POMOZITE MOLIM VAS!, IZGLEDA DA SAM IZGUBIO SVE PODATKE.. !!

santa_claus

Početnik
Poruka
25
dakle,u masini imam 2 hdd-a.Jedam je od 40gb i na njemu se nalazi system i podeljen je na dve particije.I na tom hdd-u drzim samo win. i jos nesto sitno..
Drugi hard disk je maxtor 120gb 7200,i na njemu mi je bukvalno sve!Privatne stvari,i sve sto cuvam maltene odkad radim na racunaru...
Hteo sam da ga ponesem (120gb) do ortaka da presnimi nesto od mene i kad sam otisao tamo nije hteo da ga prepozna.Mislio sam da je do njegovog systema ali kad sam dosao kuci opet nije hteo da prepozna i tu je pocela nervoza.
BIOS ga prepozna,a u windowsu nista.Pokusao sam iz "Computer managment"-a da vidim i tamo ga prepozna kao "Healthy - active" ..i nista nisam mogao da uradim,zatim sam pokusao iz Partition Magic 8.02 i tu a prepozna kao "Type 17" na mestu gde treba da napise koji je file system.I sa tim hardom (u partition magic-u) imam samo dve opcije "delete" i "propratis" u kome nema nista.
Takodje sam pokusao da iskljucim "system restore" posto to ume da pravi probleme i opet nista..

MOLIM VAS RECITE MI DA NISAM IZGUBIO SVE I DAJTE MI NEKI PAMETAN PREDLOG DA SREDIM OVO ...
HVALA SVIMA UNAPRED!!!
 
Prva stvar ,uzmi taj prtition magic i baci u djubre.
Druga stvar, probaj da napravis particiju.
Neboj se neces ostetiti podatke.
Ako krene da je pravi znaci da ti je disk ispravan i samo na goooglu potrazi neki program za spasavanje.
Ako nece particija (elektronika je 105% ispravna)
znaci da mu je otisao firmware mda cisto sumnjam.
Ako ne mozes sam javi se na 3540-260
Nikola
 
Mozes li nam reci koju plocu koristis ti a kou tvoj drugar.

Podatke sigurno nisi unistio ( sigurno nij ni bio strujni udar) tako da se nebojis po tome pitanju .

Ja sam vec se susretao sa takvim problemima ( cak sam i ja imao isti ( Zbog stalnog nosenja HD i i razmene podataka))

Ako ti bios prepoznaje HD a tvoj WiNdows nece da se podigne , taj Hd sa sistemom odnesi kod nekog ko ima Xp i i prikopcaj svoj Hd na taj Kompjuter ( ne da tvoj da podize sistem vec ta ja kod koga si doneo , znaci nejgov sistemski disk) ako njegov kompjuter prepozna tvoj sistemski disk onda je prva stvar uredu ( uredu da bi smo presli na drugu ) Sada treba da u biosu svog rasunara ukljucis S.M.A.R.T podrsku za Hd i prikopcas prvo Sistemski disk pa podignes sistem . Sada ugsis racunar stavis drugi Hd (120 Gb ) i ponovo podignes sistem i tako bi trebao da resis svoj problem.

Ovako sam resavao tvoj problem do sada .

To se desava sa gigabaytovim plocam.

Probaj ovo ako ni ovako nebude radilo . skokni do nekog servisa po pitanju elektronike (HD)
 

Back
Top