Kostunica: Tadic napada opoziciju kao u vreme komunizma

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.404
Vojislav Koštunica za Press: Kao u vreme komunizma

„Na zapovednički, komesarski način obraćanja predsednika Srbije ne vredi trošiti reči. To obraćanje nema ničeg zajedničkog sa osnovnim demokratskim vrednostima i zapravo im se podsmeva. Ono podseća na stara komunistička vremena kada je vlast samo postojanje opozicije smatrala nedopustivim.

Ali, hajde da pogledamo šta je učinak vlasti koja je građanima obećala bolji život. Dok je u 2008. prosečna plata u Srbiji bila 420 evra, sada prosečna plata iznosi 329 evra. Nema te vlasti, ma koliko ona bila arogantna, koja može dokazati da je napredak imati manju, a ne veću platu. Isto tako oni koji su obećavali da će zaposliti Srbiju od kada su na vlasti podelili su 150.000 otkaza. Sadašnja vlast pravi se kao da nije dovela Euleks koji na Kosovu pravi nezavisnu državu. U Turskoj ista vlast potpisuje deklaraciju kojom se garantuje celovitost Bosne, ali se ne garantuje celovitost Srbije. Pri tome, dobro se zna da je Turska lider u lobiranju za nezavisno Kosovo. Čuli smo iz istih usta da opozicija, iako nije na vlasti, zemlju vodi u sunovrat, a da PUPS ima sveže ideje za budućnost zemlje. Takvih reči naslušali smo se devedesetih godina. Reč je o politici čija je jedina svrha da se vlast dograbi i zadrži po svaku cenu. Nema tu ni privida od demokratije. Lično sam više puta sam dolazio i dobrovoljno silazio sa vlasti, kada nije bilo moguće sprovoditi politiku za koju sam verovao da je u interesu zemlje. Svi moraju, ma koliko im to teško padalo, da nauče da je svaka demokratska vlast smenjiva i da je u tome sam smisao demokratije", kaže lider DSS.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/114475/Tadić+je+malo+nervozan.html

-------------------

sve sto bih ja rekao , rekao je Vojislav Kostunica.

Ovo je prvi put da Vojislav Kostunica Tadicevu vladavinu okarekterise kao nedemokratsku komunisticku i diktatorsku.

I kao komunisti Tadic se sluzi dobro poznatim komunistickim fazonima kao sto je zamena teza i demagogija.

Satro kriva opozicija koja nema gram vlasti sto je u Srbiji lose a ne vlast koja ima sve poluge moci u svojim rukama.

Svaka cast Kostunici na recenom
 
Poznati srpski politicki analiticar i kolumnista smatra da je Boris Tadic u veoma velikom strahu?

Radikalski rečnik

Analitičar Slobodan Antonić kaže da je neobično obraćanje Tadića „radikalnim rečnikom" posledica straha od koalicije SNS i DSS.

- Gostovanje Vojislava Koštunice na Skupštini SNS ne znači da su oni u koaliciji. Predsednik ih napada, a ta koalicija nije čak ni ozbiljno najavljena. Kako god, njegovo obećanje da će ih sprečiti da dođu na vlast je prerano. Tadić deluje zbunjeno i uplašeno od onog čega nema - ocenjuje Antonić.

Direktor Centra za proučavanje alternativa Milan Nikolić smatra da je Tadić reagovao oštrije jer je uznemiren zbog uspeha naprednjaka.

- Čini mi se da je nervozniji zato što njemu i vladajućoj koaliciji dišu za vratom. Tog dana bio je na jugu Srbije, video poplave, verovatno je bio nervozan zbog uspeha SNS u Aranđelovcu, nakupi se čoveku... Ljudski je biti nervozan, iako to političaru ne bi smelo da se dešava - kaže Nikolić.
 
Ne shvatas ti, BoTa, neke stvari. Nikad nisi ni shvatao. Nece da boli, sad si samo u akutnoj panici zbog skorog gubitka vlasti, ali proci ce to. Sta ces, sve manje ljudi shvata koliko si ti zapravo Bogom dan da nas vodis, iako im to neprekidno ponavljas sa svih medija koje si prvo disciplinovao i stavio pod svoju sapu. Nema veze, BoTa, ako nisi krao, i muljao nema sta da panicis i nemas cega da se plasis...

A ako jesi bices procesuiran "u skladu sa propisi" sto bi rekao
tvoj idol Sojic.

Tvoj "stari drugar" ,

Tihi
 
Vojislav Koštunica za Press: Kao u vreme komunizma

„Na zapovednički, komesarski način obraćanja predsednika Srbije ne vredi trošiti reči. To obraćanje nema ničeg zajedničkog sa osnovnim demokratskim vrednostima i zapravo im se podsmeva. Ono podseća na stara komunistička vremena kada je vlast samo postojanje opozicije smatrala nedopustivim.

Ali, hajde da pogledamo šta je učinak vlasti koja je građanima obećala bolji život. Dok je u 2008. prosečna plata u Srbiji bila 420 evra, sada prosečna plata iznosi 329 evra. Nema te vlasti, ma koliko ona bila arogantna, koja može dokazati da je napredak imati manju, a ne veću platu. Isto tako oni koji su obećavali da će zaposliti Srbiju od kada su na vlasti podelili su 150.000 otkaza. Sadašnja vlast pravi se kao da nije dovela Euleks koji na Kosovu pravi nezavisnu državu. U Turskoj ista vlast potpisuje deklaraciju kojom se garantuje celovitost Bosne, ali se ne garantuje celovitost Srbije. Pri tome, dobro se zna da je Turska lider u lobiranju za nezavisno Kosovo. Čuli smo iz istih usta da opozicija, iako nije na vlasti, zemlju vodi u sunovrat, a da PUPS ima sveže ideje za budućnost zemlje. Takvih reči naslušali smo se devedesetih godina. Reč je o politici čija je jedina svrha da se vlast dograbi i zadrži po svaku cenu. Nema tu ni privida od demokratije. Lično sam više puta sam dolazio i dobrovoljno silazio sa vlasti, kada nije bilo moguće sprovoditi politiku za koju sam verovao da je u interesu zemlje. Svi moraju, ma koliko im to teško padalo, da nauče da je svaka demokratska vlast smenjiva i da je u tome sam smisao demokratije", kaže lider DSS.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/114475/Tadić+je+malo+nervozan.html

-------------------

sve sto bih ja rekao , rekao je Vojislav Kostunica.

Ovo je prvi put da Vojislav Kostunica Tadicevu vladavinu okarekterise kao nedemokratsku komunisticku i diktatorsku.

I kao komunisti Tadic se sluzi dobro poznatim komunistickim fazonima kao sto je zamena teza i demagogija.

Satro kriva opozicija koja nema gram vlasti sto je u Srbiji lose a ne vlast koja ima sve poluge moci u svojim rukama.

Svaka cast Kostunici na recenom

Истина, мада данас није тешко бити паметан, ови су се тако наместили и још више се уваљују да је то невероватно!
 
255_1.jpg


:hahaha: :rotf:
 
Rezultat Borisove vladavine bice katastrofalan i za Srbiju i za DS... vide to ljudi i osecaju ... jad beda i glad se sire Srbijom kao korov ... i u DS-u ima clanova pa i u vrhu DS ih ima, koji to isto vide i koji u Tadicu vise ne prepoznaju vodju nego krivca! Ime Borisa Tadica ce biti upisano najcrnjim mogucim slovima kada se bude pisala neka nova istorija demokratije u Srbiji, crnjim nego bilo cije drugo ime!
 
Pobediti Tadica na sledecim izborima je toliko prosto i lako, da to ne moze da ostvari jedino potpuno nesposobna opozicija (a ova nasa to i jeste). Voja Kostunica je upropastio pobedu 'patriotakom bloku' na proslim izborima, tako da sam na Tadicevom mestu, samo bih sto vise gurao Voju ka Tomi, ako neko moze da upropasti Grobara to je Kostunjavi.:super:

Pa gledajte vi to saopstenje.:super: To su mu savetnici rekli da prestane da prica o Kosovu, jer u Srbiji pobedjuje prica o ekonomiji, pa on kobajagi da bi zamaskirao ono sto je njemu bitnije, pocinje saopstenje sa kritikom ekonomije, kao da narod ne zna da ga zabole ona stvar za ekonomiju, taj jede, dise i ke.nja Kosovo :rotf: Ali ne moze da se suzdrzi pa ubaci i njegovu voljenu pokrajinu...:rotf: Samo neka se u javnost sto vise pustaju vojine price o Kosovu, pa cete gledati vaseg voljenog Tadica na vlasti jos 4 godine :super:


Sa druge strane, tuzno je da je jedan glupan Toma shvatio, a da ovaj intelektualac to ne shvata...Tuzno...
 
Pobediti Tadica na sledecim izborima je toliko prosto i lako, da to ne moze da ostvari jedino potpuno nesposobna opozicija (a ova nasa to i jeste). Voja Kostunica je upropastio pobedu 'patriotakom bloku' na proslim izborima, tako da sam na Tadicevom mestu, samo bih sto vise gurao Voju ka Tomi, ako neko moze da upropasti Grobara to je Kostunjavi.:super:

Pa gledajte vi to saopstenje.:super: To su mu savetnici rekli da prestane da prica o Kosovu, jer u Srbiji pobedjuje prica o ekonomiji, pa on kobajagi da bi zamaskirao ono sto je njemu bitnije, pocinje saopstenje sa kritikom ekonomije, kao da narod ne zna da ga zabole ona stvar za ekonomiju, taj jede, dise i ke.nja Kosovo :rotf: Ali ne moze da se suzdrzi pa ubaci i njegovu voljenu pokrajinu...:rotf: Samo neka se u javnost sto vise pustaju vojine price o Kosovu, pa cete gledati vaseg voljenog Tadica na vlasti jos 4 godine :super:


Sa druge strane, tuzno je da je jedan glupan Toma shvatio, a da ovaj intelektualac to ne shvata...Tuzno...

cisto sumnjam. da je rec o izborima slobodnim i demokratskim, pa ajde i da se covek zahebe i pomisli tako nesto

rezim koristi sva, ali sva, sredstva kojima raspolaze kao vlast, cak i grubu silu, za sopstveni opstanak. i mislim da je kolicina sile srazmerna malom broju stvarnih pristalica ovakve nakaradne ideje upravljanja drzavom, a koji ni u najsrecniji rezimskim vremenima nije prelazio dvadesetak posto

treba se podsetiti na izjave sa prozora u noci dok jos nisu objavljeni konacni rezultati o tome kako ce `ostati na vlasti po svaku cenu` ili tako nesto, ali pretece i konfliktne

samo neuki i naivni ljudi, sa nato predubedjenjem, koji zive iznad srbije mogu da idealizuju nase prilike i da dele savete opste politicke prakse. idi bre malo pa savetuj predsednika ili opoziciju tamo gde zivis, pa javi kako ti ide
 
cisto sumnjam. da je rec o izborima slobodnim i demokratskim, pa ajde i da se covek zahebe i pomisli tako nesto

rezim koristi sva, ali sva, sredstva kojima raspolaze kao vlast, cak i grubu silu, za sopstveni opstanak. i mislim da je kolicina sile srazmerna malom broju stvarnih pristalica ovakve nakaradne ideje upravljanja drzavom, a koji ni u najsrecniji rezimskim vremenima nije prelazio dvadesetak posto

treba se podsetiti na izjave sa prozora u noci dok jos nisu objavljeni konacni rezultati o tome kako ce `ostati na vlasti po svaku cenu` ili tako nesto, ali pretece i konfliktne

samo neuki i naivni ljudi, sa nato predubedjenjem, koji zive iznad srbije mogu da idealizuju nase prilike i da dele savete opste politicke prakse. idi bre malo pa savetuj predsednika ili opoziciju tamo gde zivis, pa javi kako ti ide


:dash:

Ako je ovo diktatura, ja sam Leh Valensa.
 
nego ono brodogradiliste gde je radio mladi buntovnik, sta je bilo sa njim?

i uopste sa radnicima koji su onomad kao nekakva solidarnost izmanipulisani i popusili?

kako zamisljas diktaturu?

otpustanje nepodobnih i zaposljavanje aktivista i simpatizera

povoljne kredite i beneficije za reezimske biznismene i seljake

jeftina droza, koja je dostupna svuda i u svako doba, a narko bosovi kao najveci biznismeni isprepleteni sa oligarhijom

extremisticke grupe, nacisticke orijentacije, kao slucajno prave incidente koje posle rezim eksploatise

mandati u skupstini se nasilno kradu i oduzimaju, ili korumpiraju

poslanici su vremenski ograniceni na minute!!! prilikom izlaganja , i ograniceni su u izboru teme diskusije

vlasnik nerezimskih novina u corci, neosudjen

mafije, hapsene uz veliki publicitet, neosudjene godinama

ima i ubistava neresenih, kao ono nasred trag pred desetinama hiljada ljudi, i nikom nista

takodje i poznati ubica iz kafane vuk seta godinama na slobodi

skolovanje samo za pare

ima dosta toga ko ce sve da napise
 
nego ono brodogradiliste gde je radio mladi buntovnik, sta je bilo sa njim?

i uopste sa radnicima koji su onomad kao nekakva solidarnost izmanipulisani i popusili?

kako zamisljas diktaturu?

otpustanje nepodobnih i zaposljavanje aktivista i simpatizera

povoljne kredite i beneficije za reezimske biznismene i seljake

jeftina droza, koja je dostupna svuda i u svako doba, a narko bosovi kao najveci biznismeni isprepleteni sa oligarhijom

extremisticke grupe, nacisticke orijentacije, kao slucajno prave incidente koje posle rezim eksploatise

mandati u skupstini se nasilno kradu i oduzimaju, ili korumpiraju

poslanici su vremenski ograniceni na minute!!! prilikom izlaganja , i ograniceni su u izboru teme diskusije

vlasnik nerezimskih novina u corci, neosudjen

mafije, hapsene uz veliki publicitet, neosudjene godinama

ima i ubistava neresenih, kao ono nasred trag pred desetinama hiljada ljudi, i nikom nista

takodje i poznati ubica iz kafane vuk seta godinama na slobodi

skolovanje samo za pare

ima dosta toga ko ce sve da napise

Diktatura je kada u vasoj voljenoj Kubi na izborima za parlament od 600 poslanika izadje 600 kondidata.

A skolovanje samo za pare je kljucna stvar u odredjivanju da li je nesto diktatura :roll:

Da je ovo diktatura, sada bi ti BIA upala na vrata zbog ovog posta.
 
Mislim da iza tadiceve nervoze nije samo uspeh SNS-a......

veliki samar je bilo hvatanje nate mesarovic u lazi i najavljena ofanziva na reformu pravosudja...svesni su oni koliko je tu bilo kriminalnih radnji i uplaseni su.....
poznato je da u srbiji nema politickog morala...to cak i oni konji kod skupstine pokazuju....ali vrlo verovatno naprednjaci mogu da nadju jake dokaze koji prosto nece moci da budu ignorisani........a toga se oni veoma plase....
.....jos povezano sa ogromnim uspehom naprednjaka u zadnje vreme na svim poljima i stalozenoscu kojom odisemo...unezvereni tadic samo steti samom sebi ovakvim idiotskim govorima......

lep kostunicinin govor....
 
Pobediti Tadica na sledecim izborima je toliko prosto i lako, da to ne moze da ostvari jedino potpuno nesposobna opozicija (a ova nasa to i jeste). Voja Kostunica je upropastio pobedu 'patriotakom bloku' na proslim izborima, tako da sam na Tadicevom mestu, samo bih sto vise gurao Voju ka Tomi, ako neko moze da upropasti Grobara to je Kostunjavi.:super:

Pa gledajte vi to saopstenje.:super: To su mu savetnici rekli da prestane da prica o Kosovu, jer u Srbiji pobedjuje prica o ekonomiji, pa on kobajagi da bi zamaskirao ono sto je njemu bitnije, pocinje saopstenje sa kritikom ekonomije, kao da narod ne zna da ga zabole ona stvar za ekonomiju, taj jede, dise i ke.nja Kosovo :rotf: Ali ne moze da se suzdrzi pa ubaci i njegovu voljenu pokrajinu...:rotf: Samo neka se u javnost sto vise pustaju vojine price o Kosovu, pa cete gledati vaseg voljenog Tadica na vlasti jos 4 godine :super:


Sa druge strane, tuzno je da je jedan glupan Toma shvatio, a da ovaj intelektualac to ne shvata...Tuzno...

Teska je bolest slepilo.....
 

Back
Top