Izražavate li javno svoja politička opredeljenja i stavove?

Da li otvoreno izražavate svoja politička uverenja i stavove?

  • DA

    glasova: 31 66,0%
  • NE

    glasova: 3 6,4%
  • PONEKAD

    glasova: 13 27,7%

  • Ukupno glasova
    47
  • Anketa je zatvorena .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Dakle, koliko otvoreno izražavate svoja politička uvrenja i stavove? Da li uvek i svida, javno i potpuno otvoreno, ili to zavisi od situacije, ili ih pak prikrivate i javno se priklanjate mišljenju većine i okruženja, i spremni ste da "javno" israzite svoja uvrenja samo putem interneta ili na bilo koji drugi način koji garantuje anonimnost?

I šta utiče na iskazivanje istih - okruženje, mišljenje većine, trenutna dnevno-politička situacija i opšti stavovi o nekom pitanju.... nešto drugo, ili možda ništa ne utiče na vas da svoje uverenje prikrijete?
 
Poslednja izmena:
Не, из разлога што у Србији постоје два супростављена екстрема.
Рецимо ја, који сам жестоки опозиционар, залажем се за капитализам, улазак у ЕУ, савезништво са Русијом, уједињење са Српском републиком, демократски систем, успостављање Парламентарне Монархије, обично будем нападнут и од стране ултра-анационалних либерала и од стране најтврђих националиста.
Зато, овде, могу да пишем под псеудонимом, претпостављајући да ме нико неће препознати.
 
Не, из разлога што у Србији постоје два супростављена екстрема.
Рецимо ја, који сам жестоки опозиционар, залажем се за капитализам, улазак у ЕУ, савезништво са Русијом, уједињење са Српском републиком, демократски систем, успостављање Монархије, обично будем нападнут и од стране ултраанационалних либерала и од стране најтврђих националиста.
Зато, овде, могу да пишем под псеудонимом, претпостављајући да ме нико неће препознати.


Pa ti si ocigledno umeren i razuman, a takvih je najmanje.;)

Mene radikali na forumu cesto zovu demokratom, a demokrate me nazivaju radikalom, sto samo pokazuje besmisao zadojenosti i zaslepljenosti nekom politickom opcijom.:rtfm:
 
Dakle, koliko otvoreno izražavate svoja politička uvrenja i stavove? Da li uvek i svida, javno i potpuno otvoreno, ili to zavisi od situacije, ili ih pak prikrivate i javno se priklanjate mišljenju većine i okruženja?

I šta utiče na iskazivanje istih - okruženje, mišljenje većine, trenutna dnevno-politička situacija i opšti stavovi o nekom pitanju.... nešto drugo, ili možda ništa ne utiče na vas da svoje uverenje prikrijete?

Ja se menjam kako vetar duva...:lol:
 
Pa ti si ocigledno umeren i razuman, a takvih je najmanje.;)

Mene radikali na forumu cesto zovu demokratom, a demokrate me nazivaju radikalom, sto samo pokazuje besmisao zadojenosti i zaslepljenosti nekom politickom opcijom.:rtfm:
Одлично се разумемо.
Рецимо, неки људи које познајем су после 2000-те изгубили функцију у предузећу, само зато што су у том предузећу били руководећи кадар до 2000-те.
А ти људи, чак нису били ни чланови СПС, ЈУЛ и веома су савесно и успешно обављали посао, чак и у најтежим временима.
Опет, чуо сам и за случајеве да су поједини европејци физички нападани, од стране оних који се са њима не слажу.
И једно и друго је, по мом дубоком уверењу, погрешно.
 
И када ме ви модови пошаљете на" Голи Оток "ни тада се моји ставови не мењају!

To je dobar stav u RL, tipa neću da se drogiram, orgijam, kradem, ali političko mišljenje.......šta znam.....to treba da se menja....uopšte sam protivnik ideologija bilo kakvih, utiču na rezonovanje, po meni............
 
Dakle, koliko otvoreno izražavate svoja politička uvrenja i stavove? Da li uvek i svida, javno i potpuno otvoreno, ili to zavisi od situacije, ili ih pak prikrivate i javno se priklanjate mišljenju većine i okruženja?

I šta utiče na iskazivanje istih - okruženje, mišljenje većine, trenutna dnevno-politička situacija i opšti stavovi o nekom pitanju.... nešto drugo, ili možda ništa ne utiče na vas da svoje uverenje prikrijete?
Iskazujem svoje stavove kada je tema politika, ne pričam često u svakodnevnom životu o politici, osim sa svojim stranačkim prijateljima. Moram priznati da jako retko nalazim istomišljenike, ***, pa ovo je Srbija. Najviše me nervira kada me ljudi ubeđuju u nešto što znam da je laž. Na primer, ja sam profesionalno bio angažovan na istaživanju ratnih zločina na Kosovu, iz prve ruke i eye contact-a znam mnoge stvari koje ne zna 99,99% građana Srbije, a pogotovo oni koji su ceo rat proveli uz RTS1 i njegovu prljavu propagandu (na primer srpsku decu bacaju lavovima). E nervira me kad mi takvi prodaju žvaku o "nevinoj srbadiji" koja ni mrava nije zgazila.

Što se mene tiče, nemam ograničenja u iznošenju stavova.
 
Pa ti si ocigledno umeren i razuman, a takvih je najmanje.;)

Mene radikali na forumu cesto zovu demokratom, a demokrate me nazivaju radikalom, sto samo pokazuje besmisao zadojenosti i zaslepljenosti nekom politickom opcijom.:rtfm:

Nazivaju te i mojim klonom, što ti uopšte nije loše .... :hahaha::hahaha::hahaha:

Nego pošto pišemo zajedno, možda budemo i bananovani ....:rotf::rotf::rotf::rotf:
 
U RL retko pricham o politici.
Да, али то је једно, а ово питање из теме је друго... ;)

У РЛ, твоји пријатељи и познаници одавно знају твоје погледе, и обратно, па знаш да ли се и кад можеш упуштати у расправе, а реално их обично избегаваш, и с истомишљеницима, и с онима који мисле другачије, у оба случаја је разумљиво зашто.

А форум, к'о форум...
 
Да, али то је једно, а ово питање из теме је друго... ;)

У РЛ, твоји пријатељи и познаници одавно знају твоје погледе, и обратно, па знаш да ли се и кад можеш упуштати у расправе, а реално их обично избегаваш, и с истомишљеницима, и с онима који мисле другачије, у оба случаја је разумљиво зашто.

А форум, к'о форум...

Pa da... te priche ionako ne vode nichemu konstruktivnom...
 

Back
Top