ljubaznost kao imperativ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

parka

Buduća legenda
Poruka
26.261
naslov sve kaže
mada možda i ne kaže pa da pojasnim
=)
ja se prva slažem da je ok da ljudi budu dobri i ljubazni prema drugim ljudima i da bi svet tako bio lepše mesto
ja prva dnevno 200 puta kažem hvalalepo i molimlepo
nije to tema
tema je o ljudima koji se zalažu za ljubaznost. onako verbalno se zalažu
a prava tema je o tome da su ti takvi spremni glavu da ti odgrizu, ni malo ljubazno, ako se ne uklopiš u njihove standarde ljubaznosti

gde je tu logika ako smem da znam?
što to radite?
gubite se u formama i oblandama, da ne kažem vanilicama.. ali zašto?
šta to ima za cilj?
nemoguće mi je da je ljubaznost radi ljubaznosti jedini cilj.
 
Ljubaznost je kod nas raritet, i najvishe ume da iznenadi...
Kad ulazim u radnju, shkolu, butik, pekaru, kafic... i kazem "dobar dan", "hvala lepo", ne ocekujem da ce mi bilo ko odgovoriti sa osmehom, i "molim"...
Na pochetku sam u pola prodavnica u kraju prestao da odlazim, jer je moje "hvala, dovidjenja" uvek ostajalo bez odgovora.... neshto kasnije sam oguglao, i sad boli me uvo. Meni nije tesko da pokazujem koliko sam vaspitan, a drugi.. kako hoce.
 
pa nije tema baš o tome
ljubaznost je ok kada je to jedini kontakt, tj kada osim tih par ljubaznosti ne izmeniš više ni jednu reč
ali zamisli
jetrvu i zaovu (valjda) koje žive zajedno i 20 godina ne povedu nikakav razgovor osim oćeš kafu, hvala može, lepo vreme, vala jeste
jel to zdravo?
o tome ja govorim
 
pa nije tema baš o tome
ljubaznost je ok kada je to jedini kontakt, tj kada osim tih par ljubaznosti ne izmeniš više ni jednu reč
ali zamisli
jetrvu i zaovu (valjda) koje žive zajedno i 20 godina ne povedu nikakav razgovor osim oćeš kafu, hvala može, lepo vreme, vala jeste
jel to zdravo?
o tome ja govorim


pa da li onda englezi treba kolektivno da se spale sto pricaju o vremenu i caju....uglavnom
 
pa da li onda englezi treba kolektivno da se spale sto pricaju o vremenu i caju....uglavnom

i ja pričam o vremenu
sa ljudima sa kojima nemam šta drugo =I
a to da englezi razgovaraju jedino o vremenu samo je mit
ali da li je moguće i normalno da sa nekim provodiš vremena koliko provodiš i da se ne nametnu druge teme
u stvani ne
nego da izbegavaš druge teme
zarad ljubaznosti <---------------- u tome je problem
ona ne bi smela da bude cilj nego sredstvo
možda je ružno govoriti u tim terminima kad su međuljudski odnosi u pitanju, al ako krajnje uprostimo tako je
 
selfmarketing,zato se izgube na kraju nisu ni svesni
kao ona sto skace na ljude s nozem jer su oni ubili kuce motkom
sve pod izgovorom ljubav humanost i to
ne znam da li vide istinu kad se malo dublje zagledaju u sebe
ili ne smeju da se zagledaju
ili pricaju previse glasno da ne bi culi nista sem svog glasa( ne unutrasnjeg)
 
ti ne razlikuješ prozivanje i konfrontiranje, ne? =)

razlikujem...prilicno....ali kao sto rekoh....preskacem jer nemam nameru da se trosim
kad se neko konfrontira to je nesto sasvim drugo
a kad neko proziva.....to smo videli
razlicitost misljenja i prozivka nije jedno te isto
biti ljubazan znaci i ljubazno skrenuti paznju da se neko ne slaze sa tvojim izlaganjem stavova i misljenja na ncin na koji to cini
dakle nismo videli konfrontaciju na delu
zar ne?
vec nesto sasvim drugo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Slične teme


Back
Top