Kako je nastao od majmuna covek?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
U filmu "Odiseja 2001", jednom od klasika SF kinematografije, na fenomenalan nacin je prikazn momenat kada se covek odvojio od zivotinje i postao ono sto je i danas - covek.

Ko nije gledao film, da ispricam ukratko: u dalekoj istoriji, dok ljudi jos nisu postojali na Zemlji, jedna grupa covekolikih majmuna boravi na obali jednog jezera......

Sve je mirno i tiho, majmuni su se najeli i izlezvaju se, a jedan mladi majmun se priblizio jednoj zenki i poceo da je muva...Zenaka je pristala na "udvaranje" mladog majmuna..

Ali, to je primetio snazni vodja copora i nije mu se dopalo....Prisao je i grubo izujedao mladog majmuna i izbacio ga iz pecine gde su se svi odmarali..

Mladi majmun je tamo napolju, tuzan i zalostan seo na jedan kamen, NESVESNO dohvatio butnu kost neke zivotine koju su ranije pojeli, i poceo u svojoj nemoci da njome kucka po zemlji i okolnom kamenju.....I po nekoj lobanji od neke manje zivotinje...

Odjednom je u ljutnji udario malo jace po beloj lobanji i lobanja se polomila...

Majmun je gledao sta se dogodilo, gledao i SHVTIO je da u rukama drzi PRVOBITNO ORUZJE !

To je bio onaj presudni momenat kada se covek ODVOJIO OD ZIVOTINJE!

Vratio se u pecinu, drsko seo pored svoje "izabranice", a kada je vodja copora ponovo nasrnuo na njega, naglo se podigao NA DVE NOGE, zamahnuo sa velikom kosti i odalamio ga po glavi...

Stari vodja copora je pao mrtav rascopane lobanje, a svi mjmuni su sa strahopostovnjem pogledali NOVOG VODJU...

.............................................................................

OD TOGA PRVOG UBISTVA, do nuklearne bombe koja moze da razori svet i pobije milijarde ljudi, samo je jedan korak...

JEDAN MALI KORAK U VREMENU koji naspram istorije cele Planete uopste nije bitan....
 
Jao pa majmuni iz zololoskog vrta su opasniji od ovog tvog sa koskom oni se medjusobno tamo u divljini kamenuju gadjaju se kamenicama ko zna koliko hiljada god i nisu jos uvek stigli do coveka!
A evo ih sad u kavezima gadjaju turiste:D Oni imaju jos opasniji izum oruzje od tog tvog koji je koristio kosku ovi biju i na daljinu i nisu postali ljudi:D
 
Poslednja izmena:
Moje mišljenje je da je Darvin silno pogrešio u računici, ali bar je dao ideju za filmove, tako da mu matematika nije potraćena. Poštujem ja čoveka i njegov trud i mislim da je bio na pravom putu, a onda je skrenuo levo i ode mast u propast.

Danas 95% naucnog sveta priznaje Darwina i evolucuju.

Darwin nikada nije skretao u levo, na protiv, bio je bio veliki vernik.
 
Da nije tajna kako je nastao ljudski rod, mislis da bi Bog dozvolio da neki covek poput Darvina sada dokaze kako je nastao zivot, ma dajte...

Ako uzmemo u obzir da se ne zna razlog i smisao zivota, kako Darvin moze da dokaze da smo nastali od majmuna, na kraju krajeva, ako je tako, zasto jos postoje majmuni?!

Darvin je samo covek, on je mogao da trazi istinu, ali je nije mogao pronaci!
 
Da nije tajna kako je nastao ljudski rod, mislis da bi Bog dozvolio da neki covek poput Darvina sada dokaze kako je nastao zivot, ma dajte...

Ako uzmemo u obzir da se ne zna razlog i smisao zivota, kako Darvin moze da dokaze da smo nastali od majmuna, na kraju krajeva, ako je tako, zasto jos postoje majmuni?!

Darvin je samo covek, on je mogao da trazi istinu, ali je nije mogao pronaci!

Istina je da smisao zivota nije otkriven niti ce biti u skoroj buducnosti, ali da je covek nastao od amebe, preko drugih oblika zivota i majmuna - u to nema nikakve sumnje.

Sem ako ne zelite da izokrenete celu svetsku nauku i covecanstvo vratite u mrak srednjeg veka.

Kao sto ti sad govoris govorili su najzadrtiji srednjevekovni popovi, oni sto su palili ljude na lomaci, a nista znali nisu....
 
A znate šta je meni nelogično?
Ako smo mi ljudi nastali od majmuna... zašto je ta evolucija bila nepotpuna, mislim, zašto su preostali majmuni ostali majmuni, a samo jedan deo njih se razvio do "nivoa ljudi"? Nije logično ...

Logicno je...Nisu svi majmuni postali ljudi...Postala je jedna vrsta covekolikih majmuna...Oni su krenuli u tom pravcu.. Ostali nisu...

Postoji bio razlicitost u evoluciji.

Nije krajnji cilj evolucije stvaranje coveka.

Mi ne znamo sta je krajnji cilj evolucije kao ni smisla zivota uopste.

Cak ni da li ima neki smisao ili je samo prosto KRETANJE MATERIJE u kosmosu.
 
Logicno je...Nisu svi majmuni postali ljudi...Postala je jedna vrsta covekolikih majmuna...Oni su krenuli u tom pravcu.. Ostali nisu...

Postoji bio razlicitost u evoluciji.

Nije krajnji cilj evolucije stvaranje coveka.

Mi ne znamo sta je krajnji cilj evolucije kao ni smisla zivota uopste.

Cak ni da li ima neki smisao ili je samo prosto KRETANJE MATERIJE u kosmosu.

Ovo je suština..pitam se koliko je to baš utemeljeno da je čovek nastao od (čovekolikih) majmuna.
 

Back
Top