Kratak kurs za roditelje prvaka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
20.421
ili ti ....sta sve treba da znamo pre nego dodje prvi septembar???

Kakav ranac kupiti?
Kakvu pernicu?
Gde to sve uopste ima da se kupi?

Sta pripremiti za te prve dane ???

Saveti?
Iskustva ?
Bilo sta sto moze da mi pomogne da pregrmimo polazak u skolu i da sa sto manje promasaja zapocnemo skolovanje???
 
ili ti ....sta sve treba da znamo pre nego dodje prvi septembar???

Kakav ranac kupiti?
Kakvu pernicu?
Gde to sve uopste ima da se kupi?

Sta pripremiti za te prve dane ???


Saveti?
Iskustva ?
Bilo sta sto moze da mi pomogne da pregrmimo polazak u skolu i da sa sto manje promasaja zapocnemo skolovanje???

Pa ranac da se svidja detetu dezen i da je kvalitetan.
Pernica da ima olovke i zarezac, moze i bojice ili flomastere.
Ima da se kupi u knjizari.
 
znaš, nije to samo idi i kupi sve što je potrebno, naročito ne za prvaka, a još više za prvakinju...
deca gledaju sve-i ranac i pernicu i sveske i gumicu i olovku
tako se stvara i ličnost i mišljenje društva o detetu
imaš dve varijante i prilično zavise od tebe: pratiti modu i imati sve što i većina ili ubediti dete da je jedinstvena, pa joj kreirati ukus da ne bude deo grand produkcije
moje dete je, naravno, ova druga varijanta i sad kad je odrastao, oboje smo ponosni na to
a nije uvek lako boriti se da budeš svoj
da ne gušim više, stvarno mislim da nije sve do kvaliteta i potrbnog, stvaraš i ukus i ličnost
 
ili ti ....sta sve treba da znamo pre nego dodje prvi septembar???

Kakav ranac kupiti?
Kakvu pernicu?
Gde to sve uopste ima da se kupi?

Sta pripremiti za te prve dane ???

Saveti?
Iskustva ?
Bilo sta sto moze da mi pomogne da pregrmimo polazak u skolu i da sa sto manje promasaja zapocnemo skolovanje???

kupis ranac sa anatomskim uloskom. gledaj da ne bidne tezak.
pernicu kaku oces, u prvom razredu im ne trebaju flomasteri. ne uzimaj one na 155 spratova.
sve to imas da kupis u knjizari, na pijaci, kod kineza, u samoposluzi.
za prve dane pripremiti kao i za sve druge - ranac, knjige, sveske, sve sto kaze uciteljica.
savet - treba ti unapred jedno 10 pakovanja bojica, 20 gumica, 20 olovki, 5 zarezivaca u rezervi.
to je iz iskustva :mrgreen:
nemos omanuti sa prvim razredom pa sve i da oces. sve ce vam uciteljica lepo objasniti prvog dana. :mrgreen:
 
znaš, nije to samo idi i kupi sve što je potrebno, naročito ne za prvaka, a još više za prvakinju...
deca gledaju sve-i ranac i pernicu i sveske i gumicu i olovku
tako se stvara i ličnost i mišljenje društva o detetu
imaš dve varijante i prilično zavise od tebe: pratiti modu i imati sve što i većina ili ubediti dete da je jedinstvena, pa joj kreirati ukus da ne bude deo grand produkcijemoje dete je, naravno, ova druga varijanta i sad kad je odrastao, oboje smo ponosni na to
a nije uvek lako boriti se da budeš svoj
da ne gušim više, stvarno mislim da nije sve do kvaliteta i potrbnog, stvaraš i ukus i ličnost

el se zvoncica ubraja u grand produkciju il treba da im uvalimo akten tasne? :cool:
 
ili ti ....sta sve treba da znamo pre nego dodje prvi septembar???

Kakav ranac kupiti?
Kakvu pernicu?
Gde to sve uopste ima da se kupi?

Sta pripremiti za te prve dane ???

Saveti?
Iskustva ?
Bilo sta sto moze da mi pomogne da pregrmimo polazak u skolu i da sa sto manje promasaja zapocnemo skolovanje???

de si mirka:zag:
joj i mene muče ova pitanja, tako da svaka čast za temu, mislim da će mnoge mame đaka prvaka naći ovde korisne savete
juče mi gledali ranac kod kineza ima za 400 din:lol: al misim ono---to treba da potraje...al u knjižari pored ima za 3000 pa ti vidi
al naći ćemo u gradu nešto povoljno a kvalitetno, nadam se
za sad smo u fazi kupovine odeće za školu i zabavište (mamin poso) a tata će da traži ranac pogradu, mislimjeftin a dobar
 
kupis ranac sa anatomskim uloskom. gledaj da ne bidne tezak.
pernicu kaku oces, u prvom razredu im ne trebaju flomasteri. ne uzimaj one na 155 spratova.
sve to imas da kupis u knjizari, na pijaci, kod kineza, u samoposluzi.
za prve dane pripremiti kao i za sve druge - ranac, knjige, sveske, sve sto kaze uciteljica.
savet - treba ti unapred jedno 10 pakovanja bojica, 20 gumica, 20 olovki, 5 zarezivaca u rezervi.
to je iz iskustva :mrgreen:
nemos omanuti sa prvim razredom pa sve i da oces. sve ce vam uciteljica lepo objasniti prvog dana. :mrgreen:

fala, milice, ovako nešto nam treba
ajde još i još neko
 
Pa radne sveske valjda .
Sta znam , Milica je prosle godine prosla kroz to , pa ce nam kasti sta se dobija a sta kupuje.

Ja sam se naoruzala sveskama kao da upisujem jedno 26oro dece u skolu , kupovala sam ih godinama i cuvala za prvi razred. Sad ako mi uciteljica kaze da su neadekvatne ima da joj zapalim katedru!
 
knjige smo dobili prvi dan, knjizice nosite tek pred kraj polugodista.
ne palite se i ne lozite, ne saljete dete u srvajver vetj u skolu, ne opterecujte im ranceve nepotrebnim stvarima. ranac moz bilo kakav, ionako im se ukus menja, pa ne ocekujte da treba da ga nosi 8 godina :cool:
sveske koje se koriste, pa uciteljica ce vam reci koje da kupite. nama je trazila sve velike i sve na kvadrate. trebaju vam uvijaci i nalepnice. od udzbenika platili smo engleski (jer rade po nekoj oksford metodi sa njihovim knjigama), veronauku i svesku za lepo pisanje.
ne bacajte pare na gomile flomastera i ostalih sra*a koja nece koristiti. treba im klasican pribor - olovka, gumica, rezac, bojice, mali lenjir...
treba im oprema za fizicko, patikice, majica i sorc.
blok br 4 i tempere i musema :)
i verujte, ne gledaju ni ko je kako obucen ni nista. jos su mali i jos su svi isti, slatki, balavi, klinci :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top