OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

Bugarash

Domaćin
Banovan
Poruka
3.875
E SAD SMO DEFINITIVNO NAJEBALI

ovde meni nesto smrdi kako je trglo bice
danas udruzenje
sutra cetnicke pesme
a prekosutra nezavisnost :mrgreen:

SOFIJA 2013 GODINE
04serb.xlarge1.jpg

s

kosovo_rally_0222.jpg

79896803.jpg

79896708.jpg



0.jpg


OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

15.6.2010.

BEOGRAD - Na inicijativu Ministarstva za dijasporu Srbije, u Bugarskoj je održana osnivačka skupština prvog Udruženja Srba u Bugarskoj. Za predsednika je izabran popularni glumac Đorđe Rosić, koji je ostvario veliki broj zapaženih uloga u bugarskim filmovima.

Pravnica Irena Jordanov izabrana je za sekretara, a među 15 članova predsedništva Udruženja nalaze se ugledni privrednici, umetnici i studenti.

U saopštenju Ministarstva se navodi da će Udruženje Srba u Bugarskoj raditi na okupljanju srpskog naroda i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u ovoj susednoj državi.Broj Srba u Bugarsku je oko 1500 ljudi.
Uz pomoć Ministarstva za dijasporu Srbije, posebnu pažnju Udruženje će poklanjati promociji srpske kulture, turizma, privrede i sporta u Bugarskoj.

Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima, kaže se u saopštenju.

odma posle toga


Srećković i Dimitrov razgovarali o položaju Srba u Bugarskoj

BEOGRAD - Ministar za dijasporu Srbije Srđan Srećković i ministar za Bugare u dijasporu Božidar Dimitrov razgovarali su u Beogradu o položaju Srba u Bugarskoj i njihovoj integraciji u tamošnje društvo.

Srećković je predstavio aktivnosti Ministarstva za dijasporu i upoznao bugarskog ministra sa Zakonom o dijaspori i položaju Srba u regionu, kao i sa pripremama predstojeće Skupštine Srba u dijaspori, koja će se održati od 3. do 5. jula ove godine i na kojoj će Srbe iz Bugarske predstavljati jedan delegat.

- Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima - rekao je Srećković.

Ministar je istakao da politika dobrosusedstva i otvorenost za ravnopravnu saradnju sa Bugarskom, a i svim susednim zemljama, za Srbiju predstavlja okvir u kome se srpska nacionalna manjina može potpuno iskazati kao konstruktivan faktor i most povezivanja u bilateralnim odnosima.

Dimitrov, koji je prvi put u zvaničnoj poseti Srbiji, izrazio je želju da se upozna sa zakonskim propisima i organizacijom rada Ministarstva za dijasporu, kao dobrim primerom kako se matica odnosi prema svojoj dijaspori.

U Bugarskoj je odnedavno, kao prvi organizovani nastup srpske zajednice prema bugarskoj državi, počelo da radi Udruženje Srba u Bugarskoj, koje će raditi na okupljanju našeg naroda, i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u Bugarskoj, piše u saopštenju.
Prema podacima kojima raspolažu državne institucije, stalno naseljenih Srba u Bugarskoj je oko 1.500, a najviše njih živi u Sofiji.
 
Poslednja izmena:
Наравно, хоћемо да успоставимо добросуседске односе са Турском (укидање виза за Турску је само део тог плана);)

zar nije Erdogan bio da vam drzi lekciju od Srebrenicu i Kosovo:hahaha:
pa dobro brate mi imamo bezvizni rezim sa tursku od 1973 pa sta sad:)

realnost brate REALNOST


brate bolji vi da se drzite uz nas
bolji za vas:)
 
Poslednja izmena:
OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

15.6.2010.

BEOGRAD - Na inicijativu Ministarstva za dijasporu Srbije, u Bugarskoj je održana osnivačka skupština prvog Udruženja Srba u Bugarskoj. Za predsednika je izabran popularni glumac Đorđe Rosić, koji je ostvario veliki broj zapaženih uloga u bugarskim filmovima.

Pravnica Irena Jordanov izabrana je za sekretara, a među 15 članova predsedništva Udruženja nalaze se ugledni privrednici, umetnici i studenti.

U saopštenju Ministarstva se navodi da će Udruženje Srba u Bugarskoj raditi na okupljanju srpskog naroda i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u ovoj susednoj državi.Broj Srba u Bugarsku je oko 1500 ljudi.
Uz pomoć Ministarstva za dijasporu Srbije, posebnu pažnju Udruženje će poklanjati promociji srpske kulture, turizma, privrede i sporta u Bugarskoj.

Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima, kaže se u saopštenju.

Ova Irena cista srpkinja.:mrgreen:
 
zar nije Erdogan bio da vam drzi lekciju od Srebrenicu i Kosovo:hahaha:
pa dobro brate mi imamo bezvizni rezim sa tursku od 1973 pa sta sad:)

realnost brate REALNOST


brate bolji vi da se drzite uz nas
bolji za vas:)

cekaj malo...??? nesto mi nije jasno..??? zar po bugarskom ustavu nije da u bugarskoj zive samo bugari..?? nacionalne manjine se ne priznaju....jel ste vi menjali ustav da ja ne znam...il je ovo protivustavno i nesto novo..???
 
OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

15.6.2010.

BEOGRAD - Na inicijativu Ministarstva za dijasporu Srbije, u Bugarskoj je održana osnivačka skupština prvog Udruženja Srba u Bugarskoj. Za predsednika je izabran popularni glumac Đorđe Rosić, koji je ostvario veliki broj zapaženih uloga u bugarskim filmovima.

Pravnica Irena Jordanov izabrana je za sekretara, a među 15 članova predsedništva Udruženja nalaze se ugledni privrednici, umetnici i studenti.

U saopštenju Ministarstva se navodi da će Udruženje Srba u Bugarskoj raditi na okupljanju srpskog naroda i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u ovoj susednoj državi.Broj Srba u Bugarsku je oko 1500 ljudi.
Uz pomoć Ministarstva za dijasporu Srbije, posebnu pažnju Udruženje će poklanjati promociji srpske kulture, turizma, privrede i sporta u Bugarskoj.

Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima, kaže se u saopštenju.

Ova Irena cista srpkinja.:mrgreen:

Pa? A nije ti palo na pamet da je morala da u promeni "ic" u "ov", kao i svi koji nisu Bugari ili da je mozda udata za Bugarina?
 
onda ima nesto sto ja ne znam...od kada je promenjen ustav..??

не бих знао за устав, али ево шта знам

Bugarska ne moze vladati bez partije Turaka Pokret za prava i slobode (DPS), istakao je lider partije, Ahmed Dogan, u toku iznenadne posete u sredu.

Dogan je izjavio brojnom stanovnistvu da je turska partija najiskusnija partija u Bugarskoj, ulaznica Bugarske u Evropu kao zemlje ravnopravnih gradjana; temelj bezbednosti dok njeni lokalni predstavnici su stubovi, dodajuci da oni koji se usude da dirnu u prava i slobode Turaka treba da shvate da povredjuju osnovne demokratske principe.

“U poslednjih osam godina mi smo naucili da vladamo drzavom i vladamo ozbiljno.
 
не бих знао за устав, али ево шта знам

Bugarska ne moze vladati bez partije Turaka Pokret za prava i slobode (DPS), istakao je lider partije, Ahmed Dogan, u toku iznenadne posete u sredu.

Dogan je izjavio brojnom stanovnistvu da je turska partija najiskusnija partija u Bugarskoj, ulaznica Bugarske u Evropu kao zemlje ravnopravnih gradjana; temelj bezbednosti dok njeni lokalni predstavnici su stubovi, dodajuci da oni koji se usude da dirnu u prava i slobode Turaka treba da shvate da povredjuju osnovne demokratske principe.

“U poslednjih osam godina mi smo naucili da vladamo drzavom i vladamo ozbiljno.

stvarno onda nisam upoznat...nadam se da ce neki bugarin dati obrazlozenje...izgleda da i danas moram da se izvinem --- bio sam ubedjen da bugarska po ustavu jos ne priznaje nacionalne manjine...samo me cudi da sam sa bugarima raspravljao o tome i niko me nije demantovao...
 
Nisam, ali ne verujem da im ova "demokratska" EU, to dozvoljava. Seti se samo sta je bilo sa Makedoncima u Bugarskoj kad su osnovali partiju pre nekoliko godina...

ma ja se odlicno secam progona turaka pre nekoliko godina...bugari lepo rekli ---ko je bugarin i tako se izjasnjava dobrodosao...ko se izjasni drugacije..??? i svi sto se izjasnise ko turci za 3-4 dana odletese iz bugarske...a bogami bi i poginulih...ceo svet ih osudjiva 3-4 dana i nikom nista...kad to bi..?? morao bih da se prisecam...al je bilo...i to je sto pricam po tadasnjem ustavu...kad je donet nov---ne znam....
 
не бих знао за устав, али ево шта знам

Bugarska ne moze vladati bez partije Turaka Pokret za prava i slobode (DPS), istakao je lider partije, Ahmed Dogan, u toku iznenadne posete u sredu.

Dogan je izjavio brojnom stanovnistvu da je turska partija najiskusnija partija u Bugarskoj, ulaznica Bugarske u Evropu kao zemlje ravnopravnih gradjana; temelj bezbednosti dok njeni lokalni predstavnici su stubovi, dodajuci da oni koji se usude da dirnu u prava i slobode Turaka treba da shvate da povredjuju osnovne demokratske principe.

“U poslednjih osam godina mi smo naucili da vladamo drzavom i vladamo ozbiljno.

ma nema razloga da ti ne verujem...samo me zanima komentar ovog bugarasa...
 
stvarno onda nisam upoznat...nadam se da ce neki bugarin dati obrazlozenje...izgleda da i danas moram da se izvinem --- bio sam ubedjen da bugarska po ustavu jos ne priznaje nacionalne manjine...samo me cudi da sam sa bugarima raspravljao o tome i niko me nije demantovao...

Можда по уставу и не признаје, али их нико не пита............па Турци полако завладаше бугарском
 
ma ja se odlicno secam progona turaka pre nekoliko godina...bugari lepo rekli ---ko je bugarin i tako se izjasnjava dobrodosao...ko se izjasni drugacije..??? i svi sto se izjasnise ko turci za 3-4 dana odletese iz bugarske...a bogami bi i poginulih...ceo svet ih osudjiva 3-4 dana i nikom nista...kad to bi..?? morao bih da se prisecam...al je bilo...i to je sto pricam po tadasnjem ustavu...kad je donet nov---ne znam....

Ne znam ni ja da li i kada je donet nov ustav, ali secam se da su ih Makedoonci tuzili sudu za ljudska prava u Strazburu, pre nekoliko godina i da je presuda doneta u korist Makedonaca. Zato mi je i postalo sumljivo to o ustavu, ali sa druge strane, kao sto si ti rekao, cudno da na forumu ni jedan od Bugara nije demantovao kada smo pre, diskutovali o tome...
 

Back
Top