Stigao nam je Ivo!

Halix

Elita
Poruka
16.206
Josipović doputovao u Srbiju

18. jul 2010. | 10:57 -> 11:28 | Izvor: B92

Beograd -- Predsednik Hrvatske Ivo Josipović doputovao je u dvodnevnu zvaničnu posetu Srbiji, koju je započeo razgovorom sa domaćinom, predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

Josipovića je ispred Palate Srbija u Beogradu dočekao predsednik Srbije Boris Tadić, kao i zamenik premijera Ivica Dačić i potpredsednik vlade Božidar Đelić.

Pred dolazak u Beograd, Josipović je ocenio da će njegova poseta Srbiji rezultirati nizom konkretnih dogovora, te da će biti velika stepenica u unapređenju bilateralnih odnosa.

Susret dva predsednika prethodi sastanku delegacija Srbije i Hrvatske, posle koga će Tadić i Josipović održati konferenciju za novinare u Palati Srbija.

Vidljiv pomak predsednik Josipović očekuje na polju povratka izbeglica, pronalaženja nestalih osoba, povrata kulturnih dobara, režima prelaska granice, borbe protiv organizovanog kriminala, odnosno saradnje policija i tužilaštava.

Predsednici Hrvatske i Srbije Ivo Josipović i Boris Tadić prisustvovaće u Subotici proslavi 20. godišnjice osnivanja Demokratskog saveza Hrvata u Vojvodini.

Svečanost počinje u šesnaest sati u subotičkoj Hali sportova. Josipović će se tokom boravka u Subotici sastati i sa predstavnicima hrvatskih institucija i udruženja.

Dvojica predsednika u Suboticu dolaze iz Beograda i protokol predviđa dva dešavanja. Prvo je sastanak dva predsednik a sa predstavnicima hrvatskih istitucija i udruženja i to u jednom salašu u Đurđinu nedaleko od Subotice.

“Izabrali smo Đurđin zato što na tom mesto mi nikada nismo izgubili izbore. Radi se o jednom autetntičnom salašu, da se vidi kako živi narod na ovim prostorima”, kaže predsednik DSHV Petar Kuntić.

Druge dešavanje je u subotičkoj Hali sportova gde je centrala proslava dvadesetogodišnjice postojanja DSHV-a, kojoj će prisustvovati oba predsednika.

U Hrvatskoj zajednici susrete dva predsednika vide kao ozbiljan korak napred u odnosima dve zemlje ali i poboljšanju položaja srpske zajednice u Hrvatskoj, i hrvatske u Srbiji.

“Podsećam vas da je ove godine bilo nekoliko susreta dva predsednika i mislim da su svi oni bili na liniji poboljšanja odnosa između dva naroda”, kaže predsednik Hrvatskog nacionalnog veća u Srbiji Slaven Bačić.

Josipovićeva poseta Subotici se završava predveče, ali će hrvatski predsednik boraviti u našoj državi i u ponedeljak, kada će imati više sastanaka u Beogradu.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=07&dd=18&nav_id=446267

Susret dvojice najvažnijih ljudi na Balkanu....i koliko se vidi..najpametnijih...
 
Susret dvojice najvažnijih ljudi na Balkanu....i koliko se vidi..najpametnijih...

Da si rekao na prostoru bivse Jugoslavije, i to bi bilo previse, uzimajuci u obzir da su Slovenci ekonomski tate i za jedne i druge.
Sto se tice Balkana, njih dvojica su Q na biciklu, odma pored dzamahirija Albanije, Kosova i Baznije, i naravno da nezaboravimo drzave treceg sveta Makedoniju, Crnu Goru i Moldaviju.

Tugo moja :sad2:
 
ivo to moze progutati
А да ли ћемо ми моћи више да гутамо? Данас су блиндирали Београд, ниси могао нос да помолиш, пун ми кирац више делегација и говнарија, полиција се понаша као да су нека окупациона сила.
 
...eee..tako se to radi..svaka čast..našen.."Iwi"....davno sam ja rekao ..i pisao ovdje ..da će njih dovjica..da srede stvari...pametni ljudi..da je barem..Boris..bio..90tih..na mjestu..onog....Miloševića..eeeeeee...mnoge bi majke imale danas.. svoje sinove i unučadi...
ali..
šta je tu je....treba gledatri unaprijed..medjusobno..poštivanje.. je početak..svih dobrosusjedskih..odnosa..
podržavam..imenjaka..Iweka..u svim političkim.."pogledima"..naravno i Borisa..
neka nam ..donesu mir..rad....a radikalli s jedne i druge strane...neka crknu od zavisiti...
 
У Србији нема праве хрватске мањине, већ Буњеваца и Шокаца који су Титовим декретом 1945. којим је забрањена буњевачка и шокачка националност у Србији проглашени за Хрвате.

А све како би се створила "равнотежа", да се покаже како и "Хрвата" има у Србији.

Данас се само један део, око 40% тих Буњеваца и Шокаца и даље изјашњава као "Хрвати", и то је једина "хрватска мањина" у Србији.

Док су Срби, као конститутивна и аутохтона нација на тлу Хрватске, геноцидом и протеривањем сведени на 4% становништва и насилно претворени у "мањину".

Ако такве "мањине" треба да буду мост између Хрватске и Србије, сeрем се и на тај мост и на оне који га граде. Једини мост ће бити мост преко којег ће се кретати тенкови у правцу Београд-Загреб, да направе једну "Олују" и у Загребу, Осијеку, Шибенику, Задру, Сплиту, десеткују Хрвате на неких 10%, па им онда дају сва "мањинска права".
 
Što se mene tiče ništa novo se neće čuti što do sada nije bilo. Pašće obećanja, slikaće se, a kad se raziđu, sve opet po starom. Jednom ustaša uvek ustaša! Njihova je politika jasna i samo budala ne vidi da od njih nikakvog dobra ne može biti. To su dokazali kroz celu istoriju, i dokle misle da nas prave budalama!!!!!! :rtfm:
 
Što se mene tiče ništa novo se neće čuti što do sada nije bilo. Pašće obećanja, slikaće se, a kad se raziđu, sve opet po starom. Jednom ustaša uvek ustaša! Njihova je politika jasna i samo budala ne vidi da od njih nikakvog dobra ne može biti. To su dokazali kroz celu istoriju, i dokle misle da nas prave budalama!!!!!! :rtfm:

..:bye:..
report.gif


..moras paziti sto pises...:bye:...
 
a sta je on to protiv pravila napisao i da nije tachno?
ko da ne znamo s kim imamo posla lol

..razmisli i ti..ako nazoves..Hrvatskog....predsjednika..ustašom..i tebe cu da prijavim..i svakoga....Ivo Josipović..nije nikada izjavio..da podrzava ili..da pripada..takovj stranci...samim..stavljanjem.predsjedinka..Josipovića..u kontext..s ustašama..smao zato sto je Hrvat...je vrijeđanje..s toga..pripazi sta pises...to bi isto bilo..kada...bi..ja napisao..da je Boris Tadić..četnik..samo zato sto je Srbin...:rtfm:..malo..pristojnosti...i razumnog..pisanja ne škodi..:rtfm:..
 
Poslednja izmena:

Back
Top