Ante Markovic

Koliko dugo ? I šta si to radio ako nije tajna?Stalno slušam da je plata bila ovolika-onolika a ja se sećam da sam za registraciju nekog vozila dao celu platu a to nije bilo ni 600 DM ?Džaba ti 3000 DM kad je kilo banana bilo 4-5 DM !Te godine nikad nisam ''zaradio'' više od 600 DM (SSS,fabrika koja je bila među 100 najvećih izvoznika iz bivše SFRJ)...
Da je to moglo tako da ostane i potraje (ekonomski) ne bi ni riknula država!

Pa sto nisi ucio skolu? Zaradio bi vise.
 
Koliko dugo ? I šta si to radio ako nije tajna?Stalno slušam da je plata bila ovolika-onolika a ja se sećam da sam za registraciju nekog vozila dao celu platu a to nije bilo ni 600 DM ?Džaba ti 3000 DM kad je kilo banana bilo 4-5 DM !Te godine nikad nisam ''zaradio'' više od 600 DM (SSS,fabrika koja je bila među 100 najvećih izvoznika iz bivše SFRJ)...
Da je to moglo tako da ostane i potraje (ekonomski) ne bi ni riknula država!
Obzirom da sam upravo procitao i tvoj post, nakon Blajbingerovog slazem se u komentaru oko plata.
Meni je bio prosjek 600 DM. Sjecam se da sam tada negdje kupio i video rekorder koji sam platio 500 DM u Free Shop-u.
 
Milunka, "elita" nije ispalila ni metka na terenu, ali daleko od toga da za mene nemaju nikakve odgovornosti.
Добро, има одговорности... Али, чини ми се да ти увек више истичеш кривицу/одговорност - народа... :think:

Може ли мало детаљније, стварно ме занима, пошто ја држим да је ипак пресудно оно што ради, и што одлучи елита, а народ је ипак углавном само "маса", која се да обликовати према потреби...

(Не знам, може бити и да овде нисам у праву... :think:)
 
Pa sto nisi ucio skolu? Zaradio bi vise.

Istina,ja sam eto završio samo srednju školu....ali i mnoge moje kolege pričaju da su imale plaaatu,platuuuurinu...ali nije baš tako bilo....direktor blajbinger je mogao imati 3.000 ali direktori uvek imaju mnogo više od šljakatora,to je bilo i pre AM...
Da li mislite da je to bilo realno???Ni mojih 600 ni direktorovih 3.000 nije bilo normalno...neko se tu preračunao a pad je bio katastrofalan!
 
Avramovic je 20. januara 1994. godine izjednacio dinar i zapadnonjemacku - genocidnu marku

Pa..?



Istina,ja sam eto završio samo srednju školu....ali i mnoge moje kolege pričaju da su imale plaaatu,platuuuurinu...ali nije baš tako bilo....direktor blajbinger je mogao imati 3.000 ali direktori uvek imaju mnogo više od šljakatora,to je bilo i pre AM...
Da li mislite da je to bilo realno???Ni mojih 600 ni direktorovih 3.000 nije bilo normalno...neko se tu preračunao a pad je bio katastrofalan!

Niko se nije preracunao, radnik je zaradjivao u skladu sa svojom skolskom spremom, a nisu direktori inace zaradjivali 3.000DM, nego oko 1.000, i za te pare moglo se sasvim pristojno ziveti i kupiti sta se hoce, naravno, umereno.
 
Obzirom da sam upravo procitao i tvoj post, nakon Blajbingerovog slazem se u komentaru oko plata.
Meni je bio prosjek 600 DM. Sjecam se da sam tada negdje kupio i video rekorder koji sam platio 500 DM u Free Shop-u.

A taj video je u Singapuru koštao 140...ko li je tu dobro prošao??A mi opet srećni jel pre toga nisi mogao NIKAKO da ga uvezeš!I onda ovde svi kažu kako je bilo dobro u vreme broza??
 
Ma sve je to bilo lepo ali se skršilo...nije moglo da traje.....mogao si da konvertuješ u banci neke dinare za neke devize ali više to nisi mogao podići-stara devizna štednja...?Čini mi se u Novembru 90-e već ''nije bilo deviza''...može u dinarima po kursu 9:1 a na ulici marka 12:1....a dileri idu po pare u Jugobanku???Mogao si kupiti nešto čega pre nije bilo:TV Samsung ili video-rikorder ali to nije bila normalna cena nego paprena!Tu je država navukla veliku lovu preko carine tog đubreta pa opet malo...U fri-šopu kafa 17 DM a takva u Austriji 9 DM...poslednji trzaji umiruće države da isisa iz naroda zadnji pfenig...
Državi treba mnogo više nego što su donele reforme Ante Markovića....Možda je on imao dobre namere ali nešto je zatajilo....Pamtim i one afere Agrokomerca (Fikret Abdić) sa menicama,pa čekovi i kupovina na čekove...inflacija počela da se zahuktava....Slovenci najaviše otcepljenje,niko ne sme da vas bije...nacionalizmi se razmahaše i cvrc...pukosmo...
Mesić - zadnji predsednik predsedništva na HTV obaveštava pučanstvo:moj zadatak je ispunjen-YU više ne postoji...država bila u rukama četvorice ustaša!
Interesantno je da sam u Free shopu kupovao i Jack Daniels koji sam placao nevjerovatnih 3 DM?!?! Naravno kupovao sam i Samson ili Drum po mozda 2 DM ako se dobro sjecam.
Ovo za Jack je sigurno obzirom da taj viski nije bio cijenjen na nasem trzistu.
Danas taj isti Jack Danielels kosta cca 24 eura.
 
Добро, има одговорности... Али, чини ми се да ти увек више истичеш кривицу/одговорност - народа... :think:

Може ли мало детаљније, стварно ме занима, пошто ја држим да је ипак пресудно оно што ради, и што одлучи елита, а народ је ипак углавном само "маса", која се да обликовати према потреби...

(Не знам, може бити и да овде нисам у праву... :think:)

Moj stav odnosi se naravno na one nacionalno napaljene, kojih je bilo znamo svi i previse, oni su na kraju krajeva i doveli "elitu" na vlast, obicni biraci su se klali i cinili zlocine, a "elita" je glupavost tih biraca koristila samo za sebe, oni se nisu klali i ispoljavali neprijateljstva kad bi se sastajali, bas naprotiv.

http://2.***************/_UXfcx24i-Aw/RvYKFrAr0mI/AAAAAAAAAGU/e56UpbQwF6M/s400/tudjman,%2Balija%2Bi%2Bmilosevic.jpg

Zasto je bilo tako lako naterati obicne ljude da se ubijaju na najmonstruoznije nacine?

Zasto nisu glasali za Markovica?
 
A taj video je u Singapuru koštao 140...ko li je tu dobro prošao??A mi opet srećni jel pre toga nisi mogao NIKAKO da ga uvezeš!I onda ovde svi kažu kako je bilo dobro u vreme broza??

Za vrijeme Druga Tita i nije bilo toliko lose. Vjerovatno da bi i on, da je pozivio, presao na liberalni kapitalizam koji bi se zvao liberalni komunizam ili slicno.
 
Interesantno je da sam u Free shopu kupovao i Jack Daniels koji sam placao nevjerovatnih 3 DM?!?! Naravno kupovao sam i Samson ili Drum po mozda 2 DM ako se dobro sjecam.
Ovo za Jack je sigurno obzirom da taj viski nije bio cijenjen na nasem trzistu.
Danas taj isti Jack Danielels kosta cca 24 eura.

Nije prijatelju,nije...Džek Danijels je koštao tridesetak DM a ja tuko finsku votku koja je bila 11 DM (odlična-nacrtan bik na flaši :mrgreen:) Stoličnaja je bila 14 DM a Drum i Samson su bili od 5-9 DM...ni svi fri šopovi nisu bili isti!
 
Moj stav odnosi se naravno na one nacionalno napaljene, kojih je bilo znamo svi i previse, oni su na kraju krajeva i doveli "elitu" na vlast, obicni biraci su se klali i cinili zlocine, a "elita" je glupavost tih biraca koristila samo za sebe, oni se nisu klali i ispoljavali neprijateljstva kad bi se sastajali, bas naprotiv.

http://2.***************/_UXfcx24i-Aw/RvYKFrAr0mI/AAAAAAAAAGU/e56UpbQwF6M/s400/tudjman,%2Balija%2Bi%2Bmilosevic.jpg

Zasto je bilo tako lako naterati obicne ljude da se ubijaju na najmonstruoznije nacine?

Zasto nisu glasali za Markovica?

Zato sto Srbe na Kosovu - "niko ne sme da bije".
Kasnije je onaj Suvar ili kako vec otisao u onaj rudnik na Kosovu pa su Hrvati dali pordsku rudatima.
Srbi su izvukli Solevica i kompaniju kao odgovor.... i tako je renulo bucanje Jugoslavije.
 
Nije prijatelju,nije...Džek Danijels je koštao tridesetak DM a ja tuko finsku votku koja je bila 11 DM (odlična-nacrtan bik na flaši :mrgreen:) Stoličnaja je bila 14 DM a Drum i Samson su bili od 5-9 DM...ni svi fri šopovi nisu bili isti!

Onda je u free shopu u kojem sam ja kupovao napravljena greska. Vjerovatno da je namjerno ili nenamjerno izostavljena jedna nula (0).
Nula koja je decenijama kasnije izostavljana u obracunu nasih plata.
 
Moj stav odnosi se naravno na one nacionalno napaljene, kojih je bilo znamo svi i previse, oni su na kraju krajeva i doveli "elitu" na vlast, obicni biraci su se klali i cinili zlocine, a "elita" je glupavost tih biraca koristila samo za sebe, oni se nisu klali i ispoljavali neprijateljstva kad bi se sastajali, bas naprotiv.

http://2.***************/_UXfcx24i-Aw/RvYKFrAr0mI/AAAAAAAAAGU/e56UpbQwF6M/s400/tudjman,%2Balija%2Bi%2Bmilosevic.jpg

Zasto je bilo tako lako naterati obicne ljude da se ubijaju na najmonstruoznije nacine?

Zasto nisu glasali za Markovica?
Значи, народ је, у бити, желео да се коље међусобно, а "елита" је само томе подилазила? :think:

Па, не знам баш... зна се да се мржња, нетрпељивост, и разни антагонизми итекако могу продубљивати, свесним, дуготрајним систематским радом, "од горе"... Зашто је ипак био потребан рат. "Елита" га је договорила, не народ.

АМ је дошао на већ прилично препарирано тло. (Милошевић је уграбио власт раније, и имао довољно времена да нафилује народ, а и с хрватске стране нису били бољи, поготово и кад је дошао Туђман...).
 

Back
Top