Republika Srpska: Stranke kupuju birače za 50 KM!

Gazija

Iskusan
Poruka
6.125
24SI - Predstavnici "manjih" političkih partija optužuju najjaču vladajuću stranku u Republici Srpskoj (RS) da je već spremila "crne fondove" za oktobarske izbore.
Član Izvršnog odbora DP-a Đorđe Milićević kaže da je javna tajna da će SNSD plaćati glasove od 50 do 100 KM, ističući da će u oktobru kulminirati SNSD-ova politika podmićivanja, piše Press.

"U ovakvoj situaciji se ne može govoriti o ravnopravnom učešću svih političkih subjekata, a pogotovo partija koje ove godine prvi put izlaze na izbore. Tome u prilog idu i nedavne tvrdnje iz CIK-a BiH o ogromnom prekoračenju sredstava uloženih u kampanju SNSD-a prije dvije godine, dok nedavni revizorski izvještaj o poslovanju ministarstva porodice, omladine i sporta RS pokazuje kako se novac poreskih obveznika prebacuje na račune "stranačkih eksperata"", kaže Milićević.

Poslanik SNSD-a u republičkom parlamentu Nikola Baštinac kaže da je SNSD najjača stranka u RS i da se ne služi izbornim prevarama. On ističe da partije koje nemaju razvijenu infrastrukturu imaju potrebu za podmićivanjem i kupovinom glasova, dok SNSD ima svoje odbore u svakom kutku RS.

"Pojedine nevladine organizacije, pa i političke partije kojima smeta nepopustljiva borba SNSD-a za očuvanje RS pokušavaju da stvore alibi za poraz koji će doživjeti u oktobru. SNSD je birače kupio svojom jasnom politikom i borbom za RS, a ne podmićivanjem i kupovinom glasova", kaže Baštinac.

http://www.24sata.info/vijesti/politika/39843-Republika-Srpska-Stranke-kupuju-birace.html
 
'Bolji dio BiH'': Krah Dodikovog ''privrednog čuda''
31. 07. 2010. • 11:57 M. Bh.
Veličina slova:
Milorad Dodik / novine.ca
24SI - Nakon što je prošle nedelje austrijski građevinski koncern Strabag raskinuo “posao stoljeća” sa Vladom Republike Srpske vrijedan tri milijarde eura, revizorska kuća Delloite objavila je izvještaj koji govori da je “uspješna” prodaja Rafinerije u Bosanskom Brodu zapravo bio velika prevara; Slobodna Bosna napravila je top listu najvećih Dodikovih poslovnih prevara...
“U ekonomiji je spas Republike Srpske”, bila je najčešće Dodikova krilatica u posljednje četiri godine dok je nizao katastrofalne poslovne aranžmane za privredu Republike Srpske.

http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/39340-Bolji-dio-BiH-Krah-Dodikovog-privrednog-cuda.html
 
'Bolji dio BiH'': Krah Dodikovog ''privrednog čuda''
31. 07. 2010. • 11:57 M. Bh.
Veličina slova:
Milorad Dodik / novine.ca
24SI - Nakon što je prošle nedelje austrijski građevinski koncern Strabag raskinuo “posao stoljeća” sa Vladom Republike Srpske vrijedan tri milijarde eura, revizorska kuća Delloite objavila je izvještaj koji govori da je “uspješna” prodaja Rafinerije u Bosanskom Brodu zapravo bio velika prevara; Slobodna Bosna napravila je top listu najvećih Dodikovih poslovnih prevara...
“U ekonomiji je spas Republike Srpske”, bila je najčešće Dodikova krilatica u posljednje četiri godine dok je nizao katastrofalne poslovne aranžmane za privredu Republike Srpske.

http://www.24sata.info/vijesti/dogadjaji/39340-Bolji-dio-BiH-Krah-Dodikovog-privrednog-cuda.html


A sta je napravljeno u Pederaciji?:hahaha:
 
Ko je SDS ??? :lol:

Dodika licno ne podnosim, odvratna, ljigava, debela prostacina, bez grama osnove kulture, a ovo samo postavio sa jedne stranice na facebook-u , " Braca Grim su dobri, ali kakve tek Dodik prica bajke " ... :lol:

U Federaciji kad vidite Dodika ili čujete samo "Dodik" poplavite, pozelenite, porumenite, istovremeno vam rade i simpatikus i parasimpatikus, ne treba vam nikakva droga :mrgreen:
 
Pravo da ti kazem, ne znam ... Ne pratim puno politicku scenu u BiH ...
Ali od Dodika, verovatno je velika vecina bolja ...

Hrvatima Bošnjaci biraju predstavnika iz reda hrvatskog naroda. Još da izmajmunišu takvu situaciju i kod predstavnika iz reda srpskog naroda i njihovi ciljevi bi bili velikim dijelom ostvareni. Međutim, od toga nema ništa.

Kako si napisao, ne pratiš puno političku scenu u bih a misliš da su svi drugi bolji od Dodika. :eek:

Još samo da dodaš a za koga su to bolji? Za Bošnjake?
 
Kako si napisao, ne pratiš puno političku scenu u bih a misliš da su svi drugi bolji od Dodika. :eek:

Još samo da dodaš a za koga su to bolji? Za Bošnjake?

Za sve u BiH ...Zaeebi svu tu pricu o odvajanju RS-a iz BiH, vidjeces i sam da od toga nece biti nista, a Dodik puca samo tu nacionalisticku spiku, i samo cini jos goru medjunacionalnu atmosferu ...
 
Za sve u BiH ...Zaeebi svu tu pricu o odvajanju RS-a iz BiH, vidjeces i sam da od toga nece biti nista, a Dodik puca samo tu nacionalisticku spiku, i samo cini jos goru medjunacionalnu atmosferu ...

E pa kako ti možeš tvrditi u moje/naše ime da znaš šta je bolje za nas od nas? :)

Hoćeš da kažeš da je pošteno da Hrvatima Bošnjaci biraju člana predsjedništva?

Glasamo za Dodika. Tačka. ;)
 
E pa kako ti možeš tvrditi u moje/naše ime da znaš šta je bolje za nas od nas? :)

Hoćeš da kažeš da je pošteno da Hrvatima Bošnjaci biraju člana predsjedništva?

Glasamo za Dodika. Tačka. ;)

To je moje misljenje da vam je on potpun promasaj, ti mislis drugacije i to je to ...

Mislis na Komsica ??? Ne znam puno o njemu, ali lik ima dosta umerene izjave i retoriku ...
 
To je moje misljenje da vam je on potpun promasaj, ti mislis drugacije i to je to ...

Mislis na Komsica ??? Ne znam puno o njemu, ali lik ima dosta umerene izjave i retoriku ...

Nema on umjerene izjave, on je samo jedan obični lajavi krelac. I nisu ga izabrali Hrvati nego Bošnjaci. Bošnjaci su takvim sistemom birali u fbih člana predsjedništva iz reda hrvatskog naroda. Doditnik zlatnog ljiljana, a ti znaš da su u ratu borili se jedni protiv drugih i Hrvati i Bošnjaci. Dobro je neko napisao za njega da je jedino hrvatsko što on ima u sebi geler HVO-a.
 

Back
Top