SIDA je poprimila epidemioloske razmere u Srbiji

Kaži mi, molim te, kad ti prelaziš na odnos bez zaštite? (Tu mislim na sve vrste sexa)
KOliko treba da prođe vremena, ili da ti pobroji sa kim je bila, ili šta...
Jedino možeš biti siguran ako ima nalaz, pa opet za 6 meseci...
Ja stvarno nisam pametna.
Mođe neko da bude sav fin, skroman i neiskusan, ali nikad ne možeš znati.
2-3 put:neutral:mada i to zavisi od osobe.
 
Jutros sam u jutarnjem programu na RTS-u cuo veoma alarmantnu i zastrasujucu vest o kojoj skoro niko ne govori. Evo o cemu se radi

U jutarnjem programu je receno da se u jednom periodu (valjda od pocetka ove godine) testiralo na SIDU 47 500 ljudi. Od tog broja se ustanovilo da je SIDOM zarazeno 122 osobe !!!!

To je po meni veoma veoma alarmantan podatak i zastrasujuci a evo i zasto:

Na osnovu matematike 122 od 47 500 je 0.257%. Kako u Srbiji zivi orjentaciono oko 8 000 000 ljudi to znaci da je ukupan broj zarazenih od side oko 20 000 jer je 0.257% od 8 000 000 upravo oko 20 000 !!!!

ZNaci u Srbiji je oko 20 000 zarazenih od side. To je citav jedan prosecan grad u Srbiji, na primer jedan Aleksinac!!!!

Obzirom da je u Srbiji zastupljen veliki razvrat i blud medju ljudima a pri tome se apsolutno ne vodi racuna o zastiti lako se moze zakljuciti da za desetak godina ce u Srbiji biti zarazeno na stotine hiljada ljudi !!!

Iako su ovi podaci alarmantni i verovatno svi strucni ljudi su upoznati sa ovim podacima oni apsolutno nista ne alarmiraju i ne upozoravaju stanovnistvo. Pitao sam se zasto je to tako. Verovatno iza toga stoji svetska farmakologija jer svi znamo da su lekovi koji kontrolisu virus side papreno skupi. Znaci farmakolozima je itekako u interesu da sto vise ima zarazenih od SIDE ka o i od ostalih bolesti naravno. I anravno farmakolozima (oni koji pronalaze lekove) i nije u interesu da SIDA bude izleciva (bar ne vecini tacnije).

Moj savet svima je da ako vec moraju da bludnice i da budu promiskuitetni (po Srpski da se kurvaju) da bar koriste obavezno zastitu, a onima koji zele decu da pre te "akcije" obavezno se oba partnera provere i testiraju na SIDU.

Testiranje je jako jednostavno. Odete kod doktora opste prakse irzazite zelju da zelite da se testitrate na sve polno prenosive bolesti, on vam da uput na epidemioloskoj klinici, odete tamo date krv i za 2 do 3 dana odete po rezultate. Sve je jednostavno i brzo a i besplatno.

Pa sad ne možeš ni ti tako proizvoljno da računaš i izvlačiš zaključke, bolje da si našao neke verodostojnije podatke a ne odmah da dižeš frku podacima koji su apsolutno netačni.
 
Ebiga ljudi, ja znam statistiku, pa od prilike znam kako to ide. Za pocetak uzorak mora da bude reprezentativan, a ne proizvoljan. A pored toga postoji odredjena verovatnoca standardne greske devijacije, itd, tako da obolelih u iznosu od 20.000 (procenat pomnozen populacijom) koliko mi se cini da je navedeno je apsolutno irelevantan podatak.
Da bi se dobili pravi rezultati potrebno je testiranje uzorka svih segmenata drustva, a ne samo onih koji su sumnjali, pa se tako testirali
 
Ebiga ljudi, ja znam statistiku, pa od prilike znam kako to ide. Za pocetak uzorak mora da bude reprezentativan, a ne proizvoljan. A pored toga postoji odredjena verovatnoca standardne greske devijacije, itd, tako da obolelih u iznosu od 20.000 (procenat pomnozen populacijom) koliko mi se cini da je navedeno je apsolutno irelevantan podatak.
Da bi se dobili pravi rezultati potrebno je testiranje uzorka svih segmenata drustva, a ne samo onih koji su sumnjali, pa se tako testirali

Itekako je relevantna brojka od 47 500 za bilo koju statistiku. Kad se radi statisticka istrazivanja politickih snaga radi se na brojci od 2000 u najboljem slucaju pa oni pogrese najvise za pola procenta.

Ova brojka je jos vise relevantna obzirom da tu spadaju u najvecoj meri ljudi koji su dobrovoljni davaoci krvi. Svi znamo da su obicno davaoci krvi ljudi sa integritetom a ne tamo neki narkomani i prostitutke. Znaci brojka od 20 000 je po meni ne maksimum vec minimum. Kad bi se ispitali svi, i iz rizicnijih grupa onda bi broj obolelih bio i jos veci.
 
Tacno je kada n->N da je rezultat tacniji. A ovo treba prosto statisticki posmatrati, samo kvantitativno, moze biti bilo koja druga pojava u pitanju, princip je isti. Najvaznije je da uzorak bude reprezentativan, a od nesto manjeg znacaja je velicina samog uzorka n.
Jer kada dodje situacija: n=N, tada merimo populaciju i rezultat je savrseno tacan, a za dalje ispitivanje pojave koristimo trend komponentu
 
AAAA cekaj cekaj hoces reci da samo oni koji sumnjaju su isli na testiranje??? Cekaj cekaj, a ti hoces da kazes da nije u riziku onaj koji ne koristi zastitu pri odnosu????

Imas devojku/momka i ne koristis zastitu na primer. Da li ti mislis da nisi mozda dobio sidu od te "tvoje" devojek/momka??? Ko tebi garantuje da ona nije sinoc spavala sa nekog ili nije zaradila sidu od pre godinu dana kad i niste bili u vezi????????

Svako ko i jenom u zivotu nije koristio kondom JESTE RIZICAN pa makar to bilo i u braku !!!!!

Nije tacno da se samo narkomani zarazuju sidom.

Ti ljudi koji su se testirali testirali su se ne samo zbog side vec i iz drugih razloga !!! Na primer idu u inostranstvo zbog posla i inostranstvo trazi da potvrdu da nema polno prenosive bolesti. Takodje trudnice, itd itd. Znaci nisu medju tim testiranima samo oni koji se zele testirati na sidu vec i oni kioji se testiraju iz drugih razloga.

Elem svako ko bar jednom nije koristio kondom ili devojka koja je imala odnos bez kondoma JESTE POTENCIJALNI SIDAS!!!!

Na stranu sto i kondom nije 100% zastita vec oko 80% zastita. Jedina 100% zastita je posten zivot i imanje samo jednog pratnera obostrano od rodjenja do kraja zivota.

Ja imam troje dece, znaci nisam koristio kondom, znaci potencijalni SIDAS sam?:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ja imam troje dece, znaci nisam koristio kondom, znaci potencijalni SIDAS sam?:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Naravno da jesi potencijalni sidas. Pa i onih 47 000 su mislili da nemaju sidu i otisli da daju krv. Naravno vecina nije imala ali veliki broj jeste. Ne verujem da se neko od tih 122 novootkrivenih ove godine smeju kao ti sad. Naravno i oni su mislili pre nego sto su saznali da imaju sidu da nemaju sidu.
 
Naravno da jesi potencijalni sidas. Pa i onih 47 000 su mislili da nemaju sidu i otisli da daju krv. Naravno vecina nije imala ali veliki broj jeste. Ne verujem da se neko od tih 122 novootkrivenih ove godine smeju kao ti sad. Naravno i oni su mislili pre nego sto su saznali da imaju sidu da nemaju sidu.

Daj ne lupaj čoveče,ako imaš odnos sa nepoznatom osobom,osobom za koju znaš da je sklona rizičnom ponašanju u sexu pa čak i ako želiš da menjaš partnere često trebalo bi zaista da budeš glup pa da ideš ‚‚bos‚‚.
I to tvoje izračunavanje koliko ima obolelih msm stvarno lupetaš ko otvoren prozor.:rtfm:
 

Back
Top