Ljubav ili korist?

E pa lepo si ti ovo napisala ali ovo nije tema utopije Mire Marković....dajmo se malo vratiti u stvarnost.:rotf:

Pa,mozes da se ne slozis sa mojim misljenjem,to je posve ok.Ali, nije lepo da ga nazivas utopistickim.Svako ima pravo da misli kako zeli.Ja se ne slazem sa tvojim stavom.Brak nije samo brak,kada je lepo,vec i kada ne ide sve po planu.Dakle,i kada nema se para,novac se uvek moze zaraditi,pozajmiti,uzeti kredit..Gde ljubavi nema,dzaba tebi moja Zvoco te silne nekretnine.Ne greju nekretnine,novci..ne ljube,ne grle nekretnine.Vec covek.Ljudi.Novac je potrosan a ljubav i kvalitet iste se ne meri brojem nekretnina.Zar je moguce da si ti neko ko razmislja da je ok uci u brak iz racuna?Znaci,neprijatno si me iznenadila.Imala sam o tebi lepse misljenje.Sokirana sam.:(
 
dusu mozda da, ali stomak sigurno ne.veruj ti meni da ako nema para da ta ljubav puca, mada bih voleo da ti nadjes princa na belom konju :)

Ti ides linijom manjeg otpora.Prava ljubav ne puca zbog nemanja para.Ljubav puca zbog nemanja ljubavi.Pare dodju i prodju.Zarade se druge.Nema tog nemanja para, da bih zbog toga usla u brak iz koristi.A, ti misli sta zelis.
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

Pa evo ovako na svojoj kozi osjetio koja je da napomenem prilicno mlada ispod 2.5 banke,elem,vodjen nekim tankim iskustvom,moram da kazem,ljubav je prolazna,al ozbiljno bude i prodje i sve ono sto ostane je to kakvu ste vezu(zajednicu) izgradili e od tog trenutka se svodi na recimo neki oblik koristi ajd primjer da krenemo,:"danas ja radim kucu,kuham rucak,spremam,obavljam neke obaveze,cinim ti uslugu!" ti meni sutra,razumijevanje prijateljstvo i sex...Barem tako sada mislim sta ce biti kasnije :) ne znam uglavnom sam potvrdio do sada da je ljubav prolazna x2 :). A ostalo je na personama :)
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

Evo neke statistike:

UK Marriage Survey
Monday January 24, 2005
Here are some interesting marriage statistics from the UK.

Reasons for marriage breakdowns include:
•27% - Adulterous behavior
•18% - Family strains
•17% - Emotional/physical abuse
•13% - Mid-life crisis
•6% - Workaholism
•6% - Addictions (alcoholism, gambling, etc.)
•4% - Business problems
•4% - Other (communication problems, growing apart)
•2% - Decision linked to a personal choice
•Less than 1% - Problems of a sexual nature, loss in income

Znaci kod Britanaca brakovi najvise propadaju zbog preljube tj. nedostatka ljubavi. Dok manje propadaju oni zbog nedostatka para.
Mogli bi da zakljucimo da je ljubav uticajniji faktor, a samim tim i veci rizik po opstanak braka.
Ako je brak sklopljen iz koristi onda je veci rizik otklonjen tako da je logicno da ima vece sanse za uspeh.

Brak iz koristi je zapravo poslovni ugovor tj. nije brak, posto je brak krunisanje ljubavi i stvaranje zajednice koja omogucava aktualizaciju ljubavi kroz radjanje i podizanje dece na koju se ljubav prosiruje u vecoj meri.
Kroz poslovni ugovor se takodje mogu podici deca ali bez odgovarajuce doze ljubavi. Tako da ta deca nece imati odgovarajuci potencijal za prenosenje ljubavi pa ce time produzavati vrstu bez ljubavi.
Ako prositimo tezu da je uspesnost braka jednaka duzini zivota jedne loze onda mozemo da kazemo da ljubav proizvodi vise ljubavi, a time i vise dece i vise zivota, dok manjak proizvodi manjak, a time manje dece i manje zivota. Tako mozemo zakljuciti da je po prosirenoj tezi brak iz ljubavi, ako se rizik ne ostvari, sustinski uspesniji.

Sam smorio :per:? To sam i hteo :D

Aman zaman, ljubav je neprocenljiva i ja bih rado sklopio brak iz koristi od ljubavi :)
 
pa zar sve ne govori da je brak prevazidjena institucija. tako mi deluje logicno da su ovi sklopljeni po dogovoru i iz koristi nesto sto nas čeka u budućnosti.
oduvek su me odusevljavali trenuci neznosti koje uhvatim u prolazu, recimo bakica i dekica od 150 godina koji se drze za ruke i vidi se treperava neznost, veza koju su stvarali godinama. meni je to ideal, cilj, oduvek.
i ne mogu da opišem sreću koju osetim kada vidim ljubav, tu povezanost izmedju dvoje ljudi, bez obzira na godine. i u takvim momentima shvatim da svet neće propasti dok takve jedinke postoje.
tako, da ako neko odluci da se "veže" neka to uradi samo i isključivo jer voli nekoga takvog kakav je. a tu tek počinje sreća, put i traganje.
 
Ajd da vidim ko je za šta.....nemam anketu ali nema veze:p....bila neka rasprava danas sa nekim mojim prijateljima, koji brakovi više uspevaju, oni iz ljubavi ili oni iz koristi....vodila se žestoka polemika, koja se naravno završila sasvim drugom temom ali ne bitno....ja kažem da su oni iz koristi ali bih volela da čujem i vaše mišljenje.;)

nishta ispod
3 svinje,2 krave,5 ambara i vinski podrum za 500 kila kiselog kupusa
znachi otpadash:hahaha:
 
Samo kad se setim zadnjih par meseci one stogodišnje veze, kako mi je bilo mučno..
Pa sam sve mislila: nervoza je, stres je, besparica je, nije nam dan, kujacpalac..
Sve dok nisam shvatila šta nam fali.
Da sam prestala da ga volim ko zna kad.
A to vremenom kulminiralo.
Čak nisam mogla više da podnesem da me zagrli, sve je u meni treperilo od groze neke..
Ne mogu zamisliti da sa takvim osećanjem krenem sa nekim u život.
Opet, sa druge strane, besparica i nemaština rađaju nezadovoljstvo.
Al' opet. Kad si zdrav i prav, možeš i zaraditi.
Smanji prohteve na neko vreme i bićeš zadovoljan.
Valjda.
 
Samo kad se setim zadnjih par meseci one stogodišnje veze, kako mi je bilo mučno..
Pa sam sve mislila: nervoza je, stres je, besparica je, nije nam dan, kujacpalac..
Sve dok nisam shvatila šta nam fali.
Da sam prestala da ga volim ko zna kad.
A to vremenom kulminiralo.
Čak nisam mogla više da podnesem da me zagrli, sve je u meni treperilo od groze neke..
Ne mogu zamisliti da sa takvim osećanjem krenem sa nekim u život.
Opet, sa druge strane, besparica i nemaština rađaju nezadovoljstvo.
Al' opet. Kad si zdrav i prav, možeš i zaraditi.
Smanji prohteve na neko vreme i bićeš zadovoljan.
Valjda.

Men se desava to da ljubav nekako prolazi majku mu....ne znam sta je nemam nekih ovako ozbiljnijih problema,mada se covijek i navikne pa sto je nekada bilo problem vise i nije,od nekih sranja pa nadalje. Onda,zamre...:(
Moj fazon je da sam se pogubio....
 
"Dobio je konje vrane
Po livadi razigrane
Sat sa zlatnim lancem i salaše.
Dobio je njive plodne
Vinograde blagorodne
U karuce pregnute čilaše.
Sve je im`o, ništa im`o nije.

Džaba bilo konja vranih
Po livadi razigranih
Džaba bilo karuca i salaša.
Džaba bilo njiva plodnih
Vinograda blagorodnih
U karuce pregnutih čilaša
Kad ja nisam s onom koju volem..."
 

Back
Top