa Zapada došli ili imali odatle podršku i Homeini i Alija Izetbgović i mnogi drugi islamisti. Veze Bin Ladena i Al Kaide (koja je korišćena u borbi protiv prosovjetskog režima u Kabulu) i američke obaveštajne zajednice su poznate svakom ko se iole bavio tom temom.

binLaden-Brzezinski.gif


Zbignjev Bžežinski i Tim Osman (Osama bin Laden), Avganistanska granica, 1980. (foto: Sygma Corbis Agency, Paris)



Zašto bi islamizam, koji se do sada pokazao kao efikasno oruđe u borbi protiv neposlušnih diktatora ili drugih sila i država koje smetaju američkim strateškim planovima, sada odjednom predstavljao u Egiptu smrtnu opasnost za realizaciju američkih i zapadnih planova i strategija. Očigledno je reč ili o nerazumevanju atlantističke strategije korišćenja islama i to onog radikalnog ili pak o medijskom maskiranju iste od strane globalističkih medija. Verovatno je kod manje inteligentnih reč o prvom a kod onih upućenijih u pitanju svesno zamagljivanje zakulisnih operacija.
Po­je­di­ni te­o­re­ti­ča­ri de­fi­ni­šu po­ja­ve ra­di­kal­nog isla­mi­zma ši­rom sve­ta kao „atlan­ti­stič­ki islam”, alu­di­ra­ju­ći ta­ko na spe­ci­jal­ne od­no­se ame­rič­kih oba­ve­štaj­nih agen­ci­ja i je­re­tič­kih isla­mi­stič­kih pra­va­ca.


Ni­je ma­li broj auto­ra ko­ji tvr­de da je ame­rič­ka ge­o­stra­te­gi­ja i u post­hlad­no­ra­tov­skom pe­ri­o­du na­sta­vi­la da fi­nan­si­ra i po­dr­ža­va ten­den­ci­je ra­di­kal­nog isla­ma. Na taj na­čin ame­rič­ka spolj­na po­li­ti­ka uspe­šno usme­ra­va ne­za­do­volj­stva mu­sli­man­skih ma­sa, pre­tva­ra­ju­ći ih u ma­ni­pu­la­tiv­no sred­stvo za ostva­re­nje sop­stve­nih ge­o­sta­te­gij­skih in­te­re­sa, po­seb­no u re­gi­o­nu Bli­skog Is­to­ka.


Ame­rič­ki dru­štve­ni in­že­nje­ri pod­sti­ču ra­di­kal­ni isla­mi­zam na vi­še na­či­na. U sa­mim SAD, po­sto­ji ve­li­ki broj spe­ci­ja­li­stič­kih in­sti­tu­ta ko­ji se ba­ve isla­mom i nje­go­vim unu­tra­šnjim pro­tiv­reč­no­sti­ma, so­ci­jal­nim i po­li­tič­kim pri­li­ka­ma. Ko­nač­no, ni­je ma­li broj vi­so­kih mu­sli­man­skih do­sto­jan­stve­ni­ka ško­lo­van na pre­sti­žnim in­sti­tu­ti­ma u SAD i Ve­li­koj Bri­ta­ni­ji. Ni­je bez zna­ča­ja ni po­da­tak da se se­di­šte naj­ra­di­kal­ni­jih po­li­tič­ko-re­li­gi­o­znih gru­pa­ci­ja i nji­ho­vih li­de­ra na­la­ze upra­vo u ovim ze­mlja­ma, što, pre­ma mi­šlje­nju struč­nja­ka za oba­ve­štaj­ni rad, omo­gu­ća­va kon­tro­lu i usme­ra­va­nje de­lo­va­nja ova­kvih gru­pa­ci­ja od stra­ne ame­rič­ke i bri­tan­ske taj­ne slu­žbe. Za­pad­ne ban­ke i fi­nan­sij­ska tr­ži­šta osnov­ni su iz­vo­ri fi­nan­si­ra­nja ra­di­kal­nog isla­mi­zma. Na taj na­čin, za­pad­ne slu­žbe u si­tu­a­ci­ji su da ma­ni­pu­li­šu ova­kvim gru­pa­ci­ja­ma i ko­ri­ste ih za ostva­re­nje svo­jih in­te­re­sa u re­gi­o­ni­ma u ko­ji­ma de­lu­ju.


Me­đu­tim, ma­lo je po­zna­to da se ova­kve gru­pa­ci­je ko­ri­ste i ra­di ra­za­ra­nja tra­di­ci­o­nal­nog isla­ma. Na­i­me, uko­li­ko se ana­li­zi­ra­ju voj­ne ak­ci­je za­pad­nih si­la po­sled­njih de­ce­ni­ja uoča­va se je­dan pa­ra­doks: ve­ći­na voj­nih in­ter­ven­ci­ja bi­la je usme­re­na pro­tiv re­ži­ma u islam­skom sve­tu ko­ji po svom ka­rak­te­ru ni­su bi­li fun­da­men­ta­li­stič­ki. Do­bar pri­mer je ne­ka­da­šnja vlast u Av­ga­ni­sta­nu, ko­ja je, osim pro­so­vjet­ske ori­jen­ta­ci­je, na unu­tra­šnjem pla­nu spro­vo­di­la kon­cep­ci­ju „islam­skog so­ci­ja­li­zma”. Tek po­sle po­vla­če­nja so­vjet­ske ar­mi­je i gra­đan­skog ra­ta ko­ji je tra­jao go­di­na­ma, na vlast do­la­ze ra­di­kal­ni isla­mi­sti, ta­li­ba­ni, uz ogrom­nu voj­nu i lo­gi­stič­ku po­dr­šku SAD. Svo­jom ri­gid­nom vla­da­vi­nom Av­ga­ni­sta­nom ta­li­ba­ni su po­ja­ča­li unu­tra­šnje po­de­le ne sa­mo u ovoj ze­mlji, već i u re­gi­o­nu. Isto­vre­me­no, o islam­skom sve­tu stvo­re­na je pred­sta­va po me­ri uti­caj­nih ame­rič­kih kru­go­va.


Ame­rič­ki voj­ni in­ter­ven­ci­o­ni­zam u re­gi­ji ne­mi­nov­no pod­sti­če an­ti­a­me­ri­ka­ni­zam mu­sli­man­skih ma­sa, ko­je ta­ko po­sta­ju lak plen ra­di­kal­nog isla­mi­zma, fi­nan­si­ra­nog opet od stra­ne za­pad­nih oba­ve­štaj­nih agen­ci­ja. Na taj na­čin ra­za­ra­ju se i spo­lja i iz­nu­tra vred­no­sti na ko­ji­ma po­či­va tra­di­ci­o­nal­ni islam i islamske zajednice, ko­ji ne is­klju­ču­je di­ja­log sa hri­šćan­skom i dru­gim ci­vi­li­za­ci­ja­ma. Ta­kav islam može da od­ba­ci dok­tri­nu „pro­jek­to­va­nog su­da­ra ci­vi­li­za­ci­ja” i ulo­gu ko­ju mu do­de­lju­ju spe­ci­jal­ne slu­žbe atlan­ti­zma.

Milorad Vukašinović
Vidovdan
9. februar 2011.
 
Da rezimiramo "patriotsku" filozofiju i način razmišljanja:

Primer 1:

-Boris Tadić je legalno izabrani predsednik ove države, doduše očajan, ali je svejedno
legalni predsednik. Radikali su priznali poraz na predsedničkim izborima i nisu imali
nikakve primedbe na regularnost izbora.

-Za njega je glasalo 2.304.467 građana republike Srbije.

-Njega su sve turbo i SS patriote nazivale diktatorom, zato što policija
nije dozvolila razularenim huliganima, desničarima i fašistima (8000 ljudi) da linčuju
one pederčiće na paradi.

-Grad je razvaljen.

-Zapaljena su sedišta vladajućih stranaka.

-Povređeno je preko 150 policajaca, a samo 25 demonstranata, što dovoljno govori da
je policija bila vrlo demokratska i tolerantna.


Tadić je nazivan diktatorom, fašistom, nacistom, tiraninom..."bije narod" govorile su
patriote...8000 huligana predstavljaju "volju naroda" govorili su.


Uopšte neću da ulazim u to da li je ili nije legalno izabran jer se zna odlično kako je zaista prošao.


Onog momenta kada se u ruke jednog lica prigrabi izvršna, sudska i zakonodavna vlast to se zove diktatura.
 

Back
Top