Sibirski mesija?

stratophoenix

Početnik
Banovan
Poruka
8
sibir-v.jpg


Isus iz Sibira najavljuje skori kraj sveta

Duga brada i puštena kosa. Obučen u belo. Sergej Torop ostavlja utisak svetog čoveka i mistika. Ali, ovaj 48-godišnjak, koji je ranije bio zaposlen kao saobraćajni policajac, tvrdi da je reinkarnacija nikog drugog do Isusa Hrista!

U udaljenom kutku Sibira, Torop ima više od 5.000 posvećenih vernika, među kojima je mnogo intelektualaca, umetnika, bivših oficira. U selu Petropavlovska, skoro 4.000 kilometara istočno od Moskve, Torop, koji sebe zove Visarion, propoveda vegetarijanstvo i najavljuje skori kraj civilizacije kakvu danas poznajemo. Njegova Visarionska crkva, koja postoji od 1991, jedna je od mnogih sekti nastalih posle raspada Sovjetskog saveza, kada je došlo do krize identiteta u Rusiji.
„Interesantno je i vrlo komplikovano objasniti kako sam shvatio da sam reinkarnacija Isusa iz Nazareta. Osećao sam da me nešto nasilno obuzima, nešto što je godinama bilo potiskivano. Šta se dešava s čovekom koji se probudi jednog dana i shvati da je čovek, a ne slon?“, rekao je Torop za agenciju AFP.
Kult liderstva u Rusiji je jak još od vremena Raspućina, Lenjina i Staljina.

„Bog me je poslao na Zemlju da učim čovečanstvo o zlu koje donose ratovi i haos koji izazivamo u prirodi. Mnogo toga će se promeniti na Zemlji, ali ovde ne. Čovečanstvo se bliži kraju zbog uništenja. To će biti tragično i doneće mnogo bola. Pre kraja moramo da stvorimo oazu koja neće nestati, baš kao što je to uradio Noa.“
Vernici dolaze sa svih strana. Ima ih iz Belgije, Italije, Australije, Nemačke i s Kube. Jedna od njih je Lineta Maskalinaite (43) iz Litvanije, koja kaže da je u Evropi nestalo „ljudske topline“. Sela vernika više podsećaju na hipi komune koje su šezdesetih bile popularne u SAD i zapadnoj Evropi.


Feudalni vladar

Marija Kaprinskaja, koja danas radi kao novinarka u Moskvi, provela je nekoliko godina kao vernica Visarionske crkve.
„Bilo je romantično i naivno u početku. Ali, ljudi oko mene su počeli da umiru, uglavnom od nedostatka medicinske nege. Osećala sam se kao riba na suvom. Sergej je sve vreme glumio boga i ponašao se kao feudalni vladar, dok su njegovi sledbenici bili podanici.“

http://www.alo.rs/vesti/18779/Isus_iz_Sibira_najavljuje_skori_kraj_sveta
 
Poslednja izmena:
Naravno da je prevarant. I naravno da se ponasa kao feudalni gospodar.Osecam da tu ima svakakvih perverzija, podvodjenja dece, primoravanja na seks, drogiranja i jos svakakvog sljama i ludila, kao sto je bio slucaj u svakoj dosadasnjoj sekti.
I kladim se da "mesija" zivi kao bubreg u loju, u nezamislivom luksuzu
Nije on lud, nego marva koja ga sledi
 
Ovde ljudi veruju u evropsku srbiju i evropski vozdovac, evropsku veliku planu i evropske umcare.
Kljucna rec je:: VERUJU.
Lakomislenim ljudima se svako sa trocifrenim I.Q. moze poturiti kao mesija.
Ljudi nemaju kriterijum. Zapusen im je filter.
Ljudi su nenaviknuti na razmisljanje, (osim jednostavnih if-then petlji, ali one nisu razmisljanje).
 

Back
Top