Problemi sa zatrudnjivanjem

Sa prvom sam ostala trudna posle tri godine, sa drugom posle dve i po, a sada bih volela opet ali nesto ne ide, evo vec tri godine. Nalazi koje sam radila su uz, papa, vs, za dalje nije bilo potrebe jer sve je sto se tice mogucnosti zaceca u redu. Imam ciste na jajnicima pa je kao zbog toga malo teze. Vec mi je dosadilo cekanje, odose godine, razmisljala sam da uzmem kontrac. pilule uz savet sa doktorom, cula sam da pospesuju zacece. Nisam opterecena sad kao moram, imam dve, Bogu hvala, ali kad bih mogla jos jedno bila bih presrecna.
 
SUN BG, prvi i osnovni pregled su brisevi i UZ za tebe i spermogram kod supruga. Da ne biste gubili vreme, savetujem da to uradite odmah. Ako se ispostavi da je tu sve ok, onda se uglavnom saceka jos malo ( bar godinu dana) pre nego sto pocnes sa gomilom pregleda koji ocekuju zenu prilikom ispitivanja steriliteta ( laparo i histeroskopija, hormonski status, antitela itd.).
Ne mora da znaci opet da bilo sta nije u redu, 7-8 meseci nije neki period u kom treba donositi bilo kakve zakljucke, sacekaj jos nekoliko meseci i nemoj se opterecivati.
Pozdrav.
 
i ja ti kao i sofija savetujem da neke osnovne preglede odradite vec sada jer vreme brzo prolazi...da nebi bilo posle "gde ste bili do sada"??? ja sam 6.godina imala taj problem i resila ga vantelesnom oplodnjom....a i mnogo ti je bitno da pronadjes "pravog" dr.mnogi se sada bave sterilitetom ali.....mozda nije nista ozbiljno zato je bolje da proveris...puno pozzz i puno bebaaaa!!!!
 
Mi pokusavamo vec skoro 2 godine.Ja sam radila briseve,uz,kolposkopiju i sve je ok,sada me ceka laparoskopija da i to proverim.Moj muz je uradio spermogram i spermokulturu kao i pregled i uz kod urologa.I sa te strane je sve ok ali se jos uvek nista ne desava.Nadamo se i dalje...
 

Back
Top