Крах фирме у власништву брата Вука Драшковића

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
U "SL Mitrosu" propalo 40 tona mesa
24. jul 2010. | 16:43 | Izvor: B92
Sremska Mitrovica -- U mesnoj industrili “SL Mitros” istrulilo 40 tona mesa. Troškove uništavanja mesa platiće lokalna samouprava u Sremskoj Mitrovici.

Bez obzira na ekonomsku krizu, u Srbiji može da se dogodi da istruli 40 tona mesa. Upravo to desilo se u mesnoj industriji "SL Mitros".

Ova firma je u stečaju, pa je isključena struja i hladnjači u kojoj je bilo meso, iznutrice i masnoće. Troškove iznošenja mesa platiće lokalna vlast, a biće uništeno u kafileriji u Bačkoj Topoli.

Agonija “SL Mitrosa”, tokom koje je bilo otpuštanja radnika, štrajkova glađu i samoorganizovanja radnika koji su pokretali proizvodnju, još uvek nije završena.

Nedavno je ova firma, koja je od aprila u stečaju, ostala bez struje zbog nemogućnosti servisiranja trafo stanice, čime je prestalo snabdevanje električnom energijom hladnjače sa tonama mesa.

Kako bi se izbegla ekološka katastrofa, lokalna samouprava u Sremskoj Mitrovici je plaćanje troškova za sanaciju ovog problema preuzela na sebe.

Ko će da plati iznošenje i uništavanje sirovina bio je rebus u poslednjih nekoilko dana jer su “SL Mitros” u čijem krugu je hladnjača, “Takovo Agrar” koji je koristio kapacitete “Mitrosa”, i klanica ”Kosanović“ čija je roba u pitanju, u stečaju.

Odlukom opštine da snosi troškove i reakcijom inspekcijskih službi izbegnuta je ekološka katastrofa do koje je moglo doći kvarenjem mesa.

Dezinfekcija hladnjača će, kako trenutno stvari stoje, takođe pasti na teret opštine. Da ironija bude veća, “Mitros” je ranije imao vlastitu kafileriju, koja je krajem 2007. godine proglašena za najbolju u državi, ali ona trenutno ne radi jer je celo preduzeće u stečaju.
 
А одакле Вуковом брату толики новац да покупује добар део Србије и то у време док је његов брат био "опозициони" лидер?
Како је родољуб Драшковић све то зарадио?
Да ли је ово само још једна најава продаје српских фирми Рватима?


ВУЧЕ, РЕЦИ НЕШТО!!!!!!!!!!!!!!! ( не Дана већ ти)
 
А одакле Вуковом брату толики новац да покупује добар део Србије и то у време док је његов брат био "опозициони" лидер?
Како је родољуб Драшковић све то зарадио?
Да ли је ово само још једна најава продаје српских фирми Рватима?


ВУЧЕ, РЕЦИ НЕШТО!!!!!!!!!!!!!!! ( не Дана већ ти)

Ovaj jel mogu ja? Dakle isti taj gospodin Drašković je po osnovu kojekavih prebijanja potraživanja sa Krmivom produkt ( tj neki ist fud lajf ili kako već je bio novi naziv firme) došao u posed Industrije mesa Čajetina, koja je jedna o 5 ili 6 klanica iz bivše Jugoslavije koja je imala dozvolu za izvoz u zemolje EU ( tzv.izvozni broj)..Posle 2 ( dva ) meseca klanica je otišla u stečaj...Toliko..Hvala...
 
А одакле Вуковом брату толики новац да покупује добар део Србије и то у време док је његов брат био "опозициони" лидер?
Како је родољуб Драшковић све то зарадио?
Да ли је ово само још једна најава продаје српских фирми Рватима?

ВУЧЕ, РЕЦИ НЕШТО!!!!!!!!!!!!!!! ( не Дана већ ти)

Браћа Драшковић имају срећу што није Дана дошла на чело БИА. Сада би извиривали иза решетака.;)
 
Ovaj jel mogu ja? Dakle isti taj gospodin Drašković je po osnovu kojekavih prebijanja potraživanja sa Krmivom produkt ( tj neki ist fud lajf ili kako već je bio novi naziv firme) došao u posed Industrije mesa Čajetina, koja je jedna o 5 ili 6 klanica iz bivše Jugoslavije koja je imala dozvolu za izvoz u zemolje EU ( tzv.izvozni broj)..Posle 2 ( dva ) meseca klanica je otišla u stečaj...Toliko..Hvala...

Одличан бизнисмен..........то је тешко учинити тако брзо.
 
Ovaj jel mogu ja? Dakle isti taj gospodin Drašković je po osnovu kojekavih prebijanja potraživanja sa Krmivom produkt ( tj neki ist fud lajf ili kako već je bio novi naziv firme) došao u posed Industrije mesa Čajetina, koja je jedna o 5 ili 6 klanica iz bivše Jugoslavije koja je imala dozvolu za izvoz u zemolje EU ( tzv.izvozni broj)..Posle 2 ( dva ) meseca klanica je otišla u stečaj...Toliko..Hvala...

bem ti sunce......njegovi rezultatiu poslovanju isti ko vukovi u politici......e jesu braća....vidi se..
 
вероватно обрнуто

Ovaj..opet ja....Znaš kako, struka mi to meso...pa se mešam možda malo više....Kafilerija u sastavu klanice nije nešto aj da kažem strašno...Prilikom obrade svih vrsta mesa ostaje puno otpada koji nemože da se koristi u proizvodnji...pa bolje ga je iskoristiti da se nahrane psi, umesto da se baca na kojekakva stočna groblja...
A i jeftinije je ....nema troškova transporta, itd....
 
Ovaj..opet ja....Znaš kako, struka mi to meso...pa se mešam možda malo više....Kafilerija u sastavu klanice nije nešto aj da kažem strašno...Prilikom obrade svih vrsta mesa ostaje puno otpada koji nemože da se koristi u proizvodnji...pa bolje ga je iskoristiti da se nahrane psi, umesto da se baca na kojekakva stočna groblja...
A i jeftinije je ....nema troškova transporta, itd....

А паризер и виршле?
Од чега то праве?
 

Back
Top