Prodaja auta u Rusiji?

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Ovde se neki ismevaju sa Rusima i njihovim autima, a da vidimo sta kaze engleska konsultantska firma PriceWaterHouseCoopers i da vidimo njihovo misljenje, istrazivanje ruskog trzista auta je uradila engleska firma PriceWaterHouseCoopers, zove se "Russian Automotive Market, Is Russia the largest car market in Europe?"

http://www.pwc.com/en_RU/ru/events/2008/assets/pwc_auto_briefing_eng.pdf

Prema ovom istrazivanju Rusi su u prvih 6 meseci 2008. kupili 1.645.000 auta, Rusija je u 2008. bila najvece trziste auta u Evropi, Rusi su u 2008. prestigli Nemce, pri tome su Rusi potrosili 33,8 miliardi dolara za aute, ako podelis 33,8 milijardi dolara sa brojem prodatih auta dobices da je prosecna vrednost prodatog novog ili polovnog auta u Rusiji 20.500 dolara!

Od tih 1.645.000 prodatih auta u prvih 6 meseci 2008:
-380.000 su ruski (Lade, GAZ,...)
-290.000 su strani auti proizvedeni u Rusiji (VW, Chevrolet,...)
-785.000 uvozni auti
-190.000 polovni auti

99% ovih diskutanata ovde na ovom forumu koji se ismevaju sa Rusima i njihovim autima nema teoretske sanse da bi mogli sebi da priuste da kupe auto koji kosta 20.500 dolara, pa ni na kredit i to uz maksimalno moguce opterecenje plate i uz najduzi moguci rok otplate, e al zato znaju da se ismevaju do besvesti sa drugima koji su 1000 puta uspesniji od njih.
 
zuti su obecavali izvoz fiata, koliko smo mi kola prodali u Rusiji, ima li negde taj podatak?

Zabole Ruse bas za Fiat, vidis podatke da su strane fabrike auta na teritoriji Rusije proizvele i prodale 290.000 auta za samo 6 meseci, Rusi mogu da biraju jedno 20 marki i jedno 100 razlicitih modela stranih auta na koje ne moraju da placaju carine jer su proizvedeni u Rusiji, sta im treba jos i Fiat, ne treba im.
 
Zabole Ruse bas za Fiat, vidis podatke da su strane fabrike auta na teritoriji Rusije proizvele i prodale 290.000 auta za samo 6 meseci, Rusi mogu da biraju jedno 20 marki i jedno 100 razlicitih modela stranih auta na koje ne moraju da placaju carine jer su proizvedeni u Rusiji, sta im treba jos i Fiat, ne treba im.

Mislim da Srbija sa njima nekakav trgovinski sporazum oko izvoza i uvoza domacih proizvoda po kome se ukida carina. A posto Fiat proizvodi u Srbiji racuna se kao nas proizvod, jer se koriste materijali iz Srbije, tako da valjda nema carine na Fiat iz Srbije.

Naravno ovo sam samo nacuo, i nisam 100% siguran u ovo
 
Sad zamisli kakvu polovnu zver od auta mozes kupiti za 20.500 dolara.... evo recimo 5 godina star Audi A4:

http://www.polovniautomobili.com/oglas589010/audi_a4_20tdi/

a1e9f972be67-640x480.jpg
 
Mislim da Srbija sa njima nekakav trgovinski sporazum oko izvoza i uvoza domacih proizvoda po kome se ukida carina. A posto Fiat proizvodi u Srbiji racuna se kao nas proizvod, jer se koriste materijali iz Srbije, tako da valjda nema carine na Fiat iz Srbije.

Naravno ovo sam samo nacuo, i nisam 100% siguran u ovo

Ima, ali ne na aute, na vecinu robe iz Srbije Rusi ne naplacuju carine, ali auti su izuzeti iz tog sporazuma o slobodnoj trgovini.
 

Back
Top