( Rubrika iz unutrašnjosti Srbije ) - lepljiva za pismene

KoenBrajan

Ističe se
Banovan
Poruka
2.176
Dragi moji sugradjani, Srbi, Madjari, Cigani, Rumuni, Crnogorci, Lonci, Cincari, Vlasi, Makedonci, Cunci, Kinezi, Slovaci, Bugari, Hrvati, Bosanci Bošnjaci, Levaci, Rusini, Rusi,
Šiptari Planinci, Goranci, Albanci, Hutini, Hudini, Huni, Avari, Bravari, Slamari i ostale komšije

: Slobodno pišite, šta se sve dešava, a nedešava se baš u vašem malom mestu, širom lepe Srbije.

Ovo se nedešava u Zrenjaninu :

http://www.bolnica.org.rs/zgrada_nove_bolnice.htm


I mi imamo problema, ne samo Tadić ili Toma Groba.
 
Dragi moji sugradjani, Srbi, Madjari, Cigani, Rumuni, Crnogorci, Lonci, Cincari, Vlasi, Makedonci, Cunci, Kinezi, Slovaci, Bugari, Hrvati, Bosanci Bošnjaci, Levaci, Rusini, Rusi,
Šiptari Planinci, Goranci, Albanci, Hutini, Hudini, Huni, Avari, Bravari, Slamari i ostale komšije

: Slobodno pišite, šta se sve dešava, a nedešava se baš u vašem malom mestu, širom lepe Srbije.

Ovo se nedešava u Zrenjaninu :

http://www.bolnica.org.rs/zgrada_nove_bolnice.htm


I mi imamo problema, ne samo Tadić ili Toma Groba.

Роми :mrgreen:
 
Ma neće da bude džabe, samo ako mu damo podršku.
Evo, ja krećem... :per:

Niškim odbornicima pauk odneo vozila

Odbornici Skupštine grada Niša, Spasa Stefanović (SRS), Profir Ranđelović (SRS) i Aleksandar Milićević(G17), morali su danas da podignu svoja vozila sa placa “Parking servisa”, jer ih je odneo “pauk” dok su bili na sednici parlamenta.

Problem je nastao jer su se parkirali preko puta zgrade uprave gde je pre dva ili tri dana postavljena taksi stanica.

Oni će morati da plate kaznu u vrednosti od 10.400 dinara bez poreza na dodatu vrednost. Pre nego što su ukapirali da “pauk” odnosi jedno po jedno vozilo u sali skupštine nastala je gungula jer se nije znalo čiji su automobili već odneti.

- Problem je što smo se parkirali ispred znaka na kome se jasno vidi slovo “P”, ali ispod je sitnijim slovima napisano “samo za taksi vozila”. Tako je pauk video naša vozila i odneo ih na plac. Kada sam video da mi je pauk odneo vozilo mislio sam da mi se svete jer sam dan ranije za govornicom mnogo napadao poslovanje javnih preduzeća. A i kada se postavi neki znak, red je da se vozačima prvih nekoliko dana daju samo opomene dok se ne naviknu - objašnjava Stefanović koji vozi Opel kadet, dok njegov stranački kolega ima Juga 55. Milićević vozi “Ševrolet lećata”.
-----------------------------------------------------------------
www.juznevesti.com
 
I naravno:

Poplave u na jugu Srbije

Situacija posle poplava izazvanih jakom kišom u okolini Niša i topličkom kraju sve je ozbiljnija.

Najkritičnije je na teritorijima opština Gadžin Han i Niška Banja, gde su u stalnom zasedanju krizni štabovi.

U utorak, oko 3 sata izjutra, Kutinska reka ponovo je nadošla i ugrozila čak i kuće. Angažovana je mehanizacija Niskogradnje, dovlači se zemlja i napravljen je bedem, a započeta je i podela vreća sa peskom ljudima.

Ipak, vodostaj Kutinske reke, od jutros je u povlačenju, pa je i situacija nešto mirnija.

Nadošla Kutinska reka poplavila je na desetine hektara obradivog zemljišta i petnaestak kuća u selu Taskovići, a nizvodno su ugrožena naselja Prva Kutina, Lazarevo selo i niška naselja Nikola Tesla i naselja do ulivanja Kutinske reke u novo korito Nišave.

Vodostaj Nišave je izuzetno visok.

Iako je tokom noći postojala opasnost da se izlije i Gabrovačka reka kod škole “Ćele Kula”, njen vodostaj u Nišu za sada stagnira.
.....
Zbog izlivanja reke Toplice, duž celog korita, situacija na području opština Prokuplje i Žitorađa je alarmantna, a ekipe Sektora za vanredne situacije tokom cele noći, spasavale su ljude i njihovu imovinu iz poplavljenih kuća.

Prema rečima načelnika prokupačkog Sektora za vanredne situacije, Srđana Mitrovića, voda je ugrozila na stotine domaćinstava u te dve opštine, pa je zbog toga i evakuisano i zbrinuto oko stotinu ljudi i dece iz poplavljenih domova.

U opštini Žitoradja, najlošija situacija je u selu Voljčinac, gde su stanovnici zbog poplavljenog mosta, koji ih spaja sa Žitorađom, odsečeni od sveta.

Poplavljena su i domaćinstva u selima Jug Bogdanovac, Đakus, Pejkovac i na desetine hektara oranica, kao i nekoliko desetina plastenika, sa ranim povrćem.
.....

Situacija posle poplava izazvanih jakom kišom u okolini Niša i topličkom kraju sve je ozbiljnija.

Najkritičnije je na teritorijima opština Gadžin Han i Niška Banja, gde su u stalnom zasedanju krizni štabovi.

U utorak, oko 3 sata izjutra, Kutinska reka ponovo je nadošla i ugrozila čak i kuće. Angažovana je mehanizacija Niskogradnje, dovlači se zemlja i napravljen je bedem, a započeta je i podela vreća sa peskom ljudima.

Ipak, vodostaj Kutinske reke, od jutros je u povlačenju, pa je i situacija nešto mirnija.

Nadošla Kutinska reka poplavila je na desetine hektara obradivog zemljišta i petnaestak kuća u selu Taskovići, a nizvodno su ugrožena naselja Prva Kutina, Lazarevo selo i niška naselja Nikola Tesla i naselja do ulivanja Kutinske reke u novo korito Nišave.

Vodostaj Nišave je izuzetno visok.

Iako je tokom noći postojala opasnost da se izlije i Gabrovačka reka kod škole “Ćele Kula”, njen vodostaj u Nišu za sada stagnira.

Za večeras se najavljuju nove padavine, ali manjeg intenziteta, dok se obilnije padavine, pa samim tim i novi porast vodostaja, očekuju u petak, kažu meteorolozi.

Zbog izlivanja reke Toplice, duž celog korita, situacija na području opština Prokuplje i Žitorađa je alarmantna, a ekipe Sektora za vanredne situacije tokom cele noći, spasavale su ljude i njihovu imovinu iz poplavljenih kuća.

Prema rečima načelnika prokupačkog Sektora za vanredne situacije, Srđana Mitrovića, voda je ugrozila na stotine domaćinstava u te dve opštine, pa je zbog toga i evakuisano i zbrinuto oko stotinu ljudi i dece iz poplavljenih domova.

U opštini Žitoradja, najlošija situacija je u selu Voljčinac, gde su stanovnici zbog poplavljenog mosta, koji ih spaja sa Žitorađom, odsečeni od sveta.

Poplavljena su i domaćinstva u selima Jug Bogdanovac, Đakus, Pejkovac i na desetine hektara oranica, kao i nekoliko desetina plastenika, sa ranim povrćem.

Kutinska reka srušila most.
Vanredno stanje u Leskovcu

Na današnjoj sednici Gradskog štaba civilne zaštitite saopšteno je da je zbog poplave na delu teritorije grada Leskovca, proglašena vanredna situacija i to u Gornjem i Donjem Bunibrodu, Guberevcu i prigradskim naseljima Ančiki i Bobište.

Poplava je ugrozila i romsko naselje u Grdelici, Koraćevac, Trnjane, Navalin, Bogojevce, Presečinu, Vučje, Radonjicu, Vlase, Gornje Sinkovce, Milanoivo, Donje Stopanje i Brestovac. U saopštenju se, inače, ne navodi broj poplavljenih kuća i obradivog zemljišta.

Gradski štab civilne zaštite, kako se dalje precizira, angažovao je svu potrebnu mehanizaciju po utvrđenom prioritetu sa terena i biće aktivirane i sve raspoložive pumpe i druga neophodna oprema sa područja Jablaničkog okruga i drugih gradova koji u ovom trenutku mogu da pruže pomoć.
----------------------------------------------
www.juznevesti.com
 

Back
Top