Milorad Dodik

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Premijer Republike Srpske (RS) Milorad Dodik ukazao je u intervjuu bečkom dnevniku "Prese", da srpski entitet u BiH ne može biti ukinut i upozorio da EU "vrši pritisak na RS". On je dodao da će se Valntin Incko, visoki predstavnik u BiH, uskoro vratiti kući jer nije bio dobar.
"RS ne može biti ukinuta. Ako bi EU postavila takav uslov onda pristupanje članstvu ne bi bilo zamislivo", rekao je Dodik.

Dodik je naglasio da su "stranci sami krivi za blokadu dogovora u Bosni i Hercegovini".

"Oni su od zemlje napravili jedan protektorat i ponašaju se nadmeno. Time su postavili temelj za rasformiranje Bosne. Moje ponašanje je legitimno. Ja sam premijer RS i delujem u skladu sa Dejtonskim sporazumom", kazao je on.

"Imamo pravo na referendum u skladu sa našim zakonima koji odgovaraju evropskim standardima. Međutim mi nismo avanturisti. Podržavamo Dejton, ali ako i dalje bude vršen pritisak na RS onda ćemo iskoristiti naše pravo na referendum", naveo je premijer RS.

Predsednik Vlade RS kazao je da će "visoki predstavnik međunarodne zajednice Valentin Incko uskoro da se vrati kuć" jer on nije dobar visoki predstavnik". prema Dodikovim rečima, dobar visoki predstavnik je onaj koji poštuje osnovu Dejtonskog sporazuma, a ne donosi zakone, što je Incko uradio skoro sa Zakonom o zabrani raspolaganja imovinom RS.

"Nama više nije potreban visoki predstavnik. Ta funkcija je u međuvremenu deo problema, jedan faktor smetnje. Što duže ostane to će više doprineti rasformiranju Bosne", kazao je Dodik.

Upitan kako doprineti pomirenju u Bosni i Hercegovini Dodik je rekao da je potrebno "izbrisati istoriju". Predsednik Vlade RS je istakao da se u Srebrenici jula 1995. godine desio stravičan zločin.

"Svi koji su u njemu učestvovali treba da idu pred sud. Ali to je bila kulminacija onoga što se godinama pre dešavalo na toj teritoriji. Muslimanski komandant Srebrenice Naser Orić je sa svojim ljudima napradao srpska sela i ubio 3.500 Srba. Zbog toga je postojala želja za osvetom", rekao je Dodik.

On je kritikovao i Haški tribunal zbog oslobađanja Orića i kažnjavanja Biljane Plavšić zbog komandne odgovornosti.

"Musliman Orić je bio vojni komandant koji je oslobođen bez da je uzeta u obzir komandna odgovornost, a Srpkinja Biljana Plavšić, koja nije ispalila nijedan metak, osuđena je zbog komandne odgovornosti", kazao je premijer RS.
 
To onaj što gradi spomenik Papi, il' katedralu, šta li beše? :think:
Skuplja političke poene i pokušava se prikazati kosmopolitom,a ne onakvim kakvog ga prikazuju u Sarajevu.Plus staje na žulj Sarajlijama,a vjerujem da mu je to najdraže od svega.
Spomenik mu dižu Hrvati BL a ne RS....gradi se u dvorište crkve sv.Bonaventure ....šta je tu sp orno:think:
Samo ne dovoditi blizu spomenika maloljetnu djecu...voli takve Vatikan
 
Poslednja izmena:
У 21. веку није било мање Босне него данас, а то је заслуга Милорада Додика. За разлику од политичара у Србији, Додик јавно каже да Европа има алтернативу и да Србима Европа не треба ако ће неће прихватити Србе као равноправне чланове заједнице европских народа. На другој страни човек је на време препознао где је будићност светске економије и у РС доводи руске и кинеске компаније. Он данас поставља темеље слободне и независне Републике Српске. За пар месеци ће постати председник Републике Српске и надам се да ће и на тој функцији наставити да јача сарадњу са Русијом на свим нивоима.

 
nije mi jasno kako ti Srbi preko drine imaju Dodika a mi ovde sve neke retarde ,imbecile, slogirane spodobe? Daj iznajmite nam Dodika na godinu dana ako boga znate!!!!

Covek ne koristi te ,,,prefinjene'' izraze kao nas Bota koga pola Srbije ne razume sta prica ,a druga polovina se ponasa kao da je razumela i aplaudira iako ni oni nista niu razumeli.
Dodika razume obican covek od Krajisnika do Sumadinca i zato pobedjuje na izborima i pobedjivace i dalje.
 

Back
Top