Prava muzika!?

bolna_istina

Zainteresovan član
Poruka
370
Sta se ovo desava... Toliko tema o kao nekoj muzici, toliko amatera, toliko primitivnih i amaterskih misljenja, toliko nekulture, neobrazovanja,...strasno. Muzika se pominje u bibliji i jednostavno je neizbezna i neophodna za coveka ali ljudi imaju toliko los ukus i toliko su neobrazovani da je to strasno. Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus? Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo ....
 
Sta se ovo desava... Toliko tema o kao nekoj muzici, toliko amatera, toliko primitivnih i amaterskih misljenja, toliko nekulture, neobrazovanja,...strasno. Muzika se pominje u bibliji i jednostavno je neizbezna i neophodna za coveka ali ljudi imaju toliko los ukus i toliko su neobrazovani da je to strasno. Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus? Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo ....

Imam u profilu cio album sa svojim ukusom, medjutim svoj muzicki ukus sam gradio samo sam, nije niko imao uticaj na to, jednostavno slusam ono sto mi prija i u cemu se pronalazim, a to sto ce neko za muziku koju slusam reci da je pederska ili nakormanska, to me ne brine, posebno volim kad mi to kaze neko ko slusa Grand, e takve obicno volim da spustim na zemlju :mrgreen:
 
thrash metal 80s megadeth,metallica,exodus,slayer,testament, annihilator ,forbidden,death angel,anthrax overkill itd.. s druge strane heavy metal gods iron maiden, judas priest...dalje ajde motorhead, diamond head, ima puno stvarno.
 
Nije tema sta ko slusa ponaosob.
Ali, ako mislis da je samo trash 80ih i jos par nabrojenih bendova pride prava muzika, moram ti reci da prosiris vidike.

Sto se teme tice, stice se utisak da je otvarac doticne malo prepotentan, ali nije dao svoje vidjenje.
Samo je popljuvao sve ostale ("Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo").
Postoje mnogo ljudi koji potpadaju pod ove kategorija, ali se ne sme u potpunosti generalizovati.
Takodje, znacaj muzike su, mnogo pre Biblijskih spisatelja nebuloza, uvideli grcki filozofi, pre svega (cesto citirani) Platon:
"Muzika je zvuk pokrenut da dodirne dusu, kako bi je obrazovao u vrlini."
"Kakva muzika, takva drzava."
 
Nije tema sta ko slusa ponaosob.
Ali, ako mislis da je samo trash 80ih i jos par nabrojenih bendova pride prava muzika, moram ti reci da prosiris vidike.

prvo nisam nabrojao samo thrash metal bendove osamdesetih, drugo na kraju posta sam pomenuo da ima jos dosta bendova dakle mrzelo me je da nabrajam dalje. trece covek koji je otvorio temu je pomenuo da mi treba da iznesemo misljenje sta mi smatramo kvalitetnom muzikom, dakle postovi treba da budu subjektivini. i poslednje vidici su mi prilicno siroki, to sto sam nabrojao neke od omiljenih bendova i omiljenih zanrova ne mora da znaci da nema jos. dakle nemoj zuriti da me osudis pre nego sto prvo sve lepo ne procitas dobro razmislis pa tek na kraju napises. ovaj post je mozda malo agresivan al veruj mi nije mi namera da se sad kacim i svadjam.
 
prvo nisam nabrojao samo thrash metal bendove osamdesetih, drugo na kraju posta sam pomenuo da ima jos dosta bendova dakle mrzelo me je da nabrajam dalje. trece covek koji je otvorio temu je pomenuo da mi treba da iznesemo misljenje sta mi smatramo kvalitetnom muzikom, dakle postovi treba da budu subjektivini. i poslednje vidici su mi prilicno siroki, to sto sam nabrojao neke od omiljenih bendova i omiljenih zanrova ne mora da znaci da nema jos. dakle nemoj zuriti da me osudis pre nego sto prvo sve lepo ne procitas dobro razmislis pa tek na kraju napises. ovaj post je mozda malo agresivan al veruj mi nije mi namera da se sad kacim i svadjam.

Napisao sam "trash 80ih i jos par bendova pride", zar ne?
Ne sporim da ima tu kvalitetnih bendova ali isto tako mislim da postoji jos mnogo drugih, van granica metal muzike.
Naravno da je svako subjektivan, cak i ako se trudi da ne bude.
Ne bih reagovao da tema nije "prava muzika", dok tema "sta stvarno slusate" ili nesto tako, u kojoj je svrha da se nabroje omiljeni bendovi, vec postoji.
 
Napisao sam "trash 80ih i jos par bendova pride", zar ne?
Ne sporim da ima tu kvalitetnih bendova ali isto tako mislim da postoji jos mnogo drugih, van granica metal muzike.
Naravno da je svako subjektivan, cak i ako se trudi da ne bude.
Ne bih reagovao da tema nije "prava muzika", dok tema "sta stvarno slusate" ili nesto tako, u kojoj je svrha da se nabroje omiljeni bendovi, vec postoji.

nego aj da nadopunim posto je izgleda to sustina teme izgleda :P dakle.. da kazem da metal smatram necim najkvalitetnijim i to je nesto sto najvise slusam. al eto pride tu je jos rock bendova tipa thin lizzy..po nesto od grunge-a, popa...sve sto mi prija za uvo a to je prilicno kompleksna stvar za bilo koga da objasni.
 
IZVINI, postavio si sledece pitanje "Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus?" i ljudi su ti na to i odgovorili.
Kako onda mozes da kazes da niko nije dao tacan odgovor? Nebuloza.
Jedino ako mislis da su ljudi neiskreno odgovorili?
Ti si tu glavni "sudija", koji moze da izvaga ste je PRAVA (glupost, podela na pravu i nepravu (?!?)) muziku???

Kada bih uopste pokusao da odgovorim na ovo (po mom misljenju lose koncipirano) pitanje, sigurno ne bih pravio spiskove bendova ili kompozitora koje slusam.
To je bila moja jedina zamerka (npr) Stedzi, mada su i drugi tako odgovarali :)

Pozivam pokretaca teme da se izjasni
 
Poslednja izmena:
Uf.
Sta kakva je kritika u muzici?!? KRITIKOVAO sam glupo pitanje koje si postavio.
Ne da nemas sta da pricas sa mnom, nego ja nemam sta da pricam sa tobom, covece.
Pogledah i neke postove na drugim temama i... uf
Cao-zdravo.
 
Sta se ovo desava... Toliko tema o kao nekoj muzici, toliko amatera, toliko primitivnih i amaterskih misljenja, toliko nekulture, neobrazovanja,...strasno. Muzika se pominje u bibliji i jednostavno je neizbezna i neophodna za coveka ali ljudi imaju toliko los ukus i toliko su neobrazovani da je to strasno. Ovu temu sam otvorio da mi kazete kakva je to prava muzika - za vas, posto je to vas ukus? Neko je taj ukus izgradio na osnovu vrlo ogranicenih vidika i malo iskustva a neko jednostavno i nema ukus nego slusa sta mu padne pod uvo ....

al loshe ti pitanje

http://forum.krstarica.com/threads/399581
 

Back
Top