"Šta" je oteralo Miloševića sa vlasti?

Šta je oteralo Miloševića sa vlasti?

  • Loša socio-ekonomska situacija

    glasova: 5 13,2%
  • NATO bombardovanje kao neposredno ratno iskustvo za stanovništvo Srbije

    glasova: 2 5,3%
  • Strane službe i agenti

    glasova: 14 36,8%
  • Kombinacija prvog i drugog

    glasova: 3 7,9%
  • Kombinacija prvog i trećeg

    glasova: 2 5,3%
  • Kombinacija drugog i trećeg

    glasova: 4 10,5%
  • Sve pomalo

    glasova: 8 21,1%

  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Postoje barem tri moguća različita razloga, koja su učinila da 5. oktobar 2000. godine bude Miloševićev poslednji radni dan:

-Socio-ekonomski razlozi: narodu je dojadila decenija siromaštva, stagnacije i nazadovanja pod Miloševićem, i želeo je promene.

-Neposredno i direktno ratno iskustvo- stanovnici Srbije su znali da se težak rat vodio pune 4 godine na 100 km od Beograda, pa ipak tek nakon što su NATO bombe počele da pogađaju i sam Beograd (kao i celu Srbiju), opozicija je dobila dovoljno podrške da Miloševiću nakon godinu i po dana najzad vidimo leđa.

-Delovanje stranih službi- Zapad je bombardovanjem pokazao da je Miloševićev režim neprijatelj, a nakon rata je želeo da posao svrgavanja dotičnog bude završen. Dok je Milošević imao medijsku prevlast, bio je neprikosnoven. Kada je, međutim, u bombardovanju kapacitet državnih medija oslabljen (rušenje repetitora,...), a nakon toga pokrenuta i kampanja "Prsten oko Srbije", kada su punim intenzitetom emitovane stanice poput "Glasa Amerike", "Slobodne Evrope",... a iznad svega i opozicija finansirana iz inostranstva, Miloševićeva karijera je bila završena.
 
Poslednja izmena:
Sve pomalo.

Naceo ga je najpoznatiji srpski brend -zavist medju svojima,kod srba sve moze,ali ako se neko usudi da postane kao neko iz njihovih snova ondak je najebao...a sve je to bio,ekstremno brz uspon sa maksimalnim ucvrscivanjem na vlasti,nedodirljiv i bez mrlje.

Drugo,nisu njega unistile lose prilike za vreme njegove vladavine(sankcije,rat),nego su te prilike da se izrazim bile sudjene tj. neizbezne a on je jedini koji je imao kojones da bude tada na vlasti,ostali su sa svim svojim navodnim "protestima" samo pokusavali da "iznude" od Slobe neko parce vlasti.

Ostalo su sve strani agenti,NATO itd odradili.

I kao vrh ledenog brega izdajnici,koji ce zauvek unistiti Srbiju.

Sve u svemu bice upamcen kao poslednji srpski predsednik.
 
I ja mislim da je od svega pomalo...
Da je po levičarskim teorijama, bilo bi 1), ali narod je loše živeo i 1993. godine, pa ga nije tada smenio, jer je zapadu Milošević odgovarao. A indikativno je i da je akcija da se M. skine u punoj meri došla tek nakon bombardovanja.
 
Ma Sloba je bio u osnovi sitni vaćaroš i lopuža. Samo je širio famu da je neka marka. Vladao je tako što je krao izbore.

1993. godine je prevukao poslanike opozicije (Dušana Mihajlovića) na svoju stranu i tako formirao vladu. 1996. godine je izgubio lokalne izbore pa ih je pokrao ali su ga uhvatili u krađi. Pa je Lilić 1997. izgubio izbore ali su ih nekako poništili pa raspisali nove. Pa su te ponovljene pokrali i namestili Milutinovića. Na kraju je i 2000. pokušao da pokrade ali se opozicija dotle već bila organizovala da to više nije moglo da prođe.
 
Страни фактор и домаћи агенти (читај: тадашња опозиција) јер се унапред знало да ће за распад Југославије бити крива Србија. Милошевић се успротивио том ставу и пао је.
А народ ко народ: љуља на једну страну па када га ,,убеде'' љуља на другу страну и не пита јел' је то права страна.
 
Ma Sloba je bio u osnovi sitni vaćaroš i lopuža. Samo je širio famu da je neka marka. Vladao je tako što je krao izbore.

1993. godine je prevukao poslanike opozicije (Dušana Mihajlovića) na svoju stranu i tako formirao vladu. 1996. godine je izgubio lokalne izbore pa ih je pokrao ali su ga uhvatili u krađi. Pa je Lilić 1997. izgubio izbore ali su ih nekako poništili pa raspisali nove. Pa su te ponovljene pokrali i namestili Milutinovića. Na kraju je i 2000. pokušao da pokrade ali se opozicija dotle već bila organizovala da to više nije moglo da prođe.

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Oteralo ga je to sto je hteo da bude autokrata posle pada gvozdene zavese. Hajde da smo u Africi ili Aziji, pa je to nekako i moglo da mu prodje, ali kada si okruzen zemljama koje su oberucke prigrlile zapadni sistem, to ide malo teze. Eventualno bi ga pustili da smo neki narod od 100 000 stanovnika.
 
Отприлике тако. Хтео је направи некакав стратешки договор са САД (чак је поверовао и да га је направио - фаза "гарант мира на Балкану") у којем би он, као "гарант мира", могао да у Србији влада и тлачи до миле воље. Никако није могао да схвати да то тако не иде.
 
Oteralo ga je to sto je hteo da bude autokrata posle pada gvozdene zavese. Hajde da smo u Africi ili Aziji, pa je to nekako i moglo da mu prodje, ali kada si okruzen zemljama koje su oberucke prigrlile zapadni sistem, to ide malo teze. Eventualno bi ga pustili da smo neki narod od 100 000 stanovnika.
A шта ћемо по питању СР Југославије на чије стварање 1992. Западни политичари нису благонаклоно гледали, реалност је да је после силаска Милошевића са власти та држава угашена и ако је имала перспективу за развој ?
Иначе навео сам само једно од кључних питања које је забрињавало Запад опет имали су у централно делу Балкана једну државу од скоро 10 милона становника са 100 000 војника где Запад није има никакав утицај и налазио се у позици где мора да преговара око сваког свог интереса у региону, што им је ишло на живце пошто у другим државама тај проблем нису имали, јел су ту руководства запостављала интересе својих грађана на уштрб газда са Запада.
 
Пази познат је кроз историју медијски напад на јавне личности користећи негативну пропаганду на чланове породице државника нпр. напади на француског краља Луја XVI су ишли нападом на његову супругу краљицу Марију Антоанету где су јој приписивали нешто што Она никада није рекла "Ако немају хлеб да једу нек једу колаче" или да је она блудница што не одговара истини, исто смо имали и у Србији 1903. напади на краљицу Драгу ради обарања краља Србије Александра Обреновића и данас се осећају последице тог преврата.
Нпр. у Русији су чланови породице високих државних функционера склоњени од очију јавности има их тек толико ради протокола.
Разлози за пад Милошевића су много дубљи и комплекснији, наравно да ће неко грешке умети да искористи као и лоше саветовање од стране саветника, а за то главну одговорност сноси Милошевић јер му је и било указивано од његових блиских сарадника на ЈУЛ међутим ништа није урадио по том питању тако да је од ангажмана жене у политици имао само штету.
 
Milošević je na izborima 1990. godine bio ubedljivo najjači, ne verujem da je mnogo krao, međutim u to vreme je opušteno to i mogao (prvi višestranački izbori, koje su njegovi raspisali). 1992-3. je pod uticajem raznih faktora (rat, sankcije,...) već oslabio, ali mislim da je i tada objektivno pobedio, doduše i krao je. 1996-7. godine je, bogami, bilo gusto, mislim da se tada jedva provukao, po svemu sudeći, krađom.
2000. godine je samo pokazao koliki je oportunista. Svakako nije imao šta da traži, kada je očigledno da je posle bombardovanja bio gotov.
Ali opet, da je bio drugi krug, raspisan za 8. oktobar, on bi pokrao izbore, pobedio, a onda menjao ustave sve dok ne bi sebi obezbedio doživotni mandat. Čak i sada, sa distance, liči na to.
 
29. 1. 2003. Broj 353

Milena Arezina, bivsi sudija, ekskluzivno za NT o knjizi
koju upravo pise „Noc prevare, dan izdaje" (5. oktobar 2000.)


Imate li konkretnija saznanja o tim „trgovinama"?
- Razume se. Kao clan Savezne izborne komisije, na izborima 24. septembra 2000. bila sam zaduzena za strane posmatrace. Na jednom vaznom sastanku u Skupstini, pred same izbore, strani posmatraci su nas iz Komisije direktno pitali sta smo preduzeli da ne dodje do subverzije izbora, obzirom da je namenski uneto 70 miliona dolara da se potkupe najvazniji ljudi u pravosudju, policiji, vojsci i vladajucoj partiji, da bi bilo koji rezultat bio upotrebljen za svrgavanje Milosevica. Posto je vise stranih posmatraca na tome insistiralo, najednom su iskljucene kamere i zabranjeno je emitovanje tog priloga. Nalog je stigao direktno od Milana Milutinovica, sto nam je saopstio tadasnji generalni sekretar skupstine. Ranije sam samo sumnjala, a tada sam bila potpuno sigurna da je on mozak izdaje Milosevica, jer je bio predsednik njegovog izbornog staba i filtrirao informacije koje ce preneti Milosevicu, a koje ce zauvek tu biti zaustavljene. Sasvim odgovorno tvrdim da je Milosevicev stab direktno radio u korist protivnika. Za to imam vise primera koje cu izneti u knjizi.

I dalje, u sudskom postupku, zastupate tezu da Kostunica nije izabran za predsednika Jugoslavije 2000?
- Naravno, ali to nije teza, vec neoboriva cinjenica. On je samozvani predsednik. Tacno je jedino da je Milosevic dobio manje glasova od njega, ali Kostunica nije osvojio potrebnu vecinu u prvom krugu. Sve to iznela sam u intervjuu u Nedeljnom Telegrafu sredinom oktobra 2000. Vi ste onda jedini hteli to da objavite, kao sto ste objavili i moje otvoreno pismo gospodinu Kostunici, u kojem sam ga nazvala laznim carem Scepanom Malim, jer je nelegalno izabran, a evo sad je zavrsio kao Jovan bez zemlje. Verujem da nijedan glasac koji se tada opredelio za Kostunicu nije zeleo ovakav kraj Jugoslavije. Kod njega je sve lazno, od price da je on covek iz Tarabicevog prorocanstva, do toga da vas moze pogledati u oci. Kostunica je lazni legalista, lazni moralista i lazni predsednik.

Izgleda danas da je to, predsednicko mesto bilo „ukleto" i za njega - usvajanjem Ustavne povelje Srbije i Crne Gore bice ukinuto!
- Tacno! Kostunica je, zapravo, politicki evnuh. Koliko je uspesan kao drzavnik, pokazuje to sto mu ukidaju drzavu za cijeg je sefa, navodno, bio izabran. A on jos to potpisuje (Beogradski sporazum). Coveku pamet staje pred tolikom „politickom vestinom".

http://www.mail-archive.com/sim@antic.org/msg09859.html

Inače treba pročitati knjigu.
 
Kombinacija prvog i drugog... Mada moram da dodam, toga nema u anketi - totalna pasivnost i insistiranje na nekakvoj polubozanskoj nedodirljivosti.
Verujem da je narodu bila pripala muka kad mu je objasnjavano da smo pobedili 1999te - povlaceci se mnogo kilometara nazad.

Politicar koji misli da publika nije dostojna ni da ga vidi, nije dobar. Takva arogancija retko da trajne rezultate.
 
A шта ћемо по питању СР Југославије на чије стварање 1992. Западни политичари нису благонаклоно гледали, реалност је да је после силаска Милошевића са власти та држава угашена и ако је имала перспективу за развој ?
Иначе навео сам само једно од кључних питања које је забрињавало Запад опет имали су у централно делу Балкана једну државу од скоро 10 милона становника са 100 000 војника где Запад није има никакав утицај и налазио се у позици где мора да преговара око сваког свог интереса у региону, што им је ишло на живце пошто у другим државама тај проблем нису имали, јел су ту руководства запостављала интересе својих грађана на уштрб газда са Запада.

Interes gradjana stite autokratski i diktatorski rezimi, a drzave koje su se oslobodile crvene diktature ne stite interres gradjana :eek::eek: Pa vidis, zato se ja i ti nikada i ne slazemo na Politici, drugaciji pristup drustvenim vrednostima...

Sto se tice SR Jugoslavije- dvojne federacije su ocigledno neodrzive, narocito ako je jedna federalna jedinica toliko veca od druge. Ja ne znam da li na svetu negde postoji dvojna federacija. Ja znam za tri istorijska primera, Ceska i Slovacka, mi i Crna Gora, i Istocni i Zapadni Pakistan. I sve su se raspale. Da su mogle da se odrze, odrzale bi se, zar nije malo glupo za sve kriviti zapad,?
 
Interes gradjana stite autokratski i diktatorski rezimi, a drzave koje su se oslobodile crvene diktature ne stite interres gradjana :eek::eek: Pa vidis, zato se ja i ti nikada i ne slazemo na Politici, drugaciji pristup drustvenim vrednostima...

Sto se tice SR Jugoslavije- dvojne federacije su ocigledno neodrzive, narocito ako je jedna federalna jedinica toliko veca od druge. Ja ne znam da li na svetu negde postoji dvojna federacija. Ja znam za tri istorijska primera, Ceska i Slovacka, mi i Crna Gora, i Istocni i Zapadni Pakistan. I sve su se raspale. Da su mogle da se odrze, odrzale bi se, zar nije malo glupo za sve kriviti zapad,?
Чини ми се да је та идеја југословенска била трн у оку ипак та држава је имала по мени будућност ипак заборављаш Немачку, Француску, Велику Британију, Италију.
Нпр. у разговору са једним италијанским професором разлика у језику између севера и југа Италије је толика да се људи и не разумеју.
Ипак Ти заборављаш да су карту Балкана кројиле у прошлости велике силе.
 
Interes gradjana stite autokratski i diktatorski rezimi, a drzave koje su se oslobodile crvene diktature ne stite interres gradjana :eek::eek: Pa vidis, zato se ja i ti nikada i ne slazemo na Politici, drugaciji pristup drustvenim vrednostima...

Sto se tice SR Jugoslavije- dvojne federacije su ocigledno neodrzive, narocito ako je jedna federalna jedinica toliko veca od druge. Ja ne znam da li na svetu negde postoji dvojna federacija. Ja znam za tri istorijska primera, Ceska i Slovacka, mi i Crna Gora, i Istocni i Zapadni Pakistan. I sve su se raspale. Da su mogle da se odrze, odrzale bi se, zar nije malo glupo za sve kriviti zapad,?
To vi autonomasi najbolje znate, zato i trazite vecu autonomiju za Vojvodinu
 
Milošević je na izborima 1990. godine bio ubedljivo najjači, ne verujem da je mnogo krao, međutim u to vreme je opušteno to i mogao (prvi višestranački izbori, koje su njegovi raspisali). 1992-3. je pod uticajem raznih faktora (rat, sankcije,...) već oslabio, ali mislim da je i tada objektivno pobedio, doduše i krao je. 1996-7. godine je, bogami, bilo gusto, mislim da se tada jedva provukao, po svemu sudeći, krađom.
2000. godine je samo pokazao koliki je oportunista. Svakako nije imao šta da traži, kada je očigledno da je posle bombardovanja bio gotov.
Ali opet, da je bio drugi krug, raspisan za 8. oktobar, on bi pokrao izbore, pobedio, a onda menjao ustave sve dok ne bi sebi obezbedio doživotni mandat. Čak i sada, sa distance, liči na to.

Dust, slažem se. Samo jedna stvar: on je 2000. ipak bio uveren da će da pobedi na izborima, zato ih je i raspisao, a nije morao.

Jedna stvar se stalno zaboravlja: Milošević izbore od septembra/oktobra 2000. ne bi pokrao - on ih JESTE pokrao. Tačnije, prvi krug izbora je PONIŠTEN. Samo što se to dogodilo 5. oktobra pre podne, tako da je ta odluka potpuno bila deplasirana u kontekstu svega ostalog, pa je pala u zaborav.

Štos se sastojao u sledećem: izbori se poništavaju, a pošto Ustav ne predviđa rok u kome treba da budu ponovo održani, niti da uopšte treba da budu ponovo održani, Milošević je mogao mirno da odsedi kao predsednik do kraja mandata koji ne mogu da se setim sada dokle je bio ali još par godina.
 
Поводом свргавања Милошевића са власти, изнете су многе варијанте од сасвим могућих до апсурдних. Ове последње све садрже острашћен став у односу на Милошевића и као такве немају ,,употребну'' вредност. Редовно их прескачем у читању јер ништа интересантно и вредно ту се не може наћи.
Истичем моје мишљење у вези свргавања Милошевића, па ко не жели не мора да чита:
Страни фактор, пре свега Немачка па потом Америка, за дебеле паре и уз помоћ тадашње српске опозиције као егзекутора, је извела овај чин свргавања.
Зашто су то учинили?
Најпре су у Милошевићу видели озбиљног политичара који је био у стању да анимира народ и управља догађајима.У Милошевићу су видели своје упориште на Балкану и утицај на ту тзв, Источну сферу. Касније се испоставило да он то јесте али им измиче контроли и било би врло опасно да се на Балкану дешавају ствари без њихове контроле. Немци су имали и додатни мотив освете према Србији као државе која их је у два Светска рата млатила као ,,волове у купусу''. Немци су и иницијатори тезе да су Срби криви за распад Југославије а сами су бесомучно радили на њеном растурању.
Сигурно је и то да је спремана и ликвидација Милошевића пре хапшења и испоруке у Хаг. Треба се сетити оног слетања аутомобила у сремске њиве када се испоставило да су гуме напуњене запаљивим гасом. Нису успели тада али у Хагу је извршен завршни чин.
А што се тиче изборних крађа, оне су од стране опозиције симулиране тако што су подметани листићи преко броја, дупло заокруживали, неке цепали,.. и успут вриштали да је у питању изборна крађа. Мислите да су избори од 2000-те на овамо апсолутно чисти?
Убеђен сам да је садашњи Председник ( и не само он) под строгом контролом тог,по нас, уклетим Западом како се неби измакао контроли. Дозвољено му је да прича:,,Косово је наше'', ,,Само са Косовом у Европу'' а Косово је сваким даном све даље од Србије.
Може ми се замерити на ставу али тешко да се мој став може оспорити.Осим оних острашћених.
 

Back
Top