Gravitacioni talasi i Crne Rupe?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.044
Jesu li ti talasi statički,stalno razvučeni kao mreža, ili dinamički, imaju neku brzinu
propagacije?

Ako su dinamički, i ako putuju brzinom svetlosti, jel' to znači da ti talasi NE MOGU
napustiti Crnu Rupu, odnosno da oko te rupe uopšte ne postoji OGROMNA gravitacija?
Onda znači da u okolnom prostoru nestaje i uticaj gravitacije svakog objekta koji
'slučajno' upadne u Rupu?
 
Jesu li ti talasi statički,stalno razvučeni kao mreža, ili dinamički, imaju neku brzinu
propagacije?

Ako su dinamički, i ako putuju brzinom svetlosti, jel' to znači da ti talasi NE MOGU
napustiti Crnu Rupu, odnosno da oko te rupe uopšte ne postoji OGROMNA gravitacija?
Onda znači da u okolnom prostoru nestaje i uticaj gravitacije svakog objekta koji
'slučajno' upadne u Rupu?
Ako sam u pravu, posto su talasi, nemaju masu, tako na njih ne utice gravitacija.
 
I svetlo su talasi (elektromagnetski) pa se smatra da ne može da napusti Crnu Rupu. Stvar je u brzini, ne u masi!
.
Upravo sam pitao kolegu,Dva odgovora:
1.Svetlo je dualne prirode, i fotoni imaju masu, te mogu biti uvuceni u c.r.S' druge strane graviton nema masu te na njega ne deluje gravitacija.
2.U crnim rupama, kriva prostor-vremena definisana magnitudom Rimanovog tenzora
,,ide,,u beskonacnost kako poluprecnik objekta ide ka nuli.Ove singulariteti ne postoje.Ova pojava nije definisana opstim relativitetom i mi ne znamo zapravo nista unutar c.r.Upravo zbog ovoga postoji teorija struna!
 
foton prenosi energiju, e=mc2, otud masa, samo kroz prenosenje energije valjda, kao i elektomagnetna kod deljenenja atoma, masa prelazi u energiju i obratno po ajnstajnu, ali ne po drugim zakonu termodinamike, ovo sve pada u vodu, znaci ako hoces da fotonu dodelis masu ili izmeris, zakoni se smenjuju u odnosu na razlicite okolnosti tako sam bar primetio da raznim okolnostima naucnici primenjuju razlicite teorije koje nekad se ""nepodnose"", ja bi verovao ajnstajnu......
 
Gravitacioni talasi su potpuno drugacije prirode od EM talasa, i veruje se da se prostiru brzinom svatlosti. ali za razliku od Em talasa koji su po svojoj prirodi transverzalni, gravitacioni talasi su kvadrupolarni. Nastaju uzajamnim delovanjem objekata, a predstavljaju poremecaje prostor-vremena. (slicno kao sto i Em talasi predstavljaju poremecaje elektromagnetnog polja u prostoru, ili kao sto mehanicki yalasi predstavljaju poremecaje u elasticnoj sredini) jos uvek nema eksperimentalnih dokaza o njihovom postojanju, a izvori su dvojni sistemi i crne rupe.
 
Gravitacioni talasi su potpuno drugacije prirode od EM talasa, i veruje se da se prostiru brzinom svatlosti. ali za razliku od Em talasa koji su po svojoj prirodi transverzalni, gravitacioni talasi su kvadrupolarni. Nastaju uzajamnim delovanjem objekata, a predstavljaju poremecaje prostor-vremena. (slicno kao sto i Em talasi predstavljaju poremecaje elektromagnetnog polja u prostoru, ili kao sto mehanicki yalasi predstavljaju poremecaje u elasticnoj sredini) jos uvek nema eksperimentalnih dokaza o njihovom postojanju, a izvori su dvojni sistemi i crne rupe.

Izvori talasa? A kako onda postoji 'nešto' npr. između Zemlje i Meseca?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top