Sta treba za arheologiju?

Mili87

Početnik
Poruka
3
Posto mi je vec preko glave trazenja posla i to bezuspesno, vec dve godine, a zavrsila sam skolu koju mogu macku o rep da obesim, trebaju mi informacije. Zelela bih da upisem smer arheologija na filozofskom fakultetu u Beogradu. znam sta se polaze, ali ne i kako sve to izgleda. ako moze neko da podeli samnom svoja iskustva sa ovim smerom. Imam ja predznanje iz istorije, cak sam gledala i histori kanal i odatle pokupila podosta znanja, a i citala sam dosta knjiga, a opet. Kako ja da se spremim za prijemni iz arheologije? Sta treba da uradim kako bih to uspela? Da li je jaka konkurencija?
Sve sto mi mozete reci bi mnogo cenila.
 
Htedoh jos nesto da pitam. Kakav je prosek studenata na arheologiji? Kako se krecu? Da li su profesori strogi. Da li ima neko ko ima desetku ili iznad osmice? I jos jedno, da li bih mogla u citaonici da se informisem o tim stvarima za ispit. sigurna sam da u biblioteci ima svega. pa i knjiga potrebnih za taj smer?
 
Ti si studirala hemiju zivotne sredine, ako se ne varam, tako?
Ako ne zelish da napustish svoj poziv, zashto ne probash sa PhD studijama?

Elem, shto se tice arheologije prijemni se sprema iz literature:
1. Udzbenici za gimnaziju iz istorije starog i srednjeg veka 2. Opshtog dela istorije civilizacije
+ opshta kultura
Samo, dobro razmisli, to je min 4. godine ucenja sa kojim posle treba da se probijash. Gledaj da imash dobar prosek da bi kasnije mogla u inostranstvo na doktorat.

Za vishe informacija o studiranju, ispitima i tim sitnicama, pogledaj forum filozfskog fakultet:

http://www.studfor.org/index.php

Da bi stekla utisak shta se tamo radi procitaj poneku skriptu sa foruma :)

Sretno!
 
Posto mi je vec preko glave trazenja posla i to bezuspesno, vec dve godine, a zavrsila sam skolu koju mogu macku o rep da obesim, trebaju mi informacije. Zelela bih da upisem smer arheologija na filozofskom fakultetu u Beogradu. znam sta se polaze, ali ne i kako sve to izgleda. ako moze neko da podeli samnom svoja iskustva sa ovim smerom. Imam ja predznanje iz istorije, cak sam gledala i histori kanal i odatle pokupila podosta znanja, a i citala sam dosta knjiga, a opet. Kako ja da se spremim za prijemni iz arheologije? Sta treba da uradim kako bih to uspela? Da li je jaka konkurencija?
Sve sto mi mozete reci bi mnogo cenila.
a sta ces tek onda sa arheologijom da radis kada je zavrsis...bolje pametnije biraj,ako ti je do posla u struci...ili bilo kakvog :neutral:
 

Back
Top