Zasto se Srbija ne zove "Solanija"?

U ovom slucaju se stanovnistvo ne broji, jedino u statistici.
A statistika je i tako tocan broj netocnih podataka.
Eto vidis, Hrvati vec imaju tri oca domovine: Starcevica, Pavelica i na kraju Tudjmana.
A kako je "moderne Srbije" tvorac bio Solana, red bi bio da se po njemu zove Solanijom.
Sada Srbiji salje na pretek savjeta, a ranije je bombe.
 
Nexus 6:
to sto biste vi voleli da u Beogradu ima svinja... ne znaci da je tako mozda u Vozdovac...
Dali je tako ili nije on je Srbiji skrojio kapu.Cuj moj "Nexus 6"
Neznam, dali vidis Beograd kokav je bio 1950,prosto neverujem,mozda samo iz slike.
Nemoj da zaboravis da u Zagrebu nisam iso da popravljam srusene zgrade,nego u Beogradu,odakle su nam tada sa martvac [Josip Broz}i danas "Solana" Krojili kapu,pa mi nije bilo prijatno kada "su" za tu istu bandu,bombe bacali na one zgrade gde sam za ponos Srpstva dobrovoljlno radio.

 
kaurloto:
vzeoy7y9:
Velebit:
Obzirom da je Ksavijer Solana tvorac nove srpske drzave, trebala bi se po njemu prozvato "Solanijom". Ne,Umesto Zikici "Jovanovicu"...za (zaslugu) Solani,..trebalo bi se izgraditi "spomenik",pa kad Beogradske svinje svrbi od njega da cesaju(*uzicu.

Mozda bi prikladnije bio naziv Salmonelija!

Ja potpuno razumem i shvatam sta je
hteo vzeoy7y9 da kaze ovom porukom.

Potpuno razumem i kaurloto-a
povodom "rasirene salmonele".

Jedino ne razumem one koji se prave
da ne razumeju o cemu se radi. :roll:
 
Nexus 6:
ma shvatio sam ja sta je on rekao, ali ne i poentu...

sta...gradio je 50ih kuce po Beogradu, i onda je Solana te kuce srusio...ili sta?

On je hteo da naglasi da kaze da je Havijar
Solana (kao covek koga pojedini u
Srbiji velicaju - a ustvari predstavlja okupacione
sile) znacajan da se obelezi
spomenikom - bas sve isto kao i Zikica
Jovanovic-Spanac (ako znas pricu o tom slucaju i spomeniku). On, naravno, ima pravo
da misli da su oni koji podrzavaju Solanu
"beogradske svinje koje o taj spomenik
treba da cesu ..." - a tema je "Solanija"
 

Back
Top