1. maj, praznik..... šume

Unknown-cruiser

Zainteresovan član
Poruka
131
E ovo je stvarno kultna tema:

Zašto se svi ljudi hiper raduju prvom maju još mesec dana ranije i zašto svi prvog maja brzim korakom trče u šume širom brdovitog Balkana?
:think:

Ko je patentirao taj običaj, kada i šta on predstavlja današnjim ljudima?
 
Od najranijeg djetinjstva ovaj praznik pamtim kao jako lijep i radostan .Bio je to pravi praznik rada ...Tog bi dana ljudi izsli u ptirodu i druzili se ...U mom rodnom kraju bila je to jedna ogromna livada u sred ravnice ...Vasarskog tipa i muzike i igre i pjesme...
Danas u vremenu drugacijem od tog i taj praznik je drugaciji ili jos nije naseo neku zamjenu dostojnu svoje zasluge...
Rad je stvirio covjeka...:heart:
 
Mogu reci sta meni predstavlja, druzenje, tracarenje, malo koskanja......... :D sa rodjacima koje retko vidjam + njihovi momci/devojke. Okupimo se svake godine, pa na kampovanje.
Nazalost ovo je prvi put da sam sprecena, visa sila :(
kakvu pozadinu ima bas me briga
 
Koliko ja znam 1. maj se slavi samo u poslednjoj komunistickoj oazi - Rusiji i Srbiji koja pokusava da bude njen Mini Mi. U ostatku sveta se organizuju protesti.
A bezanje u sume je cista simbolika posto su se partizani tamo krili.

Indija, Svedska, Slovacka, neki delovi Nemacke... U mnogim zemljama se jos obelezava 1. maj...
Jel bi lakse bilo kada bi za dan rada bio proglasen neki drugi maj kao u nekim zapadnim zemljama?
1. maj je prilika da se pobegne od gomile obaveza, gluposti itd. i uziva se sa prijateljima....
Ne mora ni da bude dan rada... neka ga zovu kako hoce, samo neka ga ostave tu... Vec nam je uzeto dovoljno praznika....
 
E ovo je stvarno kultna tema:

Zašto se svi ljudi hiper raduju prvom maju još mesec dana ranije i zašto svi prvog maja brzim korakom trče u šume širom brdovitog Balkana?
:think:

Ko je patentirao taj običaj, kada i šta on predstavlja današnjim ljudima?

nama malobrojnima je to dan ko i svaki drugi...a većini samo još jedan od mnogo izgovora godišnje da se naroljaju ko svinje i nažderu ko slonovi...
 

Back
Top