intel P4 ili AMD ath64

Pazi, siguran sam da sam procitao na msdn sajtu. Ako se to desi bice katastorfa u jednom i revolucja u drogom pogledu. Naime, dolazi slican period onome kada se masovno prelazilo sa Windowsa 3.11 na 32-bitni Windows 95. Micorosft naravno moze da napravi 32-bitnu verziju Longhorna ako hoce ali ako im je cilj sto brzi prelazk sa 32 bitne arhitekture onda ce Longhorn svakako da bude samo 64-bitan.
Ja furam Intela na 1.7 ali nece mi biti zao da 'bacim' kintu na AMD64 ako Intel prethodno ne izbaci svoj 64-bitni model... :roll:

Ti si prebirnuo to na vreme, cooliraj :)
 
hehe... ma, da... cooliram :P

"Microsoft also plans to release versions of Longhorn for Itanium and 64-bit extended systems as well as a 32-bit edition, according to Greg Sullivan, a lead product manager for Windows.

In a keynote address, Microsoft Chairman and Chief Software Architect Bill Gates said he expects that by the end of 2005, nearly all of the processors shipped by Advanced Micro Devices Inc. and the majority of the processors Intel Corp. ships will support 64-bit computing.

Gates predicted that the move from 32 to 64 bits will be smoother and faster than previous transitions, which he said were sometimes 'messy'."

ko bi ga znao?

~~~~~~~~~~~~~~~~
 
pratim redovno PREPIRKE izmedju POZNATIH clanova foruma,nisam pristalica ni intel ni amd ali...!!!
ako je vec neko strucan kako se predstavlja poput RASTE ,pa majku mu daj neki ali neki konkretan podatak zasto je to bolje resenje ili nije bolje od strane intela a ne sve u stilu ma ti nemas poj.. ja eto to radim toliko god... i sl. uz svo postovanje naravno da oni koji se bave hardverom ,tj.prodajom servisom i sl. da znaju,daleko od toga ali mi se ne svidjaju komentari tog tipa koji u stvari nista ne govore..... znaci ako je bolji reci zasto,navedi nesto,ovako samo prepirke naravno i nestrucne se oma javljaju i tome nema kraja!!!
poz.
 
Kad_LupimLupim:
@FaXcool
Win 3.11 nije bio OS, nego obican graf. interfejs za DOS, cak se i '95-ica u dobroj meri oslanjala na DOS arhitekturu.

Heh, ok ovde i mogu da se slozim :lol:

Kad_LupimLupim:
A drugo Win 3.11 je radio na 32 bitnim masinama.
:wink:

E ovo moram da proverim jer sam skoro citao da je bio 16-bitan a ne mogu da tvrdim 100% jer sam 2 puta u zivotu radio na njemu :roll:
 
kolik:
pratim redovno PREPIRKE izmedju POZNATIH clanova foruma,nisam pristalica ni intel ni amd ali...!!!
ako je vec neko strucan kako se predstavlja poput RASTE ,pa majku mu daj neki ali neki konkretan podatak zasto je to bolje resenje ili nije bolje od strane intela a ne sve u stilu ma ti nemas poj.. ja eto to radim toliko god... i sl. uz svo postovanje naravno da oni koji se bave hardverom ,tj.prodajom servisom i sl. da znaju,daleko od toga ali mi se ne svidjaju komentari tog tipa koji u stvari nista ne govore..... znaci ako je bolji reci zasto,navedi nesto,ovako samo prepirke naravno i nestrucne se oma javljaju i tome nema kraja!!!
poz.

Ako neko ovde misli da nisam struchan da govorim o tematici, neka se izjasni, ja u tom sluchaju vishe necu nikoga vishe zamarati...

A btw, ako se neko i sam izjasni da nije nikakav hardverash, kako onda daje sebi za pravo da savetuje druge...

Ako ja trebam da se pravdam zbog shturih odgovora, onda stvarnooo....
 
Svakako AMD, jer u kratkom roku i Intel će izbaciti svoju 64 bitnu verziju procesora,možda kao Pentium 5(ovo je samo moj tip :) ), pa svi oni koji su sad uzeli četvorku, lepo će se kajati. To je marketing strategija, staru dobru četvorku tuningovati, dok može, malo se dogovoriti sa Bilijem, da ne forsira još za koju godinu 64 bitne aplikacije, i tako zaraditi što više novca bez nekog većeg ulaganja. Inače u 32 bitnoj verziji sam isto pristalica AMD-a, naravno Athlona, jer probao sam i P4, a razlike,koje ljudsko oko može da primeti, čak i nema,a razlika, što se cene tiče, je ozbiljna.
 
rastamann:
Ako ja trebam da se pravdam zbog shturih odgovora, onda stvarnooo....
ne treba da se pravdas ni zbog cega... tvoja je stvar kako ti zelis da ucestvujes u radu ovog ili bilo kog foruma...

medjutim, ako si vec nekakav strucnjak, mogao bi lepo da razjasnis zasto ti smatras da je tvoj stav ispravan, kako bi drugi nesto naucili (sto i jeste poenta svakog foruma!)

ja sam pokusao da u kratkim crtama obrazlozim zasto smatram da je A64 bolja kupovina u ovom trenutku... ti nisi rekao tako nesto za P4... ako hoces da kazes, bilo bi lepo... ako neces, ne moras!

pozdrav :)

~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Brate..kad razmilis malo.. glupo je i da se poredjuju 32-bitni i 64-bitni procesor zar ne? Kad/Ako Intel izbaci neki Intel 64 tucha moze da pochne
36_5_3.gif


PS : sad ne smem da gledam REPLY
36_2_35.gif
 
Za A - 64 mogu samo da kazem da je mnogo brz i da sa dobrom plocom i ostalim komponentama u samom racunaru radi fantasticno.Naravno u home varijanti,sto sam imao prilike da probam kod ortaka koji ga je nedavno kupio. :!:
 
Ljudi...
Pitanje (prvi post) je bio sta kupiti, P4 ili A64.
Razmahali ste se kao da cete da poletite.

A64 shije P4, jeftiniji je i samim tim izbor.
Znaci brze i jeftinije?
Buducnost? A64 je vec spreman, P4 nije.

Jel treba dalje da se razmahuje?

Ako ja, za manje $ imam brzzu masinu, nema dalje priche.
 

Back
Top