Da li političari i državnici treba da budu vernici?

Da li političari i državnici treba da budu vernici?


  • Ukupno glasova
    22
  • Anketa je zatvorena .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Da li političari i državnici u naše doba treba da budu vernici, bez obzira o kojoj religiji i o kom bogu (bogovima) je reč? Da li mislite da ta činjenica utiče na njihove stavove i dela u svetu politike, tj da li ima uticaja na političke odluke i sudbinu naroda i država koje vode? I ukoliko utiče da li utiče negativno, ili pozitivno
Da li ste (ili biste bili) privrženiji onima koji su vernici ili onima koji nisu, tj da li bi to uticalo na vaše opredeljenje u političkim aktivnostima, u kojim kao građani možete učestvovati, pre svega mislim na izbore? I šta mislite u kolikoj meri su današnji državnici i političari okrenuti veri?
 
Da li političari i državnici u naše doba treba da budu vernici, bez obzira o kojoj religiji i o kom bogu (bogovima) je reč? Da li mislite da ta činjenica utiče na njihove stavove i dela u svetu politike, tj da li ima uticaja na političke odluke i sudbinu naroda i država koje vode? I ukoliko utiče da li utiče negativno, ili pozitivno
Da li ste (ili biste bili) privrženiji onima koji su vernici ili onima koji nisu, tj da li bi to uticalo na vaše opredeljenje u političkim aktivnostima, u kojim kao građani možete učestvovati, pre svega mislim na izbore? I šta mislite u kolikoj meri su današnji državnici i političari okrenuti veri?

Њихова приватна ствар је у томе коме ће да верују само да то не прелази у фанатизам.
Нема ништа против правих верника који своје верско определење држи за себе а не промовише га у политичке сврхе.

Мислим да су данашњи државници квази верници јер су прекршили једно осново начело верника СПЦ

НЕ ИЗДАЈ
НЕ СВЕДОЧИ ЛАЖНО НА БЛИЖЊЕГА СВОГА
 
Њихова приватна ствар је у томе коме ће да верују само да то не прелази у фанатизам.
Нема ништа против правих верника који своје верско определење држи за себе а не промовише га у политичке сврхе.

Мислим да су данашњи државници квази верници јер су прекршили једно осново начело верника СПЦ

НЕ ИЗДАЈ
НЕ СВЕДОЧИ ЛАЖНО НА БЛИЖЊЕГА СВОГА

Naravno, fanatizam teško može doneti nešto dobro, naročito u onim religijama koje tvrde da su jedine ispravne, tj da poseduju monopol na apsolutnu istinu. U takvim slučajevima loše se piše ne samo neistomišljenicima, tj nevernicima, već i samim vernicima ukoliko krše oštre norme koje je grupa fanatika postavila pogrešno i svojevoljno tumačeći verska učenja, tipičan pimer su radikalni islamisti danas
 
Da li političari i državnici u naše doba treba da budu vernici, bez obzira o kojoj religiji i o kom bogu (bogovima) je reč? Da li mislite da ta činjenica utiče na njihove stavove i dela u svetu politike, tj da li ima uticaja na političke odluke i sudbinu naroda i država koje vode? I ukoliko utiče da li utiče negativno, ili pozitivno
Da li ste (ili biste bili) privrženiji onima koji su vernici ili onima koji nisu, tj da li bi to uticalo na vaše opredeljenje u političkim aktivnostima, u kojim kao građani možete učestvovati, pre svega mislim na izbore? I šta mislite u kolikoj meri su današnji državnici i političari okrenuti veri?

Znaju se moralne vrijednosti koje bi trebao da živi svaki političar bez obzira na vjeroispovjest:cool:
 
Не бих могао да гласам за кандидата за шефа државе који није Православни Хришћанин, а нормално да мислим да је легитимно и да атеиста или верник друге Цркве постане шеф државе.
Мислим да је религија ипак нека компонента која човека чини бољим. Учи нас одрицању, искорењивању сопствених грешака и грехова, нади, истрајности, љубави према ближњима и целом људском роду, праштању.
Мислим да је у нормалним условима религија, нешто што оплемењује човекову душу. :)
 
Naravno, fanatizam teško može doneti nešto dobro, naročito u onim religijama koje tvrde da su jedine ispravne, tj da poseduju monopol na apsolutnu istinu. U takvim slučajevima loše se piše ne samo neistomišljenicima, tj nevernicima, već i samim vernicima ukoliko krše oštre norme koje je grupa fanatika postavila pogrešno i svojevoljno tumačeći verska učenja, tipičan pimer su radikalni islamisti danas

Данашњи политичари ме подсећају на пример на Љотића и Недића који су клали сопствени народ а затим ишли у цркву и на сва звона промовисали веру и религију.
 
Da li političari i državnici u naše doba treba da budu vernici, bez obzira o kojoj religiji i o kom bogu (bogovima) je reč? Da li mislite da ta činjenica utiče na njihove stavove i dela u svetu politike, tj da li ima uticaja na političke odluke i sudbinu naroda i država koje vode? I ukoliko utiče da li utiče negativno, ili pozitivno
Da li ste (ili biste bili) privrženiji onima koji su vernici ili onima koji nisu, tj da li bi to uticalo na vaše opredeljenje u političkim aktivnostima, u kojim kao građani možete učestvovati, pre svega mislim na izbore? I šta mislite u kolikoj meri su današnji državnici i političari okrenuti veri?

Nisu okrenuti veri uopste. S druge strane, pokusavaju da budu humani, sto je opet jedan od osnovnih postulata hriscanstva.

Meni licno nije od presudnog znacaja da neko bude vernik, (naravno, ne ni komunista, ili da je protiv vere), bitnije mi je da covek ima pravilan sistem vrednosti (rad, red, disciplina).

Ipak, dodala bih da je malo vernika medju danasnjim politicarima, i da slucajno ili ne, eto ipak najvise verujem (jednom) verniku medju njima, nije bitno kom.
 
Nisu okrenuti veri uopste. S druge strane, pokusavaju da budu humani, sto je opet jedan od osnovnih postulata hriscanstva.

Meni licno nije od presudnog znacaja da neko bude vernik, (naravno, ne ni komunista, ili da je protiv vere), bitnije mi je da covek ima pravilan sistem vrednosti (rad, red, disciplina).

Ipak, dodala bih da je malo vernika medju danasnjim politicarima, i da slucajno ili ne, eto ipak najvise verujem (jednom) verniku medju njima, nije bitno kom.

Kršćanska tradicija me uči "po djelima njihovim ćeš ih poznati":cool:
 
Nisu okrenuti veri uopste. S druge strane, pokusavaju da budu humani, sto je opet jedan od osnovnih postulata hriscanstva.

Meni licno nije od presudnog znacaja da neko bude vernik, (naravno, ne ni komunista, ili da je protiv vere), bitnije mi je da covek ima pravilan sistem vrednosti (rad, red, disciplina).

Ipak, dodala bih da je malo vernika medju danasnjim politicarima, i da slucajno ili ne, eto ipak najvise verujem (jednom) verniku medju njima, nije bitno kom.

Ево ја сам комунисткиња и кажем ти да комунисти никада нису били против вере!
Једно је вера друго је религија
 
Bolje je ipak kad postoji neko poput bivšeg predsednika Poljske Kačinskog ko je pravi vernik i drži se morala...

Moral jeste neodvojivi deo svake religije, ali ukoliko je neki političar deklarisani vernik to ne garantuje da će se pridržavati moralnih normi, kao što ne mora da znači da će neki koji je ateista ili ravnodušan prema veri kršiti moral
 
Moral jeste neodvojivi deo svake religije, ali ukoliko je neki političar deklarisani vernik to ne garantuje da će se pridržavati moralnih normi, kao što ne mora da znači da će neki koji je ateista ili ravnodušan prema veri kršiti moral
Mislim da je Kačinjski bio dosta moralan u životu a danas vernika među političarima i nema...Sve je poza a svi su ustvari klasični agnostici,same sebe smatrajući i proglašavajući za bogove:cool:
 
Religiozno (ne)opredeljenje pojedinca je ustavom zagarantovano i smatram da je to O.K. Ali ukoliko ste na političkoj funkciji, izabrani za dobrobit svih građana, neprimereno je i nemoralno naglašavati u javnosti svoje versko opredeljenje. Vodeći političari to čine isključivo radi prikupljanja glasova ciljane populacije.Još uvek mi izaziva gadjenje ona slika koštunjavog gde uz njega kaska blaženopočivši patrijarh.
 
Religiozno (ne)opredeljenje pojedinca je ustavom zagarantovano i smatram da je to O.K. Ali ukoliko ste na političkoj funkciji, izabrani za dobrobit svih građana, neprimereno je i nemoralno naglašavati u javnosti svoje versko opredeljenje. Vodeći političari to čine isključivo radi prikupljanja glasova ciljane populacije.Još uvek mi izaziva gadjenje ona slika koštunjavog gde uz njega kaska blaženopočivši patrijarh.

Pa nije se samo on s njim slikao.

Osim toga, zar ne mislis da je mozda patrijarh Pavle znao da prepozna pravog vernika i zato rado boravio sa Kostunicom

A da ne pricam o tome da su ga i svi drugi "politicari" (zlo)upotrebljavali (mislim, pok. Patrijarha).:cool:

Ponajmanje je da tu Kostunicu istices za primer.
 
Pa nije se samo on s njim slikao.

Osim toga, zar ne mislis da je mozda patrijarh Pavle znao da prepozna pravog vernika i zato rado boravio sa Kostunicom

A da ne pricam o tome da su ga i svi drugi "politicari" (zlo)upotrebljavali (mislim, pok. Patrijarha).:cool:

Ponajmanje je da tu Kostunicu istices za primer.

Као на пример Ђинђа он га је доста потенцирао!
 
%C4%90in%C4%91i%C4%87-petokraka_velika-18754-1-2.jpg


Да Ђинђа је уништио симбол антифашистичке борбе и уништио Србију

frankfurstki marksista to da uradi?
zamisli bre?
 
%C4%90in%C4%91i%C4%87-petokraka_velika-18754-1-2.jpg


Да Ђинђа је уништио симбол антифашистичке борбе и уништио Србију

Izvini, ali ti si pobgresno shvatila moj post (pomesala, vremena, padeze, babe i zabe).

Naime, nije Djindjic unistio Srbiju, to je kao prvo (on je samo poceo s tim na "demokratski nacin", a ona ipak i danas nije unistena, uprkos svemu).

Drugo, dobro bi bilo da je unistio petokraku on, ali ni to nije

Trece, mislila sam na (zlo)upotrebu odlaska kod blazenopocivseg Patrijarha, sto je samo jeftino, populisticko skupljanje 'poena" a ne pravi rezon, motiv delovanaj u politici.

I cetvrto, naglasila sam vec, niej uopste bitno da prvi covek zemlje bude vernik, nego da ima ispravne poglede na svet i da voli svoju zemlju.
 

Back
Top