Bo Mekejlebovski - ili pare nemaju naciju

Ne se vređamo....Što misliš da mene neko može da kupi? Kako si to zaključio? Tako što mi je pokojna nana Makedonka? :dontunderstand:

P.S..Nisi shvatio poentu...Dakle svi ovi koje si nabrojao su proveli izvesno vreme u Nemačkoj pa tek onda dobili državljanstva...ili su im makar roditelji bili tamo...

Добро.Ја мислим да немају везе паре.Они и без Македонске репрезентације су парајлије.Могу можда купити и целу Мак.репрезентацију.Али ако су испали или не заслужили да играју у своју зашто не би помогли неком другом.Погледај Македонску ватерполо репрезентацију.Шта има ту непатриотски?Мислим да тема не држи или ти је лошо постављена.
 
Добро.Ја мислим да немају везе паре.Они и без Македонске репрезентације су парајлије.Могу можда купити и целу Мак.репрезентацију.Али ако су испали или не заслужили да играју у своју зашто не би помогли неком другом.Погледај Македонску ватерполо репрезентацију.Шта има ту непатриотски?Мислим да тема не држи или ти је лошо постављена.

Očito da se nerazumemo...Dakle uvodni članak je prenet sa rts-a ....Ono što sam ja dodao je samo neko poređenje koje je većini ljudi poznato i realno najbliže...Pošteno neznam ni da Makedonija ima vaterpolo reprezentaciju...
Ono što sam ja hteo da istaknem je činjenica da aj sad Bo verujem ni nezna gde je Makedonija ( makar do juče nije znao), kao ni Omar Kuk za Crnu Goru...Jel ti misliš da za Makedoniju nije bolje da uloži u mlade makedonske igrače nego da tamo nekim crncima daje gomile para???
 
Očito da se nerazumemo...Dakle uvodni članak je prenet sa rts-a ....Ono što sam ja dodao je samo neko poređenje koje je većini ljudi poznato i realno najbliže...Pošteno neznam ni da Makedonija ima vaterpolo reprezentaciju...
Ono što sam ja hteo da istaknem je činjenica da aj sad Bo verujem ni nezna gde je Makedonija ( makar do juče nije znao), kao ni Omar Kuk za Crnu Goru...Jel ti misliš da za Makedoniju nije bolje da uloži u mlade makedonske igrače nego da tamo nekim crncima daje gomile para???


Па зна се да је то најбоље али и много вечи од нас праве исту грешку.Сад незнам како да кажем али је много вероватније да је у питању намерна грешка.Дали ме сваташ?То је моч пара.Можда че тај црња узети коју шушку али они које доводе те играче напуниче џепове до врха.За то смо дошли овде где смо.То што си реко и ја подржавам али је...га овде све је отишло у к...Словенија ти је пример на место.Кад смо се растурили били смо за Словенију појам за спорт.Види где је сад Словенија а види Македонију.Али сви то раде па мене то не чуди.
 
[/B]
Па зна се да је то најбоље али и много вечи од нас праве исту грешку.Сад незнам како да кажем али је много вероватније да је у питању намерна грешка.Дали ме сваташ?То је моч пара.Можда че тај црња узети коју шушку али они које доводе те играче напуниче џепове до врха.За то смо дошли овде где смо.То што си реко и ја подржавам али је...га овде све је отишло у к...Словенија ти је пример на место.Кад смо се растурили били смо за Словенију појам за спорт.Види где је сад Словенија а види Македонију.Али сви то раде па мене то не чуди.

Da li znaš podatak da ove godine u Prvoj ligi Slovenije nenasupa nijedan igrač iz Srbije, niti ijedan trener?
A što se tiče gde je...Sećam se ja i Ilije Najdovskog i Darka Pančeva i Vasila Ringova....Sve njih je bilo uživanje gledati...Al su onda makedonski treneri od makedonske dece pravili igrače i ljude... I Pelistera, svojevremeno....
Da se razumemo...Ništa nije bolje ni u Srbiji....
 
Poslednja izmena:
Da li znaš podatak da ove godine u Prvoj ligi Slovenije nenasupa nijedan igrač iz Srbije, niti ijedan trener?
A što se tiče gde je...Sećam se ja i Ilije Najdovskog i Darka Pančeva i Vasila Ringova....Sve njih je bilo uživanje gledati...Al su onda makedonski treneri od makedonske dece pravili igrače i ljude... I Pelistera, svojevremeno....
Da se razumemo...Ništa nije bolje ni u Srbiji....

Ја долазим из Прилепа.Ваљда си чуо за Победу.Имала је једну од најбољих навијача и публику.И то на нивоу Југославије.Ако изузмемо велику четворку по публици ту смо били.Око 10-15000 по натпревар.И знаш ли где је сад победа?Тречелигаш је баш збо таквих наказа спорта.Шта сад вреде нове трибине и стадион?Него да се вратимо на тему.Није проблем за коју репрезентацију играш веч како се осечаш.Споменуо си Панчева,Најдовског па Канатларовски.Тада смо били а и сада смо поносни на њих јер су освојили све што се може освојити са Звездом.Али види сад шта је и од Звезде остало.
 
Ја долазим из Прилепа.Ваљда си чуо за Победу.Имала је једну од најбољих навијача и публику.И то на нивоу Југославије.Ако изузмемо велику четворку по публици ту смо били.Око 10-15000 по натпревар.И знаш ли где је сад победа?Тречелигаш је баш збо таквих наказа спорта.Шта сад вреде нове трибине и стадион?Него да се вратимо на тему.Није проблем за коју репрезентацију играш веч како се осечаш.Споменуо си Панчева,Најдовског па Канатларовски.Тада смо били а и сада смо поносни на њих јер су освојили све што се може освојити са Звездом.Али види сад шта је и од Звезде остало.

Moja pokojna nana je iz Bitolja...Stojanovski devojačko..Paraskeva....Njen rođeni brat je preminuo pre 8 godina. Još uvek dole živi njegov sin Živko..
@ tema...Jeste svima nama ( mislim na bivšu Jugu) je opao kvalitet u sportu...jer sve što iole vredi čim jakne ode za parama...
Dakle...Država,privreda,sport...Tim redom...i mi i vi...da opet budemo...Gore...:ok:
 
Pitanja su bila....

Da li se zaista za pare može kupiti ili prodati nacionalnost?
Dal svako može da se kupi parama?

:

Ако је могло за вечеру, што не би могло и за паре?

Нису спортисти страшни, у силини конкуренције репрезентативних тимова, они су нашли излаз у томе да промене државу и репрезентацију како би могли да играју у некој другој репрезентацији, што отвара пут за напредовање у скупим клубовима. Јер, да се не лажемо, ипак то много значи у врхунском спорту.
 
To je sasvim normalna pojava u profesionalnom sportu.
Obe strane su našle svoj interes i dogovorile se.Ne verujem da su pare ovde u pitanju.Pre mogućnost nastupa na međunarodnim takmičenjima i činjenica da se sada ne vodi kao vanevropski igrač što mu olakšava pronalazak novog angažmana u Evropi(mislim da je to glavni razlog ovde).
Šteta što ga naši nisu uzeli,on i Teodosić bi bili strašno dobre izmene na jedinici.
 
To je sasvim normalna pojava u profesionalnom sportu.
Obe strane su našle svoj interes i dogovorile se.Ne verujem da su pare ovde u pitanju.Pre mogućnost nastupa na međunarodnim takmičenjima i činjenica da se sada ne vodi kao vanevropski igrač što mu olakšava pronalazak novog angažmana u Evropi(mislim da je to glavni razlog ovde).
Šteta što ga naši nisu uzeli,on i Teodosić bi bili strašno dobre izmene na jedinici.

Misliš da mi nemamo igrača kapaciteta Bo Mekejleba?:think:
 
Misliš da mi nemamo igrača kapaciteta Bo Mekejleba?:think:
Да немамо , вероватно би остао овде. Сећам се случаја Банета Прелевића који због јаке конкуренције није могао да просперира у Југи, отишао у Грчку, узео држављанство, и постао национални херој ( овог европскијег дела, Солуњана) а ћерка му је пре месец дана постала мис Грчке. Па онда Нермин Јаховић, који је постао Турчин, итд.
 
I ne razumem sta je tu nemoralno?

Pa i vecina sportista u nacionalnim timovima trazi pare, ne samo naturalizovani. Srdjan Djokovic se ubi objasnjavajuci kako TSS vredja porodicu Djokovic tako sto im daje samo 100.000 evra godisnje. Ili igraju da bi se posle bolje prodali na trzistu i uspeli u zivotu. Zamisli molim te, vole svoju zemlju, a cim dobiju malo vece pare, odmah cao domaca ligo.:hahaha: Odlican je taj sportski nacionalizam...

Moral i nacionalnost...Sto bi rek'o Velja Selja- 'Kakve bre veze ja imam... Nemam ja nikakve veze sa izbeglicama, idite kod Covica, on je njihov tata, a ne ja!!...'
 
Dobro...aj sad pričamo teoretski....Da recimo Bo igra za našu reprezentaciju, dal bi imao isti pristup kao Teodosić, Bjelica.....Paunić recimo? Ili nebi?

Dal bi Sale Đorđevć bio to što jeste da je na njegovom mestu igrao neki crni Srbin?

Pa ako mislis na pristup reprezintativnom timu na terenu, onda da, imao bi isti pristup. Pristup na terenu zavisi od licnih karakteristika, i na terenu se boris za tim i saigrace za koje igras, cisto animalna prisnost. Tu animalnu prisnost svi sportisti u javnosti prikazuju kao neki patriotizam sto nema veze sa vezom. Retki su oni koji priznaju istinu.

Ako mislis na ona emotivna bacanja u nesvest van terena tipa Milan Gurovic, onda ne, ali ona su jako nebitna.
 
Pa ako mislis na pristup reprezintativnom timu na terenu, onda da, imao bi isti pristup. Pristup na terenu zavisi od licnih karakteristika, i na terenu se boris za tim i saigrace za koje igras, cisto animalna prisnost. Tu animalnu prisnost svi sportisti u javnosti prikazuju kao neki patriotizam sto nema veze sa vezom. Retki su oni koji priznaju istinu.

Ako mislis na ona emotivna bacanja u nesvest van terena tipa Milan Gurovic, onda ne, ali ona su jako nebitna.

Ovaj..pazi ovako...ja sam se slučajno bavio ekipnim sportom...i moram da te demantujem...čak i u nižim rangovima takmičenja, igrači koji nisu iz grada iz koga je klub...nemaju isti pristup...tu su samo radi posla...i ništa više...
 
Ја долазим из Прилепа.Ваљда си чуо за Победу.Имала је једну од најбољих навијача и публику.И то на нивоу Југославије.Ако изузмемо велику четворку по публици ту смо били.Око 10-15000 по натпревар.И знаш ли где је сад победа?Тречелигаш је баш збо таквих наказа спорта.Шта сад вреде нове трибине и стадион?Него да се вратимо на тему.Није проблем за коју репрезентацију играш веч како се осечаш.Споменуо си Панчева,Најдовског па Канатларовски.Тада смо били а и сада смо поносни на њих јер су освојили све што се може освојити са Звездом.Али види сад шта је и од Звезде остало.

ako cemo iskreno Hari iz Prilepa je grobar makedonskog fudbala.
Steta za Pobedu ali su bar uzeli ime Viktorija i nece morati da cekaju 8 godina da igraju fudbal.

Evo ga grobar makedonskog fudbala

images
 

Back
Top