Poslanik u nigerijskom Senatu negira da je oženio 13-godišnjakinju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Poslanik u nigerijskom Senatu negira da je oženio 13-godišnjakinju
Jerima je rekao da njegova četvrta žena nema 13 godina, ali nije želio da otkrije broj njenih godina


Poslanik u nigerijskom Senatu Ahmed Sani Jerima (Ahmed Sani Jerima) (49), koji je optužen da je oženio 13-godišnju egipatsku djevojčicu, rekao je danas da nije učinio ništa nezakonito.

Jerima je rekao da njegova četvrta žena nema 13 godina, ali nije želio da otkrije broj njenih godina.

On negira da je prekršio zakon, ali je istakao da neće poštovati nijedan zakon koji nije u skladu sa njegovim vjerskim ubjeđenjima.

Organizacije za prava žena u Nigeriji zaprijetile su juče da će pokrenuti pravni postupak protiv poslanika Jerima.

Prema pojedinim izvještajima, Jerima je oženio djevojčicu u džamiji u prijestonici Abudži.

U peticiji, koju su senatorkama predale organizacije za zaštitu prava žena, zatraženo je da se otkrije identitet djeteta, godine, okolnosti pod kojima je ušla u Nigeriju i da se istraži visina iznosa isplaćenog njenoj porodici.

U izvještajima se navodi da je senator platio 100 000 dolara roditeljima djevojčice.

Organizacije za zaštitu prava žena vjeruju da je Jerim prekršio zakon, ukazujući na zakon o pravima djeteta iz 2003. godine.

"Kada ih oženite tako mlade, to je zato jer se smatra da je to roba koja se može lako zamijeniti i nabaviti nova", rekla je Mma Vokoča, lider koalicije koja protestuje zbog sklopljenog braka sa maloljetnicom, prenosi nigerijski list "Panč".

Mediji u Nigeriji optužili su Jerima da je i 2006. godine oženio 15-godišnju djevojčicu.

Komisija za zaštitu ljudskih prava u Nigeriji pokrenula je istragu o tome da li je Jerimov brak legalan.

Jerim je bio guverner države Zamfara i nadgledao je uvođenje šerijatskog zakona. Država Zamfara je prva na sjeveru Nigerije uvela šerijat 1999. godine.
 
Ja ne znam zasto je potrijebno da nekoga interesuje da li je Jerim ozenio 13 godisnjakinju ili mozda stariju.Jerim postuje Serijatski zakon i on zeli da mu se postuju njegova vjerska ubjedjenja a to je da ne priznaje nijedan drugi zakon sem Serijata.U Nigeriji ima 50% muslimana ostalo su Krscani tako da ne bi trebao nikoga da intersuje koga je ozenio Jerim.Zena ima 13 godina i mislim da je ona usla uveliko u pubertet i mislim da se moze ozeniti.
 
Ja ne znam zasto je potrijebno da nekoga interesuje da li je Jerim ozenio 13 godisnjakinju ili mozda stariju.Jerim postuje Serijatski zakon i on zeli da mu se postuju njegova vjerska ubjedjenja a to je da ne priznaje nijedan drugi zakon sem Serijata.U Nigeriji ima 50% muslimana ostalo su Krscani tako da ne bi trebao nikoga da intersuje koga je ozenio Jerim.Zena ima 13 godina i mislim da je ona usla uveliko u pubertet i mislim da se moze ozeniti.

Jeli, da li bi ti dao mtrm konju od 50 godina tvoju 13-o godisnju cerkicu?
Jel ti znas sta pises?
Jesi li ti pedofil?
Ako to podrzava islam, onda je to sekta i bolest drustva.
 
Ja ne znam zasto je potrijebno da nekoga interesuje da li je Jerim ozenio 13 godisnjakinju ili mozda stariju.Jerim postuje Serijatski zakon i on zeli da mu se postuju njegova vjerska ubjedjenja a to je da ne priznaje nijedan drugi zakon sem Serijata.U Nigeriji ima 50% muslimana ostalo su Krscani tako da ne bi trebao nikoga da intersuje koga je ozenio Jerim.Zena ima 13 godina i mislim da je ona usla uveliko u pubertet i mislim da se moze ozeniti.

Па,твој пророк Мухамед је такође био педофил,па се и ви томе учите.
Схваташ ли да то нема везе са Богом и да није од Њега?
 
Da sta sa njim? Jel on sam trazio ili su mu ponudili vizantijsku princezu Anu i da li etozbog negove vere?
Ili mislis na Simonidu?Tu se radilo samo o sklapanju braka, zbog saveznistva!

Pa kakve veze ima ko mu je ponudio, a nije bitno da li je zbog vere, vec sto je crkva blagosiljala takav brak.:think: I ovaj ovde ne radi to zbog vere, vec zbog toga sto dobije erekciju kada vidi tu devojcicu. A svi znamo da su drzave u kojima vazi serijatsko pravo zaostale sa razvojem morala jos u srednjem veku, tako da je ovo uporedivo :think:
 
Pa kakve veze ima ko mu je ponudio, a nije bitno da li je zbog vere, vec sto je crkva blagosiljala takav brak.:think: I ovaj ovde ne radi to zbog vere, vec zbog toga sto dobije erekciju kada vidi tu devojcicu. A svi znamo da su drzave u kojima vazi serijatsko pravo zaostale sa razvojem morala jos u srednjem veku, tako da je ovo uporedivo :think:

Tema je krajnje glupa i umnobolna!
Katanac na temu dragi moderatori i kazna postavljacu za provokativnu temu i podrzavanje pedofilije!
 
Dao bih Jerimu svoju kcerkicu od 13 godina jer znam da bi se osjecala lagodno i imala bi para za sminku i za sve sto joj je potrijebno.Sa Jerimom bi svaka zivjela kao carica.

Sacuvaj boze, kakva izjava..
da li si svestan sta si napisao..
Ako se zivi pod serijatskim zakonom, sminka u tom smislu je misaona imenica, ili nesto sto se i ne zna za to..
Znas li ti bre sta serijat podrazumeva za zene, zivot gotovo ravan ropstvu, a jos dete..

Po celoj tvojoj izjavi bi rekao da si bolesniji od onog o kome temu postavljas...

Pokaj se

:pop: :pop: :pop:
 
Sve je to u skadu sa Serijatom ali kazem vam da to nije ucestana praksa u muslimanskim zemljama jer kazem vam da su to izuzeci jedino se zene tako bogatsi koji imaju para i familija bude saglsna da da kcerku bogatasu.I djevojka se slozi sa tim jer da se nije slozila ona bi trazila da se vrati nazad u Egipat.Vidite li da muslimani nemaju rasne predrasude kada se tice zenidbe i da daju Arapkinje za crnce iz Nigerije.Nista nije to, to je normalna stvar i to je u saglasnosti sa Serijatskim zakonom.
 
Sve je to u skadu sa Serijatom ali kazem vam da to nije ucestana praksa u muslimanskim zemljama jer kazem vam da su to izuzeci jedino se zene tako bogatsi koji imaju para i familija bude saglsna da da kcerku bogatasu.I djevojka se slozi sa tim jer da se nije slozila ona bi trazila da se vrati nazad u Egipat.Vidite li da muslimani nemaju rasne predrasude kada se tice zenidbe i da daju Arapkinje za crnce iz Nigerije.Nista nije to, to je normalna stvar i to je u saglasnosti sa Serijatskim zakonom.

Nije cesto? Ne bih rekla, uzimajuci u obzir x primera koje znam!
Ko bre tu pita decu, da li se slazu?
I Mohamed je ozenio dete ili?
 
Ma idi bre i ti i serijat od vraga..
Jos nedozrelu decu prodavati i udavati na takav nacin jos to necim i pravdati..

Bolesno................................ooooooooooooooooooooooooooooooo

Pokaj se
:pop:

btw..
Bolje promeni veru, videces neki bolji i lepsi svet od serijata :)


Pa sto da menja, kad je dovoljno da se vrati samo korenima i veri svojih predaka?
 
Pa kakve veze ima ko mu je ponudio, a nije bitno da li je zbog vere, vec sto je crkva blagosiljala takav brak.:think: I ovaj ovde ne radi to zbog vere, vec zbog toga sto dobije erekciju kada vidi tu devojcicu. A svi znamo da su drzave u kojima vazi serijatsko pravo zaostale sa razvojem morala jos u srednjem veku, tako da je ovo uporedivo :think:

Баш и није тако.Рецимо, иранско друштво је далеко моралније од европског или америчког.
Тамо се смрћу кажњава оно што се у Европи и Америци рекламира као нешто добро и нормално.
 
Nigerijski senator oženio 13-godišnju devojčicu?
Blic - Pre 54 minuta
Nigerijski senator Ahman Sani Jerima, koji je optužen da je oženio 13-godišnju devojčicu iz Egipta, tvrdi da nije učinio ništa protivzakonito, navodi BBC. Protest žena u crnom u Nigeriji

Jerima (49) je u izjavi za BBC naveo da njegova četvrta supruga nema 13 godina, ali nije želeo da kaže koliko je ona zaista stara. On je negirao optužbe da je prekršio zakon i istakao da neće ispoštovati nijedan zakon koji je u suprotnosti sa njegovim religijskim načelima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top