partnerski odnosi...

Mrvica84

Zainteresovan član
Poruka
169
Da li ste nekada pokusali da promenite partnera..u smislu bekrija-da prestane da banci i pije do jutra, sportista-za smanji u odredjenoj meri zagrizenost i vreme provedeno uz sport, kupoholicarka-stavili joj zmiju u novcanik, bucka-ukazali na problem sa kilazom i predlozili dijetu...jeste li u tome uspeli, u kojoj meri? Da li mislite da je to uredu sa vase strane i da je ispravno ili ste jednostavno zeleli da dobijete partnera po nekim svojim "merama"?
Slazemo se, normalno je da se partneri prilagodjavaju ali gde je tu granica???
 
ne možeš tražiti od partnera da sve tebi podredi
možeš istrajati da promijeniš neke stvari koje ti baš puno smetaju
ali tražiti da se odrekne svega što voli...je surovo

ja sam uspjela u nekim stvarima al se ne osjećam superiorno zbog toga, nego srećno, jer je imao razumijevanja, pa prihvatio promjene

ima još nekih stvari koje mi malo smetaju, al nisam nadžak...neka malo i on živi:mrgreen:
 
Nekad jesam,u doba naivnosti i prvih "fatalnih"ljubavi..pošto poto htjela da se on promijeni..ali to je bilo davno.
Ne treba tražiti od partnera da se mijenja.Treba ga prihvatiti takvog kakav jeste i samo ukazati da nam neke stvari smetaju.
Ostalo je na njemu.Da li će pokušati da ih koriguje,da - u ime ljubavi prema nama,promijeni neke navike ili osobine zbog kojih ne funkcionišemo.
To je jedna od onih stvari kojom će nam pokazati/dokazati da mu je i koliko stalo.
I ako ne učini ništa na tome da to promijeni( a zna da je to "nešto" kamen spoticanja) ni dalje ga ne treba pokušati mijenjati.Tad treba otići.
 
A sto postavljati granice..mislim ok kad se nadju dve vezane vrece bez ukusa i mirisa pa se dopunjuju i opet ih nema..ko ovi ceranici s farme..niko nema svoje ja polovnjaci..meni nije zanimljivo kad ne isteram po svom i kad je nesposobna ili tvrdoglava da se prilagodjava..pre svega slepa da vidi kako imam stav iznad drugih pa bude srecna sto joj otkrivam fore
 
granice su vrlo individualne...ja sam stava da iznesem sta mi smeta, kazem koliko mi smeta is ta su posledice ako se ne promeni.....i na njemu je....nekada se u meni nakupljalo i na finjaka sam pokusavala da izdejstvujem da promenim ono sto mi jako smeta ali sam ostala bez odziva....e sad, kazem direktno i kako on god hoce.....ali, u sustini ne volim da menjam nikoga i ako mogu da prihvatim super je....ako ne, pa do vidjenja.....
 
Da li ste nekada pokusali da promenite partnera..u smislu bekrija-da prestane da banci i pije do jutra, sportista-za smanji u odredjenoj meri zagrizenost i vreme provedeno uz sport, kupoholicarka-stavili joj zmiju u novcanik, bucka-ukazali na problem sa kilazom i predlozili dijetu...jeste li u tome uspeli, u kojoj meri? Da li mislite da je to uredu sa vase strane i da je ispravno ili ste jednostavno zeleli da dobijete partnera po nekim svojim "merama"?
Slazemo se, normalno je da se partneri prilagodjavaju ali gde je tu granica???

Nebo je granica :lol:
Salu na stranu, nema nista gluplje nego menjati nekog!
A jeee....
 
Nebo je granica :lol:
Salu na stranu, nema nista gluplje nego menjati nekog!
A jeee....

Hoces da kazes da tebi u vezi sa tvojim partnerom 100% sve odgovara!? wow otkri nam tajnu da i mi takvog nadjemo;)
Mislim da je prirodno i normalno da partneru ukazemo na neke stvari koje nam smetaju, narocito ako sa istim planiramo zivot...a ne da posle 10 godina ludim sto je npr.proveo ceo dan prilepljen za tv ekran i gledao utakmice dok ja rintam oko kuce i sluzim mu da doturim vopi i sendvaju:) -ovakvoj sceni smo verovatno svi prisustvovali :dash:
...Samo se pitam sta u slucaju ako partner ne zeli da promeni TO kod sebe, da li to znaci da mu nije stalo ili je jednostavno nezreo jos uvek...sta ako je partneru TO bas toliko bitno da ostane takvo kako jeste?
...da li takvu stvar treba progutati, sacekati jos neko vreme i ponovo pokusati sa ukazivanjem na problem ili pobeci glavom bez obzira iz takve veze...:think:
 
Hoces da kazes da tebi u vezi sa tvojim partnerom 100% sve odgovara!? wow otkri nam tajnu da i mi takvog nadjemo;)
Mislim da je prirodno i normalno da partneru ukazemo na neke stvari koje nam smetaju, narocito ako sa istim planiramo zivot...a ne da posle 10 godina ludim sto je npr.proveo ceo dan prilepljen za tv ekran i gledao utakmice dok ja rintam oko kuce i sluzim mu da doturim vopi i sendvaju:) -ovakvoj sceni smo verovatno svi prisustvovali :dash:
...Samo se pitam sta u slucaju ako partner ne zeli da promeni TO kod sebe, da li to znaci da mu nije stalo ili je jednostavno nezreo jos uvek...sta ako je partneru TO bas toliko bitno da ostane takvo kako jeste?
...da li takvu stvar treba progutati, sacekati jos neko vreme i ponovo pokusati sa ukazivanjem na problem ili pobeci glavom bez obzira iz takve veze...:think:

Haha...
Ne mozes menjati nekog, probaj sebe da promenis pa javi kako ti ide! Mozes samo da ukazes da ti fali u odnosu nesto...da se neke njegove navike promene, ako te na neki nacin ugrozavaju, smetaju i sta znam.
 
Hoces da kazes da tebi u vezi sa tvojim partnerom 100% sve odgovara!? wow otkri nam tajnu da i mi takvog nadjemo;)
Mislim da je prirodno i normalno da partneru ukazemo na neke stvari koje nam smetaju, narocito ako sa istim planiramo zivot...a ne da posle 10 godina ludim sto je npr.proveo ceo dan prilepljen za tv ekran i gledao utakmice dok ja rintam oko kuce i sluzim mu da doturim vopi i sendvaju:) -ovakvoj sceni smo verovatno svi prisustvovali :dash:
...Samo se pitam sta u slucaju ako partner ne zeli da promeni TO kod sebe, da li to znaci da mu nije stalo ili je jednostavno nezreo jos uvek...sta ako je partneru TO bas toliko bitno da ostane takvo kako jeste?
...da li takvu stvar treba progutati, sacekati jos neko vreme i ponovo pokusati sa ukazivanjem na problem ili pobeci glavom bez obzira iz takve veze...:think:

Ne može 100% da ti odgovara.

Šta uopšte radiš s nekim ko ima osobine koje ti toliko smetaju? zar ti nije lakše da nađeš nekog ko nema te osobine nego da menjaš odraslu osobu?:think:
 
Da li ste nekada pokusali da promenite partnera..u smislu bekrija-da prestane da banci i pije do jutra, sportista-za smanji u odredjenoj meri zagrizenost i vreme provedeno uz sport, kupoholicarka-stavili joj zmiju u novcanik, bucka-ukazali na problem sa kilazom i predlozili dijetu...jeste li u tome uspeli, u kojoj meri? Da li mislite da je to uredu sa vase strane i da je ispravno ili ste jednostavno zeleli da dobijete partnera po nekim svojim "merama"?
Slazemo se, normalno je da se partneri prilagodjavaju ali gde je tu granica???

Čovek se menja ili iznutra ili nikako.
Može da se ukaže na neke svari koje muče ali teško da će neko uspeti da ih promeni spolja.
Jednostavno, taj drugi će ili usvojiti primedbe ili neće.
A ova druga strana bira, ako ne izabere promenu, da li ga hoće takvog kakav jeste ili će otići svojim putem.

Ne treba očekivati previše od ljudi ali ih treba voleti kakvi jesu....
 
Da li ste nekada pokusali da promenite partnera..u smislu bekrija-da prestane da banci i pije do jutra, sportista-za smanji u odredjenoj meri zagrizenost i vreme provedeno uz sport, kupoholicarka-stavili joj zmiju u novcanik, bucka-ukazali na problem sa kilazom i predlozili dijetu...jeste li u tome uspeli, u kojoj meri? Da li mislite da je to uredu sa vase strane i da je ispravno ili ste jednostavno zeleli da dobijete partnera po nekim svojim "merama"?
Slazemo se, normalno je da se partneri prilagodjavaju ali gde je tu granica???

A zar je neobično da partner od svog partnera očekuje da promeni neke stvari koje se potonjem ne dopadaju ? I obrnuto... Po meni nije neobično... Niko nije savršen i kod svakog postoji dobra i loša strana... Svako gleda da izbrusi tu lošu stranu kod svog partnera koliko god može, dok ne dovede na podnošljive mere... Samo je bitan način kako će to da se uradi... Neko to učini mudrije, neko manje mudro... A neko ni ne uspe... Al svako pokuša...

Edit - Naravno, nisi nam opisala koje su to dimenzije poriva da kod njega/nje nešto promeni, pa smatraš da je pokušavanje promene prevršilo meru, da nema granicu... Možeš i primer...
 
Poslednja izmena:
Ljudi ne mogu da se menjaju.
Mogu samo malko da se prilagode.
Da probaju.
Čak i da daju sve od sebe.
Ali karakter se ne menja.
Osobe koje guše svoj karakter postaju nezadovoljne i nesrećne, neispunjene.
NIkad to ne bih želela da uradim.
Jer sam bila menjana strana i nije mi se svidelo i nisam mogla tako večno.
Od tada...
Ako karakteri nisu odgovarajući, džabe svega ostalog.
 
menjanje podrazumeva obostranu prećutnu saglasnost...ako vidimo da voljenoj(m) nešto smeta, mi će mo zarad boljeg funkcionisanja veze da promenimo tu sitnicu...ako smo spremni da ostanemo svoji po cenu da poremetimo odnose sa voljenom(im) zbog svojih principa, pa možda i okončamo vezu zbog toga, onda ništa...

...nemojte me popljuvati, to je samo jedno moje mišljenje...
 
menjanje podrazumeva obostranu prećutnu saglasnost...ako vidimo da voljenoj(m) nešto smeta, mi će mo zarad boljeg funkcionisanja veze da promenimo tu sitnicu...ako smo spremni da ostanemo svoji po cenu da poremetimo odnose sa voljenom(im) zbog svojih principa, pa možda i okončamo vezu zbog toga, onda ništa...

...nemojte me popljuvati, to je samo jedno moje mišljenje...

Apsolutno se slazem:klap:
 
Kada govorim o promeni ili prilagodjavanju partnera pre svega mislim na promenu nekih navika ili ponasanja u nekim situacijama...kao sto je bila vec neka tema u kojoj se pominje devojka koja ostavlja gace po citavim stanu ili npr.nacin na koji se odnosi prema vasim prijateljima...
O promeni karaktera mislim da je suludo i raspravljati jer zasto smo uopste sa tom osobom ako nam ne odgovara ono sto nju zapravo cini takvu kakva jeste...
Ali zato postavljam pitanje gde je granica...sta u slucajevima kada partner pristane na prilagodjavanje i onda nakon 6 meseci ustvari shvati da to nije on, da je tu izgubio sebe...
 
Kada govorim o promeni ili prilagodjavanju partnera pre svega mislim na promenu nekih navika ili ponasanja u nekim situacijama...kao sto je bila vec neka tema u kojoj se pominje devojka koja ostavlja gace po citavim stanu ili npr.nacin na koji se odnosi prema vasim prijateljima...
O promeni karaktera mislim da je suludo i raspravljati jer zasto smo uopste sa tom osobom ako nam ne odgovara ono sto nju zapravo cini takvu kakva jeste...
Ali zato postavljam pitanje gde je granica...sta u slucajevima kada partner pristane na prilagodjavanje i onda nakon 6 meseci ustvari shvati da to nije on, da je tu izgubio sebe...

:) pa svako svoj krst nosi....dinamickom procesu ne mozes postavljati ovakva pitanja i ocekivati smislene odgovore....rizikujes, zahtevas promenu jer ti je nesto nepodnosljivo ali znas da to moze dovesti do toga da se partner oseti ugrozeno....mada, on o to jako ne smeta bolje ne dirati na taj nacin....jer, uskladjivanje moze da se razvuce na duzi vremenski period i da se i ne primete te promene....malo ja malo tiiii pa cemo se voletiiiiiiiiiii :zurka:
 
ne mozes ljude da promenis
mogu oni sami to da urade
nakon sto im kazes sta bi volela da koriguju
no,
navike se ne.lako i ne.rado menjaju

u krajnjem slucaju,
sve sto ti smeta
smeta Tebi
a sebe mozes da promenis
ako zelis
 

Back
Top