Nisi ti za mene

Kad sam bio mlađi, često sam čuo od teta kojima sam se udvarao: "Nisi ti za mene suviše si mlad". To je trajalo i trajalo sve dok jednom nisam čuo od jedne devojke:"Nisi ti za mene mnogo si mator".:eek:
Tako da sam ja iz mladosti uletio u starost, ono između sam izgleda preskočio. :neutral:
 
Poslednja izmena:
tik tak
tak tik

kucaju srca ali razlicitim ritmom !

ko hoce da se nadje nadje se ko nece trpi...a kada ne zeli da trpi puca sve, i to je to....emocije ne treba forsirati sve dodje na svoje ako se razumete
 
Naravno da jesam,bezbroj puta..ali mislim da ljudi previše idealizuju ovaj pristup.Zašto bi neko bio/ne bio za mene i ja za njega i po čemu? Različitost nas pokreće,tjera da se borimo,postoji izazov i traženja..i svi smo mi lutali i ponekad lutamo u tim traženjima pa zapjenimo nad sintagmom "srodne duše"..Suština je u ljubavi koja pomjera granice,koja prilagođava mene njemu i obrnuto.
 
Da li ste se nekad našli u situaciji da pomislite da osoba sa kojom ste, nije za vas ili vi za nju? I ako jeste, zašto?

Uvek mi se to desavalo i desava mi se jer je osnovna potreba coveka da analizira i preispituje odnose s drugim ljudia a kako niko nije idealan i svakog krase neke mane,logicno je da se pomisli da taj neko i nije za nas jer nam se ,mozda tog trenutka neka njegova ili nasa mana ucini previse vaznom.
 
Da li ste se nekad našli u situaciji da pomislite da osoba sa kojom ste, nije za vas ili vi za nju? I ako jeste, zašto?

Jesam, naravno. Bilo je razlicitih razloga za to. Zelja da drugacije provedemo zivot, razlicite energije, razlicite stvari nas ispunjavaju..uvek postoje neke razlike, bitno je samo da li mozete da ih prihvatite ili su te razlike toliko velike da bi veza bila previse veliki kompromis.
Dakle, ako je kompromis mali, a na bitne stvari gledamo isto, to mogu da prihvatim. To i jesam prihvatila. Ono sto ja zelim a on ne mogu da ispunim i sama ili sa prijateljima, ne moramo biti vezani pupcanom vrpcom.
 
Da li ste se nekad našli u situaciji da pomislite da osoba sa kojom ste, nije za vas ili vi za nju? I ako jeste, zašto?
u stvari, skoro sa svakim muskarcem sa kojim sam bila sam upravo to pomislila, pre, ili kasnije..mozda sam sa jednim samo pomislila "e, ovo je muskarac za mene" (ako, naravno, izuzmem Al Pacina, sad samo pricam o realu)...zasto?pa zato sto ta cuvena krilatica "nije za mene" obicno znaci "toliko je razlicit od mene", a to je normalno, cesto i uobicajno stanje stvari....
 
Da li ste se nekad našli u situaciji da pomislite da osoba sa kojom ste, nije za vas ili vi za nju? I ako jeste, zašto?

Ne, jer čim sam bila u vezi sa tim nekim, smatrala sam da je on, onaj pravi za mene. Kako je vreme odmicalo, iskristališu se navike, želje, nadanja, htenja, strahovi...i uvidiš da ima više razlika nego ono što Vas spaja, da kažem. Da je vreme jednostavno isteklo i da ta osoba nije ono što tebi više prija ili sa kim želiš da budeš..Ono što je velika zabluda (a sada to znam) je da je taj neko uvek takav, kakav je zapravo...samo što naše oči ostaju slepe pri jasnom vidjenju ...
Možda nisam bila ja, ta, koja je bila prava za njih...:heart:
 
Da, a znala sam to i pre nego sto sam i bila u tim vez(ic)ama. Nisu bili za mene prvenstveno jer nisu budili u meni emocije koje dozivljava zaljubljena osoba, bila sam mrtva hladna. Nista leptirici, nista vatromet u glavi, nista besanje noci, nista mastanje o njima na casovima, nista preterano cimanje oko njih... Dok sam bila sa njima, moja inspiracija je bila pauzirana, ja nisam bila slobodna da budem ja, sputavali su moju detinjastu kreativnost i leprsavost, gusili su moju licnost.

Kada je naisao pravi, iako svi misle da je naisao prerano, zgrabila sam ga us voj zgrljaj do tacke rizika od ispumpavanja vazduha i kao dete medu stezala i stezala... On nije mislio da sam cudna, njemu je to bilo cakano, na prvi pogled, osmeh, poljubac, sve medju nama je kliknulo i tek tada sam shvatila u kakvim sam glupostima od veza bila.

:) :heart:
 
Da li ste se nekad našli u situaciji da pomislite da osoba sa kojom ste, nije za vas ili vi za nju? I ako jeste, zašto?
...meni se takve situacije stalno desavaju... uglavnom klinci koji me muvaju pa kad im kazem koliko imam godina naprave ovakvu facu :eek: ...ja pitam jel mnogo a oni - mnoooogo... dobro ovi od 16 - 17 al kad mi se lik koji je samo 1 godinu mladji izbeci dodje mi da ga nokautiram :D
 

Back
Top